Mühendisler Ne Kadar Alıyor?
106 Cevap20462 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

867 Mesaj
6 Temmuz 2008; 20:37:42 

Devlet işine yeni girmiş bir mühendis en fazla ne kadar alır?

İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.
Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

900 Mesaj
6 Temmuz 2008; 20:39:13 

quote:

Orjinalden alıntı: NuTeRX

ne mühendisi ?

867 Mesaj
6 Temmuz 2008; 21:06:53 

quote:

Orjinalden alıntı: KayTheRock

ne mühendisi ?

Makina mühendisi diyelim.

Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

3892 Mesaj
6 Temmuz 2008; 21:14:41 

devlette 1.5 falan alır. En iyi ihtimal 2.

daha çok bilgi için

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=164237

228 Mesaj
6 Temmuz 2008; 21:19:19 

quote:

ortalama 1,5 ama yeni girmişle emekliliği gelmiş arasında pek bi fark yok.

fOrUm
http://www.youtube.com/watch?v=x1DHm7p1sm4

4610 Mesaj
6 Temmuz 2008; 21:30:38 

Özel sektör malesef bu konuda biraz düşük ücret veriyor kendi arkadaşlarım 600-800 arası ücrete calısıyor. Başlangıc için ben de muhtemelen bu parayı veren bir yere calısacagım. Kendini ispatlama geyiğini geçtiğin an belki bir ihtimal iyibir şeyler geçebilir eline...

Tabii bu fiyatlar sehirden sehire göre de değişiri.

2554 Mesaj
6 Temmuz 2008; 21:32:23 

quote:

Orjinalden alıntı: serseri

Özel sektör malesef bu konuda biraz düşük ücret veriyor kendi arkadaşlarım 600-800 arası ücrete calısıyor. Başlangıc için ben de muhtemelen bu parayı veren bir yere calısacagım. Kendini ispatlama geyiğini geçtiğin an belki bir ihtimal iyibir şeyler geçebilir eline...

Tabii bu fiyatlar sehirden sehire göre de değişiri.

O zaman millet ne diye mühendis olabilmek için bu kadar çaba harcıyor ki?

Öğretmen daha çok alıyor.

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.

201 Mesaj
6 Temmuz 2008; 21:49:25 

quote:

Orjinalden alıntı: You and Me

O zaman millet ne diye mühendis olabilmek için bu kadar çaba harcıyor ki?

Öğretmen daha çok alıyor.

Türkiyede insanlar etiket meraklısı olduğu için bence, mühendis olayımda 500 ytl maaş versinler önemli değil mantığında insanlar var.

simitçi dönerci ayda 2.000ytl kazanır bu 500ytl kazanır ama ben mühendisim diye kasıla kasıla dolanır

926 Mesaj
6 Temmuz 2008; 22:08:48 

yeni mezun arkadaşlarım aldığı maaşlar 1.800 den 2,500 e kadar değişiyor.

devlet sektorunu bilmiyorum. telekoma 1,500 e başlanıyordu sanırım. zamdan sonra ne oldu bilemem

alyoşa şafağına at sürmek solamnia bozkırlarında

6353 Mesaj
6 Temmuz 2008; 22:16:18 

quote:

Orjinalden alıntı: Ludwig van Beethoven

Türkiyede insanlar etiket meraklısı olduğu için bence, mühendis olayımda 500 ytl maaş versinler önemli değil mantığında insanlar var.

simitçi dönerci ayda 2.000ytl kazanır bu 500ytl kazanır ama ben mühendisim diye kasıla kasıla dolanır

Amac para kazanmak olsaydı muhendislik eğtimini alıcak zorlukta 4 sene baska işte çalışsan zaten 3000 lira kazanırsın

Keza dusuk maas yukselir katlar kendini 3 senedir calısıpta 4K lira alanlarda war ama kendi işini kuruk 20K larda kazananlar

Para odaklı yada nasıl dusundugunuze baglı bence biraz

Bir adam saglam bir muhendislik bolumunu bitirdiyse isterse para kazanır zaten

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]

201 Mesaj
6 Temmuz 2008; 22:17:51 

benim yakın bir arkadaşım Yıldız Teknik İnşaattan mezun oldu 2 sene önce. Hemde dersleri çok iyiydi, hiçbir dersten kalmamıştır. Sonra bir inşaat şirketinde işe başladı, 700ytl maaş verdiler çocuğa adı mühendis.

1690 Mesaj
6 Temmuz 2008; 22:19:38 

çok az yaa...
o kadar kafa yoruyosun...
elin krolarından az para kazanıyosun....

668 Mesaj
6 Temmuz 2008; 22:23:30 

bende yeni mezun oldum daha iş bakmaya başladım bakalım ne kadarla olucak ilk işim.1000liranın üzerinde olacağını sanmıyorum.

CİDDİ KEDİ CİDDİDİR!
HAYRAN KULÜBÜ!

28 Mesaj
6 Temmuz 2008; 22:30:54 

bazıları maaşı beğenmiyor ama malesef Türkiye gerçekleri var benim tanıdığım iki tane elektrik elektronik mühendisi baş vurmadıkları yer kalmadı hala iş bulamadılar.

ilk mezun olduğunuz yıllarda pek bi para beklemeyin.

1948 Mesaj
6 Temmuz 2008; 22:35:13 

Türk Telekom'da ne kadar veriyorlar acaba? Çalışan var mı mühendis olarak?

982 Mesaj
6 Temmuz 2008; 22:41:22 

quote:

Orjinalden alıntı: osstation

Türk Telekom'da ne kadar veriyorlar acaba? Çalışan var mı mühendis olarak?

hemen cevap veriyorum

çalıştığın yere göre değişiyor

eğer bu yeni alımla ilgileysen pm atarsan aldığım ücreti söyleyebilirim burda söylemek doğru olmaz diye düşünüyorum gerçi birşey olmaz ama

457 Mesaj
6 Temmuz 2008; 22:53:30 

quote:

Orjinalden alıntı: Ludwig van Beethoven

benim yakın bir arkadaşım Yıldız Teknik İnşaattan mezun oldu 2 sene önce. Hemde dersleri çok iyiydi, hiçbir dersten kalmamıştır. Sonra bir inşaat şirketinde işe başladı, 700ytl maaş verdiler çocuğa adı mühendis.

la o iş bulduğuna dua etsin 5000 tane inşaatcı mezun oluyor bir yılda birde evler satılmadı mı nolcak zaten devlet işi sakat

867 Mesaj
6 Temmuz 2008; 22:57:15 

Tam net bir cevap alamadım ama?Devlet işinde 2.000 Ytl'yi bulur mu?

11468 Mesaj
6 Temmuz 2008; 22:58:27 

Makina, metalurji - malzeme, endüstri gibi bölümlerden mezun olan mühendisler 1.250 - 1.750 gibi bir maaşla başlarlar genelde. Elbette bu miktar 1000 ytl de olabilir, 2500 ytl de.

Ancak mesela çevre mühendisleri ne yazık ki daha düşük maaş alırlar.

Hiperaktif Bilgisayar Kullanıcısı @ 40°

457 Mesaj
6 Temmuz 2008; 23:13:14 

ya devlet ort 1100-1200 başlar 1800-1900 bilemedin 2000(65 yaş var artık :S)e kadar gider ama devlete mühendis olarak girmek çok zor

649 Mesaj
6 Temmuz 2008; 23:16:47 

quote:

Tam net bir cevap alamadım ama?Devlet işinde 2.000 Ytl'yi bulur mu?

kardeş kpss ile a grubu kadrolara girersen 3 milyarla başlarsın yalnız a grubu kadrolara girmek çok zordur.mesela telekomunikasyon kurulu 2700 veriyor elektronik ve bilgisayarcıları(mühendis) alıyor.

thy var orasıda iyi verir 2000 yl falan buda elekt ve bilcileri alıyor.
bazı bakanlıklara uzman yardımcısı müsteşar yardımcı falan alıyorlar 3500 ytl ile başlıyor.dedigim gibi buralar devletin süper noktalarıdır.ama girişleride zordur.kpss den 93 94 almak lazım.kpds den en az 70 isterler.ve daha bisürü şey say say bitmez.mülakatları falan olur

fakat sıradan devlet kademelerinde 1400 ytl ye işe girersin senede %5 zam alırsın

1948 Mesaj
6 Temmuz 2008; 23:28:53 

quote:

Orjinalden alıntı: throlll

hemen cevap veriyorum

eğer bu yeni alımla ilgileysen pm atarsan aldığım ücreti söyleyebilirim burda söylemek doğru olmaz diye düşünüyorum gerçi birşey olmaz ama

Daha 3. sınıfım ben yolum uzun Meraktan sordum sadece. Alım dediğiniz nasıl oluyor bir de mühendisler ne iş yapıyor orda?

526 Mesaj
6 Temmuz 2008; 23:42:10 

Benimde bir sorum olacak; Fizik mühendisi tanıdığı olan varsa en düşük ve ortalama olarak aldıkları aylık ücretleri söyleyebilir mi ?
Çalışma şartları-üniversite sonrası yöneleceği bölüm vesaire bilgim var fakat ücret konusunda pek birşey öğrenemedim. Fizik mühendisleri sitesinde aylık 7.500 lira maaş alan biri vardı. Maaşlar genelde bu şekilde midir ?

[img]http://img29.imageshack.us/img29/3051/34377236ab1.jpg[/img]

982 Mesaj
6 Temmuz 2008; 23:42:46 

quote:

Orjinalden alıntı: osstation

Daha 3. sınıfım ben yolum uzun Meraktan sordum sadece. Alım dediğiniz nasıl oluyor bir de mühendisler ne iş yapıyor orda?

ya telekom geçen sene 800 mühendis aldı toplu olarak bu sene de 800 civarı alacak alım dediğim o

alımda ingilizce genel yetenek ve alan sınavı yaparak alıyor

ben genel müdürlükte çalışıyorum genel müdürlükteki mühendisler genellikle yatırım bölümündeler yani kurulacak sistemlerin nereye kurulması,hangi firmadan alınması,bunların eğitimleri,kurulumu vb. işlerle uğraşıyoruz ama tabi bunlar arasında yazılım yapanlar falan da var illerin koordinasyonunu sağlamakta var

illerdeki mühendisler ise bu altyapının işletilmesinden ve biraz da diğer idari işlerden sorumlu

1948 Mesaj
6 Temmuz 2008; 23:45:11 

quote:

ya telekom geçen sene 800 mühendis aldı toplu olarak bu sene de 800 civarı alacak alım dediğim o

alımda ingilizce genel yetenek ve alan sınavı yaparak alıyor

ben genel müdürlükte çalışıyorum genel müdürlükteki mühendisler genellikle yatırım bölümündeler yani kurulacak sistemlerin nereye kurulması,hangi firmadan alınması,bunların eğitimleri,kurulumu vb. işlerle uğraşıyoruz ama tabi bunlar arasında yazılım yapanlar falan da var illerin koordinasyonunu sağlamakta var

illerdeki mühendisler ise bu altyapının işletilmesinden ve biraz da diğer idari işlerden sorumlu

Teşekkürler. Ben de yarın staja başlıcam bakalım neler yaptıracaklar.

982 Mesaj
6 Temmuz 2008; 23:46:19 

quote:

Orjinalden alıntı: £¢h¡n

Benimde bir sorum olacak; Fizik mühendisi tanıdığı olan varsa en düşük ve ortalama olarak aldıkları aylık ücretleri söyleyebilir mi ?
Çalışma şartları-üniversite sonrası yöneleceği bölüm vesaire bilgim var fakat ücret konusunda pek birşey öğrenemedim. Fizik mühendisleri sitesinde aylık 7.500 lira maaş alan biri vardı. Maaşlar genelde bu şekilde midir ?

bana sorarsan değeri bilinmeyen dallardan fizik mühendisliği bir kaç şirket dışında alım yapan yok benim bildiğim

adam elektronik mühendisini alıyor bu nasıl olsa her işi öğrenir diye her işe koşturuyor

ayrıca 7500 lira maaş falan sakın aklına bile gelmesin bir 10 yıl alanında çok çok iyi olmadığın sürece

526 Mesaj
6 Temmuz 2008; 23:57:39 

quote:

bana sorarsan değeri bilinmeyen dallardan fizik mühendisliği bir kaç şirket dışında alım yapan yok benim bildiğim

adam elektronik mühendisini alıyor bu nasıl olsa her işi öğrenir diye her işe koşturuyor

ayrıca 7500 lira maaş falan sakın aklına bile gelmesin bir 10 yıl alanında çok çok iyi olmadığın sürece

Hangi şirketlerdir onlar ?

[img]http://img29.imageshack.us/img29/3051/34377236ab1.jpg[/img]

1968 Mesaj

[5 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

6 Temmuz 2008; 23:59:17 

Ya bu konuyu okuyunca mühendisilik yazmaktan vazgeçtim tıp yazıyım bari.Nefret ede ede okurum ama ilerde sürünmem bari.Bu dediğiniz maaşlar itü bilgisayardan mezun biri içinde böylemidir?

2028 Mesaj
7 Temmuz 2008; 0:03:34 

Mühendis bolluğu var mühendis sayısı hızla artıyor ama iş olanakları aynı hızla artmıyor.2 ay önce tvde görmüştüm yeni mühendisin birine 700-800 lira maaş teklif etmişler adam bunlara kızıp köfteci olmuş eminim daha fazla kazanıyordur.İleride asgari ücrete çalışan mühendisler görürseniz şaşırmayın.

1404 Mesaj
7 Temmuz 2008; 0:07:05 

uzay mühendisi olun hem karizmanız hemde paranız olsun

2014 Mesaj
7 Temmuz 2008; 0:08:57 

kimya mühendisi tanıdığım özel sektörde 5.000 YTL+ alıyor özel sektör her zaman iyidir

5247 Mesaj
7 Temmuz 2008; 0:12:34 

quote:

Orjinalden alıntı: oeste

uzay mühendisi olun hem karizmanız hemde paranız olsun

Abi şaka maka yazmayı düşünüyorum orayı da. Oradan çıkanlar nerede çalışıyorlar, ne iş yapıyorlar? TÜBİTAK'ta, Türksat'ta, TUTAE'de falan mı?

Çünkü maalesef herkes "uzay" gibi kavramlarla Türkiye'yi alakasız görüyor da. Bir zamanlar ben de öyle görüyordum.

52 Mesaj
7 Temmuz 2008; 0:14:17 

benim dayım 4 hafta önce girdi makina mühendisi 3.000 ytl alıyor.

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

9956 Mesaj
7 Temmuz 2008; 0:17:12 

Ortada bir gerçek var...Eğer büyük paralar kazanmak istiyorsanız bunun tek bir yolu var:TİCARET...

900 Mesaj
7 Temmuz 2008; 0:25:09 

quote:

Orjinalden alıntı: Private

kimya mühendisi tanıdığım özel sektörde 5.000 YTL+ alıyor özel sektör her zaman iyidir

kimya mühendisliği hakknda iyi şeyler duyuyorum son günlerde

1968 Mesaj

[5 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

7 Temmuz 2008; 0:28:20 

quote:

Orjinalden alıntı: shady_tr

Ortada bir gerçek var...Eğer büyük paralar kazanmak istiyorsanız bunun tek bir yolu var:TİCARET...

Onun içinde sermaye lazım kanka

1404 Mesaj
7 Temmuz 2008; 0:29:41 

büyük para kazanmak istiyosanız bişey keşfedin mesela google yada facebooka rakip bişey yapmakla başlayabilirsiniz

1263 Mesaj
7 Temmuz 2008; 0:30:17 

yabancı sermayelli bir şirkete girerseniz 3-4 milyardan aşağısını almazsınız -
mesela teksil mühendisleri çok iyi para alıyorlar
gıda mühendisleri keza öyle

ama önemli olan işe girecegin piyasada ki etkinliği-

not:bu arada herhangi bir mühendislik bitirip alakasız meslet yapanlar da var,işe alan firmalar sırf mühendislik bitirmiş diye alıyorlar ama o işi yapan o bölümün mühendislerinden az para veriyorlar

2028 Mesaj
7 Temmuz 2008; 0:45:12 

quote:

Orjinalden alıntı: yildize

yabancı sermayelli bir şirkete girerseniz 3-4 milyardan aşağısını almazsınız -
mesela teksil mühendisleri çok iyi para alıyorlar
gıda mühendisleri keza öyle

ama önemli olan işe girecegin piyasada ki etkinliği-

not:bu arada herhangi bir mühendislik bitirip alakasız meslet yapanlar da var,işe alan firmalar sırf mühendislik bitirmiş diye alıyorlar ama o işi yapan o bölümün mühendislerinden az para veriyorlar

Tekstil mühendislerinde işsizlik çok.Tekstil çin sayesinde çöktü birçok firma elbiseleri merdiven altı ucuza üretim yapan fason firmalara yaptırıyor.İşçiye haklarını vermeyen fason firmaların mühendis çalıştıracak hali yok.

2014 Mesaj
7 Temmuz 2008; 0:52:30 

quote:

Orjinalden alıntı: KayTheRock

kimya mühendisliği hakknda iyi şeyler duyuyorum son günlerde

kimya mühendisi ve kimyagerlikte ilaç sektöründe çok para var genelde yaptığın iş pazarlamacılık 2 bin ytl gibi net maaş + sattığından % li prim tabi maaşın 10 bin ytl de olur 5 binde üstüne şirketten altına araba bende kimya öğrencisiyim yabancı ilaç firmaları ülkeye çok yatırım yapmaya başladı gelecek var

1404 Mesaj
7 Temmuz 2008; 0:53:00 

calpi 84 hep bi umutsuzlukla yaşıyosun biraz umutlu ol

6161 Mesaj
7 Temmuz 2008; 1:01:20 

quote:

Orjinalden alıntı: oeste

büyük para kazanmak istiyosanız bişey keşfedin mesela google yada facebooka rakip bişey yapmakla başlayabilirsiniz

Onlar sadece keşifle olsa, google'ı 25 milyon $ ile kurmuşlar..

1404 Mesaj
7 Temmuz 2008; 1:05:03 

quote:

Orjinalden alıntı: OnuR

olsun siz temeli oluşturun destek olurlar mesela tübitak

341 Mesaj
7 Temmuz 2008; 1:08:35 

quote:

Orjinalden alıntı: drahte 1905

Amac para kazanmak olsaydı muhendislik eğtimini alıcak zorlukta 4 sene baska işte çalışsan zaten 3000 lira kazanırsın

Keza dusuk maas yukselir katlar kendini 3 senedir calısıpta 4K lira alanlarda war ama kendi işini kuruk 20K larda kazananlar

Para odaklı yada nasıl dusundugunuze baglı bence biraz

Bir adam saglam bir muhendislik bolumunu bitirdiyse isterse para kazanır zaten

iyice amerikalaştık yani
yakında türkçeyi bırakıp tamamen ingilizce konuşursak şaşmayın
neden böyle abuk sabuk şeyler kopyalanırda kopyalanması gerekenler dışarıda kalır
anlamak çok güç
kendin ol biraz

Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez.
Mustafa Kemal Atatürk

536 Mesaj
7 Temmuz 2008; 1:10:07 

Hayret 50 cm alıyor diyen cıkmamıs

224 Mesaj
7 Temmuz 2008; 16:36:29 

up

3892 Mesaj
7 Temmuz 2008; 17:12:12 

mühendis olup da iyi kazanmak istiyorsanız, en güzeli çok yaşlanmadan yurtdışında çalışma olayına girmek. Batı ülkelerinde mühendisler çok para kazanıyor.
Türkiye'de iyi kazanan mühedisler var, ama belli bir alanda iyi bir uzman olmak şartıyla. Bu uzmanlığa kimi zaman iş tecrübesi vasıtası ile, kimi zaman bilişim sertifikaları vasıtası ile ulaşılabilir.
Özel sektörde iş bulabiliyorsanız, devlet sektörü önermem. Devlet dairesinde ömür boyu iş garantisi olsa bile, işinizi öğrenemezsiniz ve zamanla körelir gidersiniz. Üstelik oradaki aşırı monoton hava canınızı sıkabilir, zira insan gençken birşeyler yapmak üretmek ister. Devlette ne uzar ne kısalırsınız.
Özel sektör daha zor ve çetrefilli bir yol bile olsa, eğer çabalarsanız getirisi devlete göre daha fazla olur.

3693 Mesaj
7 Temmuz 2008; 17:20:22 

Ben mühendis değilim ama KALYON'a gireli tam tamına 11 ay oldu.Ben aslında YAPI RESSAMI yım.İşe 900 ile girdim şuan 1100 oldu.

Ama tahminim bizim şirkette mir İnşaat mühendisi 2 bin den aşşağıya almıyor.

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
AutoCAD Çizimi Yapılır (Her Türlü Proje, Plan, Kesit vb.. Çizilir)
Not : Üniversiteli ve Meslek Yüksek Okullu Arkadaşlar AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com

224 Mesaj
7 Temmuz 2008; 17:37:54 

Ben de makina mühendisliğinden yeni mezun oldum.Herkesinde bildiği üzere deneyimsiz bir kişinin mezun olur olmaz iş bulması zor.Bir de yeni moda başladı herkes de yüksek lisans yapma sevdası var.Sizce akademik kariyer yapılmaycaksa yüksek lisansın faydaları neler?
Birde herkes bana ilk olarak askerliğini yap falan diyo benim amacım 1 2 sene bir şirkette calısıp askere gitmek veaskerden geldikten sonra benim şu şirkette çalışmışlığım var demek yani tecrube olayı siz bu konuda neler düşünüyosunuz?

1784 Mesaj
7 Temmuz 2008; 17:58:12 

quote:

Orjinalden alıntı: In Flames

Hayret 50 cm alıyor diyen cıkmamıs

Mühendisler düzeylidir. Öyle şeyler demezler.

Ben Makine mühendisiyim işe gireli 7 ay oldu maaşım 2000 ytl.

Battlefield4 : rhante

Cep Telefonu, Tablet, Haber

88 Mesaj
7 Temmuz 2008; 18:14:15 

quote:

Orjinalden alıntı: eagen

Mühendisler düzeylidir. Öyle şeyler demezler.

Ben Makine mühendisiyim işe gireli 7 ay oldu maaşım 2000 ytl.

bu gibi işlerde üniversitede etkili şimdi odtü makine müh. ile harran makine müh. arasında bir fark olucak kardeşim hem odtü makineye giden 4.sınıfın başında %50 bir şirketle anlaşmış oluyor:Dkardeşim sen 2000 ytl maaş alıyorsun özel bir şirketten mi?hangi üniversite mezunusun?

1286 Mesaj
7 Temmuz 2008; 18:23:06 

inşaat mühendisi arkadaşım devlete girmeye çalıştı olmadı özel bir şirkete girdi 500 lira ile başlattılar şimdi 1500 lira alıyor. öyle az para veriyorlar diye üzülmeyin. 2 seneyi stajerlik dönemi olarak düşünün. devlette de kazanılacak maksimum para 2000 liradır ancak aselsan, havelsan gibi şirketler çok daha fazla ücret veriyor. tabi bunlara girmek için de malum okullarda bilişim üzerine mühendislik okumak gerekiyor.

224 Mesaj
7 Temmuz 2008; 18:33:56 

Ben de makina mühendisliğinden yeni mezun oldum.Herkesinde bildiği üzere deneyimsiz bir kişinin mezun olur olmaz iş bulması zor.Bir de yeni moda başladı herkes de yüksek lisans yapma sevdası var.Sizce akademik kariyer yapılmaycaksa yüksek lisansın faydaları neler?
Birde herkes bana ilk olarak askerliğini yap falan diyo benim amacım 1 2 sene bir şirkette calısıp askere gitmek veaskerden geldikten sonra benim şu şirkette çalışmışlığım var demek yani tecrube olayı siz bu konuda neler düşünüyosunuz?

cevap verecek yok mu?

457 Mesaj
7 Temmuz 2008; 19:37:22 

quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

Mühendis bolluğu var mühendis sayısı hızla artıyor ama iş olanakları aynı hızla artmıyor.2 ay önce tvde görmüştüm yeni mühendisin birine 700-800 lira maaş teklif etmişler adam bunlara kızıp köfteci olmuş eminim daha fazla kazanıyordur.İleride asgari ücrete çalışan mühendisler görürseniz şaşırmayın.

gelecek değil şimdi den var ne diyon sen ya birde kontejyanlar artıyor evlere şenlik gelecek

Gelecek çok hızlı gelecek

1498 Mesaj
7 Temmuz 2008; 20:44:52 

quote:

hemen cevap veriyorum

memurlar.net forumlarına baktım da biraz,
şayet doğruysa Ankarada çalışan mühendise 1500 YTL veriyolarmış ve hiçbir ikramiye/prim/mesai falan filan da yokmuş...
yani şok olmadım desen yalan olur...

sınav ücreti olarak yatırdığım 25 YTL'ye acıdım.

Kredi Kartı Yardımlaşma Referanslar -> Okan_mersin ☼ Jeak ☼ voodoo child ☼ isolayn007
Alişveriş yaptiklarim -> sercany ☼ marmoli ☼ Pcdunyasi ☼ madd_maxx82 ☼ EstrEmO ☼ JANT! ☼ amdk6 ☼ noktakafe ☼ chronicmaniac ☼ Bakkada ☼ emre1393 ☼ greenleafffff ☼ Okan_mersin

624 Mesaj
7 Temmuz 2008; 20:49:29 

kimse sölememiş ama başlık sakat

242 Mesaj
7 Temmuz 2008; 20:54:49 

quote:

Orjinalden alıntı: OnuR

yanlışın var 100.000 dolar ile kuruldu ve bu para usa da bir mühendisin 2 yıllık maaşı falandır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Google

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi giago008 -- 7 Temmuz 2008; 21:04:25 >

Mucizeler, enerjimizi korkularımıza değil hayallerimize kanalize ettiğimiz zaman gerçekleşir

1978 Mesaj
7 Temmuz 2008; 20:55:46 

quote:

Orjinalden alıntı: KüçükKötüEjderha

kimse sölememiş ama başlık sakat