Şimdi Ara

Tırnağımı çektirdim :( (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
48.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Belki söylediklerim rahatsız edebilir ama ben müthiş bir haz alıyorum toplamda 6 kere tırnak batması operasyonu oldum çektirmiyorum tırnağı çektirince tırnağın yapısı bozuluyor. Dr. çok samimi arkadaşım kendisinden rica ediyorum batan yeri 2-3 iğne vurarak uyuşturuyor arından eti açıyor ve batan yeri çıkartıyor 3-4 gün sonra yara kapanıyor ve 6-7 ay idare ediyor kalıcı olarak yapılan varmış oda lazer ile hücreleri yakıyormuş ve iyileşmesi 2 ay kadar sürüyormuş ben onu yaptırmam diğeri daha zevkli
  • Öncelikle geçmiş olsun.

1,5 sene önce benimde basıma gelmişti böyle bir olay başlarda idare ettim fakat ileride dayanılmaz oluyordu acısı yere dahi basamıyordum doktora gittiğimde direk olarak tırnağın bir kısmını çekeceklerini söylediler.İlk başlarda tıstım fakat tırsa tırsada olsa girdim.Ufak bir pansuman odasında operasyonu geçirdim.İlk önce parmağıma 3 tane iğne yapıp uyuşurdular iğnelerde birşey duymuyorsun sinek ısırığı gibi sadece , iğne olduktan sonra gerisi kolay doktor parmağımın batan kısmındaki eti ve batan tırnağı kesti birde dikiş attı.Keserken çok acaip şeyler hissediyorsun katır kutur gibi bişiler ama hiç acısını duymuyorsun.Benden sana tavsiye sakın operasyonda ne oluyor acaba diyerek bakma (tecrübe konuşuyor) ameliyat olduktan sonra 15 dakikan kalıyor geriye o 15 dakikada ilaçları alıp evde yatağa girmen gerekiyor 15 dakika sonra ilacın tesiri geçiyor.Ama sakın eve giderken ayağının üzerine çok basma o an hiç birşey hissetmiyorsun ama 15 dk sonra baya bir acıma sızlama oluyor 1 hafta bu devam ediyor mümkün olduğunca yataktan kalkma ayağının üzerine basma yatarken dikkat et ilaçlarını aksatma kendini iyi hissediyorsun falan diye 1-2 ay sonra futbol maçı falan yapma pişman olursun topa sert vurunca yeniden acımaya başlıyor ve şişiyor parmağın 1-1,5 hafta yine geçmesini bekliyorsun (en azından bende öyle olmuştu) yani biraz sabırlı ol tamamen geçince rahat rahat oynarsın.operasyondan 1,5 hafta sonra dikişlerimi almışlardı ozaman baya bi rahatlıyor ayağın unutmadan birde hep pansuman yapman lazım 15 gün yada 20 gün tam hatırlamıyorum.Sonra geçer kalmaz birşeyin sadece dediklerime dikkat et tabiki doktorun söyledikleri daha önemli ben sadece tecrübemi yazdım.İlaçlarını aksatma, sonra birşeyin kalmaz düzelirsin sadece ilk zamanlar biraz zor oluyor.Yeniden geçmiş olsun.

• quote:

Orjinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Belki söylediklerim rahatsız edebilir ama ben müthiş bir haz alıyorum toplamda 6 kere tırnak batması operasyonu oldum çektirmiyorum tırnağı çektirince tırnağın yapısı bozuluyor. Dr. çok samimi arkadaşım kendisinden rica ediyorum batan yeri 2-3 iğne vurarak uyuşturuyor arından eti açıyor ve batan yeri çıkartıyor 3-4 gün sonra yara kapanıyor ve 6-7 ay idare ediyor kalıcı olarak yapılan varmış oda lazer ile hücreleri yakıyormuş ve iyileşmesi 2 ay kadar sürüyormuş ben onu yaptırmam diğeri daha zevkli

Sen nasıl birşeysin ya!

• sen sünnet olurken bu kadar acı hissetmedim dedin ben sünnet olurken hastane benim odaya bakıyomustu çığlığımdan annem anlatıyodu bende düşünüyodumda o tırnak batması için doktora gitmeye senin yazıları okuyunca vaz geçtim beni olsemde kimse götüremez sünnete zor goturduleer buna gitmem
  • arkadaşlar bende 1 hafta önce sol baş parmak tırnağının hepsini çektirdim tırnağın tamamı çıkması kaç zaman sürer ne zaman acı çekmeden ayakkabı giyebilirim.
  • persembe gunu oldum ha sargıda p.tesı gunu ışe baslıam ayakkabı gıymem lazım malum işyerı terlık olmaz ne zaman ıyıleşir yaw
  • O acıya katlanarak dişimi sıka sıka kendim kestim o kısmı. Her gün kontrol ediyorum şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gZzMm

ayhh nasl acımıştırr yaşamamdm yaşamakta istemem yhaa
    Ben ayağımı çarpıp tırnaklarımdan birini kırmıştım. Sonra çorap giyerken çok rahatsız etmeye başladı. Aynı şekilde valide de üstüne bastı. Dayanamadım asıldım çıkardım alayını. Acımıştı ama katlanılmayacak bir acı değildi.
  • tam bir hort oldu bu konu sanırım üstadlar bu fenol tedaviyle ilgili biraz daha bilgi varmı ya ufak bir araştırma yaptımda hep aynı bilgiler ne kadar fiyat olarak mesala tek seansta halledilebiliyormu heryerde ve bu konuda çektirmeye göre daha iyi denmiş özellikle bu yöntemi deneyenlerden ve tüm görüşlerini paylaşan herkeze şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardboy35 -- 19 Mart 2013; 5:49:50 >
  • Tırnak batması bu 2008 den beri var bende.Bir kere cerrahi müdahele yaptılar onda da fena pişman oldum.O gündür artık kendim uzamadan kesiyorum olay bitiyor.Acı çekmeye gerek yok durduk yere.
  • Gecmis olsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KAÇ YILLIK HORT LA BU
  • Benimde birkaç sene önce el parmaklarımdan biri kapıya sıkıştı. Tırnağın büyük kısmı deriden ayrılmıştı. Hastaneye gittim. Tırnağın etrafına 5-6 iğne yaptılar. Parmak tamamen uyuştu. Tırnağı yavaşça söküp attılar. Hissetmedim bile ama hergün pansuman yapılması gerekiyordu. Parmağıma sardıkları sargı yaraya yapışıyordu. Hergün bu sargıyı çıkardıklarında acayip acı veriyordu.

Edit: Konu hortmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Artyom1959 -- 19 Mart 2013; 8:14:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anladığım kadarıyla bu fenolle ilgili pek bir bilgi yok dişimizi sıkıp çektiricez ne yapalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardboy35 -- 19 Mart 2013; 19:59:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: midye_tava

zevkini çıkart boş ver

Adam zevke geldi 4 sene sonra :D
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.