- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
7. Alay İzmir/Yeni foça dan selam
36 Cevap36252 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2919 Mesaj
6 Temmuz 2008; 13:36:34 

7. j.komanda alayından slm arkadaşlar nasılsınız özlemişim dh yi herşeyi

mehtap 32

koruma seçildiysem 52

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrAslan-BH -- 12 Temmuz 2008; 13:33:14 >

psn==> ultrAslan-BH1

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Temmuz 2008; 0:10:38 

Aleyküm Selam

1699 Mesaj
8 Temmuz 2008; 0:12:10 

off çok sakat yere vermişler seni

1437 Mesaj
8 Temmuz 2008; 0:12:12 

Hoşgeldin de olayı anlamadım :)

2011 Fabia Ambiente Dynamic
2011 Yamaha Xj6N
2012 Salcano Astro 270sv

Uzaklaştırılmış
8 Temmuz 2008; 0:15:34 

6 Temmuz 2008; 13:36:34

Şu an arkadaş ya mışıl mışıl uyumakta

Yada İzmirin gece sıcağında Nöbette

2850 Mesaj
8 Temmuz 2008; 0:17:58 

Arkadaşlar bu sahilin olduğu tarafa yeni mi eski mi amcamlar burada da.

0

2329 Mesaj
8 Temmuz 2008; 0:27:52 

quote:

Orjinalden alıntı: radyasyo_N

Arkadaşlar bu sahilin olduğu tarafa yeni mi eski mi amcamlar burada da.

0

Eski foça

2919 Mesaj
12 Temmuz 2008; 13:30:18 

arkadaşlar yeni foçadayım ben acemiyim ağustos un 2-3 gibi dağıtımlar başlıyor fakat yeni foça da askerlik yapanlar bilir koruma olanlar 20 gün fazla acemilik yapar yani+ 20 gun koruma eğitimi alılar benimde tam belli değil koruma olup olmadığım o yuzden mehtap:21 yada 42

bu arada 3. tabur 11. bölükteyim

psn==> ultrAslan-BH1

481 Mesaj
18 Temmuz 2008; 19:29:18 

Hoca sen bizim tugaya düşersin belki de.. boşver koruma olmak için tırmalama geçi bizim arkta koruma ydı foçada kaldı..

2919 Mesaj
3 Ağustos 2008; 16:59:26 

yok yahu koruma olduk ama eğitime kalmadık

genelkurmay ankara özel kuvvetler komutanlığına gidiyoruz bakalım nolcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrAslan-BH -- 3 Ağustos 2008; 16:58:44 >

psn==> ultrAslan-BH1

2404 Mesaj
4 Ağustos 2008; 2:26:19 

5 sene önce terhis oldum 7.Alaydan ah ulan kartalkaya ah ömrümü yedin be 82/2 idim ON NUMARA olmuştum hey gidi günler

CLİO SYMBOL 1.4 8V 2006 51.000km
Yakıt rekorum 6.15lt lpg/100 km (Maşaallah)
ATİKER SAFE FAST LPG'li

1852 Mesaj
4 Ağustos 2008; 2:50:16 

[font="Trebuchet MS"]Ev arkadaşım oraya düştü çok şikayet ederdi. Forumdan bi arkadaşımda orada yapmış ardından Mardin'e düşmüş. Foça için söylediği cümle aklımdan çıkmıyor. "Buradan sağlam çıkan adam Vietnam'dan bile sağlam çıkar".

Umarım kolay bi askerlik geçirirsin ...[/font]

everybody loves somebody sometime
everybody falls in love somehow

2919 Mesaj
4 Ağustos 2008; 17:55:53 

valla arkadaşının dediği şey doğru oradan sağlam çıkmak zor bende bedenen kalıcı bir şeyler bırakmasada psikolojik olarak bıraktı

sivildede spor yapan birisi olduğum için eğitimlerde pek zorlandığım söylenemez 12-13 nizami barfiks çekiyorum şu anda bel vurdurunca 15+ gidiyo

intikallerde tüm gece yürümemize rağmen pek yorulmazdım ama intikale çıkınca leş gibi olduğumuz için gitmeyi pek istemezdim 5 intikalin ancak birinden yırtabildim

bu arada o intikallerde silahını çaldıran vsvs yüznden ceza alanların nasıl cezalandırıldıklarını bir bilseniz o komutanlardada çok manyak ceza fantazileri var yani değil 40 yıl 400 yıl düşünsem aklıma gelmeyecek ceza yöntemleri var

kartalkayada manyak bir yer oraya çıkmak ap ayrı bir zevk

neyse arkadaşlar yeni foçaya düşecek olursanız spor la aranız iyise pek korkmayın ama değilse aranızı bir an önce düzeltin

psn==> ultrAslan-BH1

261 Mesaj
4 Ağustos 2008; 17:59:46 

arkadaşım bende askerliğimi orada yaptım hemde seninle aynı tabur ve aynı bölükte btr bölüğü 11. bölük. Bilirim zorluğunu neyseki oradan meslekçi seçilip kuşadasında muhabereci oldum sonra :D Allah kolaylık versin sana.

Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır...

2919 Mesaj
4 Ağustos 2008; 18:19:48 

bu arada arkadaşlar yeri değil ama belki bilen vardır ps3 kırıldımı

psn==> ultrAslan-BH1

Uzaklaştırılmış
4 Ağustos 2008; 18:29:09 

kırılmadı ,,tek sorun bumu askerde??

39 Mesaj
4 Ağustos 2008; 21:05:02 

9.ncu bölüktede ben acemilğimi yapmıştım, sene 97 de polat tepeydi herhalde oraya tastan karakol yapmıştık o zamanlar

2549 Mesaj
4 Ağustos 2008; 21:11:07 

Oradan eski foçaya

2919 Mesaj
4 Ağustos 2008; 23:04:27 

quote:

Orjinalden alıntı: demirarca

kırılmadı ,,tek sorun bumu askerde??

yoo tek sorun o değil de merak ettim o kadar takip ettiğim bir konu ve dönünce ps3 almam %100 gibi bir şey bir mani olmazsa tabi

psn==> ultrAslan-BH1

2919 Mesaj
4 Ağustos 2008; 23:07:32 

quote:

Orjinalden alıntı: ufukuzman

9.ncu bölüktede ben acemilğimi yapmıştım, sene 97 de polat tepeydi herhalde oraya tastan karakol yapmıştık o zamanlar

şu an 9. bölük c timlerinin sizin zamanınızda öyle değildi sanırım

bu arada koruma olmasaydım c timine girecektim alay iştimada c timine girecekler ayrılsın denildiğinde hemen atladım tabi komutan oradan bi fırladı ne c timi lan sen korumasın otur oturduğun yerde ........ dedi döt oldum kaldım

bu arada polat tepeyi unutmak ne mümkün yemin töreninden önce 3-4 salak yüzünden sırtta çanta elde silah polat tepenin en üstünden aşağı yola kadar sürünmüştük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrAslan-BH -- 4 Ağustos 2008; 23:08:05 >

psn==> ultrAslan-BH1

2549 Mesaj
5 Ağustos 2008; 23:27:42 

quote:

Orjinalden alıntı: ultrAslan-BH

şu an 9. bölük c timlerinin sizin zamanınızda öyle değildi sanırım

bu arada koruma olmasaydım c timine girecektim alay iştimada c timine girecekler ayrılsın denildiğinde hemen atladım tabi komutan oradan bi fırladı ne c timi lan sen korumasın otur oturduğun yerde ........ dedi döt oldum kaldım

bu arada polat tepeyi unutmak ne mümkün yemin töreninden önce 3-4 salak yüzünden sırtta çanta elde silah polat tepenin en üstünden aşağı yola kadar sürünmüştük

C-Tim'leri Devammı hala ben kaldırıldı biliyordum ben gönüllü girmiştim anamdan emdigim süt burnumdan geldi eski foçada 77/3 yeni foça/eski foça/Kilis

Ve bu konunun burada ne işi var anlamadım

Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin.K -- 5 Ağustos 2008; 23:29:05 >

2919 Mesaj
7 Ağustos 2008; 10:16:43 

c timleri bir tek y foça da kalmış duyduğuma göre diğer yerlerde kalkmış hep

eğitimleri gerçektende ağır

psn==> ultrAslan-BH1

Uzaklaştırılmış
8 Ağustos 2008; 14:02:22 

Kardeşim beraberiz bende aynı yerdeyim.

51 Mesaj
28 Ağustos 2008; 13:52:00 

Merhaba Ben 77/4 olarak yaptim Foçada

Ask K(adin) Olur Bana Gelince

2220 Mesaj
28 Ağustos 2008; 16:16:29 

bende 85/1 yenifoça oradan van gevaş

bende 2007 c timleri için son biliyordum 11.bölükte 1 kattaki sabit sarı bayraklı bakım flaması duruyormu hala deli bir üstteğmen vardı (b.k.) arka arkaya 4 kez almıştı o flamayı atışı 2 kez spor ve eğitimide 3 kez arka arkaya almıştı aslında 4 lüyorduda Alay komutanının göz yummasıyla bariz hile yaparak almışlardı flamaları

Merak ettiğim bir konu daha var Alayda İnt. kafemi var varsa gözlerim yaşardı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 28 Ağustos 2008; 20:06:59 >

1286 Mesaj
2 Eylül 2008; 23:10:16 

Yok yav çarşıya çıkmıştır o ,biz içmeye su bulamıyoduk cafe ne oluyor :)) 1980/2 YENİ FOÇA-- ŞIRNAK JÖH TABURU
quote:

Orjinalden alıntı: TIGERSHARK

bende 85/1 yenifoça oradan van gevaş

bende 2007 c timleri için son biliyordum 11.bölükte 1 kattaki sabit sarı bayraklı bakım flaması duruyormu hala deli bir üstteğmen vardı (b.k.) arka arkaya 4 kez almıştı o flamayı atışı 2 kez spor ve eğitimide 3 kez arka arkaya almıştı aslında 4 lüyorduda Alay komutanının göz yummasıyla bariz hile yaparak almışlardı flamaları

Merak ettiğim bir konu daha var Alayda İnt. kafemi var varsa gözlerim yaşardı :)

Mutluluk;Oğlumun,babacım seni çoook özledim diyebilmesidir...

671 Mesaj
3 Eylül 2008; 11:30:23 

kartalkaya
yenifoça kiminde benim gibi yazlık , tatil, eğlence yeri olarak
kiminde ise askerlik anısı olarak canlanıyo işte :)
Orda askerlik yapanlar kıskanmayın lütfen ben de hakkari otlucada yaptım askerliği....

http://eu.battle.net/d3/en/profile/simonsorcere-1531/hero/16722841

2220 Mesaj
5 Eylül 2008; 14:19:40 

quote:

Orjinalden alıntı: ufukuzman

Duruyor hala bina baskını eğitimlerini orada veriyorlar

1 Mesaj
24 Şubat 2009; 12:39:36 

hepinizde eski komandolardansınız ben 88\4 tertibim yeni foçada askerlik yapmak yürek ister orada komando olmak güç ister bi intikal yaparsın en az 30 km yürütürler saatlerce yemek yemeden yürürsün tabi bu komandolar için geçerli yağmur çamur hiç bir şey o intikali bitiremez elindeki hk33 e piyade tüfeyi bir süre sonra şekilden şekile girer çünkü ağırlaşmıştır öğleden sonra her gün spor yaparsın 48dk hiç durmadan koştururlar sonra durmazsın teriniz soğumadan derler sürünmeye başlarsın 100m yi 1.5 dakikada sürüneceksin o yorgunlukla yerde çırpınırsın kış aylarında esen rüzgarı hiç bitmez hava çok soğuktur amfiler boşken maksat bu adam doğuya gidecek soğuğa alışsın diye dışarda buz gibi havada sana eytim verirler eytimden hiç vazgeçmezler
orası cehennem deyil ama yatılacak bir yer hiç deyil

komando

2220 Mesaj
24 Şubat 2009; 14:24:02 

foçada hk-33e sadece bölük komutanlarına veriliyordu benim zamanımda şimdi herkeze veriyorlarmı orada

510 Mesaj
4 Mart 2009; 19:25:57 

jandar alayı mı

Kartal 1.6 drag..

23 Mesaj
16 Ağustos 2009; 14:56:51 

87/4 C-Timi olarak yaptım.

C-Timi aynen devam ediyor, fakat askerliğin 15 aya düşmesinden sonra eskifoçadaki eğitim kısmı iptal edilerek sadece yenifoçada yetiştiriliyor.

Daha önceki eskifoça ile birlikte 6 aya yayılmış eğitim şuanda 3.5 ayda sıkıştırılmış olarak veriliyor.Fakat ekisk yok eğitim formatı aynıymış.

Eğitimi 105 gün, eğitimi hakikaten ağır, 3 günden oluşan 10 intikal ve son intikal 6 günlük manisadan dönüş , helikopter vs.. sadece 2 tertipler tayine denk geldiği için helikopter ve halatla atlama eğitimine giremiyorlar oda onların şansları,

Hafta içi eğitimler bireysel güce dayalı, eğitim dönemi boyunca toplam 3 test var, psikolojik baskıya dayalı sindirme, ağır spor, hergün 5000 koşu silah techizatlı vss, kardeşiniz 3.5 ay MG3 taşıdı foçada (11.5 kilo saf ağırlığı) :))

Fakat şöyle bir durum var, C timlerinin kurası ilk günden belli oluyor, düşeceği yerler belli o şehirler kağıda yazılıyor ve torbaya atılıyor, her timin çavuşu gözünü kapatıp torbadan bi kağıt seçiyor çıkan şehir neresiyse oraya düşmüş oluyor, eğitim döneminin ilk günü alay komutanının katılımyla yapılan merasimde gerçekleşiyor bu hadise.

İller şunlar;

1- Giresun
2- Sivas
3- Gümüşhane
4- Erzincan
5- Erzurum
6- Iğdır
7- Ağrı
8- Kars
9- K.Maraş
10-Osmaniye
11-Hatay

1 ve 3 Tertiplerden iki tim Afganistana gidiyor,

Bu ilerin dışında biyere düşmüyor, sonradan değişirmi değişir tabi Tsk nın ihtiyaçlarına göre şekilleniyor sonuçta.

Foçada internet kafe var, bizim dönemde vardı, ama rütbeli ve kadrolardan fırsat bulamıyorduk girmeye zaten girsende hiç keyf alamıyosun 30 dakkan var makine açılana kadar geçiyo 30 dakka, ki zaten eğitim yada içtimadan fırsatın olmuyor,

Foçaya düşen kardeşlerime tavsiyem, ne olursa olsun ama ne olursa olsun timden AY-RIL-MA-YIN ,,, Refüze olmayın sakın, C timine girebiliyorsanız girin 3.5 ay dişinizi sıkın zor geçer oturup ağlarsınız gizlice belki ama usta birliğinde bağımsız tim olarak rahat edersiniz.Usta birliği kolay demiyorum bakın, en zor şartlarda en zor görevlere c timi ardından komando gönderilir ama bulunduğunuz ortam ve size gösterilen tavırların rahatlığından bahsediyorum,

3 gün göreve gidersiniz gelirsiniz eşofman şortla gezersiniz yatarsınız, kafanıza göre takılırsınız kışlada, sakal traşını haftada bir olduğumu biliyorum,

Ama tek tavsiyem sakın kimsenin dolduruşuına gelipte refüze olup jandarma olmayın.

Günde 12 saat nöbet ağacı olursunuz, inanın jandarmanın psikolojisi komandonunkinden daha bozuk oluyor.C timine giremezseniz de komando timlerine yapışın sakın çıkmayın,,

Başarılar,,,

2220 Mesaj
18 Ağustos 2009; 22:57:42 

benim hatırladığım c-timlerinin Türkiyenin her iline düşme şansı var mesela istanbul ama şans işte listeye hakkari şırnak van vb. illeri yazmamışsın
artık göndermiyorlarmı bu illere
benım zamanımda kura çekmeden bu illere gönüllü timler gittiğini rütbelilerden duymuştum

23 Mesaj
8 Ekim 2009; 23:55:22 

Yok kardeş, sadece yazdığım iller.Şuan böyle ilerde değişir o ayrı.Tsk nın ihtiyaçlarına göre değişir.Bu yazdığım illeri sakın küçümsemeyin.Bildiğiniz gibi değil.Oradaki terörü ancak yaşayarak görürsünüz.

Gümüşhanede yaptım hergün operasyon vardı hergün.Basına medyaya yansımayan olaylar var.Mayınlar, pusular, tacizler....Ve tamamen Orman.

Gümüşhanede mayıs ayından itibaren eylül sonuna kadar askeri araçların kışla dışına çıkması yasaktır.Çıktığı an pusu yememesi içten bile değildir.Mayıs itibariyle çevre illerden tabur tabur komando birlikleri gümüşhaneye yerleşir, eylüle kadar çadırlarda yatar.

Biz tam 6 ay çadırda yattık.Ve her gün oprsyn......

Not : Haritayı açın, elinize bi kalem alın.hataydan başlayarak c timinin gittiği iller arasını çizgiyel birbirine bağlayın.Ortaya ne çıkacak ?

630 Mesaj
9 Ekim 2009; 11:34:04 

Allah yardımcın olsun

8 Mesaj
4 Kasım 2009; 22:13:16 

S.a
Bende 89/3 Olarak Yeni Focada Yaptım.
3 Bölük 2 Takım 3 Tim Jandarma/Komando
Dagitim: Agrı İl Merkez

JollyBoys

21 Mesaj
13 Ekim 2012; 20:29:15 

nasıl bir yer orası ya benim sevgilim bandocu oraya çıkma şansı var bandocu olarak rahat etme imkanı var mı

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.481