Şimdi Ara

SVCHOST.exe aşırı CPU kullanıyor !!! (çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
80.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar bende de aynı sorun vardı sorunun kaynağını internette araştırdım ama geçerli bişey bulamadım ben sorunu çözdüm sizlere yardımcı olmak için anlatacağım

Öncelikle benim windows update kapalıydı uzun bi süredir ama hizmetlerden kapatmadım ve svchost.exe nin cpu'nun % 50 sini kullandığını farkettim

Görev yöneticisinden svchost.exe kısmına tıkladım ve hizmetlere git dedim bu svchost.exe nin içindeki çalışan uygulamaları görmenizi sağlar ve wuauserv adında çalışan bi hizmet gördüm açıklama

kısmında windows uptade yazıyordu hizmeti sağ tıkladım hizmeti durdur dedim baktımki cpu %1 yani sorunun kaynağı buydu ama bu geçici bir çözümdü tamamen kurtulmanız için yapmanız gerekenler

başlat kısmına services.msc yada hizmetler yazın farketmez hizmetler kısmını açtıktan sonra windows update yi bulun çift tıklayın ve başlangıç kısmını devre dışı olarak seçin bu ayarları yaptıktan sonra

başlat kısmına cmd yazın sc delete wuauserv yazdıktan sonra enter'layın başarılı derse sorundan tamamen kurtulmuş olursunuz benim söylediğim çözümü kullanarak sorundan kurtulan arkadaşlarımız

bana geri dönüş yaparsa başka sorunlar içinde yardımcı olmaya çalışacağım

Edit düzeltiyorum virüs diyen arkadaşlar var bu sorunun kesinlikle virüsle alakası yok 4 tane virüs programıyla bilgisayarı taradım ama geçerli bi sonuç bulamadım cpu hala %50 olarak duruyor du sorunu bu şekilde çözdüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derdaz001 -- 12 Mart 2016; 18:28:58 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Old_Town

virüs yoookkk.... bende bundan eminimmm..
    üfürük yerlere kesinlikle bu makinadan girilmezzz..

Hangi antivirüs programını kullanıyorsunuz?
    Bilgisayarınızı sizden başka kullanan var mı?

Ayrıca bu kadar iddealı olmayın. Bu virüsler sadece kötü içerikli sitelerden girmiyor bilgisayarınıza. Herhangi takılan bir cd, usb disk vs.
    Bu nedenle biraz sakin olun ve söylenenlere uyun. Başka türlü çözüm bulamazsnız. Yok ben iddealıyım diyorsanız,
    www.google.com
    derdiniz burada değil google'de arayın. Seçim sizin, kolay gelsin.

• microsoft update i kapat
  • çözümü basitmiş aslında hallettim bir tık ötedeymiş çözümü

------------------------------

O bir Tık ötede olan çözümü buraya yazsana, herkes faydalansın.

Not: Önüne gelen konu açıyor, ya sorunu halledince yazmıyor veya bunun gibi bir tık ötedeymiş diyor.

Not2: Sorunun çözümü bence otomatik güncelleştirmeler. PC il açıldığında bendede svchost % 50-55 lerde çalışıyor, 2-3 dakika sonra sıfıra düşüyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: McCarty

güncellemeler acikmi?
    birde cidden antispy ware programlarini kur caliştir başima cok geldi bu olay

@34_gurcangurel katiliyorum. bazen arastirdigimiz bişeyler oluyor aynen böyle sorunu hallettim diyor adam? eee bilmeyenler aynı sorunu yaşayanlar ne yapicak? saf saf nettemi dolanacak !!! sorununu nasil bu forum yardimiyla hallettiysen cevabinida yazmalisin bu foruma ki herkes faydalansin.
    hmmm kimse bilmesin istiyorsan ozaman forumlar neden faaliyet gösteriyor hepsini kapatalim..

sorunu bu forum yardımıyla halletmedim sorunu kendim çözdüm
    . burada ne sorarsan sor bilmeyenler balıklama atlıyor. (maksat yıldızlarının rengini değiştirmek olsa gerek)

hatta bilgisayarla dün tanışan 8-9 yaşındaki bebeler bile post kasmaya çalışmak için saçma cevaplar ile konuları dolduruyorlar.

keşke bilinçli kullanıcılar cevap verebilseler ama bazıları kulaktan dolma bilgilerle yaklaşıyorlar..
    40 kere yazdım sorun virüsten spywareden kaynaklanmıyor diye ama mesajlara şöyle bir göz gezdirecek olursanız herkes virüs vardır diye hücum etmişler. bazılarının amacı sorun çözmek değil sadece mesaj yazayımda ne olursa olsun yeterki mesaj sayılarım yükselsin yıldızların rengi değişsin amacı taşımaktalar.

aslında sorunu nasıl hallettiğimi yazmamalıydım ama yinede bilgi paylaştıkça çoğalır mantığı ile ve o saçma sapan cevap yazanları görmezlikten gelerek dürüst ve mantıklı davranan arkadaşlar yararlansın diye yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 9 Temmuz 2008; 14:27:19 >

•  SVCHOST.exe aşırı CPU kullanıyor !!! (çözüldü)

sebebi ne olabilir acaba ve CPU kullanımını azaltmak için ne yapmalıyız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 9 Temmuz 2008; 10:13:37 >

• sebebi zararlı. AV ve Antispyware larla tartın pc yi. .
  • buradan

baslat>calıstır>services.msc altındaki kullanmadıgınız servisleri kaldırırsan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RomanticaL -- 5 Temmuz 2008; 16:00:24 >
  • İKİNİZİN DEDİĞİDE DEĞİL. başka bir sebebi var svchost.exe bir sistem dosyası kaldırıran nete giremezsin
  • benimde sistem boşaltma zımbırtısı o kadar kullanıo bendedemi sorun var ?
  • @Old_Town
    Sistem dosyasına virüs bulaşmış işte bunula ilgili forumda bi kaç konu vardı istersen ara bi.. Çok eminim virüs kaynaklı olduguna..

@Dark_m_Dark
    Hocam sistem boşaltma değil o Sistem boşta , yani cpu'nun boşta olan yüzdesini gösteriyo, sende bir sorun yok.
  • evet bende virüsteten kaynaklığını duymuştum pc ne sağlam bi tarama yaptır
  • virüs yoookkk.... bende bundan eminimmm..
  • virüsle alakalı değil sanırım.

kaspresky kuruluysa makinada makina açılırken genelde başlangıç nesnelerini tara çalışıyor buna bağlı olarakta svchost.exe çalışıyor.
    yada makina nete bağlanmaya çalışırken msn falan ilk açılışta bu şekilde olabiliyor
  • http://forum.donanimhaber.com/m_14707954/mpage_1/key_//tm.htm#14716403

bu linkte benim mesajı bir oku ben orada azdığım şekilde çözdüm
  • kaspersky yükle sistemi tara .. services.exe ye başka türlü yüklenme olmaz virüs olmadan
  • quote:

Orjinalden alıntı: JANT!

quote:

Orjinalden alıntı: Old_Town

virüs yoookkk.... bende bundan eminimmm..

Hangi antivirüs programını kullanıyorsunuz?
    Bilgisayarınızı sizden başka kullanan var mı?

Ayrıca bu kadar iddealı olmayın. Bu virüsler sadece kötü içerikli sitelerden girmiyor bilgisayarınıza. Herhangi takılan bir cd, usb disk vs.
    Bu nedenle biraz sakin olun ve söylenenlere uyun. Başka türlü çözüm bulamazsnız. Yok ben iddealıyım diyorsanız,
    www.google.com
    derdiniz burada değil google'de arayın. Seçim sizin, kolay gelsin.

kaspresky IS yüklü ve güncel .. virüs olmadığından eminim

çözümü basitmiş aslında hallettim bir tık ötedeymiş çözümü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 8 Temmuz 2008; 19:55:25 >

• Çokmuş hakikatten.Hizmetlerden gereksiz olanları kapatmayı dene.Onlar da yapıyor olabilir.
  • Old_Town

Nasıl yaptığınızu burada da açıklarsanız aynı sorunu açan kişi arama yaptığında bu konu ile karşılaşacak. Eli boş dönmezdi. Bir tık derken ?
  • güncellemeler acikmi?
    birde cidden antispy ware programlarini kur caliştir başima cok geldi bu olay

@34_gurcangurel katiliyorum. bazen arastirdigimiz bişeyler oluyor aynen böyle sorunu hallettim diyor adam? eee bilmeyenler aynı sorunu yaşayanlar ne yapicak? saf saf nettemi dolanacak !!! sorununu nasil bu forum yardimiyla hallettiysen cevabinida yazmalisin bu foruma ki herkes faydalansin.
    hmmm kimse bilmesin istiyorsan ozaman forumlar neden faaliyet gösteriyor hepsini kapatalim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McCarty -- 9 Temmuz 2008; 0:20:53 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.