Şimdi Ara

Anime Tanıtım : Code Geass

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
3
Favori
28.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anime'nin Adı: Code Geass - Lelouch of the Rebellion

Diğer Adları: Code Geass - Hangyaku no Lelouch,
    Kategori: TV Serisi
    Tür: Mecha, Macera, Drama, Aksiyon
    Bölüm Sayısı: 25
    Yayım Tarihi: 5/10/2006 ile 12/4/2007 arası
    Firma/Stüdyo: Sunrise, MBS
    Türkiye'de: Yayımlanmadı

Yapımcılar/Sanatçılar:

Yönetmen: Goro TANIGUCHI
    Senaryo: Hiroyuki YOSHINO, Ichiro OKOUCHI
    Animasyon: Eiji NAKATA, Kohei YONEYAMA, Masahiro YAMANE, Seiichi NAKATANI, Yuriko CHIBA, Akira TAKAHASHI, Kenichi TAKASE, Yukie SAKO
    Müzik: Hitomi KUROISHI, Kotaro NAKAGAWA
    Dizayn: Takahiro KIMURA, Kenji TERAOKA, Akira YASUDA, Eiji NAKATA, Junichi AKUTSU, CLAMP
    Orjinal Eser: Goro TANIGUCHI, Ichiro OKOUCHI

Anime Tanıtım

10 Ağustos 2010'da, Britanya imparatorluğu Japonya'ya savaş açar. Japonya, Britanya İmparatorluğu'nun en yeni silahı olan "Knightmare Frame"e karşı hiçbir şey yapamaz ve istila edilir. Japonya’nın adı “Alan 11” olarak değiştirilir ve vatandaşlarına da "11'ler" adı verilir. Japonya'da yaşayan Britanyalı Lelouch, Britanya’yı yok edeceğine yemin eder.

Savaştan yedi yıl sonra; Lelouch lisede okumaktadır. İçinde askeri bir sır barındıran kamyonu çalan teröristler yoldan çıkarlar. Lelouch, kontrol etmek için kamyonun yanına gider. Duyduğu ses yüzünden içine bakmak ister ama içeride mahsur kalır. Kamyon tekrar hareketlenir, üstelik peşlerinde Britanya özel kuvvetleri vardır. Teröristlerden Karen, Nightmare olarak adlandırılan dev robot ile karşı saldırıya geçer. Kaçmayı başaramayan Lelouch kamyonun içerisinde yakalanır. Onu yakalayan çocukluk arkadaşı Suzaku’dur. Bu sırada kapalı olan bölme açılır ve içinden esrarengiz bir kız çıkar. Bu sırada olay yerine gelen Britanya askerleri Lelouch ve kızı yakalar. Leouch'un vurulmasına engel olmak isteyen Suzaku, Britanya askerleri tarafından vurulur. Lelouch’un öldürülmesine engel olmak isteyen kız da vurulur, ölmeden önce Lelouch’a özel bir güç “GEASS” verir. Lelouch, bu gücü Britanya İmparatorluğunu yok etmek için kullanmaya karar verir.

Not:

2007 Tokyo Uluslararası Anime Fuarı kapsamında dağıtılan 6. Tokyo Anime Ödülleri'nde "En İyi TV Serisi" ödülünü kazanmıştır.

Benim Görüşlerim

Code Geass hayatımda izlediğim ilk Mecha Animesi.Seriyi henüz bitirmedim 16. bölümündeyim şu anda ama en kısa zamanda bitiricem.Aksiyonu bol, konusu güzel.Bence özellikle Death Note Fanlarının sevebileceği bir anime çünkü konusu benzer.

Not. Anime.gen.tr sitesinden alıntı yapılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerueger -- 5 Temmuz 2008; 14:42:08 >
  • @Akuma_Blade bu animenin Türkçe çeviri grubunun içinde bulunmaktadır.Sitenin linkini verebilirsen çok sevinirim @Akuma.
  • http://www.benimblog.com/nyuu

Sevdiğim bir seri değil ama sevenleri için çeviri/redakte ekibine katıldım. İyi seyirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akuma_Blade -- 5 Temmuz 2008; 14:45:06 >
  • @Akuma rica etsem şu altyazıları Tek zipleyip msn den atarmısın ?
  • Akuma nyuu sensin galiba,aynı projedeymişiz haberimiz yok.Akuma kusura bakma bu çeviride seni yanlız bıraktım.Malum yaz tatili geldi eve döndüm,bilgisayarım animelerim felan hep öğrenci evinde kaldı.Arada bir cafeden takılabiliyorum nete.

Akuma refrain'i orijinal haline getirdiğin için sağol.Çevirirken türkçe bir isim koyayım dedim çünkü daha önce benzer bir şeyden dolayı konuda eleştiri almıştım,ki aslında orijinal ismini kullanamaktan yanaydım vazgeçtim.Fren dememin sebebi uyuşturucuyu kullananın ilacın etkisiyle geçmişe dönüş yapması.
  • Akuma Anti Elfen Lied @vayuzcuğum hiç nyuu olur mu ?
  • Mecha olarak sevmedim fazla birşey vermiyor mecha olarak ama konusunu çok beğendim.Çok tutulan ve sevilen bir anime.
  • ....................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JagerBomb -- 25 Temmuz 2009; 9:57:20 >
  • Nedense konu ve stratejileri çok hoşuma giden ama müziklerinden kıl kaptığım anime çok müzik varmış gibi geldi.Yarısındayım öyle kaldı devam ederim heralde.
  • İzliyorum şuan 2 inci sezondayım gayet başarılı bir anime
  • ilk bölümünü ben çevirmiştim divxplanet forumlarına koymuştum. bilseydim çevrildiğini uğraşmazdım neyse artık tecrübe oldu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiberdono -- 11 Temmuz 2008; 7:02:44 >
  • Pek güzel birşeye benzemiyor açıkçası ilk bölümleri sarmadı. Gundam 00 izleyin kat kat daha iyi.
  • Çevirileri indirdim fakat biraz daha özenilse çok daha iyi olurmuş. Kendi çevirdiğime iyi demiyorum sonuçta bende yeni başladım bu çeviri işine ama bu çeviriler bence aceleye gelmiş biraz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Butterfly Effect

Pek güzel birşeye benzemiyor açıkçası ilk bölümleri sarmadı. Gundam 00 izleyin kat kat daha iyi.

Şahsen bende ilk bölümlerini beğenmedim ama Exile_Falcon'un büyük tavsiyeleri üzerine devam ediyorum.İkinci sezonda coşturuyor falan dedi.Bakalım bekliyoruz.
  •  Anime Tanıtım : Code Geass

bu kadar övdüler Code Geass'ı...

ne umduk?

ne bulduk?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akuma_Blade

bu kadar övdüler Code Geass'ı...

ne umduk?

ne bulduk?

Harika .Bu arada haklısınız ama yarıda bırakmak ta istemiyorum bari ilk sezonu bitireyim.
  • eyvallah indirmeye basliyorum guzel gibi
  • Code Geass: Lelouch of the Rebellion’ın yaratıcılarından biri ve ana senaristi olan Ichiro Okouchi, serinin finalini yazdığını açıkladı.

Söz konusu finalin “devam edecek” ya da “bu sezonun sonu” olarak değil, tamamen Code Geass’ın sonu olarak hazırlandığını söyleyen yazar; iki sezonluk animenin planlanmaya başlamasından bu yana 5 senedir bu iş üzerinde çalıştığını ve şimdiye kadarki en uzun projesi olduğunu açıkladı. Okouchi, sözlerine “son bölümü yazdıktan sonra bilgisayarının bir sessizliğe gömüldüğünü ancak stüdyodaki çalışmalarının henüz sona ermediğini ve bu yüzden işinin de daha bitmediğini” belirterek devam etti.

Okouchi son olarak hayranlarını sevindireceğini ya da ağlatacağını söylediği 4 ay uzaklıktaki bu finali, serinin yapım şirketi Sunrise kadrosunun da birkaç hafta içinde görerek kendisiyle Code Geass’ın sonunu paylaşacaklarını açıkladı.

Anime.gen.tr sitesinden alıntı yapılmıştır.
  • güzel bir animeye benziyor ,karakterler de oturaklı .
    sarmaya başladı
  • quote:

Orjinalden alıntı: aslimdayok

güzel bir animeye benziyor ,karakterler de oturaklı .
    sarmaya başladı

okuldaki kedinin başına bounty koydukları ve tüm okulun kedinin peşinden koştuğu yerleri vs görene kadar bekle

şahla şah çeken arkadaşı hiç saymıyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.