Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (283. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.325
Cevap
55
Favori
481.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    abs konusunda katılıyorum hocam. neyse eskisin bakalım diğer sefere 55 alırız bizde :)
  • selamın aleyküm bende seat almak istiyorum ama araba hakkında pek bi bilgim yok cordoba coupe 2.0 sx modeli nasıldır ? kronik bi sorunu varmı ne kadar yakar vs.
  • abm006 A kullanıcısına yanıt
    Ve Aleykum selam. O modeli burada kimse kullanmiyor. Sanirim cok yakiyor diye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Egr valfini temizleten yada kendi temizleyen oldumu faydasi varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • musty578 kullanıcısına yanıt
    Ben temizlettim aman aman bi fark olmadı. Söküp temizlendiği için egr ayarı yapılması gerekiyor yani cihaz ile tavsiyem kendin sökme

• quote:

Orijinalden alıntı: korner12

Arkadaşlar bugün aracımı özel servise bıraktım. Sol aks dış kafası değişecek, fren hortumları ve hidroliği değişecek, rot başları değişecek bakalım değiştikten sonra gelişmeleri yazacağım sizlere...

Bu rutin bir şey mi yoksa bir sorun mu yaşadınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: portative

quote:

Orijinalden alıntı: korner12

Arkadaşlar bugün aracımı özel servise bıraktım. Sol aks dış kafası değişecek, fren hortumları ve hidroliği değişecek, rot başları değişecek bakalım değiştikten sonra gelişmeleri yazacağım sizlere...

Bu rutin bir şey mi yoksa bir sorun mu yaşadınız?

Aks dış kafalarının ikisi de değişti. GKN marka orijinal parça ile... Sağa sola dönüşlerde çat çat çat diye ses yapmaya başlamıştı. Sanırım benden önce hiç değiştirilmemiş araç 230.000 km de ayrıca fiyat olarak da ucuz bir parça değil çifti 350 lira civarında. Fren hortumları parçalanmıştı tehlikeli olabilir diye onları da değiştirdik. Fren hidroliği 2 yılda bir değiştirilmesi gerekiyor hortumlar değişince mecbur onlarda yenilendi

• Aracımda son zamanlarda hafif duman atma başlamıştı.Geçen hafta egr valfini temizleyeyim denedim. Valvoline marka egr temizleyici aldım. Egr valfinin oradaki hortumu çıkarması kolay.Daha sonra spreyi püskürtüp fırçayla temizlemeye çalıştım.Ama daha önce hiç temizlenmediginden kurum orada sert bir tabaka halini almış. Sprey pek bir işe yaramadı.Hala valfin içi simsiyah. Ama az da olsa alt devirlerdeki gaz tepkisi yumuşamaya başladı.Egr yi komple söktürüp tinerle falan temizletmeyi düşünüyorum. O zaman baya bir rahatlar araç.

• portative P kullanıcısına yanıt
    Kronik sorun degil. Kronik sorublu parcamiz on tabla arka burclari. Onu da seat ibiza cupraninkiyle degistimi sorun kalkiyor ortadan haa araba kalkarkenki titresimi direksyonda aracin kendisinde daha cok hissediyorsunuz orasi ayri. Onu da zamanla farketmiyorsunuz. Kronik benim bildigim diger sorunlari. Kapi swicleri benim arka sag sol stop uclarindan catlamis bilmiyorum kronikmi soguktanmi oldu. Vurmadim cunku biryere.

• TSForever T kullanıcısına yanıt
    Arac dizelmiydi sizin. Eger dizelse sokturulecek parcanin kaput altinda yerini gosteren foto paylasirsaniz sevinirim. Benim aracta 120k yi buldu bende temizlerim belki.

• Evet aracım 1.4 tdi 133 bin km de.

Yuvarlak içine aldığım parça egr valfi. Ok işaretiyle gösterdiğim yerde ise düz tornavida yardımıyla metal bir parçayı çıkararak hortumu söküyorsunuz.
  • musty578 kullanıcısına yanıt
    Sürtmesi kötü olmuş, Cuma sabahi kışlık takım aldım 60 yanak yine bagaj full ailecek sürtme duymadım ama yazliklarim da 60 yanak kafama takıldı söyledikleriniz biraz daha dikkat ederim var mı yok mu.

Ege nin komple sökülüp spreyle temizlendiğini seyretmiştim yutup da videosu olacaktı
    http://youtu.be/bbUNGjY3T9s

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Arkadaslar arka koltup paspas altlarinda hrp yagmurlarda islaklik oluyordu. Yeter artik dedim ve giristim. Söktüm tum arka alt dosemeye kadar. Altta sagda 2 solda 2 toplam 4 tıpa var. Biri yokolmus. Digeri yamuktu. Sol arkada da baktim nem var orayida söktüm ikiside yerinde olmasina ragmen hafif camur kacirmis ıslanmış tabanlar. Neyse bunlari temizledim en kaliteli siyah cekomastikten aldim 3 unu bunun vasitasiyla tabiri yerindeyee gömdüm oraya. Bidaha çıkartamazlar su filan insallah. Olmayani da piyasada bulamadim. Bisiklet yamasini bol bol mastikletip onu da yapistirdim. Artik araya destek koydum. Oylw duruyor nemi gitsin diye. Bakalim artik 2 ayda mi gidecek. Neyse arkaya binenim olmadigindan baglamiyor zaten beni. Sonra da kapaticam geri.

Güzel tespit ve çalışma olmuş shadowofspirit teşekkürler tıpalar zeminde ayak yerlerinde midir?
    Benim de sol arka ayak yerinde yoğun ıslaklık vardı kapı altında kapı fitiline hiza gelen delikten su giriyormuş Oray'ı kapattım şimdilik sorun yok ama sizin bahsettiğiniz tıpaları da kontrol edeyim bi acaba tamamı kaçak varmı bende bakayım yazarım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• brava 34 kullanıcısına yanıt
    Sag ve sol arka koltugu cikartin. Koltuk dipleri kapi tarafinda trim var onu cikattin. Kastirarak dosemeleri onlarin dibinden cikardim. Sonra on koltuklari iyice one iteleyip ustteki siyahi kaldirin one dogru sonra da altindaki gri hamurumsu yun gibi kaplamayi kaldirin. Tam ayak koydugun yerde 2 adet tipa olacak yagmurdan once orayi ac ozellikle yazin yapmak lazim aslinda. Sonra en kalitrli siyah cekomastikle ama bolca. Ben sadece kapaklarin etrafini kapadim. Sonra acik biraktim baktim gene sizinti yapmış.bunu daha kolay olarak arabanin altina girerek anlayabilirsin aslinda. Ben suan basedemedim 1 haftadan fazla 2 kisilik olarak kullandim arabayı yagmurlar kesmeyince artik nemli nemli ekstra kaplama yapamadan kapattim orayi. Trimleri takmadim ama. Yazin tekrar girisicem.

Cok sagolun. Hazir blksr den ankara ya gelmisken sasmaz sanayinde tanidik bir ustaya cikartip sokturup temizlettim. Aradaki farki pek anlayamadim ama 120 k daki bi arac icin gerekliydi bence.

Cok sagolun. Hazir blksr den ankara ya gelmisken sasmaz sanayinde tanidik bir ustaya cikartip sokturup temizlettim. Aradaki farki pek anlayamadim ama 120 k daki bi arac icin gerekliydi bence.ici baya kapkara olmustu. Tinerle fircayla temizledi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Arkadaslar arka koltup paspas altlarinda hrp yagmurlarda islaklik oluyordu. Yeter artik dedim ve giristim. Söktüm tum arka alt dosemeye kadar. Altta sagda 2 solda 2 toplam 4 tıpa var. Biri yokolmus. Digeri yamuktu. Sol arkada da baktim nem var orayida söktüm ikiside yerinde olmasina ragmen hafif camur kacirmis ıslanmış tabanlar. Neyse bunlari temizledim en kaliteli siyah cekomastikten aldim 3 unu bunun vasitasiyla tabiri yerindeyee gömdüm oraya. Bidaha çıkartamazlar su filan insallah. Olmayani da piyasada bulamadim. Bisiklet yamasini bol bol mastikletip onu da yapistirdim. Artik araya destek koydum. Oylw duruyor nemi gitsin diye. Bakalim artik 2 ayda mi gidecek. Neyse arkaya binenim olmadigindan baglamiyor zaten beni. Sonra da kapaticam geri.

Ben de geçen yaz farketmiştim bir tıpa yoktu, düşündüm ne ile kapatabilirim diye, yaz olduğu için fazla önemsememiştim, unutmuş gitmişim. Slikon falan doldursak olur sanırım. İlk fırsatta bakacam.

• Benimkide sag arka aliyordu su ..kapiyi soktum kople kolon arkasina ulasinca kapi alti deliller tiklaydi ve kablo banti flan vardi orayi temizleyince kesti hic acmadan matkapla alttaki delikleri buyutseniz o bile fayda saglar

• Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Icerden mudahale edin oncelikle samyrr tarzi biseyi bildiginiz butunlestirin oraya sonrada biraz alttan ugrasin. Arabanin sagini solunu matkapla delmeyin. Galvanizli paslanmaz sacı paslandirirsiniz sonra

• 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.