Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.325
Cevap
55
Favori
481.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi 3 donanım var Reference-Elegance-Style

Reference ile Elegance arasında

- 15' alüminyum alaşım jant
    - Dönüşe duyarlı ön sis farları
    - Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu

var. Eğer bunlar sizin için çok da önemli değilse aradaki 1.600 TL'e çok da değmez. Ama arabam dıştan daha güzel görünsün diyorsanız jant ve sis farı bile dış görünüşü değiştirmeye yetiyor, Elegance donanım alın.

Ama ben olsaydım en az 4-5-6 sene bineceksem bir sefer zorlardım 27.500'ü vermişken 2.500 TL daha verip

- Hız sabitleyici
    - 16' alüminyum alaşım jant
    - Dijital klima
    - Yol bilgisayarı
    - Coming/leaving home
    - Gövde rengi yan aynalar
    - Ön yan hava yastıkları
    - Arka elektrikli camlar
    - Deri direksiyon ve vites topuzu

gibi donanımlara sahip olurdum ki bunlar 2500den çok daha fazlasını hak ediyor. Bir düşünün derim.

Hatta ben almışken 700 TL daha verip

- ESP
    - Hill Holder
    - Lastik basınç sensörü eklettirip,

İlk başta kendi canımı ve arabamdakileri sevdiklerimin canını maksimum güvende taşırım.

30.700 TL ile full + full aracınız olur neredeyse D sınıfı araç donanımında.

Tabii ki aracı alacak olan sizsiniz kimse kimsenin maddi durumunu bilemez bu sadece benim fikrim.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_6

quote:

Orijinalden alıntı: firatilgazli

iyi günler bende aanıza 2-3 hafta kada önce katıldım benide listeye ekleyin 2000 seat ibiza stella 1.6
    birkaç sorum olacak sizlere malum bizim modelde kaset çalar var ve cd, mp3 nasıl dinlerim aux girişini göremedimteyp değişikliği söz konusumu
    kapıyı açınca içeride ışık yanmıyor acaba lambadamı sorun vardır
    bide kadranın oralarda kapı açık uyarısı veriyormu acaba beni bu konularda bilgilendirirseniz sevinirim...

Lamba doğru konumda durup yanmıyorsa far açık kalınca da uyarı vermiyorsa şoför kapısında bir sensör var onun değişmesi lazım. Şöyle deneyin; farı açın kontağı çekin şoför kapısını açın uyarı verirse lamba patlamıştır uyarı vermiyorsa sensörü bozulmuştur.

Uyumlu mp3 çalarlar var. AUX girişi 2008 modelde bile yok Dışardan mp3 çalar alacaksınız eğer mp3 dinlemek istiyorsanız. USB girişli oluyor yeniler mp3 için CDye de gerek kalmadı artık ufacık flash diskle hallediliyor artık...

teşekkürler ilk fırsatta deneyeceğim sensörde sorun varsa onu söküp bir kurcalayayayım bakalım neler varmış içinde :)
    birde bu dışarıdan mp3 çalar dediğiniz arabaya monte edilenlerdenmi yoksa radyo sinyaliyle çalışanlardan mı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firatilgazli -- 22 Haziran 2010; 16:25:11 >

• quote:

Şimdi 3 donanım var Reference-Elegance-Style

Reference ile Elegance arasında

- 15' alüminyum alaşım jant
    - Dönüşe duyarlı ön sis farları
    - Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu

var. Eğer bunlar sizin için çok da önemli değilse aradaki 1.600 TL'e çok da değmez. Ama arabam dıştan daha güzel görünsün diyorsanız jant ve sis farı bile dış görünüşü değiştirmeye yetiyor, Elegance donanım alın.

Ama ben olsaydım en az 4-5-6 sene bineceksem bir sefer zorlardım 27.500'ü vermişken 2.500 TL daha verip

- Hız sabitleyici
    - 16' alüminyum alaşım jant
    - Dijital klima
    - Yol bilgisayarı
    - Coming/leaving home
    - Gövde rengi yan aynalar
    - Ön yan hava yastıkları
    - Arka elektrikli camlar
    - Deri direksiyon ve vites topuzu

gibi donanımlara sahip olurdum ki bunlar 2500den çok daha fazlasını hak ediyor. Bir düşünün derim.

Hatta ben almışken 700 TL daha verip

- ESP
    - Hill Holder
    - Lastik basınç sensörü eklettirip,

İlk başta kendi canımı ve arabamdakileri sevdiklerimin canını maksimum güvende taşırım.

30.700 TL ile full + full aracınız olur neredeyse D sınıfı araç donanımında.

Tabii ki aracı alacak olan sizsiniz kimse kimsenin maddi durumunu bilemez bu sadece benim fikrim.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun...

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

saygılar,

fuat

• arkadaşlar bende bi ibiza almayı düşünüyorum. bi ilana takıldım sizce fiyat ve özellikler bakımından nasıl?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-ibiza-2001-model-orjinal-adana-dan-seat-ibiza/detay
  • quote:

teşekkürler ilk fırsatta deneyeceğim sensörde sorun varsa onu söküp bir kurcalayayayım bakalım neler varmış içinde :)
    birde bu dışarıdan mp3 çalar dediğiniz arabaya monte edilenlerdenmi yoksa radyo sinyaliyle çalışanlardan mı...

Yok çakmak girişine takılanlardan bahsetmemiştim sonradan teyp yerine takılan mp3 çalarlardan, teyplerden bahsetmiştim. Ama çakmak girişine takılan kumandalı flash disk okuyanlardan da olabilir aslında. Hem daha pratik. Ama sabit teyp kadar net ses vermez. Ha ben mozart dinlemeyeceğim zaten diyorsan fm transmitterler de işe yarar.

Sen sökme bence çünkü benim de aynı sorunum vardı sürücü kapısı komple söküldü. Bulabileceğiniz bir yerde değil bulsanız bile kötü sonuçlara sebebiyet verebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: ağca80

arkadaşlar bende bi ibiza almayı düşünüyorum. bi ilana takıldım sizce fiyat ve özellikler bakımından nasıl?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-ibiza-2001-model-orjinal-adana-dan-seat-ibiza/detay

Fiyat 14.000 maksimum ideal fazla vermeyin.

Donanım olarak tereddütünüz olmasın bu fiyata bulabileceğiniz neredeyse en donanımlı araç. ABS, dijital klima, 2 hava yastığı, sis farı vs vs..

Ama servise götürüp iyice baktırın şasisine yamuk falan olmasın kazalı falan olmasın. İyice kontrol etsinler...

• quote:

quote:

Yok çakmak girişine takılanlardan bahsetmemiştim sonradan teyp yerine takılan mp3 çalarlardan, teyplerden bahsetmiştim. Ama çakmak girişine takılan kumandalı flash disk okuyanlardan da olabilir aslında. Hem daha pratik. Ama sabit teyp kadar net ses vermez. Ha ben mozart dinlemeyeceğim zaten diyorsan fm transmitterler de işe yarar.

Sen sökme bence çünkü benim de aynı sorunum vardı sürücü kapısı komple söküldü. Bulabileceğiniz bir yerde değil bulsanız bile kötü sonuçlara sebebiyet verebilirsiniz

anladım teşşekkürler

• Arkadaşlar bende aranıza katılmak isterim.

2003 Cordaba Signo 1.4 benzinli
  • quote:

Orijinalden alıntı: ağca80

arkadaşlar bende bi ibiza almayı düşünüyorum. bi ilana takıldım sizce fiyat ve özellikler bakımından nasıl?

Bu fiyata alabılecegın en donanımlı araclardandır.Kazası olup olmadıgını ve servıs gecmısını arastırıp alabılırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TAVCI -- 24 Haziran 2010; 23:21:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: laruv2002

Arkadaşlar bende aranıza katılmak isterim.

2003 Cordaba Signo 1.4 benzinli

Hoşgeldiniz aramıza. Aktif olmanızı umarız.
  • geçenlerde anaharı salladığımda içinden ses geliyordu,ben de içini açtım,chipin dışındaki cam tüp ses yapıyormuş.. bu sayede chipin tüp içinde muhafaza edildiğini gördüm,bu da anahtar değişimlerinde(sustalı tipe çevirme v.s.) avantaj..bir de anahtarınızın metal kısmında vernik atması tarzı soyulmalar var mı;yuvaya girip-çıkarken meydana gelmiş heralde
    eski honda civic es aracıma sırf görüntüsü yüzünden hayran olan çevrem(bej ve nokta hatasız+sunroof) cordobayı görünce yüzünü ekşitiyor..boyutları ve sunroofsuz olması+rölantideki sesi yüzünden.. ama ben çok memnunum;geçenlerde dynoya giderken sakindim,4.5 lt ortalama tuttturdum,ibre bir milim belki oynamıştır 64kmlik karma yol ve trafikte..üstelik dönüş yolunda e6da sürekli dur-kalklı trafiğe düştüm dyno sonuçlarına gelince; 100hp/260nm
     *****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!)

• Valla dyno sonuçları çok iyiymiş. Ya yakında yokki dyno girelim Dyno sonuçlarını bilmeye çok hevesliyim valla anca 1-2 ay sonra İstanbul'a gelince öğrenebileceğim.. 260 nm gerçekten çok iyiymiş. 1.6 TDI motordan daha yüksek torka sahip

Kara duman forever
  • dynoda 5.vites dipgazdan sonra yere imzasını attığını gördüm,garaj duman altı oldu,200 gördü 4600devir civarı pratikte ise 190ın az üstü,daha basamadım;sapak geldi.. bu torkla başım belada; kaymak asfalt arar oldum,patinaja sarıyo veya teşebbüs ediyo hızlanmalarda 195 taban lastikle,kıyamıyorum pek yağmurda da hiç denemedim chipliyken dipgaz..

bahsettiğim 10sn.lik hatalı 0-100 denemem;
    http://www.streetfire.net/video/seat-14-pd-tdi-0100_2029681.htm
    cep telefonuyla çekmiştim,rakamlar pek okunmuyor ama kadranı tanıyanlar zorlanmayacaktır..bana 10 sn gibi geldi,fikirler??
    hatırladığım kadarıyla başkentte dyno vardı..ayrıca dynoda ölçüme başlanmadan araç yanlardan kayışlarda bağlanıyor;bu da bizde marşpiyerin ön-alt kısmındaki tapaların sökülmesiyle ortaya çıkan delikler aracılığıyla yapılıyor..ayrıca ölçüm esnasında ABS ışığınız da yanacak,senörler sağolsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 25 Haziran 2010; 23:45:59 >

• Video açılmıyor unavailable diyor. Linki bir kontrol et istersen.
  • video düzeldi,sizce kaç saniye..direksiyonu çevirmek zorunda kaldığım için kalkış anında hız saati perdelenmiş..ben devir saatine ve sese bakaraktan 10sn saydım..
  • bende chip taktırmayı düşünüyorum. Ankarada tavisye edebileceğiniz bir yer var mı?
  • müzik işini ben şu şekilde cözdüm

radyolu mp3 calar aldım birde ipli kasetten aldım mp3 caların kulaklık jakı ufak boylu olduğu için birtanede ufak kulaklık jakı aldım ve kasetin ucuna bu jakı bağladım mp3 calara taktım inanın set varmış gibi calıyor radyodan bir verim alamadığımdan bu yolu denedim inanın çok verimli oluyor gerci benim arkada 2 adet sony hopörlerim var

bazı nedenlerden dolayı aracımı otomatik bir aracla değiştirmek istiyorum tercihimi yine cordoba veya ibizadan yana kullanmayı düşünüyorum cordoba veya ibizanın otomatik vitesini kullanan arkadaşlar otomatik vitesli cordaba hakkında yorum yapabilirmi
  • arkadaslar yardımcı olacaklar icin simdiden tesekkur. sorularımı madde numaralarıyla soruyorum. aracım 2007 seat cordoba stylance 1.4 tdi

1- cordobamı alalı 25 gun oldu. bu sure zarfında istanbulda sehiricinde yaklasık 900 km yol kat ettim. ancak yol bilgisayarı cok da gaza yuklenmememe ragmen 6.0 / 6.2 L/100km civarında seyrediyor. Genelde sehirici . bana bu rakamlar biraz fazla geldi uzun yolda deneme imkanım pek olmadı henuz. foeumdaki yazıları da okuyunca aracım fazla mı yakıyor acaba diye dusunmeye basladım. bunun nedeni ne olabilir. fikri olan var mı? Yoksa bu degerler normal midir?

2- Aracıma autowax'dan detaylı ic temizlik yaptırmıstım 140 TL'ye icine sinen kotu sigara ve parfum kokuları icin. Temizlik yapıldıkran 3-4 gun sonrasına kadar durum iyi gibiydi. Ancak simdi yine kokuyor. Malesef iyi bir sonuc alamadım. Belki az birsey koku azalmıs olabilir ama Para da bosuna gitti. (Bu arada sigara kullanmıyorum) Bu konuda ne yapabilirim fikri olan var mı?

3- cordobanın direksiyonundaki muzik kumanda dugmeleri gece aydınlatmalı degil anladıgım kadarıyla. Yanılıyor muyum yoksa benim aracımda mı bir sorun var? Bunlarda aydınlatmalı olsa daha hos olurdu diye dusunuyorum.

• Arkadaşlar bende 2007 cordoba 1.4tdi staylence var.Acaba hız göstergesi ile devir saati arasındaki kalan ekranda neler var ve orada neler gösteriyo.
  • Bendede 1.4 TDI S-rider 2006 Cordoba var, gri renk 57000 km'de tertemiz hatasız boyasız sigara içilmemiş. Geçenlerde Vw'ye Jetta Comfortline için takasa gittim ve aracıma 16.000 TL verdiler.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.