Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.324
Cevap
55
Favori
481.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-ibiza-seat-ibiza-signo-100bg-full/detay
    arkadaslar bu araba hosuma gitti.ben seatı fazla tanımıyorum.yedek parça performans ve yakıt nasıl?duyduguma göre wv servisleri ilgileniyormuş.normalde ford focuslara bakıyorum ne tavsiye edersiniz.17000 tl büyçem var
  • quote:

Orijinalden alıntı: adimavi

180binde otomatik 10 yaşında ibiza alınır mı yoksa alternatiflere yönelmeli miyim

otomatik araba avans vurmaz,teklemez,motor düz vitesteki kadar hırpalanmaz kısacası ama daha hantal ve müsrif olur..bilinçli kullanılırsa uzun yıllar binilir ileri-geri-park konumları değişimi araç hareketsizken yapılmışsa-yağı zamanında değiştirilmişse şanzıman da motora eşlik eder uzun ömürlülükte 16sr 8v motor mu bu araç,akl motor kodlu olanlardan??eğer öyleyse;motora kompresyon testi,şanzıman testi sonuçları iyiyse bir de km yüzünden makul fiyata anlaşılırsa alınır..
    not: eski otm. vites kullanıcısı olarak görüşlerim bunlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: fikretercan

Arkadaşlar merhaba,

Bende aranıza katıldım. 2008 model seat ibiza stylance ile. 1 aydır kullanıyorum gayet memnunum. Yakıt ve performansı çok iyi. Süspansiyonlar gerçekten biraz sert. Yol tutuşu harika. Motor Sesi ilk çalıştıgında fazla ama hız arttıkça motor sesi azalıyor. Bence o kadar ses te sorun olacak kadar fazla değil.
    benim size sormak istediğim bir şey var. Ben arabaya binip kontağı çevirdiğimde bir ses geliyor. Sanki bir sıvı bir yere doluyor gibi. ilginç bir ses. Sonra hemen anahtarı kapatıp tekrar açınca yeniden olmuyor. Ama 10 dakika birşey yapmazsam sonra gelip tekrar anahtarı takıp çevirince yine geliyor ses. Neden olabilir. Sizde de böyle bir ses geliyor mu?

şimdiden teşekkürler.
    iyi günler...

Kardeş o ses bendede oluyor 8veya 10 saniye kadar sonra o ses kendiliginden susuyor o sesi servise sordummm motor benzin pompası eksik olan benzini tamamlıyormuş yani çalışan benzin pompası ama 10 saniye içinde susuyor kontagı acıp kapadınca tekrrar yapmaz benzinini aldıgı için iyi günlerde kullanın

• arkadaşlar herkese selam Motor bakımı yaptıracam MOTOR YAĞI OLARAK TERCİHLERİNİZ
    CASTROLLLL 10 40W mı?? YOKSA MOBİL 1 10 40W ARtı yönleriyle eksi yönleriyle bilenlerniz varsa ben kararsız kaldım en sonun da gidecem trakya birlik hakiki ZEYTİNYAĞI kullanacamm :):):):):):) yorumlarınız
  • [[]ARKADAŞLAR ARACIMI YAZMAYI UNUTTUM 2005 CORDABA 1,4 16V BENZİNLİ TÜPLÜ MOTOR YAGININ YORUMUNU BU ARAÇ İÇİN İSTİYORUMMMM
  • quote:

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

192 bine kadar 7 sene bindim bir sorun cikarmadi.
    temiz kullanilmis , bakimlari yapilmis ise ve fiyatida uygun ise alinir.
    10 liradan fazla verilmez ama.

quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

otomatik araba avans vurmaz,teklemez,motor düz vitesteki kadar hırpalanmaz kısacası ama daha hantal ve müsrif olur..bilinçli kullanılırsa uzun yıllar binilir ileri-geri-park konumları değişimi araç hareketsizken yapılmışsa-yağı zamanında değiştirilmişse şanzıman da motora eşlik eder uzun ömürlülükte 16sr 8v motor mu bu araç,akl motor kodlu olanlardan??eğer öyleyse;motora kompresyon testi,şanzıman testi sonuçları iyiyse bir de km yüzünden makul fiyata anlaşılırsa alınır..
    not: eski otm. vites kullanıcısı olarak görüşlerim bunlar..

Tavsiye için sağolun.

• CASTROLMOTOR YAĞ FİYATLARI 10W-40 MAGNETEC 4 LİTRE 55 LİRA CASTROL EDGE 5W-30 4 LİTRE 75 LİRA CASTROL EDGE 0W-30 4LİTRE 90 LİRA CASTROL EDGE 5W-40 TURBO DİZEL 4LİTRE 80 LİRA CASTROL EDGE 5W-40 4LİTRE 65 LİRA CASTROL EDGE SPORT 0W-40>>( BU ÜRÜN YÜKSEK PERFORMANSLI MOTORLAR İÇİN KULLANILIR ) 4LİTRE 115 LİRA CASTROLE EDGE 10W-60 SPORT ( BU ÜRÜN YÜKSEK PERFORMANSLI ARAÇLAR İÇİN KULLANILIR ) 4 LİTRESİ 125 LİRA) CASTROL MAGNATEC 5W-30 4 LİTRE 60 LİRA CASTROL TQ DIII OTOLAMTİK ŞANZIMAN YAĞI 1 LİTRE 20 LİRA CASTROL ENDRON 10W-40 DİZEL (YÜKSEK PERFORMANS ) 7 LİTRE 115 LİRA ( BP 10W-40 3LÜ KOLİ 4LİTRELİK KOLİSİ 135 LİRA CASTROL 10W-40 MAGNATEC KOLİSİ 4LÜ 4LİTRE KOLİ FİYATI 200 LİRA İRTİBAT Msn:otolamp@hotmail.com
  • aracın ön farı patlamış x-neon (philips) taktırmak istiyorum varmı önerisi veya x-neondan şikayet eden ???...passatda da var ama mercekli olduğu için gayet güzel şimdi bunda mercek olmayacağı için karşıdaki sürücüler için kötü bir görüntü olabilir :)))...
  • Arkadaşlar size bir sorum daha olacak. 2008 seat ibiza stylance var. Bende elektrikli katlanır aynalar var mi? Varsa nasıl oluyor. Bir de bende emniyet kemeri uyarı sistemi çalışmıyor. Uyarı sistemini açıp kapama gibi bir durum var mı? varsa nasıl?

AYrıca birde hiç denemedim ama araba belli bir süre sonra kapıları kendi kilitliyor mu? Güvenlik nedeniyle açık unutulursa kapıyı kilitliyor filan yazıyordu galiba? yanlış mı biliyorum.

Şimdiden çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikretercan

Arkadaşlar size bir sorum daha olacak. 2008 seat ibiza stylance var. Bende elektrikli katlanır aynalar var mi? Varsa nasıl oluyor. Bir de bende emniyet kemeri uyarı sistemi çalışmıyor. Uyarı sistemini açıp kapama gibi bir durum var mı? varsa nasıl?

AYrıca birde hiç denemedim ama araba belli bir süre sonra kapıları kendi kilitliyor mu? Güvenlik nedeniyle açık unutulursa kapıyı kilitliyor filan yazıyordu galiba? yanlış mı biliyorum.

Şimdiden çok teşekkürler.

1- Elektrikli aynalar L, R yazılı olan yuvarlak bir tuşla çalışıyor kapıları kilitleyip açan tuşun orda. L'ye getirip aşağı-yukarı-sağa-sola joystick gibi oynattığınızda sol aynayı ayarlarsınız R'ye getirip de sağ aynayı. En arkadaki yere çevirdiğinizde de katlanır.

2- Emniyet kemeri uyarısı çalışmıyorsa servise gitmeniz gerekiyor sensörde sorun olabilir.

3- Kilidi açıp anahtarı kontağa sokmazsanız (yani araç yanlışlıkla basıldığını düşünürse kontağa takılmadığı için) kendiliğinden geri kilitlenir. Deneyip görebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: uFucklıq

aracın ön farı patlamış x-neon (philips) taktırmak istiyorum varmı önerisi veya x-neondan şikayet eden ???...passatda da var ama mercekli olduğu için gayet güzel şimdi bunda mercek olmayacağı için karşıdaki sürücüler için kötü bir görüntü olabilir :)))...

Valla merceksiz xenon hem adi duruyor hem de çok fena göz alıyor. Bence mercekli yap hem daha asil hem de daha kullanışlı. Bi-xenon olursa da tadından yenmez
  • pckopat selamlar.

aracımın uzeinde xenon farlar var. aldigim kisi taktirmis ancak uzunları yakınca fazla birsey fark etmiyor. sadece aracın sag ve sol yanında kısa mesafede ısık artıyor. Bir de arac far yukseklik ayarı calısmıyor gibime geldi. sanırım xenon far degiskligi nedeniyle oldu. Bir de kısalar yanarken karsıdan uzunları yakmısım gibi selektorle uyarı alıyorum. sanırım gozlerine vuruyor ısık.

sen xenon far kullanıyormusun. burada baska forumda taktırmayı dudundugunu yazmıssın. mercekli merceksiz 4300 6000 8000 vs tipleri varmıs bu konuda fazla bilgim yok. biraz acıklarsan memnun olurum. far yukseklik ayarın calısıyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_6

quote:

aracın ön farı patlamış x-neon (philips) taktırmak istiyorum varmı önerisi veya x-neondan şikayet eden ???...passatda da var ama mercekli olduğu için gayet güzel şimdi bunda mercek olmayacağı için karşıdaki sürücüler için kötü bir görüntü olabilir :)))...

Valla merceksiz xenon hem adi duruyor hem de çok fena göz alıyor. Bence mercekli yap hem daha asil hem de daha kullanışlı. Bi-xenon olursa da tadından yenmez

Aynen hocam bende onu düşündüm özellikle karşıdakinin gözünü alması çok kötü bir durum gece yolculuğu yaparken benimde dikkatimi çekiyor..Mercekli farında arabaya yakışıp yakışmayacağını bilmiyorum açıkçası passat gibi olmuyor göze tuaf gelecek diye ellemedim bir far alıp taktım şimdilik mercekli farın arabada duruşuna bakıp ona göre karar vermeyi düşünüyorum..

• @mng

Ben mercekli taktırmayı hatta bi-xenon taktırmayı düşündüğümü yazmıştım. Ama çok pahalıya mal olduğu için vazgeçtim. Merceksiz de düşünmüyorum çok basit görünüyor bence kullananlara saygım sonsuz tabi. Göz alması da cabası. O yüzden tamamen vazgeçtim o sevdadan bir sonraki arabamı orjinal mercekli bi-xenon farlı alacağım kısmetse.

@ufacklıq

Eğer mercekli yaptırcak güçteysen (madden) yaptır. Şık duruyor. Bir yakınımın ibizasında var gayet güzel duruyor. Onunki bi-xenon mercek o yüzden uzun görevi de görüyor ve far ayarı da çalışıyor. Ama iyi para döktü...
  • pckopat yakıt tüketim ortalamanız kaç şu an? benim 7.5 ; kâh redline,kâh sakin.. depoyu fulleyince de 880 menzil gösterdi bilgisayar.. chipliyken böyle,chipten önce tecrübe edecek fırsatım olmadı
  • rallier_61
    Sana daha yeni yaptığım değerleri yazıyım ordan çıkar.

Depoyu fulledim tam 45lt

1- Tamı tamına 400 km uzun yol ama tamamı otoyol değil şehirler arası yol da var. Otoyol kısmı ise 150km civarı. Otoyolda minimum 120km/h genelde 130km/h arada 150-160 km/h. Ş.arasında ise 80-120 km/h civarı.

2- 350km ise şehir içi dur kalk trafik arada redline arada sakin bana belli olmaz.

Ve depo bitti...

Yani 6LT gibi bir ortalama çıkıyor ki 1.4 TDI 105hp 245nm torklu bir araç için muhteşem...

*Araç uzun yolda 4 kilolu kişi + bagaj, şehir içi %50 1-2 kişi %50 3-4 kişi
    *Bakımları tam hatta fazlasıyla tam
    *Lastikler yeni havaları kontrollü
  • madden"ı bi araştırıyım hocam ben güzel duruyorsa verir yaptırırm cordobayı satmayı düşünmüyorum şu an sessiz sakin araba yanlız 6 lt ortalama demişsinde bende ortalama 7.5-8 yakıyorum rallierle aynı ama benim araç 1,9 fazla değilmi biraz..
  • benim km düşük,senin de motor 1.9 gayet normal.. belirli kmlerin üzerine çıkıtıktan sonra tdilar daha az yakmaya başlıyor diye biliyorum;bakkımları yapıldıysa.. ki ben biraz sıkıştırıyorum arabayı,hep kara duman ist. içinin etkisi de var.. komşumuzun 1.9tdi düz vites caddysi ile 8-9lt ortalamam vardı
  • quote:

madden"ı bi araştırıyım hocam ben güzel duruyorsa verir yaptırırm cordobayı satmayı düşünmüyorum şu an sessiz sakin araba yanlız 6 lt ortalama demişsinde bende ortalama 7.5-8 yakıyorum rallierle aynı ama benim araç 1,9 fazla değilmi biraz..

Hocam madden derken madden yeterli güçteysen diyorum marka değil yani yanlış anlaşılma olmuş. Marka olarak ben bosch, philips'den şaşma derim ama işte onlar da fiyat olarak fazla oluyor.

6 litre ama şehir içi de var ona dikkat ettin mi? Uzun yolda da hızım 130dan aşağı inmiyor + araba yüklü oluyor hatta tam kapasite. Bence bu şartlarda ve chiple birlikte değerler bence gayet iyi sence?
  • araç çalışırken direksiyonu sağ sol yapınca motor bölümünden garip bir ses geliyor mu sizde,dikkatimi çekti??
    0-100 ölçümüm 10sn. çıktı,hatalı kaldırmama rağmen;birinci vitesti 4000de bitirip kalkışta da debriyajı yavaş çektim,patinajsız
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.