Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.324
Cevap
55
Favori
481.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benm aracda arka kapı kilidi kumandadan açarken tutukluk yapıo 2 3 kere açma tuşuna basınca açılıo kapının oraları bezle silince geçmişti sonra gecen gün arabayı silerken oraları gene sildim ondan beri tutukluk yapıo kitlenirken sorunyok açılırken sorun var motor yağıda döktüm oraya ama yok olmuo önerileriniz nelerdir
  • Kumandadan ılk bastıgında sofor kapısını,pespese 2 kere bastıgında ıse tum kapıları ve bagajı acar.Muhtemelen bu sebeptendır.
  • Sewgili arkadaşlar 2005 1.4 Cordoba kullanıcısıyım 28 nisanda hatay dan severek aldım geldim ayagımın tozuyla kocaeliye 1350 KM yol yaptımm cok güzel iyikide almışım arkadaşlar power yada bor kullananlar varmı motor yagı olarak ne kullanmalıyız benzinli polen filtiresi neresinde bulunur bunların bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyin41

Sewgili arkadaşlar 2005 1.4 Cordoba kullanıcısıyım 28 nisanda hatay dan severek aldım geldim ayagımın tozuyla kocaeliye 1350 KM yol yaptımm cok güzel iyikide almışım arkadaşlar power yada bor kullananlar varmı motor yagı olarak ne kullanmalıyız benzinli polen filtiresi neresinde bulunur bunların bilen varmı

Herhangi bir yağ katkısı kullanmayın kaliteli yağ kullanın zaten onlarda gereken tüm katkılar var tuzak onlar. Polen filt. torpidonun alt tarafında motorla kabin arasında içerden sökülüyor.
  • bende 2006 model seat cordoba 1.4 stylance var kontağı yarım çevirdiğimde gösterge panosunun sol tarafında direksiyona benzer uyarı şekli çıkıyor Aracı çalıştırınca sönüyor bunun anlamını bilen varmı..
  • Eğer kontağı çevirdikden 8 saniye aralığında sönmüyorsa direksiyonda sıkıntı var demektir..ama sönüyorsa bi problem yoktur..
  • çok sağol kardeş teşekkür ederim...
  • Herhangi bir yağ katkısı kullanmayın kaliteli yağ kullanın zaten onlarda gereken tüm katkılar var tuzak onlar. Polen filt. torpidonun alt tarafında motorla kabin arasında içerden sökülüyor

teşekkürler pckopat_6 arkadaşım bakımlarını serviste yaptırsam yada parcalarını alıp dışarıda mı ne tavsiye edersiniz il defa modelli bir aracım olunca ne yapsam diye düşünmeye başladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyin41

Herhangi bir yağ katkısı kullanmayın kaliteli yağ kullanın zaten onlarda gereken tüm katkılar var tuzak onlar. Polen filt. torpidonun alt tarafında motorla kabin arasında içerden sökülüyor

teşekkürler pckopat_6 arkadaşım bakımlarını serviste yaptırsam yada parcalarını alıp dışarıda mı ne tavsiye edersiniz il defa modelli bir aracım olunca ne yapsam diye düşünmeye başladım

Bakım dediğinize neler dahil ona göre. Mesela yağ&yağ filt., disk balata, hava filt, polen filt gibi şeyler alınıp dışarda da yaptırılır işçilik için de ufak bir para verilir hallolur. Ya da yetkili servis yerine bilindik bir özel servise gidilir kazık yenmez. Siz yaptırcağnz bakımları söleyin ben size nerde yaptırmanın iyi olacağnı söylüyüm.

• SEwgili pckopat arkadaşım Frenlerden ses geliyordu Abs erken devreye giriyordu gıcır gucur pedala hissettirecek derece frene basıldıgında ses geliyordu cümartesi servise bıraktım refans aracılıgıyla gittim servise sorunun Sag öntekerlek taşıyıcısı yamuk ve teker bilyasının bozuk oldugunu söyledi sag taraftan alt tarafı sürtmüş betona benden önceki sölemişti bu işleme 4 teker fren ayarları ve el freni inik oldugu halde el freni ikaz lambası da yanıyordu hepsi halloldu 400 ytl tuttu fiyat nasıl arkadaşımm yoksa :(:(:(:(:( 1000 km sonunda motor filtre VS bakıma gircem parcaları alıp dışarımı yoksa servismi??
  • Neler dahil 400 tl ye?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_6

Neler dahil 400 tl ye?

motor bakımı hariç frenle ilgili bahsettiklerim ve taşıyıcı bilya Vs. taşıyıcı cıkma orjinal alında motor yagının vizkotisesini beyenmedim bugun motor yagı castrol 10,40W alıcam özel servis komple motor bakımı motor yagını ben alırsam 100 tl cıkarıyor hava benzin yag polen filtresi bunlara motr yagı ondan olursa 160 tl cıkartıyor neler degişmesi gerekiyor giderken bilincli gitmiş olmak istiyorum orjinal parca isimleri nelerdir aracım 2005 Cordoba 1.4 16V benzinli ve Tüplü şimdiden teşekkürler
  • kontağı açınca km sayacı ekranında beliren INSP yazısını kaybetmenin yolunu manual i karıştırırken buldum; km sıfırlama tuşuna basılı halde iken kontak açılacak,sonra bu tuş saat ayarlar gibi sağa doğru çevrildiğinde o uyarı yok oluyor;ne zamana kadar ama onu bilmiyorum
    benim araca ilk sahibi kaput içi izolasyon yaptırmış,neden acaba??
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

kontağı açınca km sayacı ekranında beliren INSP yazısını kaybetmenin yolunu manual i karıştırırken buldum; km sıfırlama tuşuna basılı halde iken kontak açılacak,sonra bu tuş saat ayarlar gibi sağa doğru çevrildiğinde o uyarı yok oluyor;ne zamana kadar ama onu bilmiyorum
    benim araca ilk sahibi kaput içi izolasyon yaptırmış,neden acaba??

bende deneyeim insp yazısını kaybetmeyi yanlız o bakım zamanın geldiğini gösteriyor,
    tabii sanayide yapılınca açık kalıyor diye biliyorum...

benim araçtada iç de yalıtım var, dizel motordan ses gelmesin diye yaptırılmış olabilir..
  • 10.000 km doldu bakıma götürücem buhafta, aklımda klima gazı kontrolu var başka
    gitmişken neleri kontrol ettireyim? km 108500 de periyodık bakımları zamanında yapılmış hep..
  • bendede 30000 kmdir motor arıza ikaz lambası yanıyor ( araç 135000de)
    serviste katalizatörün bozuk olduğu söylendi
    yenisi arabanın değerinin 5te 1 birine denk geliyor
    iptal edip kullanan varmı aranızda? varsa sıkıntı çekiyormu?
    benim arabada lamba yanıyor ama ne sürüşte ne yakışta hiçbir fark yok. Sadece kafasına göre arada yanıyor arada sönüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: caver

10.000 km doldu bakıma götürücem buhafta, aklımda klima gazı kontrolu var başka
    gitmişken neleri kontrol ettireyim? km 108500 de periyodık bakımları zamanında yapılmış hep..

polen filtrenide değiştir, 15tl. benimde klima tam sogutma yapmıyor bu aralar, filtresini değiştirecem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luigi

bendede 30000 kmdir motor arıza ikaz lambası yanıyor ( araç 135000de)
    serviste katalizatörün bozuk olduğu söylendi
    yenisi arabanın değerinin 5te 1 birine denk geliyor
    iptal edip kullanan varmı aranızda? varsa sıkıntı çekiyormu?
    benim arabada lamba yanıyor ama ne sürüşte ne yakışta hiçbir fark yok. Sadece kafasına göre arada yanıyor arada sönüyor

Katalitik konvektör iptal olsa da olur olmasa da hatta performans için çeşitli modifiye yaptıranlar direk iptal ettirir hatta kat iptali diye lafı geçer. Arıza lambasını yaktırır. İptali hiçbirşeye sebep olmaz bellllki çok az yakıt artışına sebep olabilir. O kadar para verip yenisini taktırmayın.

Ha bir de çevreyi eskisinden fazla kirletirsiniz

• pckopat bugün senin şu superchıps olayını biraz derinlemesine araştırdım araç muayne istasyonlarını almanlar satın almışlar ve arabaları kapsamlı testten geçiriyorlarmış dyno yada krank testlerinde aracın ruhsatında yazan bilgilerle çakışıyorsa araca izin verilmeyeceğini öğrendim tabiki egzoz vs. muaynelerindede araç tamamen farklı değerler veriyor bu konuda böyle küçük çaplı birkaç bilgi geldi bende şimdi sana yazıyorum sonradan başını ağrıtmasın diye haberin olsun???
  • aracın orjinal yazılımı yedekleniyor.. geri dönüş 10dk lık iş.. noproblema
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.