- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!)
4564 Cevap300694 Görüntüleme40 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     10 [12] 14 15 16 17 18 19      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1077 Mesaj
8 Nisan 2010; 3:28:06 

quote:

Orijinalden alıntı: uFucklıq
arkadaşlarımızın söylediğine göre oda 8 lt civari bi yakıt tüketiyor ama ben kullanmadğım içn size tam net rakamı veremiyeceğim tamamen onların yalancısıyım bende 1.9 131 pslik dizel var istiyorsanız onunkini verebilirim..Şu anda kullanan adamlar dediği rakam bu..

bizim memlekette üst komşunun aracı signo 1.4 100bg. bugün kendisiyle konuştum, şehiriçi tüketim 100km.de 9 lt.nin üzerine bile çıkabiliyormuş. komşumuzda çok seri kullanmaz aracı.. açıkçası yakıt tüketimi oldukça yüksek geldi bana.. bizim 1.6 110bg. araç bile şehiriçi ağırlıklı kullanımda 9lt. civarı yakıyor.. bu tüketim değeri 1.4 bir araç için yüksek bence...

407 Mesaj
8 Nisan 2010; 16:52:24 

quote:

Orijinalden alıntı: çağrı88

arkadaşlar seat cordoba 1.4 tdi signo türkçe kullanma kılavuzu nasıl bulabiliriz internette varmı ?

bırak internette bulmayı arabayı alırken yanında verilen klavuz dahi ingilizce. Türkçesi yok yani.

Dükkanımı; ziyaret edin

271 Mesaj
12 Nisan 2010; 14:18:17 

merhabalar..2005 seat ibiza signo 1.4 arabam var.. hız sabitleyiciyi çalıştıramadım.. ON konumuna getiriyorum. - ye basıp ayağımı gazdan cekiyorum.. olmuyor..acaba baska turlumu olacak anlayamadım?
birde sis lambasını nasıl çalıştıracağız? lamba düğmesi sola dünmüyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

271 Mesaj
12 Nisan 2010; 14:21:23 

yakıt içinde ilk defa gecen hafta ölçtüm.2005 ibiza signo 1.4 16V, 598 km de 145 tl yaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgeturk -- 12 Nisan 2010; 14:24:59 >

2423 Mesaj
12 Nisan 2010; 17:49:53 

quote:

Orijinalden alıntı: bilgeturk
merhabalar..2005 seat ibiza signo 1.4 arabam var.. hız sabitleyiciyi çalıştıramadım.. ON konumuna getiriyorum. - ye basıp ayağımı gazdan cekiyorum.. olmuyor..acaba baska turlumu olacak anlayamadım?
birde sis lambasını nasıl çalıştıracağız? lamba düğmesi sola dünmüyor ?

merhaba,
cruise icin + ya basin gecmesi lazim.
birde birinci viteste veya 20 km alti hizlarda cruise calismaz.
sis lambasi icin dugmeyi once saga cevirip parklari acin , sonra kendinize cekin.
ilk cekmede onler , ikinci cekmede arka sisler yanar.
kapatirkende once ittirip sisleri sondurun , sonra sola cevirin.
gule gule binin araciniza.

1077 Mesaj
12 Nisan 2010; 19:13:37 

quote:

Orijinalden alıntı: bilgeturk
yakıt içinde ilk defa gecen hafta ölçtüm. 2005 ibiza signo 1.4 16V, 598 km de 145 tl yaktı.

hayırlı olsun, bu yakıt oranını şehirdışı mı, yoksa şehiriçi trafikte mi ölçtünüz?

2 Mesaj
13 Nisan 2010; 4:41:09 

seat lar genelde kaset calarli nasil muzik dinliyosunuz dvd yada mp3 taknizmi
cordaba vario 2000 model kotpit deki ekranla radio birlesikmi teyp tek parca cikip mp3 takabilirmiyim

1 Mesaj
14 Nisan 2010; 3:01:05 

Merhaba Arkadaslar

benim size bi sorum olacaktin ben seat ibiza 1,4 16v sport edition 2005 model arabam var
ve K&N sporthavafiltresini takicagim ama nasil bilmiyorum acik olanindan yani mantara bensioyr
acaba bana fotorafli gösterebilirmiziniz nasil takildigini
cogu yere sordum hepsi buraya yönlendirdi beni ondan üye oldum ve insallah sizler bana yardimci olurzunuz cok sevinirim
saygilarimla
trabzonboy84

271 Mesaj
14 Nisan 2010; 20:54:40 

quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

hayırlı olsun, bu yakıt oranını şehirdışı mı, yoksa şehiriçi trafikte mi ölçtünüz?

şehir içi ve sehir dısı karısık karma yani.. bence cok iyi değil mi?

216 Mesaj
14 Nisan 2010; 21:29:12 

quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

bizim memlekette üst komşunun aracı signo 1.4 100bg. bugün kendisiyle konuştum, şehiriçi tüketim 100km.de 9 lt.nin üzerine bile çıkabiliyormuş. komşumuzda çok seri kullanmaz aracı.. açıkçası yakıt tüketimi oldukça yüksek geldi bana.. bizim 1.6 110bg. araç bile şehiriçi ağırlıklı kullanımda 9lt. civarı yakıyor.. bu tüketim değeri 1.4 bir araç için yüksek bence...

bilgetürk arkadaşımın verdiği verilerde hiç fena değil açıkçası herkes bi değer söyleyebilir madem az yakan bir araç istiyorsun size önerim biraz daha fazla paranız çıkışırsa 1.4 tdi cordoba yakıt konusunda bugüne kadar hiç kimseden şikayet duymadığım bi motor:))

5 Mesaj
16 Nisan 2010; 18:48:00 

arkadaşlar 2004 model 1.4 tdi signo cordobaların arka kapılarda hoparlör varmı arka kapılarda yeri var çünkü ama kasetçalarda sadece ön hoparlörlere göre ayarlanmış gerçi tahminimce yok ama yinede bi soruyum dedim

3318 Mesaj
16 Nisan 2010; 19:15:05 

Kaset çalarlıda sanırım yok ama tam emin değilim. 2005 yılında CD çalarla beraber 6 hoparlör oldu diye biliyorum.

596 Mesaj
17 Nisan 2010; 9:02:27 

2005 ve sonrası cd çalarları ve arka kapılarda hoparlor var

2011 Renault Megane 1.5 Dci 105 HP Privilège

3593 Mesaj
17 Nisan 2010; 14:42:35 

http://www.sahibinden.c...85830WQQpXQQdisplayitem

arkadaslar su aracin maksimum ederi nedir?

456 Mesaj
17 Nisan 2010; 15:36:29 

quote:

Orijinalden alıntı: çağrı88

arkadaşlar 2004 model 1.4 tdi signo cordobaların arka kapılarda hoparlör varmı arka kapılarda yeri var çünkü ama kasetçalarda sadece ön hoparlörlere göre ayarlanmış gerçi tahminimce yok ama yinede bi soruyum dedim

2004 TDI signo sahibiyim
arka kapı içlerinde hop. yeri var ama boştur.

Sun Blade 150; 64 Bit'lik Sparc işlemci 550 MHz or 650 MHz UltraSPARC ; 8 GB. RAM ; 350 GB disk ; 2-D/3-D graphics options for multi-display support Unix-Solaris 8 (5/03)
SGI® Origin® 350 ;32 CPUs in single operating system; 4 64-bit PCI-X slots 73GB system drives; IRIX

3318 Mesaj
17 Nisan 2010; 20:45:39 

quote:

Orijinalden alıntı: emtue

http://www.sahibinden.c...85830WQQpXQQdisplayitem

arkadaslar su aracin maksimum ederi nedir?

16 iyi bi fiyat 2003 model 90binde triger değişimi gelmiş 4 parça boyalı olarak düşünürsek 15 en fazla eder...

3593 Mesaj
17 Nisan 2010; 23:50:25 

quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_6
16 iyi bi fiyat 2003 model 90binde triger değişimi gelmiş 4 parça boyalı olarak düşünürsek 15 en fazla eder...

cevabiniz icin tesekkurler, degerlendirecegim

13 Mesaj
19 Nisan 2010; 11:00:24 

merhaba arkadaşlar bende aranıza katılmak üzereyim.
http://www.araba.com/2758642/Seat%20Cordoba?r=1
linkteki araç nasıl 130 binde dizel cordoba,
tahminim 14 e düşer

334 Mesaj
19 Nisan 2010; 16:10:30 

merhaba arkadaşlar ben de 2006 model 1.4 sport ibiza bakmaktayım tek kapı istediğim için bunlara yöneldim ama 1.4 stylance da olabilir yakıt konusunda 1.4 sport la 1.4 stylance arasında bir fark var mıdır? ya da bir fark olmasa dahi yakıt konusunu net olarak ölçen var mıdır? eğer kafam daki soru işaretleri silinirse çok kısa bir süre içerisnde aranızı katılmayı düşünüyorum şimdiden teşekkürler...

3318 Mesaj
20 Nisan 2010; 0:04:54 

quote:

Orijinalden alıntı: feelhurricane

merhaba arkadaşlar ben de 2006 model 1.4 sport ibiza bakmaktayım tek kapı istediğim için bunlara yöneldim ama 1.4 stylance da olabilir yakıt konusunda 1.4 sport la 1.4 stylance arasında bir fark var mıdır? ya da bir fark olmasa dahi yakıt konusunu net olarak ölçen var mıdır? eğer kafam daki soru işaretleri silinirse çok kısa bir süre içerisnde aranızı katılmayı düşünüyorum şimdiden teşekkürler...

Motor ve yakıt tüketimi olarak hiçbir fark yok ikisi de 1.4 16v 100hp motora sahip. Şehir içi 8.9lt, şehir dışı 5.3lt tüketir.

3 Mesaj
20 Nisan 2010; 2:35:15 

merhaba arkadaşlar

bende seat ibiza düşünüyorum. seat ibiza 1.4 16v signo 2005 model 82500 km.

15500 tl. nasıldır acaba ???

546 Mesaj
20 Nisan 2010; 17:28:17 

çook tur ben sana 2006 93.000 1,4 16v 100 bg 15 e vereyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaisersosse -- 20 Nisan 2010; 17:29:30 >

3479 Mesaj
20 Nisan 2010; 19:49:07 

beni de ekleyin,arkadaşlar; 2009 cordoba 1.4tdi stylance-magic siyah..

smoky;from idle to redline
09 SEAT Cordoba Stylance 1.4TDI magicblack
& Megachips tuned; 105HP - 260NM

334 Mesaj
21 Nisan 2010; 15:23:16 

verdiğin bilgi için teşekkür ederim pckopat_6 hocam bir de dizeller hakkında bilgi alabilir miyim varsa eğer :)) benzinli satıp da benzinli almak beni üzecek anlaşılan...

aynı zamanda stylance paket olmak üzere ibiza nın yanına cordoba yı ekleyebilirim bu durumda...

tercihimde yardımcı olunursa sevinirim şimdiden teşekkür ederim

3318 Mesaj
22 Nisan 2010; 0:15:12 

quote:

verdiğin bilgi için teşekkür ederim pckopat_6 hocam bir de dizeller hakkında bilgi alabilir miyim varsa eğer :)) benzinli satıp da benzinli almak beni üzecek anlaşılan...

aynı zamanda stylance paket olmak üzere ibiza nın yanına cordoba yı ekleyebilirim bu durumda...

tercihimde yardımcı olunursa sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Ben dizel kullanıyorum Cordoba aracım. Benzinli artık hertürlü üzer ya LPG ya dizel 4 lira olmuş benzin...

Dizelin nesini merak ediyorsunuz onu söyleyin ona göre bilgi veriyim...

334 Mesaj
22 Nisan 2010; 11:20:05 

hani derler ya hep dizelin bakımı vs masraflı benzinli araca göre daha dikkatli olmak lazım diye... benzinliye yağını suyunu koy devam ama dizel de bu pompa enjektörleri sulu mazot sıkıntısı var benzin su da olsa yakıp gidiyor iyi kötü

bi de ses olayı var malesef bu gibi konular yüzünden tereddütteyim (daha önce de hiç dizel araç kullanmadım biraz da o yüzden)

hadi diyelim ki aldım yakıt olarak km de ne kadar oluyor şehir içi şehir dışı kafam ambele oldu sanırım karar verene kadar yaşlanıcam

596 Mesaj
22 Nisan 2010; 11:47:02 

otomatik cordobanın yakıt tüketimi konusunda bilgisi olan var mı?

1 Mesaj
22 Nisan 2010; 13:14:43 

MERHABA ARKADAŞLAR ARACIMIN FAR DÜĞMESİ BOZULDU DAHA DOĞRUSU SADECE ÖN SİSLERİN Kİ BOZULDU ARACIM SEAT CORDOBA 2006 NERDEN TEDARİK EDEBİLİRİM VE FİYATI NE KADARDIR AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM...

3318 Mesaj
23 Nisan 2010; 0:42:25 

quote:

hani derler ya hep dizelin bakımı vs masraflı benzinli araca göre daha dikkatli olmak lazım diye... benzinliye yağını suyunu koy devam ama dizel de bu pompa enjektörleri sulu mazot sıkıntısı var benzin su da olsa yakıp gidiyor iyi kötü

bi de ses olayı var malesef bu gibi konular yüzünden tereddütteyim (daha önce de hiç dizel araç kullanmadım biraz da o yüzden)

hadi diyelim ki aldım yakıt olarak km de ne kadar oluyor şehir içi şehir dışı kafam ambele oldu sanırım karar verene kadar yaşlanıcam

Hep öyle derler ama öyle değil. Mazot pompası diye birşey var mazotun suyunu ayıran. Benzinli kadar masrafsız artık dizeller. Ben benzinliden ekstra bir masraf yapmadım. Temiz binersen temiz olur. Tamam enjektörleri ve turbosu pahalı ama bakımsızlıktan öldürürsen 20.000de yap değiştirirsen ne olur? Hiç takma bunları kafana dizel masraflıymış falan... Yaktığı yakıt farkıyla her sene yeni turbo taktırırsın bir de burdan bak....

Ses olayına gelince: motor sadece ve sadece rölantide sesli çalışıyor devir aldıkça hızlandıkça motor sesi benzinliden çok az daha fazla ama yalıtımı iyi olmayan benzinli motorla aynı diyebilirim. Işıklarda beklerden dışardakiler rahatsız olabilir ama tabi içerdeyken senin ekstra duyduğun bir ses yok. Hatta ben hızlanmalardaki sesine bayılıyorum benzinli motor ruhsuz geliyor...

şehir içi 5.5lt şehir dışı 4.1lt. 45 litre depoyla şehirler arası 1150km giderbilirsin... var mı ötesi?

3318 Mesaj
23 Nisan 2010; 0:51:25 

quote:

Orijinalden alıntı: orko059

MERHABA ARKADAŞLAR ARACIMIN FAR DÜĞMESİ BOZULDU DAHA DOĞRUSU SADECE ÖN SİSLERİN Kİ BOZULDU ARACIM SEAT CORDOBA 2006 NERDEN TEDARİK EDEBİLİRİM VE FİYATI NE KADARDIR AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM...

Fiyat olarak bilemem ama sadece özel ve/veya yetkili servislerden temin edebilirsiniz.... Ama çok fazla birşey tutacağını sanmıyorum...

3318 Mesaj
23 Nisan 2010; 0:56:29 

quote:

Orijinalden alıntı: xyzt9

otomatik cordobanın yakıt tüketimi konusunda bilgisi olan var mı?

Ş.içi 10lt Şehir dışı 5.9lt

596 Mesaj
23 Nisan 2010; 17:40:11 

Teşekkürler

3318 Mesaj
23 Nisan 2010; 19:55:10 

quote:

Teşekkürler

Yalnız bir fikir vermesi amacıyla söylüyorum eski tip yani çift kavramalı olmayan tork konvektörlü 4-5 ileri otomatik vitesler manuelinden şehir içinde 2lt civarı fazla yakar. Eğer manuel vites kullanmak için herhangi bir engeliniz yoksa yeni nesil otomatik vitesler hariç otomatik vites tavsiye etmem. Ayrıca Cordoba'da nedense otomatik vites bulmak çok zor. Siz buldunuz mu ondan mı soruyorsunuz yoksa bulurum düşüncesiyle mi soruyorsunuz? Eğer bulmadan soruyorsanız öncesinde fikrim olsun diye otomatik vitesli cordoba çok az bilginiz olsun...

11 Mesaj
25 Nisan 2010; 13:06:21 

sewgili Arkadaşlar ben aranıza yeni katılanlardanım daha önce Tempra kullanıcısıydım ilk defa modelli bir araba ya binmenin hevesini yaşıyorum Allahım kaza bela vermesin Ewvwt SEAT CORDOBA almak nerden cıktı işyerimden bir arkadaşım 2001 1,6 siğnosunu aldı tüplü 12,300 arac bir baktım harika beyendim ben de o fiyatlar aralıgında clio HB ve symboll almayı düşünüyordum sonra dedim ben paramı clio yaya verecek sokakta bulmadım derken 2001 siğno buldu 2 aylık aramanın ardından sahibinden com aracılıgıyla hatayda 2004 1,4 Stella buldum arkadaşım araca baktı ve benim adıma kapora bıraktı salı akşamı kocaeliden hataya gidecem Dikkat etmem gereken şeyler var mı neler önerirsiniz herkese kazasız belasız sürüşler dilerim

334 Mesaj
25 Nisan 2010; 14:08:06 

hocam çok sağol ya gayet yardımcı oluyosun bana artık iş karar verme zamanına geldi ama nasıl olacak bilmiyorum şuan 14.seat coupe 1.4 hdi citroen c2 ve 1.3multijet dizel grande punto arasında debeleniyom linkler aşağıda fikrini söylemek isteyen arkadaşlar varsa beklerim dikkate alınacaktır kesinllikle

http://www.sahibinden.c...22614WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.c...68914WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.c...00656WQQpXQQdisplayitem

yorumlarınızı bekliyorum

3318 Mesaj
25 Nisan 2010; 14:52:06 

Aman diyim citroen'e bulaşma. Tipik bir fransız!! D sınıfına kadar olan arabaları sırf problem hele ki 1.4 hdi motorların kronik arızası turbo! Kafadan ele citroen'i. Grande punto km düşük ve temiz görünüyor. Tercih edilebilir multijet motor gerçekten sağlam sorunsuz. İbiza ve GP arasında tercih yapın derim. Ama yol tutuş, frenler, yürür aksam, süspansiyon sistemi ve malzeme kalitesi (ibiza vw'nin parçalarından ibarettir) olarak İbiza üstündür aklında bulunsun... Mesela Gp fren mesafesi 41m ibiza fren mesafesi 37m. Arada 4m gibi çok önemli bir fark var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckopat_6 -- 25 Nisan 2010; 14:54:01 >

1 Mesaj
26 Nisan 2010; 12:24:40 

Merhaba arkadaşlar,
Ben de artık aranıza katıldım. 2006 model seat cordoba 1.4 tdi stylance aldım. araç 108.000 km' de. Özellikleri bayaa hoşuma gitti. hız sabitleme, yağmur sensörü gibi. hepsini denedim çalışıyorlar. Ayrıca benden önceki sahibi araca xenon far taktırmış. çok güzel görünüyor yanınca. sanırım xenon farların beyinlerine su gelmemesi gerekiyor. farın arkasında beyinler var çünkü...

Benim 2 sorum olacak:

1- Bu arabada ALANA marka CD çalar var ancak mp3 çalmıyor. Teybin üzerinde CD6 tuşu var sanırım CD changer için. Acaba bu girişi bir şekilde aux girişi gibi kullanıp mp3 çalar bağlayabilir miyiz? Eski arabamda aux girişi vardı teybin arkasında, oraya bir kablo ile kulaklık girişi taktırmıştım. mp3 çaları bağlayıp teypten dinleyebiliyordum.

2- Aracın orjinal lastikleri 195*55*15 araştırdım fiyatı yüksek acaba 195*60*15 alsam sorun olur mu artıları ve eksileri nelerdir? Hangi marka lastik önerirsiniz?

Teşekkürler.

596 Mesaj
26 Nisan 2010; 14:51:23 

quote:

Yalnız bir fikir vermesi amacıyla söylüyorum eski tip yani çift kavramalı olmayan tork konvektörlü 4-5 ileri otomatik vitesler manuelinden şehir içinde 2lt civarı fazla yakar. Eğer manuel vites kullanmak için herhangi bir engeliniz yoksa yeni nesil otomatik vitesler hariç otomatik vites tavsiye etmem. Ayrıca Cordoba'da nedense otomatik vites bulmak çok zor. Siz buldunuz mu ondan mı soruyorsunuz yoksa bulurum düşüncesiyle mi soruyorsunuz? Eğer bulmadan soruyorsanız öncesinde fikrim olsun diye otomatik vitesli cordoba çok az bilginiz olsun...

Eşime almayı düşünüyorum cordoba veya ibiza aslında niyetim ikisinini motoru da aynı olduğu için cordoba yazmıştım.
Bayan için tavsiye edeceğiniz başka bir otomotik araç var ise onu da düşünebilirim; eşimin ilk aracı olacak bu yüzden fazla pahalı olmasın istiyorum biraz daha tecrübe sahibi olunca yeni polo 1.6 dsg geçiyor aklımdan.

2423 Mesaj
26 Nisan 2010; 15:04:38 

quote:

Orijinalden alıntı: CYILMAZ77
Merhaba arkadaşlar,
Ben de artık aranıza katıldım. 2006 model seat cordoba 1.4 tdi stylance aldım. araç 108.000 km' de. Özellikleri bayaa hoşuma gitti. hız sabitleme, yağmur sensörü gibi. hepsini denedim çalışıyorlar. Ayrıca benden önceki sahibi araca xenon far taktırmış. çok güzel görünüyor yanınca. sanırım xenon farların beyinlerine su gelmemesi gerekiyor. farın arkasında beyinler var çünkü...

Benim 2 sorum olacak:

1- Bu arabada ALANA marka CD çalar var ancak mp3 çalmıyor. Teybin üzerinde CD6 tuşu var sanırım CD changer için. Acaba bu girişi bir şekilde aux girişi gibi kullanıp mp3 çalar bağlayabilir miyiz? Eski arabamda aux girişi vardı teybin arkasında, oraya bir kablo ile kulaklık girişi taktırmıştım. mp3 çaları bağlayıp teypten dinleyebiliyordum.

2- Aracın orjinal lastikleri 195*55*15 araştırdım fiyatı yüksek acaba 195*60*15 alsam sorun olur mu artıları ve eksileri nelerdir? Hangi marka lastik önerirsiniz?

Teşekkürler.

kendi cd changer harici baska bir changer dahi kabul etmiyor.illa orjinal changer istiyor.o giris aux degil.
lastik 60x15 kullanabilirsin.bende devamli o sekilde kullandim.hizin gosterdiginden %3 fazla olur , ona dikkat et yeter.
selamlar

3318 Mesaj
27 Nisan 2010; 20:43:04 

quote:

Orijinalden alıntı: CYILMAZ77

Teşekkürler.

Hiçbir eksisi yok. Kesinlikle 60 taktırın hem fiyatı daha uygun tüm markalarda.

+ları:
- Daha uzun ömürlü yürür aksam.
- Daha konforlu sürüş keyfi.
- Daha sessiz iç mekan.

muhtemel tek eksisi eğer F1 pilotu değilseniz ve virajlara 130la girmiyorsanız çok az bir miktar yol tutuşundan ödün. Ortalama bir sürücü bunu fark edemez...

596 Mesaj
1 Mayıs 2010; 11:07:50 

Aranızda Cordobasını veya ibizasına chip tuning yaptıran old umu
75 beygir 100 beygir oluyormuş
Yaptıran arkadaşlar bilgilendirirlerse memnun olurum

3318 Mesaj
1 Mayıs 2010; 11:12:52 

quote:

Aranızda Cordobasını veya ibizasına chip tuning yaptıran old umu
75 beygir 100 beygir oluyormuş
Yaptıran arkadaşlar bilgilendirirlerse memnun olurum

Benim arabam yazılımla 105hp. Beyne ekstra bir alet taktırmadım chip taktırıyorlarmış sanırım. Biraz daha fazla paraya kıyıp orjinal yazılım çok daha sağlıklı ve ömürlük oluyor. Ayrıca motora ve turboya herhangi bir zararı kesinlikle yok.

Benim arabam 75ten 105hpye 195 nm torktan 245 nm torka yükseldi. Herkese tavsiye ederim ama dediğim gibi biraz yüksek fiyatı.

596 Mesaj
1 Mayıs 2010; 11:22:20 

Yakıt sarfiyatında bir değişiklik oldu mu veya gördüğün bir anormallik
Fiyat yüksek derken ne kadar ?

3318 Mesaj
1 Mayıs 2010; 11:31:09 

quote:

Yakıt sarfiyatında bir değişiklik oldu mu veya gördüğün bir anormallik
Fiyat yüksek derken ne kadar ?

Yakıt tüketiminde düşüş yaşadım agresif kullanmadığım için ama 4000 devirlere kadar çevirtirsen tabi ki biraz daha fazla yakar. Ama düzgün sürüşte daha az yorularak daha çabuk devirlendiği için yakıt tüketiminde düşüş çok normal. Herhangi bir anormallik yok.

Araba resmen kendine geldi. Pire gibi oldu resmen fişek... Ne kadar hantalmış diyorum içimden. Eeee 1.5 dci ve 1.6 tdi ile aynı hp ve torkları üretiyor. O kadar güzel ivmeleniyor ki...

Normal bi chip 150-200TL civarı sanırım ama benim işlemim 750TL oda tanıdık indirimiyle.

596 Mesaj
1 Mayıs 2010; 11:33:53 

Teşekkürler

2 Mesaj
2 Mayıs 2010; 14:37:08 

arkadaslar meraba bende de 1,4 cordoba signo var ekogaz lpg var ama hiç tavsiye etmiyorum yaptıracak olan varsa sakın yaptırmasın surekli masraf çıkarıyor masrafı bırakın kelle koltukta gidiyorsunuz...açık hava filtresi yaptırmak istiyorum ama en guzel sesi hangisinde alabilirim bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.....

meraba

3479 Mesaj
2 Mayıs 2010; 15:43:27 

quote:

Yakıt tüketiminde düşüş yaşadım agresif kullanmadığım için ama 4000 devirlere kadar çevirtirsen tabi ki biraz daha fazla yakar. Ama düzgün sürüşte daha az yorularak daha çabuk devirlendiği için yakıt tüketiminde düşüş çok normal. Herhangi bir anormallik yok.

Araba resmen kendine geldi. Pire gibi oldu resmen fişek... Ne kadar hantalmış diyorum içimden. Eeee 1.5 dci ve 1.6 tdi ile aynı hp ve torkları üretiyor. O kadar güzel ivmeleniyor ki...

Normal bi chip 150-200TL civarı sanırım ama benim işlemim 750TL oda tanıdık indirimiyle.

chiptuning fiyatları genelde 500tl ve üzeri civarda(superchips gibi hazır yazılımlarda veya remapping yapılarak yazılanlar),hazır yazılımlar geneld ülkemiz şartları ve bizim görüşlerimiz düşünülerek yazılmadığı için en iyisi remapping olanlar,forumda bunu yapan kişi ve firmalar mevcut..
kendi aracınıza chiptuning uygulatırken egr valfini de iptal ettirdiniz mi ve aracın kaç kmidi? yakıt sarfiyatı harici diğer artıları nasıl(0-100,son hızı v.s.)?ben de yaptırmayı düşünüyorum ciddi ciddi..mesela bizim evin önündeki rampayı 1 vitesle çıkarken 2000devir altında hantallık canımı sıkıyor,bu devir bandı kaça kadar indi sizde?şu an 4200devirden sonra hızlanma bitiyor,sizde nasıl?

smoky;from idle to redline
09 SEAT Cordoba Stylance 1.4TDI magicblack
& Megachips tuned; 105HP - 260NM

3318 Mesaj
3 Mayıs 2010; 1:15:34 

quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61
chiptuning fiyatları genelde 500tl ve üzeri civarda(superchips gibi hazır yazılımlarda veya remapping yapılarak yazılanlar),hazır yazılımlar geneld ülkemiz şartları ve bizim görüşlerimiz düşünülerek yazılmadığı için en iyisi remapping olanlar,forumda bunu yapan kişi ve firmalar mevcut..
kendi aracınıza chiptuning uygulatırken egr valfini de iptal ettirdiniz mi ve aracın kaç kmidi? yakıt sarfiyatı harici diğer artıları nasıl(0-100,son hızı v.s.)?ben de yaptırmayı düşünüyorum ciddi ciddi..mesela bizim evin önündeki rampayı 1 vitesle çıkarken 2000devir altında hantallık canımı sıkıyor,bu devir bandı kaça kadar indi sizde?şu an 4200devirden sonra hızlanma bitiyor,sizde nasıl?

EGR valfini iptal ettirmedim o kadar detaya girmedim. Bana yazılımın verdiği +30hp ve +45nm tork yetti. EGR valfi iptali açık hava filtresi egsoz gibi ekstraya da girilebilir ama ben abartmadım. Ayrıva EGR valfi yakıt tasarrufunda önemli rol oynuyor.

0-100 çok çok düştü nereden baksanız 3-4 saniye kadar ki bu gerçekten büyük bir fark.

Custom yazılım olmadığı için devir bandı değişmedi ama hp arttığı için orjinal max turbo devri olan 2200-4000 arasında eskisinden daha iyiyken devir bandı olarak tek fark minimum 1800 gibi devirde canlanmaya başlaması. Ucuz custom yazılımla bunu aşağı çekebiliyorlar turboya fazla bar bastırabiliyorlar ama motorun ömründe ömür kalmıyor.

Benim yazılımım orjinal paket yazılım turbonun barıyla arabanın devriyle oynayanlardan değil. 125.000km deydi yaptırdığımda şuanda 129binde herhangi bir sorun yok çok şükür.

Herkese tavsiye ediyorum. Ayrıca agresif kullanıcı değilseniz ve vitesleri uygun devirlerde değiştiriyorsanız yakıtınız düşecektir. Benim yakıtım düştü.

Son hızdan bahsedecek olursa iş işte tam olarak burda. Şöyle anlatıyım, yazılım öncesi otoyol denememde 4. viteste 80km'ye gelip 5.e taktığımda araba 120e gelene kadar canı çıkardı. Yazılımdan sonra otoyol denememde 80km hıza gelip 5 e taktığımda ibrede hiçbir yavaşlama ve isteksizlik olmadan tek solukta 150ye kadar çıkıyor. En son 200km/h ı görüp bıraktım.

Renonun 1.5 dci 105hp motoruyla ve VW'nin yeni 1.6 tdi 105hp motoruyla aynı hp ve tork değerlerini üretiyor var mı ötesi.... Hiç beklemeyin yaptırın....

8 Mesaj
3 Mayıs 2010; 10:19:59 

quote:

Hep öyle derler ama öyle değil. Mazot pompası diye birşey var mazotun suyunu ayıran. Benzinli kadar masrafsız artık dizeller. Ben benzinliden ekstra bir masraf yapmadım. Temiz binersen temiz olur. Tamam enjektörleri ve turbosu pahalı ama bakımsızlıktan öldürürsen 20.000de yap değiştirirsen ne olur? Hiç takma bunları kafana dizel masraflıymış falan... Yaktığı yakıt farkıyla her sene yeni turbo taktırırsın bir de burdan bak....

Ses olayına gelince: motor sadece ve sadece rölantide sesli çalışıyor devir aldıkça hızlandıkça motor sesi benzinliden çok az daha fazla ama yalıtımı iyi olmayan benzinli motorla aynı diyebilirim. Işıklarda beklerden dışardakiler rahatsız olabilir ama tabi içerdeyken senin ekstra duyduğun bir ses yok. Hatta ben hızlanmalardaki sesine bayılıyorum benzinli motor ruhsuz geliyor...

şehir içi 5.5lt şehir dışı 4.1lt. 45 litre depoyla şehirler arası 1150km giderbilirsin... var mı ötesi?

Merhabalar,
2005 cordoba tdı kullanıcısıyım aracı alalı 5 ay oldu. aldıgımda 89 bin kmde idi. 90 binde trigier bakımını 700 tl ye tanıdık bir ustaya yaptırdım. 100 bin km de ise normal bakımını 140 tlye yaptırdım. sanırım benzinli bakımlarıda bu fiyatlara yaklaşıyordur. araba şuanda 104 binde ve ekstra hiçbir motor masrafı cıkarmadı. bakımlarını ihmal etmezseniz ve yakıtını kaliteli kullanırsanız(ben genelde shell ve bp eurodiesel alıyorum)kolay kolay masraf cıkartacak bir araba değil.
Benzinli araclara göre gürültülü çalıştığı doğru ama bir süre sonra insan alışıyor normal geliyor.
yakıt tasarrufu gercekten mükemmel, 100 km mesafede 90 km civarı hızda yol bilgisayarında ortalama 3.7-3.8 lt tuketim degerlerini gördüm.
aracıma özellikle ramplarada hayran oluyorum sanırım hiçbir benzinli araçta böyle bir çekiş gücü olamaz. tırmanışlarda çok keyif veriyor...

arkadaşlar dizel için hangi yağı kullanıyorsunuz?

Benim araçta 10-40w motor yağı var. Castrol 5-40 tdı koymayı düşündüm ama neredeyse 100 tl ye yakın fiyat farkı vardı vazgectim. serviste hangi marka ve degerde yağ koyuyorlar?
Lastiklerimi değiştirme zamanı geldi?
yorumları okudum bende 195-60-15 taktırmaya karar verdim.
Good-year nasıldır? "vector 4 season" diya bir model cıkarmış kış lastiğine gerek kalmadan 4 mevsim kullanılabilir dedi satan eleman. kullanan varsa fikirlerini almak isterim yada farklı önerilerinizi?

ersan

3318 Mesaj
3 Mayıs 2010; 14:09:59 

@ersantyana

Ben 10w-40 koyuyordum ama 5w-40 koymak turbo için çok daha sağlıklı. Artık 5w-40 koyuyorum. Farkını gördüm gerçekten. VW 'nin TDI motorları için hususi ürtelimiş çok kaliteli bir yap. Turbonun ömrünü uzatıyor. Turbo malum çok hassas kanatları olan mili olan bir parça maalesef. O yüzden biraz daha fazla paraya kıyıp 5w-40 tam sentetik koydurmanızı tavsiye ediyorum ama 100tl gibi bir fark yok aralarında. 5-40 100tl ise 10-40 50tl falan.

Servislerin koyduğu yağa bakmayın siz gelen her arabaya ucuz yağı iteliyorlar.

Kesinlikle 195-60-15 taktırın hem daha ucuz hem daha sağlıklı. 195-55-15 çok üretilmediği için fiyatı gereksiz yüksek ve aslında 55 yanakla araba çok konforsuz.

Ben 4 mevsim Lassa impetus revo kullanıyorum gayet memnunum. Yol sesi almayacak diye çok yumuşak hamurlu dayanıksız lastiklerden almayın.

Ayrıca yazılım yaptırmanızı da tavsiye ederim eğer maddi durumunuz el veriyorsa.

407 Mesaj
3 Mayıs 2010; 15:10:40 

castrol edge 5/40 turbo dizel şu anda kampanyada metro de ve bauhausta 89 tl ye yanında çelik termos kupa hediyesiyle satılıyor.

Dükkanımı; ziyaret edin

86 Mesaj
3 Mayıs 2010; 18:44:05 

Arkadaşlar 2007 model 50.000 kmde seat cordoba 1.4 tdi 80 bg Stylance 19.000 liraya aldım.modifiye ettırmek istiyorum cupra tampon bulamadım ayrıca bu araç için ne yapılmalı modifiye olarak yardımcı olurmusunuz?

Benim istediğimi Allah istemiyorsa konu kapanmıştır.

3479 Mesaj
3 Mayıs 2010; 22:24:30 

yaptırdım custom uygulama,henüz dynoya çıkmadım ama tahmini 100hp,240+ nm..ilk iki vites full patinaj,lastikleri 205 55 15 yapsak yeridir bulduğum ilk düzlükte bir müddet sonra ibre 190ı gösteriyordu,0-100 deneyemedim ama 5.viteste bile koltuğa yaslıyor insanı..öğrendiğime göre chip sonrası da adaptasyon gerekiyormuş bir süre ondan sonra gerçek performansa kavuşuyormuş,bu peryodda da sıkıştırmak gerekiyormuş ki bende öyle yaptım
sizin yazılım superchips mi?