- x
ANKARA SİNCAN nasıl biyer?
88 Cevap9140 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

307 Mesaj
4 Temmuz 2008; 21:41:05 

?????

VAHŞİ DALGALAR VURUYOR SEKSİ BEDENİMİN SARP KAYALIKLARINA...

3504 Mesaj
4 Temmuz 2008; 21:53:59 

Gayet güzel ben çok memnunun sincanda oturduğum için. kafana takılan birşeyler varsa yaz cevaplarım.

3504 Mesaj
4 Temmuz 2008; 22:08:55 

Mesajları okuyunca ben başka bir yerde mi yaşıyorum dedim

744 Mesaj
4 Temmuz 2008; 22:09:09 

balicilerin bulunduğu çinçinden sonra korktuğum en feci yer 2 tane çok iyi arkadaşım orada oturuyor

biri sincanın güzel yerinden olduğu için zaten iyi adam diğeride çok iyi adam kıro da değiller ama diğer adamın çocukluk arkadaşları şu an balici

ankaranın 3.okulu olduğundan da sincandakiler sağlam çıkıyor olabilir tabi

sırf kız sincanda oturuyor diye kesinlikle ayrılır sincandan 1 saatte gideceğin yolu 3 saatte gideceğin başka bir yol varsa keinlikle 3 saatliği seç derim kız götüren ve sonunda kızdan sen ayrılan bi tipsen (bizim gibi) dayak yeme korkusuna oraya gidemessin

bu arada beyler arkadaşın anlattığı bir balici hikayesi

adam baliyi çekmiş sonrada sigarayı içine çekip yere atmış 2 saniye sonrada "aha! beleş sigara" diye yerden alıp içmeye devam etmiş iyi bi gülmüştüm buna

heh bi de arkadaşla aksiyon için gideceğimiz biyer diye de düşünmüştük (hani kötü adamların arasından geçmek gibi filmlerdeki)

tabi ben böyle diyorumda nereye oturcağına ve kimlerle arkadaşlık edeceğine dikkat edersen gayet güzel biyer olur

bi de sincan lisesinde lise 1 de 25 yaşın altında adam yokmuş dayak yememen için +22 diyolar

geyik tabi arkadaş anlattı ben bilmiyom

en azından bi kişiyi tanı belalılardan arka yapartsın sorası kendi kafandan adamlarla takıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trizor -- 4 Temmuz 2008; 22:11:17 >

1100 Mesaj
4 Temmuz 2008; 22:09:56 

ordaki tüm psikopatları eğlemek için belediye; parklar, bahçeler her nevi onların olaysız gün geçircekleri alanlar yapmıştır. bir bakıma
ankaranın sosyal yapılaşmasını iyi ayarlandığı bir yerdir bütün hepsini i. melih oraya topladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 4 Temmuz 2008; 22:10:37 >

DH Kadın Milletine Güvenmeyenler Klübü

744 Mesaj
4 Temmuz 2008; 22:12:29 

quote:

Orjinalden alıntı: # sLh #

@trizor

balici falan yok diye biliyorum

arkadaş anlattı dediklerimde bi kesinlik yok arkadaşta istasyonda oturuyormuş

3504 Mesaj
4 Temmuz 2008; 22:27:50 

istansyon temiz yerlerdendir. ben eski mareşal çakmak'da oturuyorum. Mareşal çakmak ve plevne en pis yerleridir ama çok da pis yerler değil 5 yıldır burada oturuyorum gayet memnunun

1399 Mesaj
4 Temmuz 2008; 22:31:22 

sincanla oturduğum yer arasındaki fark uçurum gibi daha fazlasını yazmicam

3974 Mesaj
4 Temmuz 2008; 22:34:55 

Sincan'ı duyunca aklıma hep Oğuz Yılmaz gelir

10' Skoda Fabia II 1.2 Şeker Beyazı

Apple iPhone 5S 16GB

3504 Mesaj
4 Temmuz 2008; 22:45:30 

çoğunuzun gelip sincanı tanımasını isterim. Anlattığınız kadar kötü bir yer değildir sincan. Keçiören kadar güzel değildir kabul ama çok da kötü değildir. Sincan da oturmasaydım sadece keçiörende oturmak isterdim. Çankaya falan filan hikaye

1399 Mesaj
4 Temmuz 2008; 22:48:10 

quote:

Orjinalden alıntı: THR

çoğunuzun gelip sincanı tanımasını isterim. Anlattığınız kadar kötü bir yer değildir sincan. Keçiören kadar güzel değildir kabul ama çok da kötü değildir. Sincan da oturmasaydım sadece keçiörende oturmak isterdim. Çankaya falan filan hikaye

çankaya hikayemi ? sen galiba çankayanın güzelliğini nezihliğini tam görmedin

744 Mesaj
4 Temmuz 2008; 22:50:12 

quote:

nere hikaye yapma hacu ya heryere yakın oralar çok sağlam oldu ben de (adı pm den veririm dayak yemeyek malum sincan ) oturuyorum gelişmeden önce sakindi daha çok seviyodum ama artık en iyi alışveriş merkezlerine açılan harbiden de çok güzel olan kafdelere çok yakın,kızılaya bi otobüsle

özellikle armada arcadium vs

keçiören de sincandan biraz daha iyi ama genede gitmiceim yerlerden biri

oeste neredensin ankaranın

6432 Mesaj
4 Temmuz 2008; 22:55:42 

quote:

Orjinalden alıntı: EcheLoN_

bir sürü apaçinin ve kronunların olduğu bir semt. ankaranın ne kadar sorunlu, solcusu sağcısı manyağı varsa bu semttedir. iyiki ankaranın dışına yapılmıştır. planlı olarak bu şekil yapıldığı kannatindeyim.
iyi insanlarda yokmudur! vardır ama %80'ni bu şekildir.

Tam ben de bu şekilde bi tanım yapıcaktım. .hele kro vve apaçi kelimesini kesin kullanıcaktım

*ben batıkentdeyim burası güzel hoş fena değil... ama apaçiler burda da var.. heryerde var artık .. ama sincan gibi yerlerde daha çok...

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

1430 Mesaj
4 Temmuz 2008; 22:58:26 

kro yla apaçini farkı ne ?

7136 Mesaj
4 Temmuz 2008; 23:02:13 

sincan mozaiktir, sincan kendine has kültürüyle bir başkadır,

sincanlı;

saçlarını alabildiğine jöle biriyantin limon karışmı özel bi malzemeyle kaplar, sonradan bu karışımın "matbaa"ların mücellit işlerinde tutkal yerine kullanılabilceği keşfedildi!

gömlek alabildiğine postmodern olmalı,
üzerinde kestane ve akasya yaprağı motiflerinden tutunda "yea baby" yazılarına kadar türlü işlemelerin bulunduğu dar(italyan) kesim gömlek ve bu gömleğin altına ultra taşlanmış diye tabir edebilecğeimiz sincana özgü mermere çalan beyaz renk karışımı kot pantolon, ve tabi gömlek ve kot kombinasyonunun üzerine uçları yerleri süpüren "beyaz atkı" :)

ve tüm bu kombinasyonun en önemli iki parçasına geliyoruz,
en az 1,5 kg ağırlığındaki tokalarıyla sincana özgü kemerler dünya moda tarihiyle dalga geçmektedir(!) palaskadan bozma, deri desen deri değil, kısacası bilumum nerde adi malzeme varsa bunların bir araya getirilmesinden oluşturulan bu kemerlerin tokalarının üzerinde "diesel" "dg" "prada" gibi ünlü marka logolarının abartı ölçülerde kullanıldığını görebileceğiniz gibi kurt veya üç hilal şekilli olan versiyonları da son dönem oldukça popüler olmuştur.

geldik kemerden sonra en önemli ikinci aksesuarımız, vazgeçilmez "HARDAL" rengi sivri burun ayakkabılara;
timsah ağzı gibidir, üzerine ve topuklarına kavgalarda iş görecek çeşitli metal aksanlar iliştirilmiş olup, burunlarına metal kaplanmaış olan versiyonlarına kavga esnasında denk gelirseniz oldukça işlevsel bir buluş olduklarını inim inim deneyimleyebilirsiniz.

sincanlının varı yoğu "nokya N" serisidir, sincanlı para olmasada son çıkan telefonu alan, telefonun kulaklığını değil dış hoparlörü kullanan kişidir;
dış mekanda, son ses hoparlörünü açtığı telefonunu tespih edasıyla elinde tutarak artiz artiz yürüyen bir kişi görürseniz, o sincanlıdır!

sincanlı adam, eli pantolonunun cebinde tekme atan, kavga eden, daha da ilginci eli cebindeyken parende atabilen bi yetenektir, ilgili mecraların bu cevherleri değerlendirmemesi büyük kayıp olarak değerlendirilebilir!

sincan kadar,
511, 512 gibi numaralara sahip "SİNCAN BAKANLIK" otobusuleride bir başka efsaneyi oluşturur.
kışın aynı anda 500 kişinin doluşmayı başardığı bu körüklü eski otobüsler, melih gökçek in doğalgazlı man marka otobüsleri devreye sokmasıyla eski efsanevi günlerini kaybetmiştir, ama genede, sincan bakanlık otobüsünde yolculuk yapmak bi ritüeldir..

sokak düğünü kavramı sincanla özedeşleştirilebilir. düğün sahibi herhangi nerde saçma bi firma var gider bulur ve o firmaya işi verir;
firma "transit minübüs" ile sokağın başına gelir,
elemanlar biri sokağın başı diğeri öteki başı olmak üzere iki "KOLON" yerleştirir ve bunu yapmakla ses tesisatının kurulumunu tamamlamış olur, geri kalan tesisatın kalanını "piyanist şantör" yada "şopar" olarak tabir ettiğimiz sincan sanatçılarının çaldığı "ORG" oluşturmaktadır...
bu orglarla çalınan "vay seni vay vay" ve "atakuleden at beni, in aşağya tut beni" sevilen şarkı dizeleridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 12 Temmuz 2008; 5:39:19 >

Grafik Tasarımcı

1793 Mesaj
4 Temmuz 2008; 23:04:06 

- ANKARA SİNCAN nasıl biyer?
- İğrenç bi yer..

INTEL Core i7-3770K || ASROCK Z77 Extreme6 || GIGABYTE GTX670 Windforce 3X OC || GSKILL RipjawsX DDR3-1600Mhz 16GB (2x8GB) || CORSAIR 400R Carbide || Corsair CX v2 750W || OCZ Vertex4 2.5 128GB SSD || SEAGATE Barracuda 1TB 64MB 7200rpm SATA || NOCTUA U9B || DELL 23" U2312HM LED

2775 Mesaj
4 Temmuz 2008; 23:07:40 

sincanlıları biliyorum ben

allah korusun hepimizi :)

"BenÇokAyrılıklarYaşadımOYüzdenBitişikYazdımHerşeyi"

6432 Mesaj
4 Temmuz 2008; 23:10:11 

quote:

Orjinalden alıntı: face1tr

sincan mozaiktir,sincan kendine has kültürüyle bir başkadır,

sincanlı;

saçlar alabildiğine jöle biriyantin limon karışmı özel bi malzemeyle kaplanır, sonradan bu karışımın matbaa ların mücellit işlerinde tutkal yerine kullanılabilceği keşfedildi!

gömlek alabildiğine postmodern olmalı, üzerşnde kestane ve akasya yaprakğı mofiflerinden tutunda "yea babay" yazılarına kadar türlü işlemelerin bulunduğu dar(italyan) kesim gömlek
ve bu gömleğin altına ultra taşlanmış diye tabir edebilecğeimiz sincana özgü mermer beyaz renk karışımı kot pantolon, ve tani gömlek ve kot kombinasyonunun üzerine ucları yerleri süpüren beyaz atkı :)
en az 1,5 kg ağırlığındaki kemer tokalarıyla sincana özgü kemerler, pasalkadan bozma, deri desen deri değil, üzerindeki tokalarda "diesel" "dg" "prada" gibi ünlü marka logolarının abartı boyularda kullanıldığı bu tokların, kurt veya üç hilal şekilli olanları da oldukça popülerdir.
ve geldik en önemli aksesuar, vazgeçilmez HARDAL rengi sivri burun ayakkabılara, timsah ağzı gibidir, üzerinde ve topuklarında kavgalarda iş görecek çeşitli metal aksanlar liştirilmiş olup, burunlarına metal kaplanmaış ıolan versiyonları kavga esnasında bunlardan birine rastgelirseniz oldukça acı verebilmektedir.

sincanlının varı yoğ n serisidir, sincanlı para olmasada son çıkan telefonu alan, telefonun kulaklığını değil, bilumum dış mekanda son ses hoparlörünü açatığı telefon elinde artiz artiz yürüyen kişidir.

sincanlı adam, eli pantolonunun cebinde tekme atan, kavga eden, daha da ilginci eli cebindeyken parende atabilen bi yetenektir, ilgili mecraların bu mevherleri değerlendirmemesi büyük saçmalıktır.

sincan kadar 511, 512 SİNCAN BAKANLIK otobusude bir başka efsaneyi oluşturur. kışın aynı anda 500 kişinin doluşmayı başardığı bu körüklü eski otobüsler, melih gökçek in doğalgazlı man otobüsleri devreye sokmasıyla eski efsanevi günlerini kaybetmiştir, ama genede, sincan bakanlık otobüsünde yolculuk yapmak bi ritüeldir..

sokak düğünü kavramı sincanla özedeşleştirilebilir. düğün sahibi firmayı arar, firma transit ile sokağın başına geli, biri sokağın bir başı diperi öteki başı olmak üzere iki kolan yerleştirir ve tesisatın kurulumunu tamamlar, tesisatın başını piyanist şantör yada şopar olarak tabir ettiğimiz sincan sanatçılarının çaldığı orglar oluşturmaktadır.. "vay seni vay vay" ve "atakuleden at beni, in ağaya tut beni" sevilen şarkı dizeleridir.

Süper yazmışsın ya tebrikler..

7136 Mesaj
4 Temmuz 2008; 23:11:14 

editledim, şimdi daha güzel ve okunaklı

ben sincan çocuğuyum

Grafik Tasarımcı

536 Mesaj
4 Temmuz 2008; 23:14:13 

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Tam ben de bu şekilde bi tanım yapıcaktım. .hele kro vve apaçi kelimesini kesin kullanıcaktım

*ben batıkentdeyim burası güzel hoş fena değil... ama apaçiler burda da var.. heryerde var artık .. ama sincan gibi yerlerde daha çok...

Ben de batıkentteyim oralar sessiz sakin bi yer sincan 15 20 dakka mesafede berbat bi yer valla orda yaşamak ölüm

3504 Mesaj
4 Temmuz 2008; 23:36:44 

Bir deprem sonra batıkenti görmek isteriz

536 Mesaj
4 Temmuz 2008; 23:39:00 

quote:

307 Mesaj
4 Temmuz 2008; 23:47:59 

beyler konuyu ben açtım ama

ben sincan fatihte oturuyorum 14 senedir

burası kooparatif olarak yapıldı..ve buraya memur kesim yerleşti..o yüzden buralar merkeze göre kötü diildir.
sincan insanları cahil..çorum,çankırı gibi yerlerden çok göç alır..

ama sincanda türkiyenin en büyük parkı harikalar diyarı vardır...ne yazıkki bu kırolar yüzünden kızlar orada yalnız dolaşmak istemeler..

son yıllarda metalciler vb gruplar arttı ama krodan geçilmez yine

307 Mesaj
4 Temmuz 2008; 23:54:18 

quote:

Süper yazmışsın ya tebrikler..

mükemmel olmuş ellerine sağlık

3504 Mesaj
4 Temmuz 2008; 23:57:42 

quote:

Orjinalden alıntı: Qantas

gerici biyer galiba.
geçenlerde elele tutuşuyolar diye 2 gencin linç edildiği yer de burasıydı sanırım....

ne alakası var millet parklarda birbirini götürüyo. sokakta yapmadıklarını bırakmıyo senin dediğin şu asya da çin'e yakın olan sincan olmasın

ha sincan in insanları dindar gibi görünür ama tekel müptelası dindar kişi sayısından fazladır

753 Mesaj
4 Temmuz 2008; 23:58:44 

ne kadar it çakal varsa biri demetevler dedir diğeri de sincanda her türden pisliği bulabilirsin gitme bence

HP PAVILION DV6-1144et KULLANANLAR KULÜBÜ
CPU: Core2Duo P8700(2,53GHz) |RAM: 4GB DDR2 RAM |HDD: 320GB | İntel Wifi Link 5100 Ağ Bağlantısı a/g/n ve Realtek ethernet kartı | ATI GDDR3 1GB HD4650 Ekran kartı | 5/1 Kart okuyucu | Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı | 15,6" 16:9 Ekran | Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R | 6 Hücreli Lityum İyon pil | HP mobil uzaktan kumandası |

949 Mesaj
4 Temmuz 2008; 23:59:51 

bi kere sincanda bi taksiciye adres sordum sormaz olaydım adam ayak ustu kesıyodu benı cok psıkopat adamlar var dıkkatlı ol gıdeceksen

6432 Mesaj
5 Temmuz 2008; 0:04:08 

quote:

Niye öyle dedin anlamamadım

2700 Mesaj
5 Temmuz 2008; 12:10:43 

quote:

sincanlı;

saçlarını alabildiğine jöle biriyantin limon karışmı özel bi malzemeyle kaplar, sonradan bu karışımın matbaa ların mücellit işlerinde tutkal yerine kullanılabilceği keşfedildi!

gömlek alabildiğine postmodern olmalı, üzerinde kestane ve akasya yaprakğı motiflerinden tutunda "yea baby" yazılarına kadar türlü işlemelerin bulunduğu dar(italyan) kesim gömlek
ve bu gömleğin altına ultra taşlanmış diye tabir edebilecğeimiz sincana özgü mermer beyaz renk karışımı kot pantolon, ve tabi gömlek ve kot kombinasyonunun üzerine ucları yerleri süpüren "beyaz atkı" :)
en az 1,5 kg ağırlığındaki tokalarıyla sincana özgü kemerler, palaskadan bozma, deri desen deri değil, üzerindeki tokalarda "diesel" "dg" "prada" gibi ünlü marka logolarının abartı ölçülerde kullanıldığı bu tokların, kurt veya üç hilal şekilli olan versiyonları da oldukça popülerdir.

ve geldik en önemli aksesuar, vazgeçilmez "HARDAL" rengi sivri burun ayakkabılara;
timsah ağzı gibidir, üzerine ve topuklarına kavgalarda iş görecek çeşitli metal aksanlar iliştirilmiş olup, burunlarına metal kaplanmaış olan versiyonlarına kavga esnasında denk gelirseniz oldukça işlevsel bir buluş olduklarını inim inim deneyimleyebilirsiniz.

sincanlının varı yoğu "nokya N" serisidir, sincanlı para olmasada son çıkan telefonu alan, telefonun kulaklığını değil dış hoparlörü kullanan kişidir;
dış mekanda, son ses hoparlörünü açtığı telefonu elinde tespih edasıyla tutarak artiz artiz yürüyen bir kişi görürseniz, o sincanlıdır!

sincanlı adam, eli pantolonunun cebinde tekme atan, kavga eden, daha da ilginci eli cebindeyken parende atabilen bi yetenektir, ilgili mecraların bu cevherleri değerlendirmemesi büyük kayıp olarak değerlendirilebilir!

sincan kadar,
511, 512 gibi numaralara sahip "SİNCAN BAKANLIK" otobusuleride bir başka efsaneyi oluşturur.
kışın aynı anda 500 kişinin doluşmayı başardığı bu körüklü eski otobüsler, melih gökçek in doğalgazlı man otobüsleri devreye sokmasıyla eski efsanevi günlerini kaybetmiştir, ama genede, sincan bakanlık otobüsünde yolculuk yapmak bi ritüeldir..

sokak düğünü kavramı sincanla özedeşleştirilebilir. düğün sahibi herhangi nerde saçma bi firma var gider bulur ve o firmaya işi verir;
biri sokağın başı diğeri öteki başı olmak üzere iki "KOLON" yerleştirir ve bunu yapmakla ses tesisatının kurulumunu tamamlamış olur, geri kalan tesisatın kalanını "piyanist şantör" yada "şopar" olarak tabir ettiğimiz sincan sanatçılarının çaldığı "ORG" oluşturmaktadır...
bu orglarla çalınan "vay seni vay vay" ve "atakuleden at beni, in ağaya tut beni" sevilen şarkı dizeleridir.

sincan nedir dersen harbiden budur.

ama tüm kıroluğunun yanında ankaranın gariban kesimine ev sahipliği yapar.yaşayan herkesi kıro diye nitelendirmek yanlş çoğu insanda ekonomik durumundan dolayı orda oturuyor.

809 Mesaj
5 Temmuz 2008; 12:23:16 

face1tr

+rep, emeğe saygı

Yazını beğenmeyecek yoktur galiba

Ekonomik durumları nedeniyle,köyden kente göç edenlerin yerleştiği mekandır Sincan.

Çok şey yazmak isterdim ama

Gitme işte oğlum ya

128 Mesaj
5 Temmuz 2008; 12:35:31 

En temizi bir gün yolda yürürken geçen Sincan dolmuşlarının içindeki insanlara bak kararını kendin ver.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Temmuz 2008; 12:37:21 

Hepsi kara kara çinçinin yandan yemişi

ha bide cocuklarının falan %80 i tekvandocudur he dikkatli olun ( 7 sene önce öyleydi yani )

475 Mesaj
5 Temmuz 2008; 12:44:01 

ben de 1 kere arkadaşın yanına gitmiştim beklediğim gibi gelmedi. sincan delikanlı mekanı derdi arkadaş, ama hiç de abartıldığı gibi değil. normal bir yer. herhangi bir anadolu şehrindeki insan potansiyeli neyse sincan da öyledir. ama çarşı olanakları üst düzeyde. festivaller falan oluyor "lale festivali" ama 1. derece deprem bölgesi.

bunlar 2 sene önceydi

referanduma hayir!!!

6432 Mesaj
5 Temmuz 2008; 13:03:52 

quote:

Buraya bittim .. valla doğru ya bu kadar olur...

*dün de Batıkentde 2-3 apaçi iğrenç şekilde oynuyolardı böyle Tarık Mengücün klibindeki şoparlar gibi aynı.... hiç bi halta benzemiyodu... Akşam üstü 6 da geliyolar gece 11 e kadar orda birbirilerini tekmeliyolar cep tel.den müzik açıyolar biribirlerine sataşıp küfrediyolar... kızları kesiyolar .. bağırıyolar gülüyolar dikkat çekmeye çalışıyolar kısaca... sevmiyorum bu tipleri..

1665 Mesaj
5 Temmuz 2008; 13:42:13 

Ben Sincandayım tam 21 senedir. Saçım uzun kulağımda 3 küpe var bu güne kadar bir Allahın kulu da bir şey demedi. (Belki diyememiştir )

Yakında dövmem de olur. Benim gibi bir sürü kişi var görmesini bilene.

Ama bir yeri illa ki kötüleyeceksen ikna etmenin hiç bir yolu yoktur.

Sincan nasıl bir sorunusa gelince

Bir kere merkeze çok uzak, 2 tane büyük hastane var bri devlet biri özel Kocamaaaan Harikalar diyarı var.

Gençlik merkezi var üye olanlara her şey bedava. Bilardo, havuz, futbol, voleybol, basketbol, internet, dil bilgisayar diksiyon kursları, gitar kursları ve aklınıza gelmeyecek bir çok şey.

Yaşamasını bilene ulaşım sorunu dışında pek bir zorluk çıkartmayacak bir yer.

Tabii durumu çok çok iyi olan biri için değil. Orta halli normal bir vatandaş için :)

Bazı yorumları şimdi okudum da...

Siz cidden dayak yemeyi hakediyosunuz. Bu kadara aşağlama ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çaaari -- 5 Temmuz 2008; 13:54:10 >

..::ѕαкℓαηмα gєçмιşтєη, çıкış уσк вυ ¢єнєηηєм∂єη::..

617 Mesaj
5 Temmuz 2008; 13:44:45 

quote:

ne alakası var millet parklarda birbirini götürüyo. sokakta yapmadıklarını bırakmıyo senin dediğin şu asya da çin'e yakın olan sincan olmasın

ha sincan in insanları dindar gibi görünür ama tekel müptelası dindar kişi sayısından fazladır

Benim arkadaş kız arkadaşıyla el ele geziyo diye dayak yedi..Nerdemi? SİNCAN

@dark
Batıkent in geçmişinden haberin yok galiba bataklıktı orası Şiddetli bi depremde ilk yıkılcak yerlerden yani.

1526 Mesaj
5 Temmuz 2008; 13:51:21 

Arkadaşlar sincanın neresi 1. derece deprem bölgesi ya. Milleti ne yanlış bilgilendiriyosunuz? Sincan etimesgut civarında sürekli zemin etütleri yapıyoruz firma olarak. Sincan 4. derece deprem bölgesidir.

Nasıl bir yer olduğuna gelince. Cidden çok fazla kro ve apachi var. Bence de kesinlikle yaşanacak bir yer değil. Ama kesinlikle gidilmemesi gerekir tarzı bir yer de değil. Yaklaşık 2 yıldır haftada en az 3-4 gün gider gelirim daha bir tane olaya rastlamadım. SAnıldığı kadar belalı bir yer değil. Ama tabi bazı davranışlarınıza dikkat etmeniz de siiz beladan uzak tutmaya yardımcı olur o ayrı konu

2007 Mesaj
5 Temmuz 2008; 13:55:54 

Çinçinden niye korkuyosunizki gelin gezdiriyim sizi

3851 Mesaj
5 Temmuz 2008; 14:04:55 

quote:

sincanlı;

saçlarını alabildiğine jöle biriyantin limon karışmı özel bi malzemeyle kaplar, sonradan bu karışımın matbaa ların mücellit işlerinde tutkal yerine kullanılabilceği keşfedildi!

gömlek alabildiğine postmodern olmalı, üzerinde kestane ve akasya yaprakğı motiflerinden tutunda "yea baby" yazılarına kadar türlü işlemelerin bulunduğu dar(italyan) kesim gömlek
ve bu gömleğin altına ultra taşlanmış diye tabir edebilecğeimiz sincana özgü mermer beyaz renk karışımı kot pantolon, ve tabi gömlek ve kot kombinasyonunun üzerine ucları yerleri süpüren "beyaz atkı" :)
en az 1,5 kg ağırlığındaki tokalarıyla sincana özgü kemerler, palaskadan bozma, deri desen deri değil, üzerindeki tokalarda "diesel" "dg" "prada" gibi ünlü marka logolarının abartı ölçülerde kullanıldığı bu tokların, kurt veya üç hilal şekilli olan versiyonları da oldukça popülerdir.

ve geldik en önemli aksesuar, vazgeçilmez "HARDAL" rengi sivri burun ayakkabılara;

dış mekanda, son ses hoparlörünü açtığı telefonu elinde tespih edasıyla tutarak artiz artiz yürüyen bir kişi görürseniz, o sincanlıdır!

sincan kadar,
kışın aynı anda 500 kişinin doluşmayı başardığı bu körüklü eski otobüsler, melih gökçek in doğalgazlı man otobüsleri devreye sokmasıyla eski efsanevi günlerini kaybetmiştir, ama genede, sincan bakanlık otobüsünde yolculuk yapmak bi ritüeldir..

biri sokağın başı diğeri öteki başı olmak üzere iki "KOLON" yerleştirir ve bunu yapmakla ses tesisatının kurulumunu tamamlamış olur, geri kalan tesisatın kalanını "piyanist şantör" yada "şopar" olarak tabir ettiğimiz sincan sanatçılarının çaldığı "ORG" oluşturmaktadır...
bu orglarla çalınan "vay seni vay vay" ve "atakuleden at beni, in ağaya tut beni" sevilen şarkı dizeleridir.

Nemrut,Hz. İbrahim’in ateşte yakılması emrini verdikten sonra meydanın ortasına odunlardan çok büyük bir yığın yapılmasını istemiş. Odunlar yanmaya başladıktan sonra alevler o kadar yükselmiş ki çocuklar adeta bulutların tutuşacağını sanmış. Hayvanlar korkup kaçmış. Kralın askerlerine verilen emir, Hz.İbrahim’in mancınıkla ateşin tam ortasına atmakmış. Bunu yapmalarının nedeni, herkesin bu olaydan ders alıp Nemrut’un ne kadar güçlü bir kral olduğunu anlamasıymış. Bir daha kimsenin, İbrahim (a.s) gibi, ona karşı gelmeye cesaret etmemesini sağlamakmış. -Bu sırada bir karınca da ağzında küçücük bir damla suyla koşa koşa ateşe doğru gidiyormuş. Hem de boyu göklere varan cehennem ateşine doğru. Başka bir karınca, onun bu telaşını görünce hemen yanına yaklaşıp dayanamayarak sormuş: “Hayrola, nereye böyle, ne bu acelen?” Ağzında bir damla su taşıyan karınca, o bir damlayı ellerinin arasına alıp, “Duymadın mı?” demiş. “Nemrut, İbrahim (a.s)’i ateşte yakacakmış.”
Bu yüzden, ben de ateşin olduğu yere su taşıyorum. Bu sözleri duyan karınca, kendini tutamayarak kahkahalarla gülmeye başlamış. “Sen şu ateşe yüzünü dönüp hiç bakmadın mı?” diye sormuş. “Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?” Su taşıyan karınca, kendinden gayet emin bir şekilde “olsun” demiş. “Hiç olmazsa safım belli olur”…

6432 Mesaj
5 Temmuz 2008; 14:09:17 

quote:

Orjinalden alıntı: LsR

Dark+

Sincana laf edenler en son ne zaman gittiler acaba oraya Son yıllarda büyük gelişim gösterdi.. tamam insanları apaçi,kro vs. flan olablir ama ilce olarak konusuldugunda gelişmemiş derseniz yanlış olur..

yok ben gelişmemiş demedim zaten gençlerinden ve insanlarından şikayetçiyim o kadar...

*blackhawk ben de bunu duymaya korkuyodum... Batıkent bataklık bölgesi diyolar

7136 Mesaj
12 Temmuz 2008; 5:54:10 

quote:

sincanlı;

saçlarını alabildiğine jöle biriyantin limon karışmı özel bi malzemeyle kaplar, sonradan bu karışımın "matbaa"ların mücellit işlerinde tutkal yerine kullanılabilceği keşfedildi!

üzerinde kestane ve akasya yaprağı motiflerinden tutunda "yea baby" yazılarına kadar türlü işlemelerin bulunduğu dar(italyan) kesim gömlek ve bu gömleğin altına ultra taşlanmış diye tabir edebilecğeimiz sincana özgü mermere çalan beyaz renk karışımı kot pantolon, ve tabi gömlek ve kot kombinasyonunun üzerine uçları yerleri süpüren "beyaz atkı" :)

en az 1,5 kg ağırlığındaki tokalarıyla sincana özgü kemerler dünya moda tarihiyle dalga geçmektedir(!) palaskadan bozma, deri desen deri değil, kısacası bilumum nerde adi malzeme varsa bunların bir araya getirilmesinden oluşturulan bu kemerlerin tokalarının üzerinde "diesel" "dg" "prada" gibi ünlü marka logolarının abartı ölçülerde kullanıldığını görebileceğiniz gibi kurt veya üç hilal şekilli olan versiyonları da son dönem oldukça popüler olmuştur.

geldik kemerden sonra en önemli ikinci aksesuarımız, vazgeçilmez "HARDAL" rengi sivri burun ayakkabılara;

dış mekanda, son ses hoparlörünü açtığı telefonunu tespih edasıyla elinde tutarak artiz artiz yürüyen bir kişi görürseniz, o sincanlıdır!

sincan kadar,
kışın aynı anda 500 kişinin doluşmayı başardığı bu körüklü eski otobüsler, melih gökçek in doğalgazlı man marka otobüsleri devreye sokmasıyla eski efsanevi günlerini kaybetmiştir, ama genede, sincan bakanlık otobüsünde yolculuk yapmak bi ritüeldir..

elemanlar biri sokağın başı diğeri öteki başı olmak üzere iki "KOLON" yerleştirir ve bunu yapmakla ses tesisatının kurulumunu tamamlamış olur, geri kalan tesisatın kalanını "piyanist şantör" yada "şopar" olarak tabir ettiğimiz sincan sanatçılarının çaldığı "ORG" oluşturmaktadır...
bu orglarla çalınan "vay seni vay vay" ve "atakuleden at beni, in aşağya tut beni" sevilen şarkı dizeleridir.

arkadaşlar,
yazmış olduğum yazıyı elbet beyenmenize sevindim.
ancak sincan dendiğinde benim aklıma irtica, benim aklıma şeriat geliyor, elbette adı geçtiğinde akla böyle şeyleri getiren bir ilçede, görece dekolte elbiseye sahip bi kızı kolunuza takıp sokaklarda dolaştığınızda alkışlanmayı beklememelisiniz, taşlanmadığınıza dua etmelisiniz!!!

4 Şubat 1997 tarihindeki olaylar elbette işin demokrasi ayağında kara bi tarih olarak yorumlanabilir, ancak insanların çalar saatleri çalmadan uyanmalarına sebeb olan "palet" sesleri boşuna değildir, o tanklar sincan caddelerinde sabahın ayazında boşu boşuna dolaşmamıştır.

1950 lerden bu yana, ankaranın dışında gözden ırak yapısıyla sincan, gerici, şeriatçı, islamcı.., artık adını siz koyun, ne kadar rejim karşıtı görüşe sahip insan varsa bu kesimler için cazip bi merkez olmuştur. bunda gözden uzak bi yerde olması ana etmendir.60 lar ve 70 lerle birlikte yapılanma yavaş devam etmiş ancak 80 ve 90 lara gelindiğinde sincan dedin mi akıllara irtica, şeriat, aşırı islam gibi kavramlar gelmeye başlamıştır.

böyle bi geçmişi olsada sincan, günümüzde ulaşım hizmetlerinin gelişmesi, emlak fiyalrlarının düşüklüğü, ve artık batıkent, demetevler ..vs gibi sonradan kurulan ilçelerin etrafını sarmasıyla eski gözlerden uzak kimliğini kaybetmiş, şehir merkezine komşu olmuştur. bu durumdan dolayı eski misyonunu kaybeden ilçe, her kesimden insana ev sahipliği yapan oldukça ilginç, garip bi yapıya bürünmüştür.

face1tr

Grafik Tasarımcı

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2008; 9:46:26 

kesinlikle berbat bir yer

923 Mesaj
12 Temmuz 2008; 10:08:21 

quote:

Orjinalden alıntı: 3r1nC

Çinçinden niye korkuyosunizki gelin gezdiriyim sizi

GoogleEarth bile girememiş biz nasıl girecez.

181 Mesaj
12 Temmuz 2008; 10:12:05 

-benim üni de sincanlı baya bi arkadaşım war, hatta şuan sincanda oturan başka şehirlerden gelen öğrenci arkadaşlarımda war hemde bayan ve çok rahatlar.... sincan da doğup büyümüş arkadaşlarım inanın sizden daha medeni daha modernler.....
-yukarıda saçma sapan konuşan ukela arkadaşlar hepinize yazıklar olsun, bu kadar aşşalama olmaz biyeri ve orda yaşayanları.... ben orada yaşamıyorum ama birçok arkadaşım war orda yaşamış ve hala yaşayan sizden daha mütevazi sizden daha bi insanlar.... (sözüm meclisten dışarı)

DH-331.DÖNEM VATAN FEDAİLERİ

FUAT/Ankara/1985/hacettepe fizik müh./polatlı topçu ve füze okul komutanlığı

6432 Mesaj
12 Temmuz 2008; 11:25:46 

quote:

Orjinalden alıntı: Fuat01

-benim üni de sincanlı baya bi arkadaşım war, hatta şuan sincanda oturan başka şehirlerden gelen öğrenci arkadaşlarımda war hemde bayan ve çok rahatlar.... sincan da doğup büyümüş arkadaşlarım inanın sizden daha medeni daha modernler.....
-yukarıda saçma sapan konuşan ukela arkadaşlar hepinize yazıklar olsun, bu kadar aşşalama olmaz biyeri ve orda yaşayanları.... ben orada yaşamıyorum ama birçok arkadaşım war orda yaşamış ve hala yaşayan sizden daha mütevazi sizden daha bi insanlar.... (sözüm meclisten dışarı)

Aşağılamak değil de hepimiz gördüğümüzü söylüyoruz.. bizim bi çoğrafya hocası vardı... Sincanda görev yapmış 2-3 sene.. artık kızılayda birini görsem yürüyüşünden konuşmasından hareketlerinden sincanlı olup olmadını anlıyorum diyodu kadın... iyi insanlar elbet vardır sincanı toptan kaldırıp atalım demiyoruz... ama rahatsız edici kesim çok bunu herkes biliyo...

2554 Mesaj
12 Temmuz 2008; 11:32:05 

Sincanda oturan arkadaşımın yorumları hiç iyi değil.. Pislik yer diyor...

Akşam işten dönerken 10 yaş küçük çocuklar önünü kesip ceplerini arıyormuş.. Poliste 10 metre uzakta görüp izlemiş...
Belki başka yönlerden iyilikleri olabilir.

2613 Mesaj
12 Temmuz 2008; 11:34:57 

quote:

Orjinalden alıntı: SabroN

Sincanda oturan arkadaşımın yorumları hiç iyi değil.. Pislik yer diyor...

Akşam işten dönerken 10 yaş küçük çocuklar önünü kesip ceplerini arıyormuş.. Poliste 10 metre uzakta görüp izlemiş...
Belki başka yönlerden iyilikleri olabilir.

o dediğin sincan değilde FATİH'te olur diyelim.böyle bişeyin sincanda olmasına ihtimal bile vermiyorum yani gözlemledigim kadar olamaz.. çünkü herşeyde sincan deniliyor. Cezaevi yenikentte acıldı adamlar F-Tipi kapalı cezaevi sincan diyolar

2554 Mesaj
12 Temmuz 2008; 11:36:52 

quote:

Orjinalden alıntı: LsR

o dediğin sincan değilde FATİH'te olur diyelim.böyle bişeyin sincanda olmasına ihtimal bile vermiyorum yani gözlemledigim kadar olamaz.. çünkü herşeyde sincan deniliyor. Cezaevi yenikentte acıldı adamlar F-Tipi kapalı cezaevi sincan diyolar

Siz hangi sincandan bahsediyonuz..

Ankara sincanmı?

2575 Mesaj
12 Temmuz 2008; 11:39:47 

quote:

Orjinalden alıntı: Fuat01

Ben Fatih tarafında oturuyorum. Sincan'a bağlı ama Sincan'dan da bir hayli değişik. Yazılanları okuyunca ya ben Sincan'ı hiç bilmiyorum yada gerçekten böyle bir yer diye düşünmedim değil. :)

Tamam bende fazla sevmem Sincan'ı ama, yorum yazan arkadaşlar abarmış ki ne abartmış. Sincan'ı sevmememin nedeni çarpık yapılaşmasıdır. O da sadece merkezdeki yerleşim birimlerinde... 12. Cadde gibi yeni yerleşim yerleri gayet güzeldir. Fatih tarafı daha güzel tabi ki.

Ev fiyatları ve kiralar daha uygun olduğu için, standardı düşük bir semt olabilir ama konuda anlatıldığı gibi korkulacak bir yer hiç değil. Yer yer ben bile özlüyorum Sincan'ı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowtr -- 12 Temmuz 2008; 11:40:00 >

1233 Mesaj
12 Temmuz 2008; 11:46:32 

quote:

Aşağılamak değil de hepimiz gördüğümüzü söylüyoruz.. bizim bi çoğrafya hocası vardı... Sincanda görev yapmış 2-3 sene.. artık kızılayda birini görsem yürüyüşünden konuşmasından hareketlerinden sincanlı olup olmadını anlıyorum diyodu kadın... iyi insanlar elbet vardır sincanı toptan kaldırıp atalım demiyoruz... ama rahatsız edici kesim çok bunu herkes biliyo...

hocam gözünü seveyim neyi gördün acaba... bak ben 14 sene sincanda yaşadım. tabi savunmuyorum orayı hatta bende sevmem ama bazı arkadaşlar da suyunu çıkarmış olayın. yani köy gibiydi ki zaten köydü. gelişmemişti. dolayısıyla insanları da etkiliyordu bu durum. ama burada anlatıldığı gibi yok sincanlıları tanırlarmış falan saçmalık.

not: sincan merkezinde oturdum lale meydanının yukarısı kız meslek lisesini karşısı şimdi de bahçelide oturuyorum. öyle bahçelide oturmanın çok büyük bir farkını da göremedim bağıranlar çağıranlar burada da var gece. yani kıro heryerde.

2575 Mesaj
12 Temmuz 2008; 11:54:11 

quote:

Orjinalden alıntı: ae_

hocam gözünü seveyim neyi gördün acaba... bak ben 14 sene sincanda yaşadım. tabi savunmuyorum orayı hatta bende sevmem ama bazı arkadaşlar da suyunu çıkarmış olayın. yani köy gibiydi ki zaten köydü. gelişmemişti. dolayısıyla insanları da etkiliyordu bu durum. ama burada anlatıldığı gibi yok sincanlıları tanırlarmış falan saçmalık.

not: sincan merkezinde oturdum lale meydanının yukarısı kız meslek lisesini karşısı şimdi de bahçelide oturuyorum. öyle bahçelide oturmanın çok büyük bir farkını da göremedim bağıranlar çağıranlar burada da var gece. yani kıro heryerde.

hocam sen tankları da görmüşsündür o zaman

1233 Mesaj
12 Temmuz 2008; 15:04:10 

quote:

Orjinalden alıntı: shadowtr

hocam sen tankları da görmüşsündür o zaman

evet gördüm

4292 Mesaj
12 Temmuz 2008; 16:59:00 

quote:

sincanlı;

sincan kadar,

4x4 lük bir tanıtım , tebrik ederim

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2008; 19:23:51 

arkadaşlar sincanın nasıl berbat bir yer olduğunu tüm Türkiye biliyor tarihten... neyi savunuyosunuz hala anlamadım sonuç ortada bence kitleyin konuyu

0

Ekteki dosya (1)

2575 Mesaj
13 Temmuz 2008; 18:52:54 

quote:

Orjinalden alıntı: applemax

arkadaşlar sincanın nasıl berbat bir yer olduğunu tüm Türkiye biliyor tarihten... neyi savunuyosunuz hala anlamadım sonuç ortada bence kitleyin konuyu

0

96 Mesaj
2 Ağustos 2008; 12:55:49 

Sözü dolandırmaya gerek yok, Ankara'da yaşayan herkesin bildiği üzere Sincan Ankara'nın alt sınıf ve düşük kalite muhitlerinden biridir. Kimse işi düşmedikten sonra Sincan'a gitmez, yani edebiyat yapmanın anlamı yok, böyle bir yer Sincan.

33 Mesaj
2 Ağustos 2008; 21:50:55 

sincanda oturacağıma keçiörende ayakta dururum

http://www.dailymotion.com/video/x94bdi_sbel-can-dlenc_music