Şimdi Ara

iphone ile kablolu bağlantı mümkün mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
18.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesajlardan anladığım kadarı ile iphone kullanan arkadaşların çoğu wireless modem kullanıyorlar.

Acaba iphone ile evdeki kablolu bağlantım üzerinden internete girmem mümkün olabilir mi??

• wireless özelliği olan bi laptop ın yada wireless adaptörün varsa mümkün.ad hoc yöntemini kullanarak iphone dan internete girebilirsin
  • o olay da çok sorun çıkarıyor ama.. Bi türlü öyle bağlanamadım :((
  • quote:

Orjinalden alıntı: XanderJR

wireless özelliği olan bi laptop ın yada wireless adaptörün varsa mümkün.ad hoc yöntemini kullanarak iphone dan internete girebilirsin

Şunu biraz daha açar mısınız?
    Yani Iphone'umu modem gibi kullanarak laptopumdan internete girebilir miyim?
  • tam tersi olur dedıgın olmaz arkadasım :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ejlover

o olay da çok sorun çıkarıyor ama.. Bi türlü öyle bağlanamadım :((

o adaptoru nerde bulabılırız bıde ne kadardır sızce
  • wireless adaptor her bilgisayarcıda vardır hemen hemen fiyatı 20-30 arası degısıyor
  • Bilgisayarcılarda yada gittigidiyorda bulabilirsiniz oda olmazsa router alın kablolu modeminize kablosuz özelliği ekler.Ayrıntı için google ı kullanın arkadaşlar defalarca yazıldı daha önce bu yöntemler.
  • Adaptör yok canım :) Laptop'tan bağlanıyorsun internete, sonra kablosuz yerel ağ kurar gibi adhoc server kuruyorsun ve laptop'ın kablosuz olarak interneti paylaştırıyor ;)
  • quote:

Adaptör yok canım :) Laptop'tan bağlanıyorsun internete, sonra kablosuz yerel ağ kurar gibi adhoc server kuruyorsun ve laptop'ın kablosuz olarak interneti paylaştırıyor ;)

belkı arkadasın laptop'ta wireless yoktur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Teknik.Servis

quote:

Adaptör yok canım :) Laptop'tan bağlanıyorsun internete, sonra kablosuz yerel ağ kurar gibi adhoc server kuruyorsun ve laptop'ın kablosuz olarak interneti paylaştırıyor ;)

belkı arkadasın laptop'ta wireless yoktur

belki laptop'u yoktur :) benim yok mesela.
    anlaşılan bğlanmam sözkonusu değil :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: XanderJR

Bilgisayarcılarda yada gittigidiyorda bulabilirsiniz oda olmazsa router alın kablolu modeminize kablosuz özelliği ekler.Ayrıntı için google ı kullanın arkadaşlar defalarca yazıldı daha önce bu yöntemler.

google`i kullanicaksam bu forumun ne anlami kaldi ?????biraz mutevazi olmakla birsey kaybetmezsin nasil kuruldugunu anlatmak sana eksi puan getirmez.
  • quote:

eğer biliyorsan nasıl yapıldığını adım adım yazarmısın??
  • aslinda arkadas hakli ama illa bir sekilde laf soyluyoruz bilen tarif etsin bukadar bazit ; eskiden motorola mpx200 vardi bende usb den masa ustu pc me bagliyordum pcnin internetini kullaniyordu sende boyle bisey ariyorsun aslinda mantikli olabilir vardir herqlde bir yolu.
  • arkadaşım seçeneklerini sıralıyorum.

1. kablolu adsl modemini kablosuz modeme çevirebilirsin . access point takarak modem kablosuz hale geliyor. hepsiburada sitesinde kampanya ile 25 ytl ye satılan bi model vardı. ben 3 hatta yıl asus wl 330g ile kablolu modemi kablosuz yaptım.

2. masaüstü bilgisayarına 25-30 ytl ye kablosuz wireless usb dongle alabilirsin . ben bu hafta aldım asus 167g 30ytl . daha başkalarıda var tabi. böyle yaparsan tabi biraz uğraşırsın nasıl yaparsın bilmiyorum ama yapabilirsin :)
    benim aletin programında ap olarak kullan accees point olarak kullan diye bi seçenek var sanırım o zaman başka bi cihaz benim bilgisayarımdaki neti wireless ile kullanabilecek. tabi tam bilmiyorum bunu.

3. mevcut ttnet bağlantının sözleşme süresi bittiyse iptal ettir başka bi şirkete geç. hem kablosuz modemin olur hemde indirimli kullanırsın birkaç ay :)

4. çevrende bi arkadaşında wireless modem varmı ona bak varsa izin alıp kullanabilirsin sonuçta telefonla ne kadar harcayabilirsin kotayı :? :)

benden bu kadar . (ben bu kadar saçmalayabiliyorum)

• İhtiyacım oldu ve buldum. Lazım olan arkadaşlar kullanabilirler. İşyerindeki kablolu adsl bağlantımı usb wireless dongle kullanarak Iphone cihazımda kullanıyorum.

Kablosuz Modem Olmadan iPod - iPhone'la İnternete Bağlanma

AD - HOC BAĞLANTISI
    BİLGİSAYARLAR ARASI KABLOSUZ DOSYA VE İNTERNET PAYLAŞIMI

Merhaba arkadaşlar.

Bu Rehberimizde evinde kablosuz modemi olmayan İpod / İphone kullanıcılarımızın kablosuz bir modem olmadan da nasıl internete bağlanacaklarını anlatacağız.

Öncelikle ihtiyacımız olan donanımlar ; Laptop bir bilgisayar yada masaüstü bir bilgisayar kullanıyorsak eğer USB Wireless Dongle veya PCI wireless kart.

Anlatım Microsoft Windows XP Service Pack 2 baz alınarak yapılmıştır.
    Diğer Windows sürümlerinde küçük farklılıklar olabilir. Fakat mantık aynıdır.

Başlıyoruz...

Laptop yada kablosuz kartı olan masaüstü bilgisayarın ayarları :

Masaüstünden "Ağ Bağlantılarımı" açın. Burada sol menüde "Ağ bağlantılarını Görüntüle" kısmına girin. Buradan kablosuz ağ bağlantısına sağ tıklayıp özellikleri açın. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi "kablosuz ağlar" sekmesine geçin. Burda dikkat etmeniz gereken nokta ; Yeğlenen ağlar kısmında hiçbir kablosuz bağlantı isminin olmamasıdır. Orada daha önce bilgisayarınızla bağlandığınız kablosuz ağların listesi vardır. Onların hepsini silin.

Daha sonra Sağ alt köşede bulunan "Gelişmiş" seçeneğini açın. Alttaki resimde gördüğünüz gibi "Sadece bilgisayardan bilgisayara ağlar" seçeneğini işaretleyin ve Kapat a basın.

Şimdi sıra geldi kendi bağlantımızı oluşturmaya. Üstteki resimdeki işlemi yaptıkdan sonra bir önceki resme geri döndük. Burada "Yeğlenen ağlar" kısmının altında ki "EKLE" kısmına girelim.
    Karşımıza şöyle bir resim çıkacak ;

* Ağ adı (SID) : adhoc olarak belirledim. siz istediğiniz bir isim verebilirsiniz.

* Ağ kimliği doğrulamasını : "Açık" olarak işaretleyelim.

* Şifreleme WEP yada WPA olabilir. İstediğiniz şifreleme tekniğini kullanabilirsiniz.

* Ağ Anahtarı ve Ağ anahtarı onayla kısmına bir "şifre" yazınız.

Ayarlarımız bittiyse bu kısma "tamam" deyip kapayalım.

Şu durumda diğer bilgisayar yada ipod / iphone bağlı olmadığından bağlantı sağlanamamış görünecektir. Bu normaldir.

İnterneti paylaşmak için ;

Masaüstünde “Ağ bağlantılarım” simgesine sağ tıklayın ve özellikleri seçin.
    Açılan pencerede Internet bağlantısını sağlayan bağlantıyı seçip sağ tıklayın.
    Pencerenin üst kısmında Gelişmiş sekmesine tıklayın ve “Diğer ağ kullanıcıları bu bilgisayarın İnternet bağlantısı yoluyla bağlansın” yazısının yanındaki kutuyu işaretleyin.
    Tamam düğmesine basın. İkinci bilgisayar / ipod / iphone da internet erişimine sahip olacaktır.

Şimdi ipod yada iphone umuzu hazırladığımız bu bağlantıyı kullanarak internete bağlayalım.
    İpod / İphone umuzdan kablosuz ağları tarayalım. Kablosuz modeme bağlanırmış gibi bağlanabilirsiniz. Bağlantı sağlandıkdan sonra bir kaç dakika beklemeniz gerekiyor. IP adresini ataması biraz vakit alabiliyor.

Fakat tam bir internet bağlantısı kurabilmek için bilgisayarların IP’leri daha önceki 169.254.*.* aralığından, 192.168.*.* aralığına dönüşmelidir. Aksi halde bağlantı oluşmayacaktır. Bunun için bağlantıyı kesip tekrar kablosuz ağa bağlanmanız gerekebilir.

ikaynak.com sitesinden alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byflash -- 24 Şubat 2011; 22:43:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: byflash

İhtiyacım oldu ve buldum. Lazım olan arkadaşlar kullanabilirler. İşyerindeki kablolu adsl bağlantımı usb wireless dongle kullanarak Iphone cihazımda kullanıyorum.

Kablosuz Modem Olmadan iPod - iPhone'la İnternete Bağlanma

AD - HOC BAĞLANTISI
    BİLGİSAYARLAR ARASI KABLOSUZ DOSYA VE İNTERNET PAYLAŞIMI

Merhaba arkadaşlar.

Bu Rehberimizde evinde kablosuz modemi olmayan İpod / İphone kullanıcılarımızın kablosuz bir modem olmadan da nasıl internete bağlanacaklarını anlatacağız.

Öncelikle ihtiyacımız olan donanımlar ; Laptop bir bilgisayar yada masaüstü bir bilgisayar kullanıyorsak eğer USB Wireless Dongle veya PCI wireless kart.

Anlatım Microsoft Windows XP Service Pack 2 baz alınarak yapılmıştır.
    Diğer Windows sürümlerinde küçük farklılıklar olabilir. Fakat mantık aynıdır.

Başlıyoruz...

Laptop yada kablosuz kartı olan masaüstü bilgisayarın ayarları :

Masaüstünden "Ağ Bağlantılarımı" açın. Burada sol menüde "Ağ bağlantılarını Görüntüle" kısmına girin. Buradan kablosuz ağ bağlantısına sağ tıklayıp özellikleri açın. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi "kablosuz ağlar" sekmesine geçin. Burda dikkat etmeniz gereken nokta ; Yeğlenen ağlar kısmında hiçbir kablosuz bağlantı isminin olmamasıdır. Orada daha önce bilgisayarınızla bağlandığınız kablosuz ağların listesi vardır. Onların hepsini silin.

Daha sonra Sağ alt köşede bulunan "Gelişmiş" seçeneğini açın. Alttaki resimde gördüğünüz gibi "Sadece bilgisayardan bilgisayara ağlar" seçeneğini işaretleyin ve Kapat a basın.

Şimdi sıra geldi kendi bağlantımızı oluşturmaya. Üstteki resimdeki işlemi yaptıkdan sonra bir önceki resme geri döndük. Burada "Yeğlenen ağlar" kısmının altında ki "EKLE" kısmına girelim.
    Karşımıza şöyle bir resim çıkacak ;

* Ağ adı (SID) : adhoc olarak belirledim. siz istediğiniz bir isim verebilirsiniz.

* Ağ kimliği doğrulamasını : "Açık" olarak işaretleyelim.

* Şifreleme WEP yada WPA olabilir. İstediğiniz şifreleme tekniğini kullanabilirsiniz.

* Ağ Anahtarı ve Ağ anahtarı onayla kısmına bir "şifre" yazınız.

Ayarlarımız bittiyse bu kısma "tamam" deyip kapayalım.

Şu durumda diğer bilgisayar yada ipod / iphone bağlı olmadığından bağlantı sağlanamamış görünecektir. Bu normaldir.

İnterneti paylaşmak için ;

Masaüstünde “Ağ bağlantılarım” simgesine sağ tıklayın ve özellikleri seçin.
    Açılan pencerede Internet bağlantısını sağlayan bağlantıyı seçip sağ tıklayın.
    Pencerenin üst kısmında Gelişmiş sekmesine tıklayın ve “Diğer ağ kullanıcıları bu bilgisayarın İnternet bağlantısı yoluyla bağlansın” yazısının yanındaki kutuyu işaretleyin.
    Tamam düğmesine basın. İkinci bilgisayar / ipod / iphone da internet erişimine sahip olacaktır.

Şimdi ipod yada iphone umuzu hazırladığımız bu bağlantıyı kullanarak internete bağlayalım.
    İpod / İphone umuzdan kablosuz ağları tarayalım. Kablosuz modeme bağlanırmış gibi bağlanabilirsiniz. Bağlantı sağlandıkdan sonra bir kaç dakika beklemeniz gerekiyor. IP adresini ataması biraz vakit alabiliyor.

Fakat tam bir internet bağlantısı kurabilmek için bilgisayarların IP’leri daha önceki 169.254.*.* aralığından, 192.168.*.* aralığına dönüşmelidir. Aksi halde bağlantı oluşmayacaktır. Bunun için bağlantıyı kesip tekrar kablosuz ağa bağlanmanız gerekebilir.

ikaynak.com sitesinden alıntıdır.

bu yontemi denedim ama internet baglantimi saglayan Yerel Ag Baglantisinin gelismis seceneklerinde “Diğer ağ kullanıcıları bu bilgisayarın İnternet bağlantısı yoluyla bağlansın” gibi bir secenek cikmiyor iphone da baglanamiyor internete wi-fi bagina bagli oldugu halde ne yapabilirim bu konuda

• Windows 7 de anlatımı yok mu bunun?? Denedim ama becermedim bi türlü :s
  • ben de aynı şekilde win 7 olduğu için bir türlü yapamadım.
  • Windows XP üzerinde Bluetooth Konfigürasyonu
    Gelelim işin Windows kısmına… Buradaki süreç de benzer. Sadece MAC OS X işletim sistemindeki gibi otomatik Bluetooth tanıma yeteneği olmadığı için, Windows’ta elle veri girmek gerekiyor. Sırasıyla bakacak olursak öncelikle yine iPhone’da internete erişebildiğimizi kontrol ediyoruz ve de iPhone’da Ayarlar -> Genel -> Bluetooth seçeneğini de açık konuma getiriyoruz.
    Bu esnada bilgisayarımızdaki Bluetooth cihazının özellikleri menüsünden (Kontrol Paneli ya da Görev Çubuğundaki) Yeni Cihaz Eklemeyi yani Add Bluetooth Device seçeneğini seçiyoruz. Araç çubuğunda yer alan Bluetooth simgesine sağ tıklayarak da bu seçeneğe daha hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Sonrasında yeni cihazları arayacağını söyleyen bir ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda devam etmek için yapmanız gereken, hazır olduğunuzu belirten kutucuğu işaretleyerek Devam (Next) seçeneğine basmanız.

Kısa bir taramanın ardından erişilebilen cihazların listesi ile karşılaşacaksınız. Bu liste içerisinde internet paylaşımını aktif ettiğimiz iPhone seçildiğinde Devam (Next) seçeneği ile işlemlere devam ediyoruz.

Bu esnada bizim için Şifre (PIN) Üret seçeneğinin direk seçili olduğu bir menüde devam diyoruz. Ekranda aslında kendimizde bir pin kodu belirleyebiliyoruz.

Bilgisayar ekranında yazan Pin kodunu aynı anda cep telefonumuz üzerinde de görüyoruz. Aynı numarayı buraya girerek bağlan seçeneği ile sistemimizi telefonumuz ile birbirine tanıtma (Pair) işlemini tamamlıyoruz.

Şimdi sırada internete bağlanmak kaldı. Bu kısımda artık yapılması gereken tek şey Ağ Bağlantıları (Network Connections) seçeneği altından Bluetooth bağlantımıza çift tıklamaktan ibaret. Karşımıza gelen ekranda ise direk Connect seçeneğine basarak internet bağlantımızı telefon üzerinden sağlamış oluyoruz.

Bluetooth bağlantısı başarıyla gerçekleştiğinde de aynı Mac’teki bağlantıda olduğu gibi iPhone’daki ekranın üst kısmında mavi bir bölüm çıkıyor.

Her ne kadar yukarıda anlatılan işlemlerin yapımı basit gözüksede bazı sorunlar ile karşılaşmanız muhtemel. Çünkü Windows’taki Bluetooth konfigürasyonu, Mac’teki gibi standart değil. Konfigürasyon ekranları ve arayüzler bilgisayar modeline göre değişiklik gösterebiliyor, fakat mantık aynı. Bu tip durumlarda yapılması gereken ilk adım bluetooth ayarları içerisinden daha önce tanıttığınız telefon, bilgisayar ayarlamızı silmek ve baştan başlamak olmalı. Herşeyi yapmanıza rağmen yine de Windows’ta iPhone’unuzu Bluetooth üzerinden bağlayamazsanız, Microsoft’un bu konuda hazırladığı Türkçe yardım sayfasına bir gözatabilirsiniz:http://support.microsoft.com/kb/883258/tr

Not: 3.0 yazılımı ile gelen Tethering özelliğinden, iPhone 2G sahipleri ve Avea aboneleri yararlanamazlar.

kaynak:iphoneturkiye biz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.