Şimdi Ara

## Asus'dan Darbeye Karşı Korumalı Yeni Dizüstü Bilgisayar ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Asus'dan Darbeye Karşı Korumalı Yeni Dizüstü Bilgisayar ##

Donanım dünyasının önde gelen oyuncularından Tayvan merkezli Asus yeni dizüstü bilgisayarını duyurdu. Firmanın B51 adını verdiği yeni dizüstü bilgisayarı dayanaklı ve darbeye karşı korumalı yapısı ile dikkat çekiyor. Son kullanıcılardan öte profesyonel ve endüstriyel kullanıma dönük olarak hazırlanan B51, Magnezyum tabanlı kasaya sahip. Asus'un belirttiğine göre yeni dizüstü bilgisayar 75cm'lik bir yükseklikten aşağı düşse bile çalışmaya devam ediyor. Intel platformunu kullanan yeni dizüstü bilgisayar ile kullanıcılara T8300, T8100, T5850 ve T5750 gibi mobil Core 2 Duo serisi işlemci opsiyonları sunuluyor. GM965 yonga setini kullanan Asus B51'in grafik yükünü Intel'in GMA X3100 entegre grafik işlemcisi karşılarken sistem 4GB'a kadar arttırılabilir DDR2 desteği ve 320GB'a kadar disk alternatifi de sunabilmekte. İşletim sistemi olarak Windows Vista Business'ı kullanan ve 8 hücreli pil ile desteklenen Asus'un yeni dizüstü bilgisayarı B51 ile 1.3MP kamera ve Bluetooth 2.0 desteği de özellik listesindeki yerlerini almış durumda. Ürünün fiyatı hakkında şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

• Estetiğe pek önem vermemiş gibi sağlam olsun diye.. Ama asus işte. Nefret ettim ya bi kere. Acaba bu ne kadar ısınıyor Kasası düşmeden bile çatlayabilir. Sonuçta Asus.
  • Harddisk yerine SSD olsa çok daha iyi olur bence o yükseklikten düşen harddiskin nasıl çalışabildiğini anlamadım.
    @empire_loups: ön yargılarınızı kırmanızı öneririm. sadece bir ürün sorun çıkardı diye firmayı kötülemelisiniz. ben birçok asus ürünü kullandım ve kullanıyorum hiçbiriyle soun çıkarmadı. her markada çıkabilir böyle şeyler şans biraz
  • Arkadasa Asus Alcas Bole T8100 lü fln bence en performanslısı asus F/P hemde
  • vista business ve 8 hücreli pil olması avantaj gerçi asus çoğu laptopta 8 hücreli pil kullanıyor ama...ekran kartı olarakta x3100 seçmesi güzel olmuş
  • GeneL oLarak güzeL bi ürün bluetooth, 1.3 mp camera bide X3100 kuLLanıLmış
  • AUSUS dedin mi
  • askeri darbeye karşı da koruyor mu?
  • Yahu yeni nesil Core 2 Duo işlemcili bir laptop alacaksanız üzerinde gelecek ekran kartı büyük ihtimalle mevcut olanların en düşük performanslısı yani X3100 olacaktır. Neresi güzel anlamadım.
  • demokratik laptop
  • yani 75cm elde düşerse birşey olmaz ama 1m olursa fena yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: emcyaman

Harddisk yerine SSD olsa çok daha iyi olur bence o yükseklikten düşen harddiskin nasıl çalışabildiğini anlamadım.
    @empire_loups: ön yargılarınızı kırmanızı öneririm. sadece bir ürün sorun çıkardı diye firmayı kötülemelisiniz. ben birçok asus ürünü kullandım ve kullanıyorum hiçbiriyle soun çıkarmadı. her markada çıkabilir böyle şeyler şans biraz

Ön yargı falan söz konusu değil zaten. Genel kullanıcı görüşü bunlar.. Yoksa ben de asusun kalitesini çok iyi biliyorum. F3 serisinin ise ne kadar sorunlu olduğunu sadece kullanıcılar bilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: positroN

askeri darbeye karşı da koruyor mu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.