Şimdi Ara

## Nvidia GeForce 9800GTX'in Fiyatında Düzenlemeye Gidiyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia GeForce 9800GTX'in Fiyatında Düzenlemeye Gidiyor ##

Dün paylaştığımız bir haberimizde Nvidia'nın GeForce GTX 200 serisi için fiyat indirimine gideceğinden bahsetmiştik. GeForce GTX 280 için 90$'lık, GeForce GTX 260 için ise 30$ olacağı söylenen yeni indirimler sonrasında GeForce 9800GTX'in konumu merak konusu. Bilindiği üzere Radeon HD 4850 modeline karşı Nvidia, GeForce 9800GTX'in fiyatını 199$'a çekmiş, GeForce G9800GTX+ modelini ise 229$'dan kullanıma sunacağını açıklamıştı. Fakat atılan bu adımlara rağmen GeForce 9800GTX'in Avrupa satış fiyatı 180 Avro seviyesinden listelere yansımaya devam ediyor. AMD-ATi cephesinde ise Radeon HD 4850'nin listelerde 136 Avro'ya kadar bulunabildiğini görmek mümkün. GeForce GTX 200 serisine yapılan indirim sonrası GeForce 9800GTX'in Avrupa satış fiyatının da daha önce yapılan indirim çerçevesinde güncellenmesi bekleniyor.

GeForce 9800GTX'in Avrupa satış fiyatına örnekler;
    http://geizhals.at/eu/?fs=9800gtx&x=0&y=0&in=
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Sabaha kadar gitsinler
  • sağol haber için nvidia daha aşşağıya çekmeye devam etsin fiyatları iyi oldu onlara
  • nvidia fiyatları biraz daha indirecek diye bekliyorum. (En azından indirmeli diye düşünüyorum)
  • Devam devam bu kadar yetmez
  • Nvidia nın fiyat konusunda daha agresif olması gerekiyor
  • haftaya 4870 alayım diyorum ama iki hafta daha beklesem hem özel soğutmalı modelleri çıkacak hemde referans tasarımın fiyatı düşecek beklenir valla
  • 199$ olur ise tam alınası bir kart olur...Bende 9800gtx almayı düşünüyordum yeni sistemim için ama ikinci elleri bile şu anda 300 ytl ye satılıyor.Umarım en kısa zamanda fiyatı düşerde ikinci el değil sıfır alabilirim

Burada yetkililere selam yolluyorum Şu kartı biraz ucuzlatın bee....
  • HD4850 ler 55nm avantajınıda düşünürsek 980GTX ve 9800GTX+ ı tarihin derin sayfalarına fiyatları ile gömerler.Bu apaçık ortada kimsenin diretmesine gerek yok.136€ ne demek adamlar resmen bedavaya satacaklar.Nvidia nın eski serilerine elveda vakti geldi artık önümüze ısıtıp ısıtıp süremeyecekler.
    Rekabet bu seviyede devam etmeli.Nvidia nm rik küçülmeyi ha deyince yapamayacağına göre ATI ın bu serisi biraz daha götürecek gibi görünüyor.
  • yetmez. 8800 GT yi 100$ civarında görmek istiyoruz. Ayrıca o üst seviye kartları içinde 600 $ lı rakamları telaffuz dahi etmesinler.
  • birisi n vidia ya kral çıplak dedi sonunda
  • Nvidia yıllardır herkesi kazıkladı 8xxx serisinden beri bütün fiyatları kazıktı ancak şimdi düzeliyor. Sırf nvidianın bu yaptığı ahlaksızlık yüzünden nvidia almayacağım. Tamam satıcıdır fiyatları istediği gibi belirler belki ama 8800gtler ilk çıktığında 800 ytlden satıyorlardı, normal fiyatının 3 katına satmaya da pek hakları yok açıkcası insanları enayi yerine koydular. Ati'yi gerçekten takdir ediyorum bu konuda ve Ati alacağım.
  • Bu indirimler devam edeceğe benziyor böyle giderse.
  • rekabet olmasa biz ne yapardık zaten

forever indirim
  • ahhh canııımmmm nasıl üzüldüm gitti Nvidianın paracıkları...
  • quote:

Orjinalden alıntı: splintercell

HD4850 ler 55nm avantajınıda düşünürsek 980GTX ve 9800GTX+ ı tarihin derin sayfalarına fiyatları ile gömerler.Bu apaçık ortada kimsenin diretmesine gerek yok.136€ ne demek adamlar resmen bedavaya satacaklar.Nvidia nın eski serilerine elveda vakti geldi artık önümüze ısıtıp ısıtıp süremeyecekler.
    Rekabet bu seviyede devam etmeli.Nvidia nm rik küçülmeyi ha deyince yapamayacağına göre ATI ın bu serisi biraz daha götürecek gibi görünüyor.

9800GTX+ de 55nm olacak ne avantajı

• 4850 ile aynı fiyata satsınlar ki rekabet edebilsinler...
  • Ati-Nvidia çekişmesi bu gidişle epeyce işimize yarayacak birkaç ay sonra gtx 260 sli hatta gtx 280 sli hayal olmaktan çıkabilir
  • Nvidia nın hd 4850 seviyesine fiyatları indirmesi lazım ya değilse zor satar hd 48** ilaç gibi geldi gerçekten.
  • nVidia kazıklama politikasını bırakmazsa hızla pazar payı kaybedecek.
    48xx serisi gerçekten hızına göre müthiş F/P değeri var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.