göğüs kaslarını geliştirmek için şınav çalışılır mı?
69 Cevap39996 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6307 Mesaj
3 Temmuz 2008; 2:25:02 

yoksa illa dambıl denilen aletlerden mi lazım?kol var,omuz var ama göğüslerim istediğim gibi değil.slikona da karşıyım.

şaka bi yana göğüs kaslarını geliştirmek için şınav çekilmeli mi?bir de kol daha fazla istemiyorum yani şınav çekmem kolları da geliştirecekse başka yöntem de olur.

eğer şınavsa hangi şınav türleri bu kasları çalıştırır?

29 Mesaj
3 Temmuz 2008; 2:25:50 

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

6307 Mesaj
3 Temmuz 2008; 2:28:04 

450 Mesaj
3 Temmuz 2008; 2:29:57 

imkanın varsa yüz
mükemmel yapıyo

226 Mesaj
3 Temmuz 2008; 2:30:45 

2923 Mesaj
3 Temmuz 2008; 2:33:15 

mekik

Kocaeli Üniversitesi - İngiliz Dili ve Edebiyatı
Türkçe'ye Çevirdiğimiz Çizgi Romanlar

389 Mesaj
3 Temmuz 2008; 2:34:52 

quote:

Orjinalden alıntı: DARKRUSE

mekik

saçmalama mekik karın kasları için

PSN: yeni_dehliz

239 Mesaj
3 Temmuz 2008; 2:36:10 

zaten 1 tane şınav türü var,ve evet şınav göğüs kaslarını çalıştırır.ben 3 yıldır body yapıyprum,ama dambıllarla yapıyorum.

1144 Mesaj
3 Temmuz 2008; 2:36:49 

tabiki geliştirir kollarına etkisi çekiş şekline göre değişir. kollarının arasını çok açık tutarsan kollarada etkir.

Ağlayan gözler aslında
Gülermiş bakarken ardından

979 Mesaj
3 Temmuz 2008; 2:39:14 

Şınav işe yarar diye biliyorum ben de. Ayrıca kollarımın daha fazla gelişmesini istemiyorum demişsin ama göğüs kasları için kolların kullanılması şart. Varsa başka yöntemi ben de öğrenmek isterim.

6307 Mesaj
3 Temmuz 2008; 2:42:58 

düzenli olarak yüzemem, işte kolların açıklığına göre nasıl fark ettiriyo şınav nereleri çalıştırıyo açık kapalı tutunca+ayakları yüksek bi yere koyunca noluyo vs. bunlar lazım.kolları mümkün olduğunca çalıştırmak istemiyorum.sırf göğüs istiyorum.

ekleme:hatta çok az da omuz.

oranlarsak 1 göğüs, 0,25 omuz, kol 0.00

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEUS__ -- 3 Temmuz 2008; 2:44:25 >

8055 Mesaj
3 Temmuz 2008; 2:59:52 

hocam eğer yanlış bilmiyorum şınavın birçok şekli olması lazım, ama bana sorarsanız şınav sadece olan kası korur, daha öteye götürmez
kas büyütmek ağırlık sporu ile olabilicek birşeydir, kaldıki ağırlık sporunda komple çalışmazsanız bir anlamı kalmaz

"Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!"
M.K.ATATÜRK

6307 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:04:44 

bilen biri cevaplasa, bodycilerden ne iyi olur şu şınav çaşitlerini

2360 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:11:21 

quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS__

Çeşitli şınavlar vardır. Normal şınav Oerdem'in dediği gibi var olan kası korur. Ama yapabiliyorsan üç parmak üstünde şınav çek. Zamanında çok yapmıştım. Ama şınavın göğüs kaslarına çok etkisi olmaz hiçbir zaman.

Mesela yan mekik vardır belki bilirsin. Yan mekik hem karın kaslarını hemde göğüs çevresini çalıştırmaya yarar. Ama bununda çok fazla etkisi olmaz. Olur da sen göremezsin etkisini fazla. Bu hareketler en çok kol kaslarını geliştirir.

Göğüs kası için ağırlıklarla çalışmalısın. Dambıl ile çalışabilirsin. Eğer dambıl varsa sana mevcut hareketlerin olduğu video linki yollayabilirim.

6354 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:13:21 

quote:

Orjinalden alıntı: OErdem

hocam eğer yanlış bilmiyorum şınavın birçok şekli olması lazım, ama bana sorarsanız şınav sadece olan kası korur, daha öteye götürmez
kas büyütmek ağırlık sporu ile olabilicek birşeydir, kaldıki ağırlık sporunda komple çalışmazsanız bir anlamı kalmaz

Hayır kollarda farkedilir çok şey yapar

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

Satılık Fiio E6 Kulaklık Amfisi

351 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:16:44 

benim zamanında body yapmış bi abim omuz çalış dedi günde 50-100 şınav çek dedi? omuzlara etkiyor mu şınav?

İmzamız kural dışıdır! || Uymamız gereken imza kuralları için klavye delikanlıları var.

6951 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:19:12 

Bak dostum ben 1 aydır gögüs çalışıyorum.Gögüs geliştirmenin bir diğer yolu Bench press tir.yani yatma pozisyonunda 60-70 kiloluk halteri gögüs hizanda kaldırıp indireceksin.gögüs geliştiren şınav çeşidi de el parmakların ileriye dogru görecek biçimde yapmaktır.elini çevirirsen trisepsleri çalıştırırsın.baktın normal şınav kesmedi ayaklarını yüksek bi yere koy öyle dene.daha çok gelişecek gögsün(tabi parmakların ileri dogru olcak)

8208 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:19:58 

göğüs kasları için birşey derdim de yeri değil. Sen en iyisi hentbol oyna

Moulin Rouge!
www.sadans.com

185 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:20:02 

benim sol göğüs kasım sağ göğüs kasına göre daha sönük ben ne çalışayım

6307 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:20:23 

quote:

Orjinalden alıntı: GunayMan

quote:

Çeşitli şınavlar vardır. Normal şınav Oerdem'in dediği gibi var olan kası korur. Ama yapabiliyorsan üç parmak üstünde şınav çek. Zamanında çok yapmıştım. Ama şınavın göğüs kaslarına çok etkisi olmaz hiçbir zaman.

Mesela yan mekik vardır belki bilirsin. Yan mekik hem karın kaslarını hemde göğüs çevresini çalıştırmaya yarar. Ama bununda çok fazla etkisi olmaz. Olur da sen göremezsin etkisini fazla. Bu hareketler en çok kol kaslarını geliştirir.

Göğüs kası için ağırlıklarla çalışmalısın. Dambıl ile çalışabilirsin. Eğer dambıl varsa sana mevcut hareketlerin olduğu video linki yollayabilirim.

yolla hocam linkleri lütfen.dambıl alırız gerekirse

5509 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:22:14 

quote:

Orjinalden alıntı: ZUsupport

avartardaki lambalar manyak.

580 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:22:49 

alıntı

6307 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:33:05 

@kirman sağol resimleri için.

4094 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:40:10 

quote:

Orjinalden alıntı: kirman

alıntı

ne sıklıklta?
ne aralıkta?
haftada kaç gün
sabah akşammı?

ohoooo

2323 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:41:25 

Bendede Aynı sorun var hocam. Yaz gelince bana spor hevesi geliyor Başlıyorum Kasmayaa..

Gögüs için birebir hareket tek tabiki ŞINAV'dır. Kesinlikle içe yarıyor. yaramıyor diyen varsa adam gibi nizami şınav çekmeyi bilmiyordur.
Şınav gögüsü topluyor. Her gün düzenlide çekersek şekillenme olur. Tabi bu yeterli olmaz diye düşünüyorum.
Araya Dumbell'larda girecek.

Dumbell 5-6 kg 2 tane ile başlarsın. sonra arttırırsın. Böyle Yapacaksın. ( Bench Press hareketi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peçito -- 3 Temmuz 2008; 16:13:29 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Temmuz 2008; 15:42:25 

quote:

[mage]http://img355.imageshack.us/img355/3818/21nn4.gif[/image]
[mage]http://img242.imageshack.us/img242/3560/31gd9.gif[/image]
[mage]http://img242.imageshack.us/img242/4222/41qn5.gif[/image]
[mage]http://img242.imageshack.us/img242/2297/dbpresske3.gif[/image]

alıntı

DOĞRU CEVAP

242 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:47:45 

http://www.vucutcu.com/cont.php?cat=5&t=210

linkte göğüs kasları için her sey mevcut

580 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:51:16 

quote:

Orjinalden alıntı: eaglesss

gerçekten güzel bi siteymiş sağolasın

242 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:53:41 

Rica ederim.
quote:

quote:

Orjinalden alıntı: eaglesss

gerçekten güzel bi siteymiş sağolasın

Uzaklaştırılmış
3 Temmuz 2008; 16:13:31 

forumda vücut geliştirenler vardı. ben günde 100 şınav çekiyorum şimdiye kadar pek gözle görülür bir etkisini farkedemedim ama normalden daha sıkı göğüs ve iri omuz kaslarım oldu.

2323 Mesaj
3 Temmuz 2008; 16:15:38 

quote:

Orjinalden alıntı: termo6556

forumda vücut geliştirenler vardı. ben günde 100 şınav çekiyorum şimdiye kadar pek gözle görülür bir etkisini farkedemedim ama normalden daha sıkı göğüs ve iri omuz kaslarım oldu.

İşte şınav bu dediğini yapıyor...En kötüsü şınav Form'da kalmamızı sağlıyor.
Gögüslerimizin belirgin olması için ağırlık Dumbell kaldırmalıyız. + Şınava devam edeceğiz

6307 Mesaj
3 Temmuz 2008; 16:19:02 

zaten çok fazla bir şey istemiyorum.öyle hayvani bi vücut ya da göğüs istemem.
biraz daha şekle girsin yeterli.vucutcu.com sitesi güzelmiş sağolun

Uzaklaştırılmış
3 Temmuz 2008; 16:19:11 

quote:

Orjinalden alıntı: Peçito

quote:

İşte şınav bu dediğini yapıyor...En kötüsü şınav Form'da kalmamızı sağlıyor.
Gögüslerimizin belirgin olması için ağırlık Dumbell kaldırmalıyız. + Şınava devam edeceğiz

GÜNDE 10O değil 1000 tane de çşınav çeksen bıraktıktan 2 hafta sonra geriye bişey kalmıyor. devamlılık için yüksek motivasyon gerekiyor.
ya şöyle olucak birileri seni hep aşağılıcak olm ufacıksın tefeciksin filan diye ki sen gaza geliceksin
yada kız arkadaşın diyecek aman allahım çok kaslısın harikasın tapıyorum sana ki tapmaya devam etmesi için şınava devam ediceksin

aksi takdirde eminim kimse hergün 100 şınav çekmez. eninde sonunda amaan boşver diyecek ve sonuç güm.

6307 Mesaj
3 Temmuz 2008; 16:28:18 

ne zamandır çekmemiştim şınav.25 tane kesilmeden çektim şu an eller ilerde.sırtın üst kısmı(kürek kemikleri) denilen yer ve göğüslerin üst kısmı etkilendi hissediyorum.yavaş yavaş devam edicem.

977 Mesaj
3 Temmuz 2008; 16:39:38 

ciddi bi konu gerçekteen sadece bilen arkadaşlar cevaplarsa daha yararlı olur
beyler ben 3-4 aydır body gitmekteyim her şeyi öğrendiğimi sanıyorum yanlız sorun var ki şöyle
göğüs kaslarına özellikle ağırlık verdiğim halde hareketleri yaparken hissedemiyorum göğsümü yani kasları ne kadar zorlasamda anlamıyorum ara sıra çok ağır yaparsam hafif kas ağrısı oluyor o kadar hocaya da sordum bir sürü hareket gösterdi internetten baktım hangi açıyı denersem deneyeyim ya omuza kayıyo hareket ve yahut koltuk altlarına veya göüslerin yanına göğüs de acayip yağlanma var bir türlü atamadım onu kollar kanatlar çok iyi yapıyorum sırt vs fakat olay göğüse geldiğinde istediğim verimi hiç alamadım alamıyorumda hareketleri doğru yaptığıma eminim ama olmadı olmuyor nasıl olacak bu çareside yok gibi elireceğim ya soğuttu beni body den bu göğüsler
amino asit ve proteinde kullanmaya başladım son 1 aydır yok anasını satayım mide çalışmadığım halde göbek eriyo göğüsler aynı
kilo89
boy 186

bana o hareketi bu hareketi göstermeyin artık kusacam hepsini tamamen ezberledim sadece bana sebeb söyleyin neden gelişmiyor

Alimler olmasaydı biz şuanda kördük...

2323 Mesaj
3 Temmuz 2008; 16:42:29 

Zeus, Sen böyle birşey mi istiyorsun?

6307 Mesaj
3 Temmuz 2008; 16:49:38 

quote:

he ya bu yeterli.hemde süper.var bende biraz ama şekilli değil.resimdeki elemanın vücut gayet iyi.omuzla göğüs arası pek yok ben de mesela.elemandaki kollarla, omuz yapısı bendekiyle aynı gibi

ekelme:bir de ben zayıfım ya kilo almam lazım biraz.sigarayı bırakmam lazım yiyorum yiyorum hep aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEUS__ -- 3 Temmuz 2008; 16:57:05 >

Uzaklaştırılmış
3 Temmuz 2008; 16:54:56 

quote:

Orjinalden alıntı: şemsilepervane

beyler ben 3-4 aydır body gitmekteyim her şeyi öğrendiğimi sanıyorum yanlız sorun var ki şöyle
göğüs kaslarına özellikle ağırlık verdiğim halde hareketleri yaparken hissedemiyorum göğsümü yani kasları ne kadar zorlasamda anlamıyorum ara sıra çok ağır yaparsam hafif kas ağrısı oluyor o kadar hocaya da sordum bir sürü hareket gösterdi internetten baktım hangi açıyı denersem deneyeyim ya omuza kayıyo hareket ve yahut koltuk altlarına veya göüslerin yanına göğüs de acayip yağlanma var bir türlü atamadım onu kollar kanatlar çok iyi yapıyorum sırt vs fakat olay göğüse geldiğinde istediğim verimi hiç alamadım alamıyorumda hareketleri doğru yaptığıma eminim ama olmadı olmuyor nasıl olacak bu çareside yok gibi elireceğim ya soğuttu beni body den bu göğüsler
amino asit ve proteinde kullanmaya başladım son 1 aydır yok anasını satayım mide çalışmadığım halde göbek eriyo göğüsler aynı
kilo89
boy 186

bana o hareketi bu hareketi göstermeyin artık kusacam hepsini tamamen ezberledim sadece bana sebeb söyleyin neden gelişmiyor

göğüsteki yağları atamamana cevap :

asıl alanım yüzme ve tekwando ama uzun yıllar body çalıştım bu sporlara takviye olması açısından. aktif sporu bıraktıktan sonra 3 ay içerisinde kilom 78 den 92 ye çıktı. boyum 1.85. birçok kez diyet i denedim şınav mekik manyağı oldum ama nafile kilom en fazla 90 a kadar düşebildi.

sebebide body sporunda nabzın uzun süreli yüksek hızda atmaması...şekilli bir vücut için body nin yanında koşu yüzme bisiklet türü sporlar şart.

ama hiçbirini yapmak istemiyorsan artık (benim gibi ) sana KARBONHİDRAT DİYETİ ÖNERİRİM. şuan kilom 81 vücudumda 5 senedir lanet gibi yapışan yağ tabakası inceldi neredeyse kalmadı. bunu netten araştır karbonhidrat diyeti. aç kalmak yok.

2998 Mesaj
3 Temmuz 2008; 17:02:53 

bundan var bende.düzenli yapıldığında ektisini hissettiriyor

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1338 Mesaj
3 Temmuz 2008; 17:03:45 

Elimdeki .gif leri sizin için uploadladım.

http://ra.pid.share.com...umble_Practice.rar.html

1329 Mesaj
3 Temmuz 2008; 17:30:24 

hocam göğüs istiyorsan şınav pozisyonu ama kolların normalden daha açık olcak(yanlara)

yada en iyisi barfix.varsa öyle calısabilcehin bi yer.göğüs dahil cou vücut kasını calıstırır

Love Me or Hate Me . . !

977 Mesaj
3 Temmuz 2008; 17:42:55 

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: şemsilepervane

kilo89
boy 186

göğüsteki yağları atamamana cevap :

asıl alanım yüzme ve tekwando ama uzun yıllar body çalıştım bu sporlara takviye olması açısından. aktif sporu bıraktıktan sonra 3 ay içerisinde kilom 78 den 92 ye çıktı. boyum 1.85. birçok kez diyet i denedim şınav mekik manyağı oldum ama nafile kilom en fazla 90 a kadar düşebildi.

sebebide body sporunda nabzın uzun süreli yüksek hızda atmaması...şekilli bir vücut için body nin yanında koşu yüzme bisiklet türü sporlar şart.

ama hiçbirini yapmak istemiyorsan artık (benim gibi ) sana KARBONHİDRAT DİYETİ ÖNERİRİM. şuan kilom 81 vücudumda 5 senedir lanet gibi yapışan yağ tabakası inceldi neredeyse kalmadı. bunu netten araştır karbonhidrat diyeti. aç kalmak yok.

en mantıklı cevabı senden aldım teşekkürler ama ben o diyeti 1 aydır yapıyorum ve öğün olarak en az 3-4 öğün yiyorum sadece göbek gidiyor göğüsler aynı hiç bi fark yok delireceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şemsilepervane -- 3 Temmuz 2008; 17:44:56 >

Alimler olmasaydı biz şuanda kördük...

Uzaklaştırılmış
3 Temmuz 2008; 17:49:45 

dostum o zmn yapıcak pekbirşey yok. her egzersiz her insanda aynı tepkiyi vermez. demekki senin yapın öyle. sen iyice bir kilo ver. boyun 86 kilon en fazla 78 olmalı.

6307 Mesaj
3 Temmuz 2008; 18:24:56 

@CatSK resimler için çok sağol.

Uzaklaştırılmış
3 Temmuz 2008; 18:27:03 

quote:

Orjinalden alıntı: tracy

Bune nereden sokuyorsun yada nabıyorsun onu nasıl etkisini hissettiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi £villiet -- 3 Temmuz 2008; 18:28:00 >

2998 Mesaj
3 Temmuz 2008; 18:56:59 

quote:

Orjinalden alıntı: £villiet

quote:

Orjinalden alıntı: tracy

Bune nereden sokuyorsun yada nabıyorsun onu nasıl etkisini hissettiriyor

yere paralel tutup büküyorsun

4094 Mesaj
3 Temmuz 2008; 19:34:20 

quote:

valla ben bunun gibi olsam daha ne isterim aslnda benm göğüs göbek ve böbrek kısmı yani karnın yanlarında fazla kilolar var önce onları atmam lazım yazlığa gidiyorum geçen sabah kalktım 10:00 da herkes uyuyo gittim denize dubalarda 10 tur atiyim dedim 2 de tıkandım çok uzun geldi ya...

halter 5kgukları 10-20 dk kaldırabiliyorum ara vermeden. kol var ama şu vücut kötü bide arka kısımı nasıl zayıflatabiliriz (popo bölgesindeki yağlar nasıl erir? )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpello -- 3 Temmuz 2008; 19:36:30 >

403 Mesaj
3 Temmuz 2008; 19:45:11 

Göğüs kasları için şınav birebir

eğer göğüs kaslarının dar ama şişik olmasını istiyosun. ellerini birbirine yakınlaştırırak şınav çek. ( Daha çabuk gelişir )
eğer göğüs kaslarının geniş ama alçak olmasını istiyosan. ellerini omuz genişliğinden daha fazla açarak şınav çek. ( Daha geç gelişir )

6307 Mesaj
4 Temmuz 2008; 0:54:50 

quote:

Orjinalden alıntı: Nyorai

eğer göğüs kaslarının dar ama şişik olmasını istiyosun. ellerini birbirine yakınlaştırırak şınav çek. ( Daha çabuk gelişir )
eğer göğüs kaslarının geniş ama alçak olmasını istiyosan. ellerini omuz genişliğinden daha fazla açarak şınav çek. ( Daha geç gelişir )

vay bu dediğin doğruysa ki geniş genelde çekmek bana da mantıklı geliyor.dar çekince dediğini düşündüm ben de.geniş çekmeye devam.bilimsel dayanağım oldu en azından.geniş olsun istiyorum. geç olsun benim olsun.sağolasın

2323 Mesaj
5 Temmuz 2008; 11:36:01 

Dün Akşam Şınav hareketini değiştirdim. Şınav çekerken artık elleri birbirine yakın tutmaya çalıştım. Gerçekten İşe yarıyor.

Eller birbirine yakın olsun. Öyle çekmeye çalışın.Etkisini hemen gösteriyor

Uzaklaştırılmış
5 Temmuz 2008; 12:09:40 

silikon taktırın
daha güzel durur

2134 Mesaj
5 Temmuz 2008; 12:30:32 

kollarını fazla açmadan hatta dar tutarak şınav çek...gögüslere olan etkisini hissedersin.

resimdeki tatlı bayanın gibi yapsan da olur ancak kollarını biraz dar tut...

351 Mesaj
5 Temmuz 2008; 12:37:43 

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Nyorai

vay bu dediğin doğruysa ki geniş genelde çekmek bana da mantıklı geliyor.dar çekince dediğini düşündüm ben de.geniş çekmeye devam.bilimsel dayanağım oldu en azından.geniş olsun istiyorum. geç olsun benim olsun.sağolasın

geniş nasıl oluyor dar nasıl oluyor resim alabilir miyiz?

İmzamız kural dışıdır! || Uymamız gereken imza kuralları için klavye delikanlıları var.

956 Mesaj
5 Temmuz 2008; 13:14:11 

Ya o gögüs problemi bende de var yemin ediyorum param olsa direkt liposuction(yanlış yazdıysam özür dilerim) yaptırıcam. 2 senedir düzenli olmasa da çalışıyorum. Kolarım en az %30 omuzlarım da en az %30 gelişti. Göbek var da denemez. Ama gögüsler hiç erimiyor. Ben de arkadaşlar gibi göğüs için yaptığım hareketlerin etkisini hissedemiyorum. Ama 100 tane mekik yapsam adam gibi ertesi gün eğilip kalkarken kaslar agrıyo ama gögüste hiç böyle bişey hissedemedim.

Düzeltme: gögüz ne ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychomantis -- 5 Temmuz 2008; 13:16:34 >

Olduğun gibi görün, diğeri yanlış...

1562 Mesaj
5 Temmuz 2008; 13:28:10 

Dambıllarla dirseklerini kırmadan yanlardan yukarı dogru kaldır yavaş yavaş indir.
Resimde göstermişler o hareketi yap dambılla.
Ayrıca dambıllı almışken bırakma bech press gibi uygula.Yani düz bir zemine yat düz bir şekilde kaldır yavaş yavaş indir.
Ayrıca dambılla butterfly gibi çalış fakat dambılla tam olarak nasıl yapılır için google'dan arat.Ayrıca Trafez yapabilirsin eger imkanın varsa.Şöyle yapılır iki ucunda agırlık olan uzun demiri tam ortasından arada 3-4 parmak genişliginde bosluk bırakarak tutarsın.Sonrada onu cenene kadar kaldırır yavaş yavaş indirirsin.
ayrıca az egimli bir zemine tahminen 120 derecelik bir açıyla yatıp dambılla kollarını aşagıdan yukarı dogru ve dambıllar yukarda birbirine degecek sekilde degdirerek indiriğ kaldırabilirsin.
Bir kaç yöntem daha var.Birazda google'da aratırsan daha ayrıntılı bilgiler bulursun.Kolay gelsin

Ekleme:Eger gögüs bölgeni şekillendirmek istiyorsan.Dambıl şart ve bu iş şınavla olacak bişi degil!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5kursun -- 5 Temmuz 2008; 13:29:32 >

"Birini suçlamak üzere ileri uzattığın elinin üç parmağının seni gösterdiğini unutma..." F.Nietzsche

619 Mesaj
5 Temmuz 2008; 13:34:04 

quote:

Orjinalden alıntı: WolfBloodTürk

zaten 1 tane şınav türü var,ve evet şınav göğüs kaslarını çalıştırır.ben 3 yıldır body yapıyprum,ama dambıllarla yapıyorum.

3yıldır body sporu ıle ugrasan bı kısı nasıl olurdaa 1tane snav turu var der anlamıs degılım yanı ıkı elin arasındakı mesafeye göre snavın zorluk derecesı artar
ben sana bı saysam 10 nu gecer rahat mıllet agırlıksız sadece vucut agırlıgı ıle vucut gelıstırıyo kasın ıcı dısıı yanı vs farklı hareketler sergılenıyo sınav hareketlerındede baya cesıt var sen hıc ayaklar 1.5 m yukarı kaldırıp snav cektınmı ust göus ıcın gecerlı ellerını bırlestırıp snav cektınmı sıkıstırma hareketı butter fly ve dumbelfly hareketınden daha ıyı kan pompalıyo ve arka kolu super calıstırıyo trıceps yanı tek el sınav cektınmı yumrugunda cektınmı parmak uclarında cektınmı yanı ıstemedıgın kadar snav hareketı var türü bır degıl bence hepsı aynı kası calıştırsa neyse göus kasının 3 farklı bölgesı var ust-orta -alt göus gurubu alt derken dıpste bır snav hareketıdır unutmaa

ayrıca snav yenı baslıyanlar ıcın bırebır ama bıyerden sonra ıse kası geliştirmiyo agırlık sart yanı bench press hareketlerı sart

bu yay super bırsey yaa bıleklerınızı cok guclendırır guclenen bılek ıle super pazu calıstırır calısan o kaslarla super barfıx cekersınız trapez ve omuzlar bırzda olsun gelısır gelişen trapez ıle ıyı omuz sıksıtırmaları letaral raıse vs ve gelısen omus ıle ıyı ust göus calısabılırsın ve bunun yanı sıra ıyı bır kanat sırt cıkartabılırısn bıllmem anlatbıldımmı hareketlerın temelı bılektır bılegınız guclu ıse gerısı gelır beyler bu yayla ben göus sıkıstırması bıle yapıyorum sırtımın arkasında sıkıstırıyorum ara sıra, sırtım ıcın bıre bır, bazende tek el bukuyorum yanı bunu kullanın cok faydası olur sıze gercekten sıddetle tavsıye ederım arada arkadaslarınızla bılek guresı yapın esaz farkı orda görursunuz kullanım seklı ıse ıstersen yukarı dogru sıkıstır ıstersen asagıya dogru ıster ayakta ıster oturarak ama hepsını deneyın her turlu zorluga alıstırın kendınızı dusunun paramparaca bıleklerınızın oldugunu sekıllı cızgıler kaslar cıktıgını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 87akin-izmir -- 5 Temmuz 2008; 13:47:52 >

956 Mesaj
5 Temmuz 2008; 13:35:00 

Teşekkürler dostum dediklerini yapıyordum ama dediğim gibi ne görüntü ne başka bi şekilde bi gelişme hissedemiyordum. Demek ki biraz daha yüklenmemiz lazım.

Olduğun gibi görün, diğeri yanlış...

1042 Mesaj
5 Temmuz 2008; 14:14:17 

@87akin-izmir
bicepsler için kaç kilo çalışıyosun bir de bench press te kaç kilo kaldıyosun? benim 11 kilo biceps yaptım setli 10-15 defa yapıyorum bilelerimde biraz ağrı var. haftada 3 gün yapıyorum. haftada 3 normal midir yoksa 2 ye indiriyim mi? bir de sen mesela dinlenmeyi nasıl ayarlıyorsun. vücut belli bir seviyeyi sağladıktan sonra diyelim mesela 3 ay ara mı veriyosun yoksa azar azar devam mı ediyosun?

====KİŞİSEL BLOGUM====

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems.
The memory management on the PowerPC can be used to frighten small children.

251 Mesaj
22 Kasım 2009; 1:48:02 

quote:

Orijinalden alıntı: tracy

Tracy bu aletten bende de var arkadaşlarla ismini şanzuman koyduk hatta.. Demek bilek güreşindeki gücümün etkisi bu imiş diyorum şimdi bir arkadaş bahsetmiş çünkü.. 3-4 senedir düzenli yaparım çünkü bunu.. ama ne çeşit hareketler yapılabilir onu merak ediyorum hiç bir yerde de rastlamadım hareket çeşitlerine..