Şimdi Ara

göğüs kaslarını geliştirmek için şınav çalışılır mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
43.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yoksa illa dambıl denilen aletlerden mi lazım?kol var,omuz var ama göğüslerim istediğim gibi değil.slikona da karşıyım.

şaka bi yana göğüs kaslarını geliştirmek için şınav çekilmeli mi?bir de kol daha fazla istemiyorum yani şınav çekmem kolları da geliştirecekse başka yöntem de olur.

eğer şınavsa hangi şınav türleri bu kasları çalıştırır?
  • imkanın varsa yüz
    mükemmel yapıyo
  • mekik
  • quote:

Orjinalden alıntı: DARKRUSE

mekik

saçmalama mekik karın kasları için
  • zaten 1 tane şınav türü var,ve evet şınav göğüs kaslarını çalıştırır.ben 3 yıldır body yapıyprum,ama dambıllarla yapıyorum.
  • tabiki geliştirir kollarına etkisi çekiş şekline göre değişir. kollarının arasını çok açık tutarsan kollarada etkir.
  • Şınav işe yarar diye biliyorum ben de. Ayrıca kollarımın daha fazla gelişmesini istemiyorum demişsin ama göğüs kasları için kolların kullanılması şart. Varsa başka yöntemi ben de öğrenmek isterim.
  • düzenli olarak yüzemem, işte kolların açıklığına göre nasıl fark ettiriyo şınav nereleri çalıştırıyo açık kapalı tutunca+ayakları yüksek bi yere koyunca noluyo vs. bunlar lazım.kolları mümkün olduğunca çalıştırmak istemiyorum.sırf göğüs istiyorum.

ekleme:hatta çok az da omuz.

oranlarsak 1 göğüs, 0,25 omuz, kol 0.00

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEUS__ -- 3 Temmuz 2008; 2:44:25 >
  • hocam eğer yanlış bilmiyorum şınavın birçok şekli olması lazım, ama bana sorarsanız şınav sadece olan kası korur, daha öteye götürmez
    kas büyütmek ağırlık sporu ile olabilicek birşeydir, kaldıki ağırlık sporunda komple çalışmazsanız bir anlamı kalmaz
  • bilen biri cevaplasa, bodycilerden ne iyi olur şu şınav çaşitlerini
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS__

bilen biri cevaplasa, bodycilerden ne iyi olur şu şınav çaşitlerini

Çeşitli şınavlar vardır. Normal şınav Oerdem'in dediği gibi var olan kası korur. Ama yapabiliyorsan üç parmak üstünde şınav çek. Zamanında çok yapmıştım. Ama şınavın göğüs kaslarına çok etkisi olmaz hiçbir zaman.

Mesela yan mekik vardır belki bilirsin. Yan mekik hem karın kaslarını hemde göğüs çevresini çalıştırmaya yarar. Ama bununda çok fazla etkisi olmaz. Olur da sen göremezsin etkisini fazla. Bu hareketler en çok kol kaslarını geliştirir.

Göğüs kası için ağırlıklarla çalışmalısın. Dambıl ile çalışabilirsin. Eğer dambıl varsa sana mevcut hareketlerin olduğu video linki yollayabilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: OErdem

hocam eğer yanlış bilmiyorum şınavın birçok şekli olması lazım, ama bana sorarsanız şınav sadece olan kası korur, daha öteye götürmez
    kas büyütmek ağırlık sporu ile olabilicek birşeydir, kaldıki ağırlık sporunda komple çalışmazsanız bir anlamı kalmaz

Hayır kollarda farkedilir çok şey yapar
  • benim zamanında body yapmış bi abim omuz çalış dedi günde 50-100 şınav çek dedi? omuzlara etkiyor mu şınav?
  • Bak dostum ben 1 aydır gögüs çalışıyorum.Gögüs geliştirmenin bir diğer yolu Bench press tir.yani yatma pozisyonunda 60-70 kiloluk halteri gögüs hizanda kaldırıp indireceksin.gögüs geliştiren şınav çeşidi de el parmakların ileriye dogru görecek biçimde yapmaktır.elini çevirirsen trisepsleri çalıştırırsın.baktın normal şınav kesmedi ayaklarını yüksek bi yere koy öyle dene.daha çok gelişecek gögsün(tabi parmakların ileri dogru olcak)
  • göğüs kasları için birşey derdim de yeri değil. Sen en iyisi hentbol oyna
  • benim sol göğüs kasım sağ göğüs kasına göre daha sönük ben ne çalışayım
  • quote:

Orjinalden alıntı: GunayMan

quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS__

bilen biri cevaplasa, bodycilerden ne iyi olur şu şınav çaşitlerini

Çeşitli şınavlar vardır. Normal şınav Oerdem'in dediği gibi var olan kası korur. Ama yapabiliyorsan üç parmak üstünde şınav çek. Zamanında çok yapmıştım. Ama şınavın göğüs kaslarına çok etkisi olmaz hiçbir zaman.

Mesela yan mekik vardır belki bilirsin. Yan mekik hem karın kaslarını hemde göğüs çevresini çalıştırmaya yarar. Ama bununda çok fazla etkisi olmaz. Olur da sen göremezsin etkisini fazla. Bu hareketler en çok kol kaslarını geliştirir.

Göğüs kası için ağırlıklarla çalışmalısın. Dambıl ile çalışabilirsin. Eğer dambıl varsa sana mevcut hareketlerin olduğu video linki yollayabilirim.

yolla hocam linkleri lütfen.dambıl alırız gerekirse
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.