Şimdi Ara

## Akasa'dan Yeni 450W ve 520W Kasa Modelleri: ZEN 450W ve ZEN 520W ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
5.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Akasa'dan Yeni 450W ve 520W Kasa Modelleri: ZEN 450W ve ZEN 520W ##

Dahili güç kaynağı olan kaliteli kasa arayışındaki kullanıcılar için iki yeni alternatif de Akasa'dan geliyor. Hazırladığı kasa, güç kaynağı ve soğutucular ile sektörün önde gelen isimlerinden biri olan ve bir süredir ürünleri ülkemizde de satılan Akasa'nın orta segmentte yer alan kasası ZEN artık daha "güçlü". Güç kaynağı olmadan kullanıma sunulan kasanın 450W ve 520W'lik güç kaynağı ile gelen iki yeni modeli daha kullanıcılar ile buluşuyor. 12cm'lik çift fana sahip olan ve bu doğrultuda yeterli kasa içi soğutmayı sağlamayı hedefleyen Akasa ZEN, 50cm'lik derinliğiyle günümüzün modern ekran kartlarına karşı misafirperver olacağının da işaretlerini veriyor.

Segmentinin önemli modellerinden biri olan Akasa ZEN, güç kaynaklı yeni versiyonları ile artık daha iddialı. AMD-ATi'nin Radeon HD 4850 ve rakini GeForce 9800GTX'e besleyebilecek performasa sahip 450W ve 520W'lik güç kaynaklarına sahip olan iki yeni model, vidasız montaj sağlayan 5.25" slotları, parmakla açılabilen vidaları bulunan yan panel kapakları gibi kolay kuruluma dönük ergonomik detayları ile de dikkat çekiyor. Otomatik devir kontrolüne sahip 12cm fanlı güç kaynakları 6 IDE ve 4 SATA çıkışının yanısıra PCI-Express kartlar için 6-pin güç çıkışını desteklerken, 18A+20A'lik 12V kanalları bulunan 450W ve 20A+22A'lik 12V kanalları bulunan 520W modellerigüç kaynaklarının güncel ekran kartlarıyla sorunsuzca çalışabileceği belirtiliyor.

Türkçe kullanum kılavuzu ile gelen kasaların ülkemiz satış fiyatları ise sırasıyla 105$ ve 125$ olarak belirlenmiş durumda.

Akasa ZEN 450W:http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1013&productid=bd850473
    Akasa ZEN 520W:http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1013&productid=bd850474
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Hem ucuz yoLdan kasa sahibi oLmak ve Kaliteden Şaşmamak buna dense gerek 520 WATT güzeL bi seçenek
  • kasalar orta seviye ve kulanışlı soğutması yeterli gözüküyor ama biraz daha yaygınlaşması gerek
  • hocam eline sağlık ikiside güzeL çok güzeL.
  • 520 watt olan gerçekten uygun ..
  • 100 dolarlık kasanın üstündeki güç kaynağının değerleri harika. 125 dolarlık olanınki daha da bir harika
  • Hacılar bi hurricane dururken hemen hemen aynı fiyata biraz fazla olmaz mı en azından 90$ seviyesinden olsa fena olmazdı.Bi de psu lar nasıl sağlam mı ?
  • psu lar bana pek güvenilir gelmedi sonuçta o paraya cooler masterın sadece power larıı alabilyosunuz arada bi fark olmalı benceççama yinede kullanmadan bilemeyiz tabi..
  • bu kasayı biliyorum çok kaliteli denemez görünüş olarakda güzel durmuyo bilmiorm genede alan alır yane 520W iyi bi seçenek olmuş
  • bide cm 690 lar da çok çok kaliteli ve sağlam kasa onlar da 140$ civarında bu alınana kadar o tercih edilmelidir bence power ı da sli ve cf ready
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

kasalar orta seviye ve kulanışlı soğutması yeterli gözüküyor ama biraz daha yaygınlaşması gerek
  • rc 690 daki psu normal orta seviye bir ekran kartını bile ucu ucuna kaldırır... o sli ile cf sadece sertifika... yoksa asla bir sli veya cf sistemi kaldıramaz rc 690 daki psu... ki onun psu sundaki 460w peak değeri asıl değeri 400w o güç kaynağının....
  • Kasalar harika.Kusur yok.
  • 80-90$ arası bişey olcaktı ne satardı ama..
  • haber için teşekkürler. Yeni bir sistem yapıyoruz 4870+4Gb ram+E7200 işlemci(OCli) şekilde çalıştırmak istiyorum. Fakat PSu nedir bilmediğimden tereddüt ettim. elimize almayalım 4870 i?
  • quote:

Orjinalden alıntı: elve

rc 690 daki psu normal orta seviye bir ekran kartını bile ucu ucuna kaldırır... o sli ile cf sadece sertifika... yoksa asla bir sli veya cf sistemi kaldıramaz rc 690 daki psu... ki onun psu sundaki 460w peak değeri asıl değeri 400w o güç kaynağının....

arkadaşım kullanmadan yorum yapmayalım istersen ben Çok sattım o kasadan ve cf li sistemler de verdim yada sen heralde başka bi kasayla fln karıştırıyosun.önüne gelene vermiyolar o sertifikaları da bu adamlar ayrıca..
  • Kasalar fena değilmiş.520 watt olanı fiyat olarak uygun gibi duruyor.
  • 520 psu iyiymiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyanusum

quote:

Orjinalden alıntı: elve

rc 690 daki psu normal orta seviye bir ekran kartını bile ucu ucuna kaldırır... o sli ile cf sadece sertifika... yoksa asla bir sli veya cf sistemi kaldıramaz rc 690 daki psu... ki onun psu sundaki 460w peak değeri asıl değeri 400w o güç kaynağının....

arkadaşım kullanmadan yorum yapmayalım istersen ben Çok sattım o kasadan ve cf li sistemler de verdim yada sen heralde başka bi kasayla fln karıştırıyosun.önüne gelene vermiyolar o sertifikaları da bu adamlar ayrıca..

Haklısın arkadaşım. Bir güç kayanağı çılggınlığı aldı başını gidiyor. Delinin biri kuyuya taş atmış hikayesi diyecem ama üzerinde 400 watt yazıp da gerçekte 250 watt anca veren kasalar ülkemizde çok olunca insa ister istemez 4850 çalıştırmak için bile neredeyse 700 wattlık güç kaynağı önerecek.
    Bakın bakalım ne kadar güç çekiyor ekran kartı.

İşlemci: Intel Core 2 Extreme QX9770 @ 3.20GHz (Çoğu bunu rüyasında görür. Intelın en fazla güç çeken işlemcisi. Q6600'den 50 watt fazla çekiyor)
    Anakart: EVGA nForce 790i SLI ve Intel DX48BT2
    Bellek: 4 x 1GB Corsair DDR3-1333 7-7-7-20 (Yani 4 slot da dolu)
    Sabit disk: 7200 rpm

Ve işte sonuçlar:

Görüleceği üzere 690'daki 460 wattlık psu 4850 Crossfire'ı bile rahatlıkla kaldırıyor. Kısaca abartmanın gereği yok
    Düzelti: Ancak Athlon 64 FX-74 işlemciniz varsa bu sistem size yetmez. Ama o işlemciye sahip olanların sayısı Türkiye'de 100'u bulur mu bilmem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veleciraptor -- 2 Temmuz 2008; 23:37:37 >

• teşekkürler veleciraptor...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.