Şimdi Ara

DH Popmundo Suç & Ceza Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
8.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle bu başlığı emrah gündüz arkadaşımızdan izin almış bulunarak hazırlıyorum.

Suçun ciddiyeti 1 den 10 a kadar seviyelendirilir, 1 basit saldırı ve uyumsuzluklar olarak addedilebilecekken, 10 ciddi seviyedeki suçlara yönelik bir niteleme olabilir. Bazı "suç"lar ülkelere göre yasal ya da para cezası ile affedilebilecek türden sayılabilirler.

Suç Türü: Cinayet
    Para Cezası (Genelde): Hayır
    Genel Ciddiyet: 10
    Tanım
    Bir karakteri öldürmek ya da öldürmeye teşebbüs etmek. (Herhangi bir şekilde aktif veya pasif hareketlerle birini öldürmek, öldürmeye teşebbüs etmek)
    Çeşitleri:
    1. Kasıtlı olarak veya tasarlayarak öldürmek
    - Tasarlanan, bilerek yapılan cinayetler.
    2. Kasıtlı olmadan, tasarlamadan, istemeden öldürmek
    - Sadece polisler, Özel Ajanlar, SWAT ekibi bunu yapabilir ve sadece suçlunun polise karşı gelmesi durumunda bulunulabilir.

Suç Türü: Hainlik
    Genel Ciddiyet: 10
    Tanım
    Kendi şehrine zarar verecek şekilde diğer düşman şehirlerle işbirliği yapmak ya da kilit mevkilerden birini bu amaçla kullanmak.
    - Bildiğim kadarıyla bunu yapan yok. Şehirler arasında düşmanlık olur muymuş hiç.

Suç Türü: Kundakçılık
    Genel Ciddiyet: 8-10
    Tanım
    Zarar vermeye veya her türlü eşyayı yoketmeye neden olacak şekilde yangın çıkarmak, yangın çıkarmaya teşebbüs etmek, patlama yaratmak bu suç kapsamına girer. Eğer kundakçılık sonucu biri ölürse işlenen suç cinayet üzerinden de değerlendirilebilir. Bu suç molotof kokteyli ile yapılır ve genelde şehirlerde molotof kokteyli yasadışı eşyalar kapsamına girer.

Suç Türü: Yolsuzluk
    Genel Ciddiyet: 7-9
    Tanım
    Devlette çalışanların ellerindeki gücü yasalara aykırı olarak genelde gizlice, özel kazanç amacıyla suistimal etmeleri. Devlet gücünün başka amaçlarla örneğin politik muhaliflere karşı baskı aracı olarak veya polis gücünün acımasızca kullanımı gibi politik şekilde suistimal edilmesi bu kanunun kapsamına girmez.

Suç Türü: Meskene Tecavüz
    Tanım
    Mekan sahibi tarafından izin verilmediği halde bir mekana girme imkanını sağlamak ve o mekana girmek. Kısaca ev hırsızlığı.

Suç Türü: Hapisten Kaçma
    Tanım
    Cezanızı tamamlamadan hapishaneden kaçmak. Hapishaneyi yangın ya da bina çökmesi gibi durumlarda terketmek de firar olarak değerlendirilir. Hapishaneden kaçma teşebbüsü de bu suç kapsamına girer.
    - Eğer yangın-bina çökmesi durumu olursa hapishaneden ayrılın ve bir polise pm atın, kaçmayın. Daha kötü bir ceza alabilirsiniz. Ama eğer kaçmazsanız, büyük ihtimalle büyük zarar alır ya da ölürsünüz.

Suç Türü: Dolandırıcılık
    Para Cezası (Genelde): Evet
    Genel Ciddiyet: 7
    Tanım
    Diğer karakterleri kişisel çıkar için kandırmak. Şirket çalışanı, başkanı ya da benzer hakları olan başka bir pozisyonda çalışırken şirket sahiplerinden izinsiz para transferi yapmak, onaysız harcamalar yapmak.

Suç Türü: Büyük Araba Vurgunu
    Genel Ciddiyet: 7
    Tanım
    Daha aktifleştirilmediği için tam olarak bilinmiyor. Ancak adından araba hırsızlığı anlamını çıkarabiliriz.

Suç Türü: Zimmete Para Geçirme
    Genel Ciddiyet: 6-8
    Tanım
    Şirket çalışanı, başkanı ya da benzer hakları olan başka bir pozisyonda çalışırken şirket sahiplerinden izinsiz para transferi yapmak.

Suç Türü: Kaçakçılık
    Para Cezası (Genelde): Belli olmuyor
    Genel Ciddiyet: 4-7
    Tanım
    Şehre yasadışı eşya sokmak ya da sokmaya teşebbüs etmek.
    - Eğer VIP değilseniz birçok eşyayı kullanamayacağınızdan dolayı cezanız hafif olur.

Suç Türü: Ayaklanmaya Teşvik
    Genel Ciddiyet: 5-6
    Tanım
    Halkı şiddete ve düzensizliğe teşvik ederek yönetimi ele geçirmeye çalışmak.

Suç Türü: Hırsızlık
    Genel Ciddiyet: 4-6
    Tanım
    Başka birine ait herhangi bir eşyayı sahibinin açık bir izni ve rızası olmadan alma, alıkoyma, almaya teşebbüs etme.

Suç Türü: Saldırı
    Genel Ciddiyet: 3-6
    Tanım
    Bir başka karaktere fiziksel zarar vermek amacıyla yapılan saldırı.
    - PMlerinize yapılan küfür vb. saldırılar suça girmez ancak rapor edilirse gerekli işlem yapılacaktır.

Suç Türü: Kanuna Karşı Gelme
    Genel Ciddiyet: 4-5
    Tanım
    Kasten hastalık bulaştırmak, kasten hastalık bulaştırmayla tehdit, etkileşim seçeneklerini kullanarak kişileri rahatsız edici davranışlarda bulunmak suç kapsamındadır.

Suç Türü: Çalıntı Eşya Alım Satımı
    Genel Ciddiyet: 3-5
    Tanım
    Çalıntı olarak görünen veya çalıntı olduğuna inanılan herhangi bir eşyayı saklamak, satın almak, satmak, elde tutmak, dağıtmak.
    - Ebevyenler ve çocukları cezasız olarak birbirlerinin eşyalarını alabilirler.

Suç Türü: Vandalizm
    Genel Ciddiyet: 1-4
    Tanım
    Mekanları, eşyaları ya da diğer mülkiyeti bilerek ve isteyerek zarar vermek ya da zarar vermeye yeltenmek. Bir otel odasını dağıtmak ve zararı ödememek ile graffiti yapmak da vandalizm suçu sayılmaktadır.

Suç Türü: Borç
    Genel Ciddiyet: 1-3
    Tanım
    Vergi, fatura, kredi ya da faiz ödemelerini yapmamak.

Suç Türü: Poligami
    Genel Ciddiyet: Yasal yada 1
    Tanım
    Aynı anda birden fazla kişi ile evli olma durumuna poligami denir.

Derlenmiş, DH'liler için hazırlanmıştır.
    By Enterighi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enterighi -- 4 Ağustos 2008; 13:05:10 >

• arşive eklendi
    iyi konu
  • Up kimse yorum yazmadı yav
  • Güzel konu emeğine sağlık
  • bn bunun benzerini gördüm bi sitede sanki biraz değiştirilmişhttp://popmundo .blogcu.com/14255571/ linkte popmundonun yanındaki boşluğu kaldırın en alttakiler burdakilerin tanımlarıyla aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apocalypse47 -- 11 Temmuz 2008; 9:03:57 >
  • Apo sen çok karışmaya başladın bana
    Kendim yaptım bunu eğer aynısı varsa onlar benden kopyalamıştır.

Agresifiiim
    Kompleksliyiiim
    Öldürücüyüüüm
    recep_ivedik.gif
  • sn bnm konuma karışmaya başladğından beri karışıyorum sana onlar senden kopyalamış olamaz bn onlarınkini bayağı önce görmüştüm

bari by enterighiyi çek

bn daha agresifimdir ona göre kızdırma bni

edit: vede bu konuyu açmana gerek yoktu daha ayrıntılısı var:http://forum.donanimhaber.com/m_21565777/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apocalypse47 -- 11 Temmuz 2008; 14:23:15 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: apocalypse47

sn bnm konuma karışmaya başladğından beri karışıyorum sana onlar senden kopyalamış olamaz bn onlarınkini bayağı önce görmüştüm

bari by enterighiyi çek

bn daha agresifimdir ona göre kızdırma bni

edit: vede bu konuyu açmana gerek yoktu daha ayrıntılısı var:http://forum.donanimhaber.com/m_21565777/tm.htm

Msn'e gel msn'e
  • ok gelirim de sen şu by enterighiyi çekip alıntıdır yaz nese msnde daha güzel bir yolla anlatırım sana
  • quote:

Orjinalden alıntı: 07BLueDeViL07

hapisten kaçma öğreten varmı burda acaba fiyatta anlaşırız

ben 2 ay sonra filan dükkan hırsızlığı öğreticem öğrettikten sorna da antika satan dükkan listesi var bende o hediyemdir :) o dükkandan çalabilirsin. Ama fiyat biraz uçuk indirim yapılır.
  • banada öretirmsn pm attım
  • Yukarı..
  • @Enterighi @Apo ben buna benzer konu daha önce görmedim ama ikinizden de agresifim

@Beefyking imzan güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: Beefyking

Yukarı..

Hort
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ckoc1

@Enterighi @Apo ben buna benzer konu daha önce görmedim ama ikinizden de agresifim

@Beefyking imzan güzel

11 Temmuz Hepimiz agresifiz, hepimiz Recep İvedik'iz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.