Şimdi Ara

## Intel'de Core 2 Quad 8200 için Geri Sayım Başladı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel'de Core 2 Quad 8200 için Geri Sayım Başladı ##

Yarı iletken dünyasının lider isimlerinden Intel, ürün gamını 45nm üretim teknolojisine dahil etme konusunda çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Firma önümüzdeki günlerde 45nm üretim teknolojisi ile hazırladığı ve dört çekirdekli (45nm) mevcut işlemcilerine göre daha uygun fiyatlı olması beklenen yeni modellerini duyurmaya başlayacak. Intel'in Q8000 serisi dahilinde anons edeceği yeni işlemcilerinden ilki Core 2 Quad 8200 olacak. 2.33GHz'de görev yapan işlemci 1333MHz FSB ve 4MB L2 bellek ile gelecek. Isıl güç tasarımının 95 watt olduğu belirtilen dört çekirdekli yeni model Intel tarafından muhtemelen Core 2 Quad 9300 modelinin hemen altına konumlandırılacak. Sahip olduğu özellikler ve model konumlandırma stratejisine paralel olarak Core 2 Quad 8200 büyük bir ihtimalle 150-200 Avro arasında yer alacak satış fiyatı üzerinden kullanıma sunulabilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• çarpanı 7 yine
  • çarpanı 7
  • 150-200 avro arası bayağı pahalı geldi bana 6600 bile 150 den daha ucuza geliyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

çarpanı 7 yine

Yakında Bizi Çarpan Ürünler Gelir Merak Etmeyin 7 Çarpanın Fiyatı 200 Euro Olur 9 Çarpanın 250 Euro Bu İntel Çok Çakal
  • Forever Q6600
  • nehalem öncesi intel çalışıyor ama bence bu işlemçileri şu an almamak daha mantıklı
  • +1

Nehalm öncesi zorunlu olmadıkça pc almamak lazım. Tümü ile herşey değişeceğine göre.

Artı ciddi bir performans artışı sağladığı da düşünülürse gereksi masraf.

İntel almış başını gidiyor. Kendi kendisiyle rekabet ediyor resmen. AMD ne zaman karşılık verebilecek çok merak ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

nehalem öncesi intel çalışıyor ama bence bu işlemçileri şu an almamak daha mantıklı

bu işlemciyi zaten amd nin 3 çekirdekli phenomlarına karşı koyuyor intel o.c yapmak için alınmaz çarpanı 7
  • Intel'deki fabrikalar AMD'de olsaydı, , Intel'in var haline... Ama üretim tesislerini 45nm'ye uyarlıyorlar. AMD için en hayırlısı...

YOLUN AÇIK OLSUN AMD !
  • quote:

Orjinalden alıntı: B-veritas

Forever Q6600

aynen q6600 bana göre hala en iyi f/p oranına sahip dört çekirdekli işlemci. tek kelime ile efsane
  • quote:

Orjinalden alıntı: PeGaSuS@01

quote:

Orjinalden alıntı: max975

nehalem öncesi intel çalışıyor ama bence bu işlemçileri şu an almamak daha mantıklı

bu işlemciyi zaten amd nin 3 çekirdekli phenomlarına karşı koyuyor intel o.c yapmak için alınmaz çarpanı 7

ben böyle düşünmüyorum bu işlemci 7 çarpanlı olduğunu düşünürsek biostar p45 ile 650*7=4550 gibi bir değere ulaşırki buda %100 oc demektir. tabi 650 fsb biraz zor değil de aslında çalışmaz heralde

• bu ne yaw çarpanı 7 işlemci intel sapıttı galiba
  • pFF çarpan yine mi 7 yaa
  • FOREVER Q6600
  • quote:

Orjinalden alıntı: ctrl_alt_del

FOREVER Q6600

+1
  • q6600 206$+KDV nakitsepeti'inde... hala çok popüler...

artı bu işlemci 45nm değil mi?? neden 95W TDP ye sahip??? AMD nin yeni modelleri 4 çekirdekli 65nm 65W TDP'ye sahip ...
  • Arkadaşlar merak etmeyin, bu işlemci çıkacak, sonrasında alan aldıktan sonra 8400 gibi varyasyonlarını çıkarıp fiyatını indirecekler. Ve alan herkes sayıp sövecek Intel'e
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.