Şimdi Ara

## Creative'den WiFi Destekli Yeni Taşınabilir Medya Oynatıcısı; Zen X-Fi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
6.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Creative'den WiFi Destekli Yeni Taşınabilir Medya Oynatıcısı; Zen X-Fi ##

Creative'den yeni bir taşınabilir medya oynatıcısı geliyor. Firmanın Zen X-Fi adını verdiği yeni medya oynatıcısı sahip olduğu özellikler ile dikkat çekecek gibi görünüyor. Creative'in ses kartlarında da kullandığı X-Fi teknolojisini esas alan ve bu sayede ses konusunda da iddialı olan Zen X-Fi ayrıca kablosuz iletişim için WiFi desteğiyle birlikte geliyor. Tabi WiFi desteğine ek olarak IM yani hızlı mesajlaşma desteği de sunan yeni medya oynatıcısı malesef dokunmatik ekran özelliğine sahip değil. Creative dokunmatik ekran yerine çeşitli fonksiyon tuşları ile kullanım kolaylığı sağlamayı amaçlamış gibi görünüyor. Tabi WiFi özelliği sayesinde internet üzerinden veya bilgisayarınızdan Zen X-Fi içerik sağlayabilmeniz de olası. Bellek arttırımı için SD kart slotuna sahip olan ürün üzerinde ayrıca dahili hoparlör de yer alıyor. Müzik oynatımında 36 saate kadar, video gösteriminde ise 5 saate kadar pil ömrü sunduğu ifade edilen Creative Zen X-Fi'ın destek verdiği medya formatları arasında MP3, WMA, unprotected AAC, WAV, WMV, MPEG4-SP, DivX 4/5, XviD ve MJPEG yer alıyor. Öte yandan medya oynatıcısının entegre FM radyo alıcısına ve ses kayıt için mikrofona sahip olduğunu da belirtelim. Creative'in Centrale adını verdiği yeni yazılımı ile geleceği ifade edilen Zen X-Fi hakkında detaylar geldikçe belirtmeye devam edeceğiz.

• Güzel bir ürün olacak gibi inşallah fiyatıda güzel olur. Dokunmatik ekran olmaması bence daha iyi. Ayrıca birlikte gelen yazılımın kullanışlı olması çok önemli.
  • Uzun zamandır bekliyordum.İnşallah kısa sürede piyasada olur.
  • gerçekten güzel bir ürüne benziyor bakalım ne fiyatla gelecek
  • ürün çok kaba duruyor

• Zen X-Fi serisi medya oynatıcılar, iPod Touch ve Zune ile kapışmaya geliyor.

Gün geçmiyor ki bir takım aygıtlar bir yerlere bağlanabilir hale gelmesin sayın okuyucular. Creative de teknolojinin bu gidişatını görmüş olacak ki, adını kendi geliştirdiği ses düzeltme teknolojisi X-Fi'dan alan yeni bir medya oynatıcı serisi tasarlamış. Sonra da, bu serinin kimi modellerine güzel bir Wi-Fi özelliği entegre etmiş. Böylece kullanıcılar başka odada bulunan bilgisayarlarda ya da Public Home Server adı verilen çevrimiçi medya havuzunda bulunan dosyalara erişebilecek, hatta bir kablosuz bağlantı noktasının yakınındalarsa abartıp Yahoo! Messenger ya da Windows Live Messenger'a girebilecekler. Yazı yazma işi ise, cep telefonlarındaki gibi 9 tuştan oluşan bir sisteme havale edilmiş, yani pek pratik olmayacak gibi.

Yukarıda bahsedilen X-Fi teknolojisi ise, ruhun gıdasına besin takviyesi yapıyor. Cihazın menüsünden etkin hale getirilen X-Fi seçeneklerinden "Crystalizer", mp3 sıkıştırması esnasında yok olan sesleri diriltiyor. "Expand" ise sesin, konser alanında dinlendiği izlenimini verecek şekilde önden gelmesini sağlıyor.

X-Fi serisinin getirdiği başka bir yenilik, Creative'in ses dosyalarından başka şeyler de çalabilen ilk müzik kutusu yazılımı olan Creative Centrale. Centrale, fotoğrafları, videoları, ses dosyalarını oynatıp yönetebiliyor, hatta DVD bile kaydedebiliyor. Yazılımın, cihazların dosya paylaşımında hayli etkili olması öngörülüyor.

Teknik özellikleri ve fiyatı henüz resmi olarak açıklanmamış olan X-Fi'ların, bir-iki güne kadar resmi ağızlardan dökülmesi bekleniyor.

• iPod Touch'ı tek geçerim
  • Galiba bu modelde ses kalitesine çok önem verilmiş. Müzik ve video çalma süreleri de gayet iyi. Wi-fi özelliği de başka bir artısı. Tip olarak bizim Zen'in eline su dökemez ama özellikleriyle bu ürün de tutar bence.
  • hep sormuşumdur creative Crystalizer teknolojisini nie mp3 lerde kullanmıyo die ama yine hatalı yaptı bende zen serisinde bunları kullansaydı mp3 aları müzik için alanlar ona koşacaklardı
  • Creative bu işin kraLı oLmuş artık
  • creative Zen'imi satıyorum arkadaşlar bu arada.İlgilenenlere...
  •  ## Creative'den WiFi Destekli Yeni Taşınabilir Medya Oynatıcısı; Zen X-Fi ##

• wifi olması güzel
  • Cihazın ABD fiyatları:

8GB ($149.99)
    16GB ($199.99)
    32GB ($279.99)
    kaynak
  • ya çok güzelde bu cihazla internete girmek tam bi işkence olur hala doğru düzgün bi cihaz yapamadılar internete girmek için ipod touch hariç ben creative den daha iyi bi cihaz beklerdim
  • quote:

Orjinalden alıntı: goxel1989

ya çok güzelde bu cihazla internete girmek tam bi işkence olur hala doğru düzgün bi cihaz yapamadılar internete girmek için ipod touch hariç ben creative den daha iyi bi cihaz beklerdim

cowon q5 ve archos varken toucha laf düşmez derim. ayrıca wifi vazgecilmez bir unsur creative bu atılımı yapmak zorunda
  • quote:

Orjinalden alıntı: özer0334

quote:

Orjinalden alıntı: goxel1989

ya çok güzelde bu cihazla internete girmek tam bi işkence olur hala doğru düzgün bi cihaz yapamadılar internete girmek için ipod touch hariç ben creative den daha iyi bi cihaz beklerdim

cowon q5 ve archos varken toucha laf düşmez derim. ayrıca wifi vazgecilmez bir unsur creative bu atılımı yapmak zorunda

ya ama o dediğin modellerde biraz fazla büyük ya touch tam ideal boyda olmuş ama ben creative den böyle bi ürün bekliyorum kolay kullanımlı o zaman alabilirm yani
  • 8gb, 16gb ve 32gb lık modelleri piyasaya sürelecek.

8gb olan modelde wi-fi özelliği bulunmayacak..
  • Paket içeriği..

Bu kulaklığın çok kaliteli olduğu belirtiliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dmltnman

Paket içeriği..

Bu kulaklığın çok kaliteli olduğu belirtiliyor.

usb kablosu çok kısa değil mi?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.