Şimdi Ara

## Club3D GeForce 9600GT Tabanlı Yeni Ekran Kartını Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Club3D GeForce 9600GT Tabanlı Yeni Ekran Kartını Duyurdu ##

Hazırladığı ekran kartları ülkemizde bulunuyor olmasa da sektörün önemli isimlerinden biri olan Club3D, GeForce 9600GT tabanlı yeni ekran kartını duyurdu. Nvidia'nın 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan G94 kod adlı grafik işlemcisini kullanan kart özelleştirilen soğutucusuyla dikkat çekmeyi başarıyor. Tek slot tasarıma sahip olan CGNX-G962DDC kod adlı ekran kartı 256-bit bellek veri yolu ve 512MB GDDR3 bellek ile geliyor. 64 adet paralel işlem birimiyle donatılan kart, DirectX 10, PCIe 2.0 ve çoklu ekran kartı kullanımı için SLI desteği de sunuyor. Club3D, GeForce 9600GT tabanlı yeni ekran kartının çalışma frekanslarında ise herhangi bir değişikliğe gitmemiş. 650MHz gpu, 1625MHz shader ve 1800MHz bellek saat hızlarına sahip olan kart PureVideo HD teknolojisi sayesinde yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışı olan kartın kısa süre içerisinde kullanıma sunulması beklenirken fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

## Club3D GeForce 9600GT Tabanlı Yeni Ekran Kartını Duyurdu ##
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• o fanın orda işi ne
  • fx57 haber var mı nVidia 9600GT (512MB) ve GSO yu (384 ve 768MB lık modelleri) burada ne kadara piyasaya sürecek, MSRP fiyatı ne diyecek üretici firmalara
    yeni indirimler yolda mı
    malum 4800 ler, orta seviyeyi 50$'dan fazla aşağı çekti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidakkas -- 30 Haziran 2008; 8:14:49 >
  • Fiyatını merak ediyorum.
  • Ne gereksiz artık şu 9600gt ler!!!
  • 4850 varken bu alınırmı yahu
  • 4800 serisinden sonra adamlar ne yapsa para etmiyor ama genede bi alıcı bulunur...
  • değişik bir tasarım açaba soğutma nasıl
  • Yurt dışındaki hardware sitelerde testler çıkmaya başlamış.

Gördüğüm kadarı ile 4850 = GTX260 Ayarında . bazı testlerde daha iyi bazı testlerde biraz geri kalabiliyor.
    Ayrıca 4870 = GTX280 diyebiliriz. Arada çok çok az önemsenmeyecek bir fark var. burun farkı ile nvidia önde gibi. Ama bazı testlerde de 4870 önde olabiliyor.

Fiyatlarına bakınca AMD çok çok ciddi anlamda önde.

Ayrıca 4850 CF olarak kullanıldığında GTX280 'i çok rahat geçiyor.

AMD ATI ciddi bir başarı yakalamış durumda. nVidia partlarleri dahi AMD / ATI 'ye yönelmiş durumda. Bu da nVidia için hem prestij kaybı hem de kötü bir haber. Üreticiler bir ürüne yöneliyorsa onun satışı patlayacak gibi. Şu anda da görünen 4800 serisi satış rekorları kırabilir.

Bu da AMD 'ye gelir açısından çok olumlu etki oluşturacak buradan gelen gelirle finansmanını düzeltip çk daha güçlü işlemciler üretebilir.

Her ne kadar phenom çuvallamış olsa da amd 22nm teknolojisine geçiş hazırıkları dahi yapmaya başladı. Yıl sonu 45nm geçişi olacak. Ancak ondan sonra iş ciddi şekilde zorlaşacak. daha da ufaltmak pek mümkün değil.

• bu kart ne hatırlayan varmı 9600 pehh ..Nvidianın 9000 serisinin hiçbirini sevmiyorum 8800 lerin cilalanmış hali kısaca pazarlama taktiği teknoloji olarak hiçbir yenilği yok. Allahtan Ati kendine geldi yoksa Nvidia kazığı devam edecekti
  • nerden bulacağızda alacağız club 3d'yi adı da sakat hapçı mapçı herkes alırmış
  • Ne die 9600 gt kasıp duruyonuz anlamıyorum ha 4850 çıktıktan sonra kım buna göz diker.
  • 9600GT ler hala çok sağlam kartlar.
    Tabii burada fiyat çok önemli.
    Tr'de 110-130$ aralığında rahatlıkla alınabilirler bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

4850 varken bu alınırmı yahu

100 DOLARA satılsa niye alınmasınki
  • quote:

Orjinalden alıntı: hikmetg

Gördüğüm kadarı ile 4850 = GTX260 Ayarında . bazı testlerde daha iyi bazı testlerde biraz geri kalabiliyor.
    Ayrıca 4870 = GTX280 diyebiliriz. Arada çok çok az önemsenmeyecek bir fark var. burun farkı ile nvidia önde gibi. Ama bazı testlerde de 4870 önde olabiliyor.

Yavaş

tamam 4850 4870 çok iyide

yavaş
  • Bu tür soğutmalar pek hoş değil. İlginç olmuş, böyle bir soğutmayla şimdi çıkan bir ürün.

quote:

Orjinalden alıntı: COMMODORE64

bu kart ne hatırlayan varmı 9600 pehh ..Nvidianın 9000 serisinin hiçbirini sevmiyorum 8800 lerin cilalanmış hali kısaca pazarlama taktiği teknoloji olarak hiçbir yenilği yok. Allahtan Ati kendine geldi yoksa Nvidia kazığı devam edecekti

9600 GT, 9800 GTX gibi değildi. Haksız yere çamur atmayın.

Ne kazığından bahsediyorsunuz? HD 3800 serisine göre şahane bir konumdaydı.

quote:

Ne die 9600 gt kasıp duruyonuz anlamıyorum ha 4850 çıktıktan sonra kım buna göz diker.

4850 bedavaya verilmediğine göre, bütçesi yetersiz olan kişiler 9600 GT alabilir, değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 1 Temmuz 2008; 0:38:21 >

• 100$ a düşerse güle oynaya almayı düşünürüm Sonra bekle beni R870
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.