Şimdi Ara

## Diamond'dan Radeon HD 4870 XOC Unlocked Black Edition Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
6.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD cephesinde hareketlilik bitmiyor. Referans tasarımlı Radeon HD 4800 serisinden sonra firmanın iş ortakları önümüzdeki günlerde detayları farklılaştırılan ve saat hızları arttırılan yeni modellerini de kullanıma sunacak gibi görünüyor. AMD-ATi'nin ekran kartı üretiminde önde gelen partnerlerinden biri olan Diamond, 1 Temmuz itibariyle Radeon HD 4870 XOC Unlocked Black Edition modelini kullanıma sunacak. Kart hakkında henüz çok fazla detay olmamakla birlikte bazı bilgiler elimize ulaştı. Standart olarak 750MHz gpu ve 900MHz (GDDR5) bellek saat hızlarıyla gelen Radoen HD 4870 modelinin aksine Diamond'un yeni ekran kartı 800MHz gpu ve 1100MHz (GDDR5) bellek saat hızlarıyla gelecek gibi görünüyor. Tabi firmanın sürprizleri bunlar ile sınırlı değil. İfade edilenlere göre özel bir firmware ile kartın saat hızları çok daha uç noktalara götürülebilecek. Firma tarafından segmentinin en hızlı çözümü olmak üzere hazırlandığı iddia edilen Radeon HD 4870 XOC Unlocked Black Edition'ın frekans değerleri gpu için 950MHz, bellekler için ise 1200MHz'e (GDDR5) ulaşabileceği ifade ediliyor. 256-bit bellek veri yoluna, 512MB GDDR5 belleğe ve 800x shader birimine sahip olacak kart hakkında elimize daha fazla detay ve görsel geçtiği anda yine sizler ile paylaşacağız.

Güncelleme: Diamond'un işbirliği içerisinde olduğu yüksek performanslı sistem üreticisi olan SmoothCreations firmasının, Danger Den ile işbirliği çerçevesinde Diamond'un yeni kartının su soğutmalı versiyonunu da sistemlerinde sunabileceği belirtiliyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Software ile BIOS modlanabilecek demek ki bunda da.

Muhtemelen yeni kartım bu olacak
  • Evet bu kartı istiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

Evet bu kartı istiyorum.

Duydunuz tabii 950Mhz yi.
    Sizede bir haber vermeye hiç gelmiyor canım.

• işte diamond gerçeği
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

Duydunuz tabii 950Mhz yi.
    Sizede bir haber vermeye hiç gelmiyor canım.

Sorma yaa.. 950mhz de GTX 280 i gömer bundan eminim. Diamond firmasının fiyatları da oldukça agresif.

Bu kart çıktığında bir şekilde bulup almak istiyorum.
  • GTX280 i tokatlayacağa benziyor bu
  • Yazılım ile 950mhz gpu için çok iyi

Tek eksiği 1gb olmaması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 29 Haziran 2008; 19:40:07 >
  • bu hızlarda çalışacak kartın soutmasını görmek lazım:::::::: referans modelden ne kadar farklılaştırılmış yoksa hava soutma deil mi???
  • Sapphire Atomic merak ediyorum ben çıkarsa nasıl birşey olur,
  • Bu hızlarda bi de crossfire yaptın mı... Öff performansı düşünemiyorum
  • çok çko güzel bir kary olacak 4870 yetmiş para ayırmaya baslasak iyi olacak
  • ati kudurdu
  • Zaten kartlar oldukça soğuk çalışıyor, siz o 80-90c lere bakmayın çünkü fanları oldukça yavaş dönüyor. HD4870 e taktın mı adam gibi fanı idle 40, load 60c ye düşüyor(örnek zerotherm HC92).

Bu kart bu haliyle, GTX 280 kadar bile ısı üretmeyecektir. O bakımdan soğutucusunun çok gelişmiş olmasına da gerek yok.
  • vay bea diamond gerçekten cezbedici sanırım bende bu karttan alabilirm
  • oh my god sayın seyirciler süper bir haber
  • Ati veriyor coşkuyuu
  • Oc olarak gelen modele artı olarak da oc yapılabilicekmiş offf offf valla ağzım sulandı şimdi bunun 1 gb modeli de gelirse artık bu firma bu modelle coşar bence
  • Diamond un web sitesi neden çalışmıyor bilen varmı??

http://www.diamondmm.com/
  • quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

Evet bu kartı istiyorum.

4850 yi yeni aldın. Tadını çıkar önce.

Kart 512 mb mış. 1gb olsa tadından yenmezdi, ama daha pahalı olurdu tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SavageWarrior -- 29 Haziran 2008; 20:06:08 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.