Şimdi Ara

## GeForce 9800GTX+'ın En Ciddi Rakipleri Arasında GeForce 9800GTX'ler de Olacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
3.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Grafik endüstrisinin lider isimlerinden Nvidia rakip AMD-ATi'nin Radeon HD 4850 modeline yönelik olarak GeFore 9800GTX+ modelini hazırladı. Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak olan GeForce 9800GTX+ modeli 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan G92b gpu'su ve arttırılmış saat hızları ile dikkat çekecek gibi börünüyor. Nvidia'nın belirlediği 229$'lık satış fiyatı (üreticisine göre fiyatlar bir miktar artabilir) üzerinden kullanıcılar ile buluşacak olan GeForce 9800GTX+ piyasaya giriş yapmadan rakipleri hazır bile.

Firmanın iddialarına göre Radeon HD 4850 modelinden daha hızlı olacak PhysX destekli GeForce 9800GTX+, Nvidia içerisinde de sıkı bir rekabete girişecek gibi görünüyor. Zira saat hızları ciddi şekilde arttırılan GeForce 9800GTX modellerinin fiyatları 229$'ın altına hatta 200$'ın altına gerilemeye başladı bile. Birkaç karşılaştırma yapmak gerekirse referans tasarımı 229$'dan kullanıma sunulacak olan 738MHz gpu saat hızına sahip GeForce 9800GTX+'a karşı XFX'in 760MHz gpu hızı ile gelen 9800GTX Black Edition modeli mail-in-rebate programı ile 229$'a alınabiliyor. ZOTAC'ın 750MHz gpu hızına sahip olan GeForce 9800GTX AMP! modeli de yine mail-in-rebate programı ile 197$'a satın alınabiliyor. EVGA'nın GeForce 9800GTX+ ile aynı gpu saat hızına sahip olan GeForce 9800GTX KO modeli de yurt dışında 210$ seviyesinden satın alınabiliyor.

AMD-ATi'nin Radeon HD 4850 modelinin yanı sıra GeForce 9800GTX+ saat hızları arttırılan yani fabrika çıkışı overclocklu gelen GeForce 9800GTX modelleriyle de sıkı bir mücadeleye girişecek gibi görünüyor. Peki Nvidia'nın kendi içerisinde yaşanacak bu mücadele de GeForce 9800GTX+ ipi önde göğüsleyebilir mi? Bu mümkün zira görüldüğü üzere modeller arasındaki fiyat ortalama 20$ civarında. Ama bunun gerçekleşmesi için 55nm üretim teknolojisinin de avantajı ile GeForce 9800GTX+'ın ciddi hız aşırtma potansiyeli sunması gerekiyor. Aksi halde arttırılmış saat hızlarına sahip olan hatta kimisi özel kutu içeriğine sahip olan ve daha ucuza satılan farklılaştırılmış GeForce 9800GTX modelleri karşısında GeForce 9800GTX+ sıkıntılı anlar yaşayabilir.

Not: Yazı içerisindeki fiyatlar yurt dışı baz alınarak yansıtılmıştır. Fiyatlar satış noktasına göre farlılık gösterebilir.

İlgili bazı fiyat bilgileri;
    http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814150297
    http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814500039
    http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814130348
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• HIS ICEQ Turbo HD4870 Alcam kararlıyım
  • ''Ortaya karışık'' bi durum oldu
  • Biri O.C mi dedi?
    Sadece şu SS leri koyuyorum ve susuyorum.
    Yorum sizlerin.

## GeForce 9800GTX+'ın En Ciddi Rakipleri Arasında GeForce 9800GTX'ler de Olacak ##

9800GTX+ lar hadlerini bilsinler. Onlar kim HD4850 ye rakip olmak kim?
    SS lerde görüldüğü üzere HD4850 haddini aşarak GTX280' e hemde Crysis gibi bir nvidia oyununda "HAD" bildirmiş.

• Nvidia ha gayret 4850 de kararlıyım
  • Bu saatten sonra hala 9800 alınır mı? Hem de 4850'den daha pahalı ya da aynı fiyatayken.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMXex

''Ortaya karışık'' bi durum oldu

durum baya karışık ama son kullanıcıların genel tercihi ATI olacaktır çünki kartların testleri,lansmanı ve insanlara youn telkin edilen düşük fiyat özelliii kafalarda yer etti bi kere
  • tabii bunlar yurt dışındaki kaliteli firmaların fiyatları ve çok uygun ama gel gelelim ki!!! ülkemizde bunlar ülkemizde pek uygun fiyata bulunmuyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

Biri O.C mi dedi?
    Yorum sizlerin.

SS lerde görüldüğü üzere HD4850 haddini aşarak GTX280' e hemde Crysis gibi bir nvidia oyununda "HAD" bildirmiş.

cok iyi kart valla. yeni kartlar çıkıncaya kadar 4800 serisinden şaşmamak gerekiyor

• 9800GTX in bütün türevleri öleli çok oldu da bazılarının farketmesi uzun zaman alacak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

Biri O.C mi dedi?
    Yorum sizlerin.

Hocam bu ne yaw 4850 resmen uçmuş...

4870 OC ile 1000 mhz barajını rahat aşıcak anlaşılan.

• ben bazı arkadaşlar gibi alaycı konuşmayacam ama nvidia bence boş işlerle uğraşııyor bu hamleleri zamanında yapacaktı gtx 260, gtx 280 yüksek maliyetli gereksiz kartlarla uğraşacağına en iyi performans bende demek için; adaam akıllı makul işler yapmalıydı. ve bence ne yaparsa yapsın bu sene ati yılı olacak gibime geliyo 4800 bi defa rengini belli etti çünkü.şuda var gördüğüm kadarı ile 9800gtx+ değil ++++olsada hala gerisinde 4850 nin.şuda bana çok koydu 4850 çıkışı ile 150 $ nasıl ucuzlar bi ürün bunlar resmen ölü soyucu.nvidia başına gelebilecek herşeyi hakediyo diyebilirim.ilk yarayıda aldı 4000 den..
  • bişey daha eklemek istiyorum nvidia bence 4800 hafife almış ve atinin politikasını önemsememiş ki iki tane uçuk fiyatlı kart yapıp arayı boş bırakmış.boş bıraktığı arayada 4800 cuk oturdu f/p dengesi bu kadar iyi olan ekran kartı serisi görmemiştim. nvidia hazırlıksız yakalandı ++++larla arayı kapatmaya çalışıyo ama geçti borun pazarı..........
  • bune yaa..bukadar oyun çıkmıyor...adamlar ekran kartı çıkartıyor
  • Valla kimse kusura bakmasın ama 4800 sersinden sonra 8800-9800 serisi bana plastik yığınından başka bir şey ifade etmiyor 8800-9800 serisinin çıkış fiyatlarını göz önünde bulundurursak herkezi yoldular diyebiliriz rahatlıkla..Bide 4800 ün çıkış fiyatlarına bakıyorumda cidden büyük kansızlık sözkonusu nvidia cephesinde umarım akılları başlarına gelir
  • 4850 nın core mhz oc ıle bu kadar olabılecegını dusunmuyordum (sc ler gercek iseler) ve 4870 ın core oc lısı soylendıgı gıbı 4 hanelı rakamları bulacaktır rahatlıkla iş boyle ise
  • güzel kartlari ati çıkariyo kaymagi nvidia yiyo .
  • nvidia atiyi bıraktı kendi kendine rakip oluyo ya atiyle yarışamayacağınımı anladı nedir
  • ATI' nin yeni kartları hakikaten çok iddialı test sonuçları da bunu doğruluyor anlaşılan Nvidea bu yaz bol bol terleyecek. AA ve AF filtrelerindeki sorunları halletmiş ATI artık sıkı bi rekabet yaşanacak
  • Geçmiş yıllarda yedi de artık öyle olacağını pek sanmıyorum.

AMD üst segmenti de alt segmenti de domine ediyor.

En alt segmentte 3xxx serisi,
    Orta segment 4xxx
    üst segmente 4870x2 'ler özellikle nvidia 'yı haylı sıkıntıya soktu.

Bence satış oranları düzelirse AMD buradan gelen gelirle hem maddi olarak rahatlayacak hem de daha güçlü işlemciler üretmesi için önü açılacak.

Bence Cuda benzeri bir şey yapsa AMD çok müthiş olur. işlemciyi kendisi üretiyor. ekran kartını da . bunları peroformans notkasında bir birleştirse ( Fusion değil ) daha hızlı çalışacak şekilde adapte etse çok çok güzel olur. intele de ciddi fark atmış olacak ama.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.