Şimdi Ara

-----NEW FIESTA TEAM-----yeni kasa '''fiesta''' bilgi ve paylaşımlar----- (880. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.749
Cevap
51
Favori
1.951.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 878879880881882
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: feyk123

Aracın kaskosunu yenileyeceğim de şöyle bi mevzuu var anlamadığım.

Aracın teminat tutarını 32.000 TL.'den (aldığım fiyattan) göstermek istediğimi söyledim, buna istinaden bana bunları söyledi.

Türkiye sigorta birliğinin aracıma biçtiği bi değer varmış onu ödermiş. Ben araç teminatını nekadar yüksek tutarsam tutayım pert olması durumunda onların belirlediği tutar ödenirmiş öyle diyor. Ama yinede yüksek göstermek istiyorsanız boş yere fazla prim ödemiş olursunuz dedi. Söylediği siteden baktığımda ise bizim aracın bedeli 25.200 TL olarak gözüküyor (2010 model)
    2011 modeli 35.910 TL.
    2010 model olunca 25.200 TL'ye düşüyor, nasıl iş anlamadım..

http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi

doğru arkadaşım...
    sigortalar birliği diyelim ki araca 25000 sigorta bedeli çıkardı...
    ama sen ısrarla ben aracı 30000 aldım bu kadara kasko bedeli isterim dedin ödeme yapmazlar ve sen boşa 5000 liralık prim ödemiş olursun...
    ama şöyle bişey de var sen tutup 25000 tl bedel çıkan araç için 20000 den kasko yapın dedin bu sefer de pertte beyan ettiğin tutar ödenir...
    sen bence bedeli değiştirme...pert olayı olursa piyasadan fiyat alıp gideni yerine koyarlar...
    Firmaların ilk etapta yapacakları işlem aracın eşdeğerini bulup sana temin etmek, aracı bulamazlarsa da ederini nakit olara sana yada kredin varsa rehinli bankana vermek olur...
    sıfır araçlarda ise sen aracı kampanyalı 25000 e aldın pert vakti bedeli 30000 de olsa, 30000 tl lik aracın sıfırını kapına çekerler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekksl6 -- 20 Aralık 2010; 16:31:33 >
  • Kendi aracıma kasko yaptırırken de aynısı oldu,geçen yıl 34 küsürden kaskosu yapılmış bu yıl 27.5a düşmüş,500 liralık ekstra aksesuarları da eklettim 28binden kestirdim.Sigortacım dedi ki istersen 30dan da keseriz,biz sigortacıların elinde %30luk bir oynama payı vardır dedi.Ancak ilerde aracınla kaza yapıp pert yaparsan aracının raiş bedelini firma araştırır ve ne ise o ücreti öder dedi.Mesela biz 30binden kasko kestik ama raiş bedel 25bin,o zaman 25bin öder dedi.Üstüne bir de bizimle ilgili sıkıntılar doğar,sen nasıl bu fiyattan kasko kesersin,sigortalar birliğinin belirlediği fiyatı görebiliyorken der dedi.Tabi daha yüksek fiyattan kestirirsen ekstra prim ödemiş olursun bir de o var.
  • arkadaslar spoıler ımı satıyorum

orıjınal spoıler ı boya dahıl 450 TL'ye alıyorum (normalde 800 TL + ıscılık. Yarı fıyatına arkadasım ayarlayacak) oyuzden yenı yaptırdıgım polyesterı satıyorum 150 TL'ye verıyorum. panter siyah montaja hazır. bilgilerinize.
  • bende 32 binde kaskolattım 1100 tl kasko bedeli verecem valla ne diyim ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydin177

bende 32 binde kaskolattım 1100 tl kasko bedeli verecem valla ne diyim ..

yuh. nereden kasko yaptırdınız.
    kocaeli için kasko fiyatı = 1005 tl
    eskişehir için kasko fiyatı = 750 tl

ikiside 32.000 için. ayrıca axa sigortanın kasko fiyatı bunlar.
    ama seneye güneş sigortanın kaskosunu yaptırmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

quote:

muğla
    anadolu sigorta
    valla aceleyle oldu bide düşmediler aradım bi kaç yeri ford ,grupama 1300 üstü fiyat çıkardı
    ilk arabam ondan olabilir herlde yaş 26
  • Ya benim sigortacım ile aramda geçen bir dialogta sıfır araçların kasko bedelinin daha düşük olması gerektiğini savundu.Hatta 2 gün bir arkadaşımın aracına (2011 ford connect) bizim sigortacıdan full kasko yaptırdık,650 lira tuttu,630 liraya indi.Sanırım bu fiyatlarda boluda yaşamamın da etkisi var.Geçen ay yakın bir arkadaşım sıfır cruze aldı,istanbulda en uygun fiyat olarak 1040 lira teklif almış.Sigortacımla görüştük,yanına gittik,bilgileri girdi 840 lira fiyat çıktı,800 liraya bağladık işi.Yine full kasko.Bu işlerde tutturabilen götürüyor sanırım.Ben de ilk yıl aracı aldığımda forddan kaskolatmıştım,969 lira almışlardı :S
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

quote:

muğla
    anadolu sigorta
    valla aceleyle oldu bide düşmediler aradım bi kaç yeri ford ,grupama 1300 üstü fiyat çıkardı
    ilk arabam ondan olabilir herlde yaş 26

hım. senin yaştan dolayı yuksek olmuş olabilir.

birde kasko-sigorta işlerinde 1.kısım, 2.kısım, 3.kısım olayı var.

en pahalı olan 1. kısım (istanbul-ankara-izmir gibi) 2.kısım (konya- adana gibi) 3.kısım(eskişehir-kütahya-bolu gibi)
    sanırım bunlarıda nüfus yoğunluğuna göre ayarlıyorlar. nüfus nerede fazlaysa kaza oranı o kadar yüksek anlamında olabilir.
  • arkadaşlar herkese merhaba

sonunda arabayı aldım :) sölediğim gibi 29500 e 2010 1,4 tdci xp 10,000 km de araç bugün kuzenlerimin olan ford servisinde en ince yerine kadar baktırdık hic bir sorun çıkmadı herşeyi güzel sadece kapı sacında bi karış bir boya söz konusu onda küçük bi işlem yapılmış

şimdi size sormak istediğim bir kaç soru var bu aralar deneyimli arkadaşları sorularla rahatsız edicem artık kusura bakmasınlar :)

ilk önce bu aracı en uygun nerede ve ne kadara kasko yaptırabilirim yaş 27 5 yıla yakın ehliyet var önümüzdeki 1 yıl benm için öenmli borclandım biraz araç için borçlu kalmasını da seven bir adam değilim oyüzden biran önce bitirmek için tassaruf yapmak lazım o açıdan en ucuza nerede kasko yaptırabilirim .

birde ilk dikkatimi çeken camlar kumandadan kapanmıyor böyle bir özellik yok mu acaba yoksa bi ayar mı çekmek gerekiyor ?

ilk etapta sorularım bu kadar yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürlerimi sunarım

allah hepimizi kazadan beladan uzak tutsun der cümlelerimi sonlarım :)
  • Arkadaşlar gerçekten tasarım ve donanım çok üst düzeyde arabalarımızda yalnız canımı sıkan iki şey var ne zamandır yazıcam yazamıyorum gerçekten böyle şahane bi parçaya bu kapı kolları kaput açma kolu ve şu koltukları yatırmak için yandaki adı neyse artık valla hiç yakışmamış ne demeli bilmem ki böle ince ayrıntılara hiç dikkat etmemişler hele o kapı ve kaput açma kolunu sinirliyken açmaya kalksam kıracakmışım gibi geliyor....
  • Arkadaşlar eski donanımhaber forumculardanım ama uzun suredir giremiyordum. fakat fiestamızı aldıktan sonra forumlarda dolaşayım dedim ve yine en sağlam olan donanımhaber forumla kesişti yollarımız.. ben alalı 1 ayı biraz geçti. fotoyla katılıyorum aranıza :)

• Renk: Kum gri.. alırken 2011 de çıkmış bir renk olduğunu söylediler ne kadar doğru bilmiyorum ama dışarda görmediğim bir renkti. Ben görünce bayıldım. geçmiş sayfalarda kum gri foto isteyen arklar da olmuş.. faydası olur diye duşunuyorum..

• @turk_mixed
    kasko işini gidip soracaksın yada telefondan soracaksın. burada bilen varmı bilmiyorum.
    bizim araçlarda camları kumandadan kapatamıyorsun. bence eksiklik.aynalar kumanda ile kapanıyo ama camlar kapanmıyor. ilginç

@edgarallenpoe
    valla o korku bendede var. annenem felan eski araç kapılarına alışık. bunda da bazen öyle yapıyolar içim cız ediyo kırıldı kırılacak diye.

@allegroo
    hayırlı olsun. 26 plaka görünce içim bir hoş oldu
    bende eskişehideyimde o yüzden. aracınız rengi kum gri sanırım. evet kum gri 2011 de renk katoloğuna girmiş
    eskişehirde 41 plaka kum gri fiesta görürseniz o benimdir bir önceki sayfada aracımın resimleri de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eoudoxias -- 20 Aralık 2010; 19:27:22 >
  • Sana da hayırlı olsun. iyi gunlerde kullan.. :) henuz karşılaşmadık.. ama 26 plaka kum gri araçlar gordum 1-2 tane.. Renk tutuldu galiba imzalarda çokça gördüm ya da dönüp dolaşıp hep aynı kişiler yorum yazıyor. heuheu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allegroo -- 20 Aralık 2010; 19:50:11 >
  • @allegroo
    sağol. bende gördüm 2-3 tane. bu renk tuttu ya. millet gri yerine bu rengi alıyor herhalde artık.
  • arkadaşlar herkese selamlar. 2 ay öne fiesta tdci x paketini aldım 34000 tlye. araçtan genel olarak memnunum ancak mp3de çok sıkıntı yaşıyorum. sürekli takılmalar oluyor tragda sorun yoktu garantıte verene kadar. garantiden geldi bu sefer trag parçalardada donmalar oldu. gene geri verdim yenisi ile değiştirilmesini istedim. bilmiyorum ne olacak. yazım sırasında yuksek hızla yazdırmışındır falan dediler alakası yok een düşük hızda yazdırdım üstelik okuma hatasını fordun orjinal tanıtım cdsindede yapması yazım kaynaklı sorun olmadığının göstergesi..ne yapacam bilmiyorum ama bu durum arabayı aldığıma pişman etti neredeyse
  • herkese selamlar
    ben istanbul ford bayisinde satış uzmanıyım,sormak istediğiniz donanım fiyat yada bulamadığınız araç olursa yardımcı olabilirim,aynı zamanda fiesta kullanıcısıyım.tesadüfen bir bilgi ararken buldum forumu v ıyıkı tesadüf olmuş diyorum,aranızda olmaktan mutluyum.
    sayg.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aylinbakir

herkese selamlar
    ben istanbul ford bayisinde satış uzmanıyım,sormak istediğiniz donanım fiyat yada bulamadığınız araç olursa yardımcı olabilirim,aynı zamanda fiesta kullanıcısıyım.tesadüfen bir bilgi ararken buldum forumu v ıyıkı tesadüf olmuş diyorum,aranızda olmaktan mutluyum.
    sayg.

Eresinler ?
  • hayır,kent otomotiv
  • quote:

Orijinalden alıntı: aylinbakir

hayır,kent otomotiv

oncelıkle hosgeldınız,

aramızda bır satıs temsılcısı olması guzel arac alacak kısılere bırıncı elden bır yardımcı olabılırsınız....

beylıkduzu kent otomotıv mı bu arada?

artık yenı servısım kent oto oldu semt degısıklıgı nedenıyle kaporta bolumu guzel calısıyor ama mekanık bolumunde sorun var gıbı....
  • 
Sayfa: önceki 878879880881882
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.