Şimdi Ara

USTA ARANIYOR 0xc0000005 HATASI acil pls.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
3.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar slm forumu ve neti baya araştırdım fakat benim sorunuma bir çözüm bulamadım sorunum şu ki.
    sistemimde winamptan bs playerden w.media playerden müzik dinlerken ya kapanıp sistem bir sorunla karşılaştı hata kodu 0xc0000005 hatasını veriyor.
    ayrıyetten firefox ve explorer da gezinirken yine aynı hatayı verip kapanıyor.sistem p-d 2,8 160 gb sata 1 gb ddr2 ram ide dvdrw asus 300 w psu gigapyte 945pl anakart sahappire x550 256 mb pcı sorun nedir arkadaşlar.
    ustalar hadi düzeltelim şu işi.

• Merhaba foruma yeni üye oldum
    Sistemim:
    İntel Core 2 Duo 6300e 1.86 ghz
    İntel D946GZIS Anakart
    Sapphire Ati X1600Xt Ekran Kartı
    1 Gb 667 Mhz Bellek
    3200 Seagate 16 mb Hard Disk

Ben bazı uygulamalara(oyunlar :D) girdigim zaman bir süre sonra hata mesajları alıyorum biosumun son versiyonunu yükledim . herşey yolunda gözüküyor ama şu mavi ekranlardan kurtulamadım. Acaba neden kaynaklanıyor yardım ederseniz sevinirim.

Bu arada denedigim driverların birinde ekrana hata iletisi gelmeden sadece bilgisayar reset atıyor.
    dakika tuttum her 45 50 dakikada(oyun oynarken son ayarlarda ). Öyle bir şansım olsayd zaten denerdim. Peki sence anakartın bir arızası olabilir mi ?
    onnorgs Yanıt Tarihi - 24 Ara 2006 : 23:49:59
    --------------------------------------------------------------------------------
    hmm buda olmadı demek, bu dep dediğin olayı net olarak kapattın değilmi? eğer depi kapatmışsan ve yine sorun devam ediyorsa, bence kurduğun diğer donanım driver ve programları bir gözden geçir...mesele formattan sonra tüm herşeyi kurup oyunu açıp test etmektense, sadece ekran kartı gibi oyun açmak için mecburi olan şeyleri kurup o şekildede deniyebilirsin yani pcde minimum sayıda driver ve program kurulu olarak diyorum (bir oyunu açmayı sağlayacak minimum bileşenler)..

böylece program yada driverlarda bir uyumsuzluk varsa burdan anlayabiliriz.

önemli bir not:aynı anakarta sahip bir başkası ilede görüşüyorum photoshop,corel ve bilimum pcyi zorlayan grafik uygulamaları kullanmasına rağmen son derece sorunsuz gidiyor... buda aklında bulunsun... çözüme ulaşırsan eğer buraya yaz. keşke arkadaşının ekran kartınıda sende deneyebilseydin o zaman çok daha net fikrimiz olurdu....
    Kusey Yanıt Tarihi - 24 Ara 2006 : 20:16:02
    --------------------------------------------------------------------------------
    Maalesef gene aynı.. Bu hatalardan kurtulamıyacağım sanırım.zaten anakarttan olacagından emin degilim ama başkalarının yorumlarına göre ondan başkası gelmiyor aklıma . Hayır korkuyorum pc birinin kafasına düşecek die. Atıcam sonnda aşagıya.
    onnorgs Yanıt Tarihi - 24 Ara 2006 : 14:09:33
    yetersiz powerlar sistem kilitlenmesinden anlamsız kapanma ve hatalara kadar her tip soruna yol açar, eskiden bir powerimla pcyi fazla zorlayan oyunlarda siyah ekrana geçiyordu birden, poweri değiştirince sorun çözüldü,

evet sen driverlari birkaç farklı olarak kesin dene. sonra 0xc0000005 hata kodu ile ilgili önemli bilgiler buldum.bu hata DEP denen ve windowsun kötü yazılmış kodlara karşı bir koruma sistemi ancak zaman zaman kapatılması tavsiye ediliyor.http://www.microsoft.com/technet/pr...p2mempr.mspx bu linkte DEP ve sayfanın alt kısmındada nasıl kapatılacağı yazıyor, kapatma kısmını özenle okuyup yapmanı istiyorum sanırım bu sayede sorundan kurtulabileceğiz, hatta son kısmı burayada kopyalayayım.

Yönetici olarak oturum açan son kullanıcılar, Sistem Özellikleri iletişim kutusundaki Veri Yürütme Engellemesi sekmesini kullanarak DEP'yi OptIn ve OptOut ilkelerinden biri olarak yapılandırabilir. Aşağıdaki yordam, bilgisayarda DEP'nin nasıl el ile yapılandırılacağını anlatmaktadır:

1.
    Başlat'ı ve Denetim Masası'nı tıklatın, sonra da Sistem’i çift tıklatın.

2.
    Gelişmiş sekmesini tıklatın. Ardından, Performans altında Ayarlar'ı tıklatın.

3.
    Veri Yürütme Engellemesi sekmesini tıklatın.

4.
    OptIn ilkesini seçmek için, Sadece önemli Windows program ve hizmetleri için DEP'yi aç seçeneğini tıklatın.

5.
    OptOut ilkesini seçmek için, Seçtiklerim dışındaki tüm program ve hizmetler için DEP'yi aç seçeneğini tıklatın.

6.
    OptOut ilkesini seçtiyseniz, Ekle'yi tıklatın ve DEP kullanmasını istemediğiniz uygulamaları ekleyin.

linkteki tablodada görebilirsin, burda DEP i kaparken önce DEPi komple kapatıp ve yeni ekran kartı driverların ile hemen hata veren oyunlardan bir tanesini test etmeye başla...yanıtını bekliyorum, sorunun için dikkat edersen baya bir araştırıyorum çünkü anakartı hemen değiştirme yoluna gitmeyip en azından elimizden geldiğince sorunu çözmeye çalışalım...bekliyorum yanıtı
    Kusey Yanıt Tarihi - 24 Ara 2006 : 13:17:41
    bu arada çogu hata kodu da 0xc0000005 olarak çıkıyor bunun açıklamasını bilen warmı acaba ?
    Kusey Yanıt Tarihi - 24 Ara 2006 : 13:16:25

onnorgs'tan alıntı:
    Bugün bir arkadaşımın pcde bazı videolar çok parlak yada bozuk çıkıyordu daha önce böyle bir problem yoktu, hemen yeni ekran kartı driverları kurduk olmadı, üşenmeden 2 ayrı (farklı zamanlarda çıkmış) driver daha denedik ve 1 tanesi bizi sonuca götürdü.şimdi burada 1 driver deneyip olmayınca da hemen suçu ekran kartında yada farklı bir yerde arayacaktık, o yüzden sana diyorum ki en az 3 ayrı ati driveri dene, bizzat başımıza geldi.

bunun dışında hala devam ediyorsa (ram in sağlamlığı belli artık) o yüzden ben birazda insiyatfini kullanarak arkadaşının ekran kartını senin makinada dene diyorum, çünkü özellikle oyunlarda olduğuna göre ben ekran kartını sorumlu görüyorum, ayrıca bize kasa ve psu nu yazarsan (marka olarak) çok iyi olur çünkü kötü psu lar hertür saçma sapan hatalara yol açabilirler.yanıtını bekliyorum, umarım çözersin çünkü gerçekten çok sinir bir durum...

not:burda intel anakartı temize çıkarmaya çalışıyorum gibi algılanmasın çünkü d946gz nin gayet güzel ve sorunsuz çalıştığımı gördüğüm için bende onu almaya karar verdim, ve ekran kartını denemeden hemen anakartı değiştirme yoluna gitme bence yazık etme...bekliyorum yanıtı....

Driverları birasdan deniycem power supply frisby dual kasa ile gelen bir güç kaynagı üzerinde 450 w yazıyor ama bana gerçekçi gelmedi. Ayrıca neden power supply hataya yol açsın bunu da anlıyamadım.
    onnorgs Yanıt Tarihi - 23 Ara 2006 : 21:26:15
    Bugün bir arkadaşımın pcde bazı videolar çok parlak yada bozuk çıkıyordu daha önce böyle bir problem yoktu, hemen yeni ekran kartı driverları kurduk olmadı, üşenmeden 2 ayrı (farklı zamanlarda çıkmış) driver daha denedik ve 1 tanesi bizi sonuca götürdü.şimdi burada 1 driver deneyip olmayınca da hemen suçu ekran kartında yada farklı bir yerde arayacaktık, o yüzden sana diyorum ki en az 3 ayrı ati driveri dene, bizzat başımıza geldi.

bunun dışında hala devam ediyorsa (ram in sağlamlığı belli artık) o yüzden ben birazda insiyatfini kullanarak arkadaşının ekran kartını senin makinada dene diyorum, çünkü özellikle oyunlarda olduğuna göre ben ekran kartını sorumlu görüyorum, ayrıca bize kasa ve psu nu yazarsan (marka olarak) çok iyi olur çünkü kötü psu lar hertür saçma sapan hatalara yol açabilirler.yanıtını bekliyorum, umarım çözersin çünkü gerçekten çok sinir bir durum...

not:burda intel anakartı temize çıkarmaya çalışıyorum gibi algılanmasın çünkü d946gz nin gayet güzel ve sorunsuz çalıştığımı gördüğüm için bende onu almaya karar verdim, ve ekran kartını denemeden hemen anakartı değiştirme yoluna gitme bence yazık etme...bekliyorum yanıtı....
    BU BAŞKA Bİ SİTEDEN ALINTIDIR İŞE YARAYABİLİR

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.