İktisat mı İşletme mi Kamu yönetimi mi???
67 Cevap52621 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
[Poll]

İktisat mı İşletme mi Kamu yönetimi mi???

İktisat
  38% (115)
İşletme
  30% (93)
Kamu Yönetimi
  30% (93)

Toplam oy : 301

(en son oy tarihi : 15 Aralık 2012; 6:24:31) 
Giriş

10 Mesaj
27 Haziran 2008; 18:19:30 

Arkadaşlar bu konu var mı ya da buna eşdeğer bir başlık açıldı mı araştırmadım ama gerçekten önemli bi konu oldugun düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum. Sizce hangisi daha iyi bi geleceğe sahip, zorlukları güzel yanları yorumlarınızı bekliyorum.. en azından kısa da olsa görüş belirtirseniz verdiğiniz oyun yanında çok daha iyi olur..

teşekkür ederim. konu varsa özür diliyorum, forumda yeniyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtylcn -- 27 Haziran 2008; 18:22:32 >

imza geyikleride soğuduu yavv :)

636 Mesaj
27 Haziran 2008; 18:37:19 

en kısa sürede üniyi bitirmek istiyorsan kamu yok ben biraz takilim ünide dersen diğer 2 seçenekten birini tercih edebilirsin

KOBE

208 Mesaj
27 Haziran 2008; 18:40:53 

şahsen kamuyu tercih ederim

BMC 620 - 2oo3 - HiNo 94-95 - TRANSPORTER 2oo5

[[[[[__________DH VOLKSWAGEN KULÜBÜ__________]]]]]

343 Mesaj
27 Haziran 2008; 18:42:25 

iyi bir üniverstedeyse(adı olan) işletme olabilir iktisatta tabiiki aslınd hepsi birbirine yakın bölümler

10 Mesaj
27 Haziran 2008; 18:43:43 

insanın kafasını karıştıran da bu kadar birbirine yakın olmaları.. Matematiğim iyidir. İktisat yakın geliyo ama yine de bi sorayım dedimm..

4270 Mesaj
27 Haziran 2008; 18:46:51 

quote:

Orjinalden alıntı: gokhansar

en kısa sürede üniyi bitirmek istiyorsan kamu yok ben biraz takilim ünide dersen diğer 2 seçenekten birini tercih edebilirsin

bu bölümler arasında en kolayı kamudur en zoruda iktisat.ben ne yaptım gittim ortasını buldum işletme seçtim

15-inch MacBook Pro with Retina display | iPhone 5S 16GB Space Grey | Apple TV3 | iPad Mini Retina 32GB WiFi+Cellular

1099 Mesaj
27 Haziran 2008; 18:46:52 

İktisatta göreceğin en ileri matematik türev birazda integraldir.Çok iyi bir matematiğe gerek yok.İktisat daha çok soyut düşünce üzerinedir,farzedelim ki demeye alış :p

İlerde devlette işe girmek istiyorsan iktisatı seç,işletmeden uzak dur.

Özel istiyorsan işletme-iktisat fark yok gibi.

Kamu hakkında fikrim yok.

28 Mesaj
27 Haziran 2008; 18:52:40 

Devlette çalışmak istiyorsan Maliye veya iktisat tercih etmelisin. Kpss sınavında başarılı olanlar genellikle maliye ve iktisat öğrencileri oluyor. İktisata gidersen özel sektörde de iş bulabilirsin. Bankaların sınavlarına girip veznede işe başlayabilirsin. İşletme ise sözel ağırlıklı bölüm olması lazım. İktisat kadar sayısal yoktur. Zaten iktisatta da fazla sayısal yok. Daha 1. sınıftayım ama öyle tahmin ediyorum . Ama işletme veya iktisat bölümlerinin ingilizcelerini okuyabilirsen özel sektörde daha avantajlı olursun diyebilirim.

10 Mesaj
28 Haziran 2008; 0:49:51 

özel bi şirket tabiiki tercihim.. dil de öğrenicem ayrıca iktisat sanki daha iyi gibi geliyo ne bileyim yardım istedim işte.. :)

28 Mesaj
28 Haziran 2008; 0:50:52 

uluslararası ilişkiler, aynı fakülte..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Haziran 2008; 1:15:16 

uliyi tek gecerım

511 Mesaj
28 Haziran 2008; 1:22:09 

iktisat bir bilim dalıdır, işletme ise iktisatın alt dalıdır ama daha sözel bir bölüm olduğunu söyleyebilirim... Kamu yönetimi bambaşka bir şey zaten kamuyu yönetiyorsun işte :P . Bana sorarsan iktisat oku sonra işletme yüksek lisansı yap ama, iktisat biraz matematik ister...

Bizi sevenleri üzmeyelim baba... ||
Metin OKTAY

2788 Mesaj
28 Haziran 2008; 1:39:11 

Kolay olsun diyosan işletme işe yarasın diyosan kamu yönetimi

FANATİK SE'Cİ DEĞİLİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİM!!!!!!!!!!!!

700 Mesaj
28 Haziran 2008; 1:48:40 

hiçbiri

2598 Mesaj
28 Haziran 2008; 2:02:34 

Bir iktisat mezunu olarak şunu açıkça diyebilirim ki , bu 3 bölüm içinden üniversitede bilim yapıldığını sadece iktisat bölümünde okuyarak hissedebilirsiniz.

31 Mesaj
28 Haziran 2008; 15:28:57 

iktisat

isletme kamu

10 Mesaj
28 Haziran 2008; 23:43:56 

ya benim bitirdiğim 4 yıllık iktisat/işletme/kamu ile aöf iktisat/işletme/kamu aynı kefedeymiş.. ama bu haksızlıkk..

4854 Mesaj
29 Haziran 2008; 0:04:34 

bir kamu yönetimi mezunu olarak iktisat tercih ederim..

bir işletmecinin yaptığı her işi rahatlıkla yapabilirler.. onların gördüğü çoğu dersi görürler.. ama bir işletmecinin sayısal yönü zayıf kalır.. gerek iktisat gerekse de istatistik.. bunlarda zayıftırlar.. kamu yönetimi mezunu çoğunuı görür ama yüzeyseldir.. hukuk yönü çok iyidir ama bir hukukçu kadar değildir..

bu nedenle yukarıda yazılanları göz önüne aldığımızda iktisat iyi bir tercih olabilir ve üniversite tercihi istersen İstanbul Üniversitesi...

3511 Mesaj
29 Haziran 2008; 0:47:43 

quote:

Orjinalden alıntı: mrtylcn

ya benim bitirdiğim 4 yıllık iktisat/işletme/kamu ile aöf iktisat/işletme/kamu aynı kefedeymiş.. ama bu haksızlıkk..

nesi haksızlık ya. hatta aöfdekilerin işi daha zor.

ayrıca işletme/kamu/iktisat mezunları ile ilgili yapılan sınavlarda da (mesala kpss alan bilgisi) aynı şartlarda giriyorsunuz. o zaman haksızlık omuyor mu aöflülere.

Alienware M18x R1 | Nebula Red | I7 2720qm | AMD 6970m CrossFireX | 1920x1080p WLED | Kingston 120GB SSD & 750gb 7200rpm HDD | 8gb HyperX 1866 PnP| DVDRW Combo |

Subaru Impreza 2.0 GT Turbo (GC8)

3511 Mesaj
29 Haziran 2008; 0:50:23 

arkadaşlar bende aöf adaleti bitirdim. 4 yıllığa geçeceğim ve kamu düşünüyordum ama yazılanları okuyunca kafam karıştı. iktisatın bana getirecekleri nelerdir? aynı zamanda ben memurum. iktisat mezunu olunca hakimlik/maliye vb gibi kurumların açtığı sınavlara başvurabilir miyim?

Alienware M18x R1 | Nebula Red | I7 2720qm | AMD 6970m CrossFireX | 1920x1080p WLED | Kingston 120GB SSD & 750gb 7200rpm HDD | 8gb HyperX 1866 PnP| DVDRW Combo |

Subaru Impreza 2.0 GT Turbo (GC8)

28080 Mesaj
29 Haziran 2008; 1:00:25 

En kolayı kamudur. Sonra işletme sonra iktisat.
Ama en iyisi de iktisattır. İktisat gerçekten olayları bilimsel olarak ele alır.

İktisatta olaylara makro açıdan bakarsın. Ama mikrosunu da öğrenirsin. Uluslararası iktisadı, devlet iktisadını, piyasaları öğrenirsin.
İşletmede olaylara mikro açıdan bakarsın. Makrosundan mahrum kalırsın. Sadece işletmeciliği öğrenirsin.

İşletme daha sözel iktisat daha sayısaldır. Çok aşırı sayısal değil. Sadece işletmeye göre biraz daha sayısal.

İşletme bana göre okunası bir bölüm değil. Amacım iktisat okumaktı. Ve okuyorum şu anda.
Ve şunu söyleyeyim. İşletmeci bir kaç kişi ile piyasalar ekonomi vs üzerine biraz muhabet etmek isteyince bi yere kadar gidebiliyorsun. Sonrasında tıkanıyorlar. Benim gördüklerim öyle en azından.

Karar senin. Tavsiyem iktisat.

1,6180339887498948482045868343656381177203091798057628621354486227052604628189024497072072041893911374847540880753868917...

2161 Mesaj
29 Haziran 2008; 1:14:03 

quote:

Orjinalden alıntı: PHI

En kolayı kamudur. Sonra işletme sonra iktisat.
Ama en iyisi de iktisattır. İktisat gerçekten olayları bilimsel olarak ele alır.

İktisatta olaylara makro açıdan bakarsın. Ama mikrosunu da öğrenirsin. Uluslararası iktisadı, devlet iktisadını, piyasaları öğrenirsin.
İşletmede olaylara mikro açıdan bakarsın. Makrosundan mahrum kalırsın. Sadece işletmeciliği öğrenirsin.

İşletme daha sözel iktisat daha sayısaldır. Çok aşırı sayısal değil. Sadece işletmeye göre biraz daha sayısal.

İşletme bana göre okunası bir bölüm değil. Amacım iktisat okumaktı. Ve okuyorum şu anda.
Ve şunu söyleyeyim. İşletmeci bir kaç kişi ile piyasalar ekonomi vs üzerine biraz muhabet etmek isteyince bi yere kadar gidebiliyorsun. Sonrasında tıkanıyorlar. Benim gördüklerim öyle en azından.

Karar senin. Tavsiyem iktisat.

edelim bir ara muhabbet o zaman hem işletme hem iktisat okuyan biri olarak.bi yere kadar gitmeyelim seninle de

Nothing Doing

5725 Mesaj
29 Haziran 2008; 1:57:18 

Kumuyu seçeneklerin arasıondan çıkaryıp yerine maliyeyi koy. İyi bir üniversite tuturuyorsan işletme iktisat yada maliye farketmez hedeflerine rahatlıkla ulaşırsın. Ama illa müfettiş yada uzman vs olacam diyorsan iktisat yada maliye tercih et.

Chi of love

Uzaklaştırılmış
29 Haziran 2008; 2:16:51 

quote:

Orjinalden alıntı: ramazanyurt

ayrıca işletme/kamu/iktisat mezunları ile ilgili yapılan sınavlarda da (mesala kpss alan bilgisi) aynı şartlarda giriyorsunuz. o zaman haksızlık omuyor mu aöflülere.

Aynen asıl bize haksızlık...

28080 Mesaj
29 Haziran 2008; 10:59:15 

quote:

Orjinalden alıntı: paTRon

edelim bir ara muhabbet o zaman hem işletme hem iktisat okuyan biri olarak.bi yere kadar gitmeyelim seninle de

Beklerim

Ben de bu dönem çift anadal'a başlıyorum inşallah. Seçeceğim bölüme karar veremedim gerçi henüz

1,6180339887498948482045868343656381177203091798057628621354486227052604628189024497072072041893911374847540880753868917...

56 Mesaj
29 Haziran 2008; 11:01:35 

Kamu tabiiki Mülkiyede Kamu okusan Süper olur

İşletme okuma derim

• EraN

ATAM İZİNDEYİZ!
    Only No1 Can judge me

3286 Mesaj
29 Haziran 2008; 11:08:42 

matematiğin orta seviyenin az üstündeyse işletme ,

eğer matematikten çakmam kafam basmaz dersen kamu

LOL TR : Gundam Exia

Uzaklaştırılmış
29 Haziran 2008; 11:57:17 

herkes işletme okuyor.bemde bi farklilikolmali dimi iktisat secicem 3 sınıfda sonra bi işletme yuxek lisansı cilası cekeriz tam olar

336 Mesaj
1 Temmuz 2008; 15:10:23 

ben de hukuk, işletme, iktisat üçlüsü arasında kaldım. hangisini seçsem hala kararsızım.

423 Mesaj
1 Temmuz 2008; 15:15:26 

Siyaset bilimi ve uluslararsı ilişkiler. Şahsen ben birtek bu bölümü istiyorum.

Katılım zamanı: 10 Nisan 2006

3849 Mesaj
1 Temmuz 2008; 15:21:52 

üçü de işe yaramaz...

elimizi sallasak, ya işletmeciye ya iktisatçıya, ya kamucuya çarpıyor...

Nemrut,Hz. İbrahim’in ateşte yakılması emrini verdikten sonra meydanın ortasına odunlardan çok büyük bir yığın yapılmasını istemiş. Odunlar yanmaya başladıktan sonra alevler o kadar yükselmiş ki çocuklar adeta bulutların tutuşacağını sanmış. Hayvanlar korkup kaçmış. Kralın askerlerine verilen emir, Hz.İbrahim’in mancınıkla ateşin tam ortasına atmakmış. Bunu yapmalarının nedeni, herkesin bu olaydan ders alıp Nemrut’un ne kadar güçlü bir kral olduğunu anlamasıymış. Bir daha kimsenin, İbrahim (a.s) gibi, ona karşı gelmeye cesaret etmemesini sağlamakmış. -Bu sırada bir karınca da ağzında küçücük bir damla suyla koşa koşa ateşe doğru gidiyormuş. Hem de boyu göklere varan cehennem ateşine doğru. Başka bir karınca, onun bu telaşını görünce hemen yanına yaklaşıp dayanamayarak sormuş: “Hayrola, nereye böyle, ne bu acelen?” Ağzında bir damla su taşıyan karınca, o bir damlayı ellerinin arasına alıp, “Duymadın mı?” demiş. “Nemrut, İbrahim (a.s)’i ateşte yakacakmış.”
Bu yüzden, ben de ateşin olduğu yere su taşıyorum. Bu sözleri duyan karınca, kendini tutamayarak kahkahalarla gülmeye başlamış. “Sen şu ateşe yüzünü dönüp hiç bakmadın mı?” diye sormuş. “Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?” Su taşıyan karınca, kendinden gayet emin bir şekilde “olsun” demiş. “Hiç olmazsa safım belli olur”…

2566 Mesaj
1 Temmuz 2008; 15:22:47 

bence hiçbiri bi çeko mezunu olarak konuşuyorum kamu kolaydır ama hep sap vardır iktisat işletmeyi anlatmaya gerek yok zaten çeko bence hem dersleri kolay hem sınıf ortamı güzeldir bol kız vardır benim sınıfımda 1 erkeğe 4 kız düşüyordu hemde geleceğin mesleği hatta günümüzün mesleklerinden bide kendini kurslarla felan iyi geliştirirsen havada kaparlar

Xbox 360 Elite (gt:onuranik52)
Digitürk Plus+
D-Smart HD
Samsung Galaxy S III

Uzaklaştırılmış
1 Temmuz 2008; 15:27:50 

Peki bunları okuyunca torpile gerek var mı iş bulmak için

784 Mesaj
1 Temmuz 2008; 15:33:36 

quote:

Orjinalden alıntı: XanderJR

bu bölümler arasında en kolayı kamudur en zoruda iktisat.ben ne yaptım gittim ortasını buldum işletme seçtim

bende iktisat çok istiyodum ama işletme geldi iyikide gelmiş....

6430 Mesaj
1 Temmuz 2008; 15:35:07 

Kamu yön. ve iktisat öncelikte olsun ... siyasete ilgin varsa ve güncel konulara kamu yön. okuytabilirsin değilse iktisat... seçebilirsen de Hukuk seç..

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

10 Mesaj
18 Ağustos 2008; 21:48:37 

Valla herkes seçtiği bölümü övüyo :)

ama ben seçimimi yaptım.. İktisat. kazandım.. yorumlarınız için teşekkürler :)

2783 Mesaj
18 Ağustos 2008; 21:51:45 

quote:

Orjinalden alıntı: mrtylcn

özel bi şirket tabiiki tercihim.. dil de öğrenicem ayrıca iktisat sanki daha iyi gibi geliyo ne bileyim yardım istedim işte.. :)

Özelse işletme seç ve ingilizceyi sağlam öğren hatta bir dil daha öğren.

53 Mesaj
18 Ağustos 2008; 22:43:44 

mümkünse iktisadi idari bilimler okuma :D
işletme mezunu olarak sölüorum

arkadaş var kamu bitirdim işletmeden çift anadalı var işsiz
arkadaşın dedii gibi
bu bölümleri okuyan çok

heea okuyup bitirip hemen işe gireni de var sonuçta

işletme kolay
iktisat zevkli
kamu deişik (köye su götürme birlikleri , trt müdürünün görevleri falan enteresan şeyler var aslında :D )

inşallah istedin gibi olur herşey

2160 Mesaj
19 Ağustos 2008; 3:27:48 

quote:

Orjinalden alıntı: Uzaktan Kumandan

üçü de işe yaramaz...

elimizi sallasak, ya işletmeciye ya iktisatçıya, ya kamucuya çarpıyor...

bayılıyorum böyle yorumlara mest oluyorum resmen. aöf bitiren adamları da aynı kefeye koyan böyle tiplere. aöf mezunlarını kötülediğimden değil ama askerlik erteleme vs. gibi nedenlerle işsiz kalacağını bile bile girip mezun olduktan sonra iş yok bu memlekette diyen üstüne bunları görüp böyle gereksiz yorum yapan kişilere de elimizi sallasak çarpıyor.

şahsi yorumum şu iibf doğru düzgün bir üniversitede okunduğu takdirde kariyeriniz açısından son derece iyi olur. sonuçta iş bulmak tamamı ile kendinizi geliştirmenize bağlı bu durum sadece bu üç meslek için geçerli değil tüm meslekler için geçerli. iyi üniversite iyi bir etiket ve kendinizi geliştirmeniz için iyi olanaklar sağlar avantajları bunlar. iibf okuma istiyor ve kariyerinizi düşünüyorsanız ücra üniversiteleri ya da aöf yi aklınızdan çıkarın. iktisat işletme farketmez sonuçta iş alanları hemen hemen aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vata -- 19 Ağustos 2008; 18:08:09 >

86 Mesaj
19 Ağustos 2008; 14:10:27 

quote:

Orjinalden alıntı: ramazanyurt

Birisi örgün öğretim, birisi açıköğretim. Açıköğretim okuyanlara bakıyorum, mesela adam iktisat okumuş, daha talepden arzdan bir haber. Düşün artık gerisini. İktisat çok geniş sosyal bir bilimdir. İşletme ise; ona göre daha basit kalıyor. Ben iktisat okuyorum. Ben kafa patlatıyorum sınav öncesi, işletme okuyan adam ense yapıyor.

Ayrıca ne okursan oku; iş sende bitiyor. Bu bölümlerden herhangibirini bitiripte, dolu dolu mezun olan adam azdır. Büyük şehirler hariç(İst., İzmir, Ank...) her ilin eğitimi beş aşagı beş yukarı aynıdır. Sen kendini geliştirdikten sonra hepsini yaparsın. Ama ben iktsatı 1. sıraya koyuyorum. Eğer soracağınız bir şey varsa; PM atın msn adresimi vereyim.

Segui il tuo corso, e lascia dir le genti. Karl MARX

1883 Mesaj
19 Ağustos 2008; 15:07:39 

iktisat,işletme ,maliye okunur

kamu yönetimi,uluslararası ilişkiler okunacak bölümler değil hikayeler(teoriler ) tavan yapmış bu iki bölümde
mezun olmuş biri olarak diyorum bunu

Katılım zamanı: 16 Nisan 2002

Macaristan’daki Türk anıtları - tıkla

343 Mesaj
19 Ağustos 2008; 15:20:31 

quote:

Orjinalden alıntı: vata

bayılıyorum böyle yorumlara mest oluyorum resmen. aöf bitiren adamları da aynı kefeye koyan böyle tiplere. aöf mezunlarını kötülediğimden değil ama askerlik erteleme vs. gibi nedenlerle işsiz kalacağını bile bile girip mezun olduktan sonra iş yok bu memlekette diyen üstüne bunları görüp böyle gereksiz yorum yapan kişilere de elimizi sallasak çarpıyor.

şahsi yorumum şu iibf doğru düzgün bir üniversitede okunduğu takdirde kariyeriniz açısından son derece iyi olur. sonuçta iş bulmak tamamı ile kendinizi geliştirmenize bağlı bu durum sadece bu üç meslek için geçerli değil tüm meslekler için geçerli. iyi üniversite iyi bir etiket ve kendinizi geliştirmeniz için iyi olanaklar sağlar avantajları bunlar. kariyerinizi düşünüyor ve ücra üniversitelerde ya da aöf okumak istiyorsanız hiç bulaşmayın derim. iktisat işletme farketmez sonuçta iş alanları hemen hemen aynı.

Kesinlikle haklısınız

2160 Mesaj
19 Ağustos 2008; 18:09:14 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vata -- 19 Ağustos 2008; 18:07:17 >

2160 Mesaj
19 Ağustos 2008; 18:11:58 

yani dediğim gibi o bu şu farketmez mühim olan bir mesleği hakkını vererek yapmak. bunu yapmak için gerekli donanıma sahip olmak. aöf de ya da taşra üniversitelerinde bu donanıma sahip olmanız zor. bu nedenle iş bulamamanız da normal.

201 Mesaj
19 Ağustos 2008; 20:18:08 

quote:

Orjinalden alıntı: vata

yani dediğim gibi o bu şu farketmez mühim olan bir mesleği hakkını vererek yapmak. bunu yapmak için gerekli donanıma sahip olmak. aöf de ya da taşra üniversitelerinde bu donanıma sahip olmanız zor. bu nedenle iş bulamamanız da normal.

Herkes Boğaziçinde mi okuycak?

2160 Mesaj
19 Ağustos 2008; 21:57:07 

quote:

Orjinalden alıntı: BEETHOVEN

Herkes Boğaziçinde mi okuycak?

doğru düzgün ve rahat iş bulabilmek istiyorsanız bir katkısı olur boğaziçi ve onun gibi ünilerin. elli kere dedirtmeyin bana iş adamda biter odtü bitiren ne gerzekler var ama taşrada üni okuyanların işi çok daha zor. onu demek istiyorum.

12 Mesaj
20 Ağustos 2008; 11:04:08 

kamuuuuuuu 4ever :D

394 Mesaj
20 Eylül 2008; 22:08:35 

bende karar aşamasındayım, Allah'tan hayırlısını diliyorum İnşallah.

Dikey Geçiş Yapmayı düşünen MYO mezunu kimseler varmı ?

977 Mesaj
22 Eylül 2008; 12:24:00 

kamu yönetimi bu yıl başlıyorum bana hitab eden bir bölüm gibi gerçi ne zaman bitiririz o da ayrı bir mevzu

Alimler olmasaydı biz şuanda kördük...

86 Mesaj
23 Eylül 2008; 1:45:07 

Arkadaşım, Çukurova tarafında iş bulursun. Diğer tarafları bilemem. Kardeşim 4 yıl okuyupta daha iktisat nedir, işletme nedir... bir haber adamla, bu işe emek vermiş, bu işe gönül vermiş adamı aynı kefeye koymayın. Ya boş adamlar ne okursa okusun boş. Ama; dolu insan işde bulur, kariyerde yapar, çocukta kardeşim. Sen bir emek sarf et, o zaman kapılar sonu kadar açılır. Ha istisnai durumlarda var. Ama genelde, dürüst ol, çalış, oku.... Yolun açık olur.

Segui il tuo corso, e lascia dir le genti. Karl MARX

0 Mesaj
22 Mart 2009; 1:34:14 

bence örgün eğitim tabiki farklı. yüzmeyi kitaptan öğrenipte denizden kurtulanı hiç görmedim.çalıştığım şirket odtü den başkasına itibar etmiyor.adamlar en az
3 dil biliyor.genc ve çalışkanlar

Uzaklaştırılmış
23 Mart 2009; 15:31:21 

torpilin yoksa yada boğaziçi mezunu falan değilsen hiçbiri işe yaramaz

13 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:05:35 

[font="Times New Roman"][size=4]BEN MYO BİLGİSAYAR MEZUNUYUM IKTISATLLA ISLETME ARASINDA KALDIM SIZCE HANGISINE GITEM II OLUR GELCEGIM ICIN DIKEY GECIS YAPMCAMDA

heyyyyy GİDİ KaRaDeNiZ....

194 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:23:46 

evet aynı sorun bendede var dgs de hangisini seçmeyliyiz iktisatmı işletmemi iktasatı biraz araştırdım daha sözel geldi bana bide iktisat mezunu az işletmeye göre

976 Mesaj
23 Ekim 2009; 0:35:54 

yazılın işletmeyi okuyup bitirin işte.kimse sözeldi sayısaldı bakmaz işe alırken.elinde diploman olsun birazda yeterliliğin olsun tamamdır.Hem bi tiyo veriyim son atamada alınan çoğu pc işletmeni işletme mezunlarından alındı.

194 Mesaj
23 Ekim 2009; 1:00:43 

sözele sayılsala işe alan bakmaz da biz bakarız :D çünkü sayısal zayıf sözel öğrencisi olarak en rahat okuyabilceğimiz bölümü arıyorum ezberim iyidir

174 Mesaj
27 Ekim 2009; 11:45:15 

dpü - iktisat okuyorum. zor valla ama iyi bölüm

Ben,ben oldugum sürece yaşarım.

1238 Mesaj
27 Ekim 2009; 13:26:04 

kamuyu boğaziçinde de okusan aynıdır hakkari ünv. de okusan da aynıdır.

iş torpile bakar torpil yoksa uzak durun kamu dan.

misal kaymakamlık sınavında yazılı sınavı geçtin. emniyet müdürü yardımcısı dayın yoksa mülakatta elenir gidersin. niceleri bu yolda heba oldu gitti. sana mı düştü torpilsiz kazanmak

bir kelebek avcısı bile çalıların yırttığı ayaklarla koşmak zorundaysa, hayatın anlamını eliyle koymuş gibi bulmak kimin harcıydı ?

Uzaklaştırılmış
27 Ekim 2009; 16:35:57 

sen okuduysan ben okulu bırakıyorum

quote:

Orijinalden alıntı: LAZ_08

[font="Times New Roman"][size=4]BEN MYO BİLGİSAYAR MEZUNUYUM IKTISATLLA ISLETME ARASINDA KALDIM SIZCE HANGISINE GITEM II OLUR GELCEGIM ICIN DIKEY GECIS YAPMCAMDA

1745 Mesaj
27 Ekim 2009; 19:00:53 

quote:

Orijinalden alıntı: NakkrazeN

Siyaset bilimi ve uluslararsı ilişkiler. Şahsen ben birtek bu bölümü istiyorum.

Kaç dil biliyorsun ?

quote:

Orijinalden alıntı: rewanius

ben de hukuk, işletme, iktisat üçlüsü arasında kaldım. hangisini seçsem hala kararsızım.

Hocam sen zaten okumuyor muydun ?