Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (262. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.494
Cevap
103
Favori
880.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2004 tekna aracımın direksiyondan ranyo kontrol düğmeleri birden bire çalışmamaya başladı, yol bilgisayarı düğmesi çalışıyor fakat radyo kontrol edilemiyor
    Sebebi ne olabilir bu tuşların aktif edilme yöntrmi falan mı var yoksa bozuldular mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar.
    Micra almayı düşünüyorum, 2012 1,2 Passion otomatik alacağım ama şanzuman cvt mi değil mi bilmiyorum. Bu araçlarda bütün otomatikler hep CVT mi?
  • muratkaya kullanıcısına yanıt
    Yeni kasalar CVT eskiler tam otomatik

• quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Yeni kasalar CVT eskiler tam otomatik

Cevap için teşekkürler.
    CVT olması daha iyi değil mi? Vites geçişlerinin hiç hissedilmediği yazılmış. Bir de küçük hasarlı (ekspertizli), abs, asr, esp, yokuş kalkış desteği olan 47000 km'de micra için 36000TL'ye anlaştık. 2 aydır ara ara bakıyorum ve normal piyasası bu gibi geldi bana ne dersiniz?
  • muratkaya kullanıcısına yanıt
    CVT nin avantajı yakıt dezavantajı ise gücü kayış ile iletmesi ileride sıkıntı olursa ondan kaynaklanir. Fiyat olarak piyasaya bakılırsa normal, muadillerini donanım ve fiyat olarak kıyaslama yaptıysanız ve size uygun geldiyse sorun yok

• Mrb k12 yakit tuketimi hk bilgi verebilirmisin manuel tşk ler

• karabil07 K kullanıcısına yanıt
    Benim karışık 6,5 lt civarıydı, ş. dışı 5-5,5 lt.
  • Bu arabada bluetoothla telefon görüşmesi yapabiliyoruz ama telefondaki müzikleri arabadan dinleyemiyoruz bunun bir yolu var mı?

• merhaba arkadaşlar,

2012 ocak ayinda sıfır olarak aldigim 2012 model en dolusu olan punch donanım micramı satıyorum. forumdan talip olan arkadaşlara fiyatta yardımcı olurum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-satilik-nissan-micra-2012-punch-manuel-259125834/detay/
  • Bende 2011 micra tecna alıyorum ama yinede tam içime sinmedi bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeY09 -- 28 Şubat 2016; 19:30:46 >
  • istanbulturkusu İ kullanıcısına yanıt
    Kaca veriyorsunuz

• Arkadaşlar herkese merhaba. 2011 model Nissan Micra 1.2 aracımızı araç değiştireceğimiz için satıyoruz. İlgilenen arkadaşlar irtibata geçebilirler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-ilk-kullanicisindan-hasarsiz-temiz-2011-nissan-micra-268415993/detay

• merhaba...
    Kasım ayında otomatik vites yeni micra aldık.
    şu an full depoyla yaklaşık 40 lt benzinle 300 km yol gidiyor.
    bunun için servisi aradım havalar soğuk motor yeni kullanıma bağlı normal dediler.
    ama bence normal değil.
    önceden 2011 vardı otomatik micra 7-8 civarı yakıyordu...

bu durum ne zaman düzelir bilgi verirseniz sevinirim...
  • kanrascal K kullanıcısına yanıt
    Çok kısa mesafe 1-2 km sürülmüyorsa imkanı yok o tüketimin. Motor yeni diye fazla yakma olası ama 4-5 litre fazla da yakamaz.
  • 1-2 KM GİTTİĞİMİZDE OLUYOR 50 KM GİTTİĞİMİZDE.
    AMA hergün 1-2 km gidip çocuğu okula bırakıp öğlen alıyoruz.
    uzun mesafede yapıyoruz ama 50 km den fazla daha yapmadık uzun mesafe
  • Selamlar. Bundan 7 yıl önce ilk mesajımı attığımda micra alma arifesindeydim. Kısmet kardeşime almakmış. 2015 model. Yalnız o zaman da dikkatimi çekmişti frenler zayıftı. Arabayı kotülemek için değil ama frenler sert geldi. Yani tatlı bir dozlamayla fren sonucu alınmıyor. Sanki frenler şismiş gibi bi his veriyor frenlerken.Ki bir kez pombalamada bile fren tutuşu artıyor. Test aracını kullandım o da aynıydı. Bayanların biraz daha nazik bastığini varsayarak kiz kardeşim kaza yapar mi diye de içimde bir şüphe. Ben aldirdım aracı. O yuzden içimde bir kurt. Bu standart bir durumsa bile kurtulma yontemi var midir. Frenciler çare olur mu. Bu durum normal mi . bir el atarsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdaryal -- 2 Mart 2016; 19:37:11 >
  • Micra tekna 2011 üzüm siyah 1.2 arabam oldu hayalindeki nissan değil ama allah gurba gözlü minnak mı ve içine binenleri ve trafikte olan hepimizi korusun olmayanlara da nasip olsun

• aktuz A kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım merhaba ,

Sesin kaynaklarını sana tek tek sıralıyım bazılarına baktırmışsın ama sırasıyla motor takozu salıncak ( rotil boşluğu oluyor ) z rot v.s Eğer bunlara baktırdıysan 2 tane husus varki bunu tamircilerde servislerde atlıyor. Micralar da ve bir çok arabada ön fren balatalarının taşıyıcı dediği parçadaki pim lerde boşluk oluyor bu boşlukta bozuk yolda arabanın amortisörü patlak gibi ses çıkarttırıyor. Her balata sökülüp takıldığında bende bu sesi duyuyordum pimleri söküldüğünde üzerine hafif çentikler atılırsa sorun düzeliyor yeni pim almakta çözüm ama zamanla boşluk ondada olacak. Maliyetsiz çözüm olarak bir iki pim üzerinde atılan tık sesi kesiyor. Frenci bana pim kakalamak için zararlı demişti ama kendim ustam bunu yaptı yıllardır kullanıyorum ne ses var nede zararını gördüm.

İkinci olarak araba kalkarken ve dururken ki esneme de bir ses geliyorsa ki bu sesi kimse bulamadı ben buldum aracı lifte kaldırıp ( bu arada yaşım 40 / 13 yaşından beri araba kullanır ve özel ilgim vardır ) sesin kaynağını buldum. Egzost un katalitik konventör ile birleştiği bir nokta var yaylı vidalı bir bölge bu bağlantı kısmında bir conta var K12 micralar için yetkili servis fiyatı 70 tl K13 ler nedir bilmiyorum. Bu parça zamanla o birleşim yeri hareketli olduğundan conta aşınıyor ve kalkarken ve dururken araç tatlı yaylandığında tatlı bir tık tık diye vuruntu yapıyor istersen öncelikli olarak bunları kontrol ettir.

Herkeze hayırlı günler .
    Umut

• quote:

Orijinalden alıntı: karabil07

Mrb k12 yakit tuketimi hk bilgi verebilirmisin manuel tşk ler

Dostum merhaba ,

2005 model 133,000 km ( full bakımlı ) Olan aracım uzun yolda 4,5 / 5 ( 3,9 lt gördüğümde oldu ama o hızda yol bitmez ) sakin kullanım 90 km sabit eğer 100/110 km gidersen 5,5 lt 120 km ve üzeri hızlarda 6,6,5 lt şehir içi şuan için 7,1 lt görüyorum ama aracımı her sabah ısıtırım oturduğum bölge yokuşlu ayrıca her sabah 20 km dur kalk trafiğe giriyorum. Ayrıca da havalar soguk ve aracımda kar lastiği takılı.

Yazın şehir içi 6,4 ü geçmiyor sahil yolu e 5 kullanırsan 5 / 5,5 lt tüketimi var . ( deli kullanım hariç ) :) bu veriler aracı normal kullanırsanız olan değerler 40 aydır devamlı depo doldururum her depomda test ederim aynı benzinci aynı pompa . Yani aslında fabrika verileri ne diyorsa kitapçığında o değerlerde gidiyor biraz daha altına inebiliyorsun akıllı kullanırsan micra hayatımda gördüğüm en cimri yakıtlı araç diyebilirim. Çok aracım oldu marka model baya araç kullandım gerçekten benzinli arabanın keyfini bu araçta çıkartıyorsun LPG ye hiç gerek kalmıyor 1,5 1,6 dizel arabaların yaktığı kadar yakıt tüketiyorsun .

Sormak istediğin başka bir konu olursa yakıt olarak sorabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_MİCRA

Arkadaşım merhaba ,

Sesin kaynaklarını sana tek tek sıralıyım bazılarına baktırmışsın ama sırasıyla motor takozu salıncak ( rotil boşluğu oluyor ) z rot v.s Eğer bunlara baktırdıysan 2 tane husus varki bunu tamircilerde servislerde atlıyor. Micralar da ve bir çok arabada ön fren balatalarının taşıyıcı dediği parçadaki pim lerde boşluk oluyor bu boşlukta bozuk yolda arabanın amortisörü patlak gibi ses çıkarttırıyor. Her balata sökülüp takıldığında bende bu sesi duyuyordum pimleri söküldüğünde üzerine hafif çentikler atılırsa sorun düzeliyor yeni pim almakta çözüm ama zamanla boşluk ondada olacak. Maliyetsiz çözüm olarak bir iki pim üzerinde atılan tık sesi kesiyor. Frenci bana pim kakalamak için zararlı demişti ama kendim ustam bunu yaptı yıllardır kullanıyorum ne ses var nede zararını gördüm.

İkinci olarak araba kalkarken ve dururken ki esneme de bir ses geliyorsa ki bu sesi kimse bulamadı ben buldum aracı lifte kaldırıp ( bu arada yaşım 40 / 13 yaşından beri araba kullanır ve özel ilgim vardır ) sesin kaynağını buldum. Egzost un katalitik konventör ile birleştiği bir nokta var yaylı vidalı bir bölge bu bağlantı kısmında bir conta var K12 micralar için yetkili servis fiyatı 70 tl K13 ler nedir bilmiyorum. Bu parça zamanla o birleşim yeri hareketli olduğundan conta aşınıyor ve kalkarken ve dururken araç tatlı yaylandığında tatlı bir tık tık diye vuruntu yapıyor istersen öncelikli olarak bunları kontrol ettir.

Herkeze hayırlı günler .
    Umut

Sağolasın hocam, o zaman lastik havalarını 32 den 30 a düşürdüm ve ses gitmişti. Ama dediğiniz gibi azalan balatalar yüzünden oluşan boşluk, pim konusu . O çentik işini ben de ilk balata değişiminde yaptırayım.
    Bu aralar yine gelmeye başladı.

Tekrar teşekkürler, diğer yazdıklarınızda kulağıma küpe olsun. Hiç satmak isteyeceğim bir araba değil, er geç çıkacaktır o arızalar da.

• 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.