Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (241. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
6.495
Cevap
103
Favori
880.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni bir micra kullanıcı olarak bir kaç bilgi almak istiyorum.

-Orjinal cd çalarını değiştirmeyi düşünüyorum. Teyp önerisi :)
    -Yağ olarak hangi yağ kullanıyorsunuz.
    -Koltuk kılıfları değişecek nasıl bir yol izlememi önerirsiniz
    -Çelik jantım yok almak istiyorum birde çelik jant önerisi alırsam bayağı makbule geçer tabi bunların hepsi bir anda olamayacak yavaş yavaş

2006 Mood dci aracım var. 180,000 km de triger seti aldım 90,00 TL Disk takımı 130,00 TL Balata takımı aldım o da 35,00 fiyatlar nasıl paylaşmak istedim.

Burada bu parçalara daha taktırmadım bir de işçilik var bakalım o ne kadar tutacak!

• quote:

Orijinalden alıntı: sezertev

2008 micra 1.2 mood 65 beygir benzinli manuel motor arıza ışığı yanan aracımı pcye bağlattım.

P0132 KODU ile oksijen sensörü devresinde yüksek voltaj ( sıra 1 sensör 1 ) diye arıza gösterdi.sensörlere aracı kaldırıp baktılar; kablolarında bir söküklük yanma felan yok sıfırlayalım gene yanarsa bakalım dediler..20 tl aldılar bu işlem için. daha sonra aracı şehiriçinde 4-5 km sürdüm ki aynı ışık gene yandı.
    gene geldim sanayiye..bu sefer yakıtta bir problem olabilir deyip yakıt değerlerini ölçen egzoz değerlerini gösteren bir makinaya bağladılar..
    bu makina değerlerinde lambda değeri diye bişey var.normal 900-1200 aralığında olmalıymış..benim araç 1220-1240-1260 lı değerler gördü.diğer değerler tertemiz. adam bu muhtemelen yakıttan benzini iyice bitir 80-100 tllik temiz benzin al bi öyle kullan sonra gel bi daha pcye bağlayalım dedi.ben bu arıza ışıgından sonra yakıt almıştım ama 20 tllik yakıt almıştım.sanırım kirli yakıtla karışınca oda bozuldu diye düşünüyorum..

bu sensörler bir giriş bir çıkış olmak üzere çiftmiş( oksijen sensörleri) değişecek olursa yaklaşık sensör başına 80-90 tl gibi maliyeti( parça fiyatı) olur dediler.doğru mudur acaba?

100 tllik temiz yakıt aldım.arıza gene değişmedi. sanırım yakıttan değil. yetkili servisi aradım. bu oksijen sensöründen 2 tane varmış biri önde biri arkada dediler... öndekinin parça fiyatı kdv dahil 360 tl.arkadakinin 785 tl dediler..100 tlde takma sökme işçilk olur ortalama dediler..
    arıza öndeyse cebimden cıkacak para yaklaşık 450 tl. arkadaysa yaklaşık 900 tl...yandım ki ne yandım...yetkili servise gidilmez diyorum...
    sıra 1 sensör 1 diyorsa arıza kodunda bu hangisidir ? önmüdür ? arkamıdır ?

Oksijen sensörü çıkma alabilirsiniz.ben öyle yapmıştım. benim micrada ariza tam tespit edilemedi. Hem ön hem arka oksijen sensörü aldım. parçaları aldıktan sonra arka sensörde ariza oldugu anlasildi. Ama almisken iki sensorude degistirdim. Elimde ön oksijen sensoru var.isterseniz gondereyim bi deneyin. Takilmasi kolay. Ama benim araç 1.2 tekna benzinli modeliydi.sanirim sensorleri de farklidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• waffle_pingu kullanıcısına yanıt
    Bakımı 15000 de bir ama 10k bir değiştirmek daha mantıklı. Malzemeleri kendiniz alacaksanız 100 tl civarı tutar. Servisi düşünüyorsanız 300-400 bulur

• quote:

Orijinalden alıntı: waffle_pingu

Merhaba,nisanda 2004 tekna aldım.
    58bin kmde.

son servis işlemleri hk. herhangi bir kart vs yok araçta. eski sahibi de pek bilgili değildi.
    ne zaman servise girmesi gerekiyor, muayenesi ne kadar oluyor? bilgi verebilir misiniz?

bende şubatta 2008 micra almıştım.alır almaz sanayide yağını ve yağ filtresini değiştirmiştim.yanılmıyorsam 3,5 litre yağ aldı ve 5/30 yağ kondu. 95 TL para ödemiştim. yetkili servise şase nosunu verirsen yetkili servis siteminden aracın en son ne zaman servis bakımı gördüğünü ve hangi işlemler yapıldığını öğrenebilirsin...

• 2014 Nissan micra sahibiyim alalı 1 sene oldu daha 5000 km bile olmadı bakıma götürmek zorundayım değil mi? bana maliyeti ne olur tahminen?
    Birde garanti süresi 2 yıl mı 3 yıl mı klavuzda ikiside yazıyor
  • yelda_81 kullanıcısına yanıt
    400-450 civarı, tam net rakam istiyorsanız size yakın servisleri arayıp net fiyat alabilirsiniz. Garanti 3 yıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

400-450 civarı, tam net rakam istiyorsanız size yakın servisleri arayıp net fiyat alabilirsiniz. Garanti 3 yıl

Hadi ya o kadar tutar mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelda_81 -- 6 Mayıs 2015; 11:32:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

oksijen sens. ayrı lambda sens. ayrı. oksijen motorun üst kapağında hava girişini ve kalitesini ölçen sens. lamda ise yanmış gazların kalitesini ölçen sensörler onlar iki tene.
    Bence üst kapaktaki sens. çıkarıp temizleyin veye kontrol ettirin.
    Resimde işaretlemiş olduğum parça okijen sens. sökmesi çok basit tek civatayı sökün hafif sağa sola çevirerek çıkarın

kesinlikle dediğinizi yapıp sanayide çözüm yolları arayacağım. bu gösterdiğiniz parçayı söktürüp temizlettireceğim. bu arada lambda sensörü motor üzerinde nerededir ? benim usta oksijen sensörü için arabanın motor altına bakmıştı. hiç bu işaretlediğiniz parçaya bakan olmadıydı. gerekirse özel servise gidecem.. yetkili servis en son çare... fiyatları duyunca adamı gercekten köstürdüklerini anladım.. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sezertev

quote:

Orijinalden alıntı: waffle_pingu

Merhaba,nisanda 2004 tekna aldım.
    58bin kmde.

son servis işlemleri hk. herhangi bir kart vs yok araçta. eski sahibi de pek bilgili değildi.
    ne zaman servise girmesi gerekiyor, muayenesi ne kadar oluyor? bilgi verebilir misiniz?

bende şubatta 2008 micra almıştım.alır almaz sanayide yağını ve yağ filtresini değiştirmiştim.yanılmıyorsam 3,5 litre yağ aldı ve 5/30 yağ kondu. 95 TL para ödemiştim. yetkili servise şase nosunu verirsen yetkili servis siteminden aracın en son ne zaman servis bakımı gördüğünü ve hangi işlemler yapıldığını öğrenebilirsin...

Teşekkürler

• Arkadaşlar hiç micrasının orjinal teybini değiştiren oldu mu ve hangi teyp i önerirsiniz.
    ilk yıl bakımda 5bin km. de sadece yağ ve yağ filtresi değişir. 5bin km. de hava filtresi ve polen filtresi kirlenmez.
    benim micra da 2005 te 9 bin km.deydi yıllık bakım için bostancıoğluna gittim. sadece yağ ve filtresi değişti. 2005 te 70 tl fiyat tutmuştu.
    sizde servisleri arayın araç 5 bin de deyin ve ne yapılacağını kaç tl tutacağını sorun. hangisi uygunsa o servisi seçin.
    garanti 3 yıldır. yada servise gidip yağ ve yağ filtresini değiştirin diğerlerini ellemeyin diye belirtin. faturanızı alın garanti için yeterli bakımdır.
    350 garanti
  • sezertev S kullanıcısına yanıt
    lamda sens. egzoz hattında bulunur kırmızı ile işaretli olanlar ön ve arka olarak, mavi olan oksijen sens. sizin arıza olarak gösteren sens. bir önceki resimde işaretli olan

• 1'in 1'i mavi işaretli olan.
  • nissanforum da cvt şanzıman güncellemeden bahsetmişler . konu ile bilgisi olan var mı arkadaşlar. aracın bakımı ağustos da eğer bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. o zaman daha erken gitmeyi düşüncem . teşekküler.
  • iyi akşamlar arkadaşlar. 2008 1.2 tekna 60000de sunrooflu kaza geçmişi yok bayandan bir micra almak üzereyim. 28 bin nasıl fiyat iyi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabacaly11

iyi akşamlar arkadaşlar. 2008 1.2 tekna 60000de sunrooflu kaza geçmişi yok bayandan bir micra almak üzereyim. 28 bin nasıl fiyat iyi mi?

Pahalı

• serhat bey otomatik demeyi unutmuşum yine de pahalı mı aracın kazası yok ve kmsi düşük
  • Arkadaslar bir de 2008 otomatik micrada 60 Bin bakiminda ne değişir ve ne kadar tutar acaba?

• kabacaly11 K kullanıcısına yanıt
    aracınız hayırlı olsun kaliteli arabadır 11 yıldır kullanıyorum vazgeçemiyorum. farklı arabalara bindikçe micrayı daha çok seviyorum
    28 bin pahalı değil. piyasa böyle gayet iyi fiyat.
    60 binde
    - yağ 5w-30 tamsentetik yağ alın yağcıdan alın kendiniz götürün 3 ltden fazla koydurmayın. 10w-40 koydurmayın
    mobil tavsiyemdir, ama tam sentetik olduktan sonra ucuz diğer markalar da olabilir. 4 lt yağ 60-100 tl arası
    -yağ ve filtresi (orj. 20 tl civarı)
    - hava filtresi (orj. 40 tl civarı)
    - polen filtresi (yan san. 10-50 tl arası sakura marka tavsiye ederim kaliteli ve ucuzdur. clio3 ve modüsle aynı filt.dir
    -bujiler sevisten orj. alın geçen sene 4 tanesini 30 tl ye almıştım.
    -değişmemişse v kayışları 2 adet. 4 pk1065 ve 3pk 668
    hava filt. ve yağ filtresini kesinblikle servisten orjinal alın.polen filtresini yan sanayi ucuz markalardan alabilirsiniz
    bujileri servisten orj. alın zaten serviste parçacılardan daha ucuz.
    kayışları saanayide rulmancılardan alın. alırken araç ismi söylemeyin. sadece yukarda yazdığım kayış kodlarını
    söyleyin yeterli. aynı kayışı farklı markalara farklı veriyorlar. 2 kayış toplamı 30 tl civarı dır
    maximum 140-150 tl parça fiyatı tutar. nissandan anlayan ustanız yoksa serviste yaptırın.
    boğaz kelebeği temizliği yapılmamışsa onuda yaptırın, önemlidir. micranızı kesinlikle anlamayan ustaya elletmeyin.
    otomatik şanz. hakkında fazla bilgim yok. kullanma klavuzunda şanz. yağ değişimi hangi km. yazar oradan öğrenebilirsiniz.
    şanz. hariç max. 350 tl masrafla bakım yapılabilir. hangi şehirdesiniz?

• 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.