Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (220. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.495
Cevap
103
Favori
880.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam araba hangi ilde, birde ne kadar fiyati?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klimt

Ben de son zamanlarda direksiyonda hafif bir boşluk hissetmeye başladım, hep aynı pozisyonda değil ama, herhangi bir dönüşte ya da düz giderken ara sıra hissediyorum, çok dikkatli olunursa hissedilebilecek şekilde tık tık boşluk yapıyor. Sizce ne olabilir, hemen servise götürmeli miyim, eylülde uzun yola çıkacağım.

servise götürün hocam ücretsiz parça degiştiriyorlar bende normal rutin bakıma gittigimde o parçanın degişecegini ücret alınmayacagını söyledirler sanırım fabrika böyle bir şey yapılmasını istedi.
  • Micra Match siparişimi verdim. Ay sonunda elimde olmasını bekliyorum.
  • Arkadaşlar direksiyonda belli belirsiz milimetrik bir boşluk gibi ara sıra hissedebileceğiniz bir durum vardı, çok dikkatli olunursa hissediliyor, o da her zaman değil, bazen, servise götürdüm, servis müdürü kendi kullandı ama benim aldığım hissiyatı alamadı, birşey yok diyor, ama ben hissetmeye devam ediyorum bunu ara sıra, ne yapmalıyım, fazla mı kuruntu yapıyorum? Haftasonu uzun yol beni bekler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klimt -- 26 Ağustos 2014; 11:45:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustozt

en sağlıklı yöntem koltukların üzerine banyo havlusu örtmektir. tuzlu suyu koltuğa geçirmez, sıcakta terletmez hava aldırır.

Teşekkür ederim, tavsiyeniz üzerine havluları hazırladık. Bir de Koçtaş'tan 35 liraya kauçuk paspas seti aldık bej renk...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klimt -- 26 Ağustos 2014; 11:46:46 >
  • Klimt kullanıcısına yanıt
    rot başlarını kontrol ettiler mi
  • Hayır adam sadece kullandı 4 - 5 kilometre, hiçbir şeyi kontrol etmedi, direksiyonda birşey hissetmeyince sözlü olarak bayağı bir garanti verdi, burdan Erzurum'a bile git kafan rahat olsun dedi, pek profesyonel bir yaklaşım değildi. (Karakaşlar) Dün ben mafsal bağlantısı dedikleri pedalların oradaki civataya baktım, sapasağlam bağlı, herhangi bir boşluk yok, biraz daha yukarda bir bağlantı daha var orası da sağlam, hatta üzerinde beyaz renk bir yağ bile var, direksiyonu hafif oynattım birkaç kere, boşluk rot başlarında değil sanırım çünkü bu milimetrik boşluk direksiyonun içinde hissediliyor, mafsal bağlantısına kadar olan kısımda yani. Direksiyon milimetrik oynuyor ama bağlantıya kadar olan mil militerik oynamıyor orada boşluk hissediliyor, oradaki bağlantı ile beraber dönüş hareketinde herhangi bir boşluk yok. Siz boşluk dediğime de bakmayın, belirli belirsiz milimetrik bir hissiyat var. Ama ben Nissan Pick up da kullanıyorum, Fiat Doblo da, bunların direksiyonlarında böyle bir hissiyat yok. İzmir'de iseniz sizin de bir görüşünüzü almak isterdim aslında, birkaç sorum daha da var, servislik değil çok kılı kırk yaran sorular, başka Micra kullanmadığım için fikrim yok mesela ilk kalkışta motorun sesiyle beraber hafif bir boru içinden gaz geçiyormuş gibi ses geliyor, hızlanınca duyulmuyor, Micra'nın motor sesi böyle mi acaba, bunun gibi anlamsız paranoyak sorular var aklımda :) Keşke muadili bir Micra kullanma şansım olsa...

• Klimt kullanıcısına yanıt
    izmirdeyim buca'da istersen görüşebiliriz elimizden gelen bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım
  • 2004 model tekna sahibiyim, aracımın direksiyon üzerindeki kumanda düğmelerinden yol bilgisayarının ekranları arasında geçiş yapmaya yarayan yuvarlak siyah olanı yerinden fırlamış olacak herhalde, kayıp. Bu düğmenin yenisini servisten bulma şansımız olurmu acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

izmirdeyim buca'da istersen görüşebiliriz elimizden gelen bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım

Yarın Halkapınar'da olacağım, fırsatımız olursa bir görüşelim, pm attım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedrm

Micra Match siparişimi verdim. Ay sonunda elimde olmasını bekliyorum.

Hayırlı olsun. Fiyati ne kadar acaba

• seyma1972 S kullanıcısına yanıt
    42200 tl
  • Merhaba arkadaşlar.

bizim 2006 model micra nın direksiyonundan ses gelmeye başladı. Ön takımları bir elden geçirmek lazım belli ki.
    direksiyon hidrolik yağını nerden kontrol edebiliriz nerden doldurulur. bulamadık yardımcı olursanız memnun olurum.
  • gamsizster kullanıcısına yanıt
    micraların direksiyonu elektrikli hidrolik değil o yuzden hiç arama. göstergede PS lambası sürekli yanıyorsa o zaman dir. motorunda sorun var demektir
  • çok teşekkürler direksiyonun elektrikli olduğunu bilmiyordum.
    Direksiyonu çevirdikçe ses yapıyor. özellikle uzun süreli kullanımlarda.araç bir iki gün yatınca kısa mesafe kullanımda ses kesiliyor. bu neden olabilir?
  • Nasıl bir ses, tarif edebilir misiniz?
  • gamsizster kullanıcısına yanıt
    rot başı,z rotları yada rotillerde sorun olabilir
  • iki farklı ses var. asıl rahatsız edici olan 100km üzeri kullanımdan sonra genelde ortaya çıkan direksiyonu sola çevirme anında gıcırtı gibi bir ses.

diğeri ise tam sağ yada tam sol yapılıp ileri veya geri manevra anında "takkkk" bir parçanın yuvaya oturması gibi tek(sürekli olmayan) bir ses yapıyor.

500 tl civarı tahmin ediyorum ama kabaca rotil, rot vs ön takımın elden geçirilmesi kaça mal olur bir bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamsizster -- 4 Eylül 2014; 10:44:01 >
  • micra aldım.2004 1.2 tekna. 4000 devirde Egzostan siyah gaz çıkıyor.yakıt çok fazla yakıyor. Problem nerdedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 7 Eylül 2014; 20:08:18 >
  • alaturkajoker A kullanıcısına yanıt
    yağ olarak PETRONSı tavsiye ederim
  • 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.