Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.494
Cevap
103
Favori
880.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sarman63

Şu sıralarda yarı otomatik olmayan,ESP si ve ful hava yastıkları olan B sınıfı bir araç alaçaksanınız (ben şu aralar eşim için bakıyorum) hyundai i20 ve micra dışında pek alternatif bulamadım.Ayrıca ncap sitesine göre 5 yıldız alması için , en az opsionel olarak ESP olaması gerkiyor.Oysa ülekemizde B sınıfının bir çok versionunda ESP opsinel olarak bile yok.Micrada ise standart olaması çok olumlu.NCap sitesindeki ESP test videolarını izledikten sonra ESP li 4 yıldızlımı ESP siz 5 yıldızlımı olsun sorusuna vereceğim cevap hic teredütsüz ESP li 4 yıldız olurdu.Şu anda eşimin 2005 micra teknası var.Yeni micra ile i 20 arasında kararsız kaldım.Eşim kararı bana bırakıyor micrasından oldukça memnun i20 nin yerli olması garantisinin 5 yıl olması ncaptan 5 yıldız alması oldukça iyi, ancak 1230 kg yüksek bir ağırlık (sınıfının sanıyorum en ağırı) tam otomatik tork konvertörlü şanzıman ile oldukça yüksek bir tüketim demek,sanıyorum CVT li micra göre şehir içi %20-30 arası fazla yakar.Micranın CVT sininde uzun vade proplem olup olmayacığından süpheliyim.Şu anki micramızdanda biliyoruzki sorun olursa nissan servisleri oldukça yüksek maliyetler çıkarıyor.Konuda fikri olan varsa öğrenmek isterim.Selamlar

Alıntıları Göster
    tam olarak ne istediğinizi bilmek bu noktada çok önemli.

yazdıklarınızdan anlaşılacağı üzre, önceliğiniz sarsıntısız vites geçişi sağlayabilecek otomatik şanzımanlı bir araç olması.

bundan sonraki tercihinizi etkileyecek en önemli özellik az benzin tüketmesi ise kesinlikle micra. (dediğiniz gibi CVT ile tork konvertörlü sistem arasında hatırı sayılır bir fark olacaktır)

5 yıl garanti ve daha uygun servis maliyeti ile kafam rahat olsun derseniz i20. (bir yıl sonundaki ilk periyodik bakımda bana 165 TL fatura çıkardılar. Nissan servisi ile haşır neşir olmadım, fiyatları hakkkında yorum yapamıcam. ama Nissan kullanan bi arkadaş "Nissan mı? sakın ha!! servisi çok fena, uzak durun" demişti. siz de benzer bir tecrübe yaşamışsınız anlaşılan)

diğer yandan aracın "5 yıldızlı" etiketine sahip oluşu, muhtemelen daha ekonomik servis maliyetleri, 5 yıl içinde satacak olursanız "daha garantisi bile bitmedi" diyebilecek oluşunuz i20 nin 2. elde daha rahat satılmasını sağlayabilir bence.

en başında da dediğim gibi ne istediğinizi bilip ona göre bir tercih yapmak durumundasınız.

not: bazılarına göre farklı bi sınıfta değerlendirilse de bana göre, kıyaslanabilecek alternatif bir araç olan JAZZ'da da CVT şanzımana geri dönüş sinyalleri geliyor(malum eski kasası CVT şanzımanlı idi). araç almak için aceleniz yoksa ve daha fazla ücret ödemeyi göze alabilecek bütçeye sahipseniz bekleyip Jazz da alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ehhalil

tam olarak ne istediğinizi bilmek bu noktada çok önemli.

yazdıklarınızdan anlaşılacağı üzre, önceliğiniz sarsıntısız vites geçişi sağlayabilecek otomatik şanzımanlı bir araç olması.

bundan sonraki tercihinizi etkileyecek en önemli özellik az benzin tüketmesi ise kesinlikle micra. (dediğiniz gibi CVT ile tork konvertörlü sistem arasında hatırı sayılır bir fark olacaktır)

5 yıl garanti ve daha uygun servis maliyeti ile kafam rahat olsun derseniz i20. (bir yıl sonundaki ilk periyodik bakımda bana 165 TL fatura çıkardılar. Nissan servisi ile haşır neşir olmadım, fiyatları hakkkında yorum yapamıcam. ama Nissan kullanan bi arkadaş "Nissan mı? sakın ha!! servisi çok fena, uzak durun" demişti. siz de benzer bir tecrübe yaşamışsınız anlaşılan)

diğer yandan aracın "5 yıldızlı" etiketine sahip oluşu, muhtemelen daha ekonomik servis maliyetleri, 5 yıl içinde satacak olursanız "daha garantisi bile bitmedi" diyebilecek oluşunuz i20 nin 2. elde daha rahat satılmasını sağlayabilir bence.

en başında da dediğim gibi ne istediğinizi bilip ona göre bir tercih yapmak durumundasınız.

not: bazılarına göre farklı bi sınıfta değerlendirilse de bana göre, kıyaslanabilecek alternatif bir araç olan JAZZ'da da CVT şanzımana geri dönüş sinyalleri geliyor(malum eski kasası CVT şanzımanlı idi). araç almak için aceleniz yoksa ve daha fazla ücret ödemeyi göze alabilecek bütçeye sahipseniz bekleyip Jazz da alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    ARkadaşlar 15.000 TL'ye (maximum) bir nissan micra almak istiyorum . Ancak visia-mood-passion-tekna paketlerinin birbirinden farkı nedir internette bulamadım bilen varsa yazabilir mi ? Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: maestro82

ARkadaşlar 15.000 TL'ye (maximum) bir nissan micra almak istiyorum . Ancak visia-mood-passion-tekna paketlerinin birbirinden farkı nedir internette bulamadım bilen varsa yazabilir mi ? Teşekkürler

Alıntıları Göster
    http://www.yuzbasiogluoto.com.tr/Micra.pdf

pdf ten versiyon farklarını görebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kibritinyanmayanucu

http://www.yuzbasiogluoto.com.tr/Micra.pdf

pdf ten versiyon farklarını görebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim bir de visia-mood ile aynı mıdır onu göremedim de ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro82

teşekkür ederim bir de visia-mood ile aynı mıdır onu göremedim de ....

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar...

Eşimin de rahatça kullanabileceği ve acemiliğini atabileceği bir araç arıyorduk uzun süredir. Eşim micra'yı görünce çok beğendi.

Özellikle içinin krem rengi döşemesi cezbetti tabiri caizse

Benim micra kullanıcılarına birkaç sorum olacak:

1- Benim kilom 105 ve boyum da 1.80. Acaba sürerken rahat edebilir miyim?

2- Arka koltuğa 3 kişi oturduğu zaman çok sıkışırlar mı ve arabanın gücünde çok düşme olur mu? (Babam-Annem ve kardeşim)

3- Micra'nın bagaj hacmi nasıldır? (Henüz 2 kişilik bir aileyiz.)

4- Arabamın biraz güçlü olmasını istiyorum. 1.2 - 1.4 - 1.5 hangisini tercih edersiniz? Beygir gücü ???

5- Model olarak hangi micra'yı önerirsiniz? (Tekna Mood Visia Passion) Neden?

6- Benzin - Benzin/Lpg - Dizel seçeneklerinden hangisini tavsiye ediyorsunuz? Neden?

7- Bütçem maksimum 17.000 TL. Ama içime çok sinerse bütçeyi biraz daha zorlarım

Önceliklerim aracın yakıt maliyeti, yaşı, km'si ve en az seviyede arıza çıkarması...

Sorularım baya uzadı kusura bakmayın.

Şimdiden ilginiz için teşekkürler. (Yanlış veya eksik ifade kullandıysam kusura bakmayın araba konusunda çok bilgim yok henüz)

• quote:

Orijinalden alıntı: babayigit1984

Merhaba arkadaşlar...

Eşimin de rahatça kullanabileceği ve acemiliğini atabileceği bir araç arıyorduk uzun süredir. Eşim micra'yı görünce çok beğendi.

Özellikle içinin krem rengi döşemesi cezbetti tabiri caizse

Benim micra kullanıcılarına birkaç sorum olacak:

1- Benim kilom 105 ve boyum da 1.80. Acaba sürerken rahat edebilir miyim?

2- Arka koltuğa 3 kişi oturduğu zaman çok sıkışırlar mı ve arabanın gücünde çok düşme olur mu? (Babam-Annem ve kardeşim)

3- Micra'nın bagaj hacmi nasıldır? (Henüz 2 kişilik bir aileyiz.)

4- Arabamın biraz güçlü olmasını istiyorum. 1.2 - 1.4 - 1.5 hangisini tercih edersiniz? Beygir gücü ???

5- Model olarak hangi micra'yı önerirsiniz? (Tekna Mood Visia Passion) Neden?

6- Benzin - Benzin/Lpg - Dizel seçeneklerinden hangisini tavsiye ediyorsunuz? Neden?

7- Bütçem maksimum 17.000 TL. Ama içime çok sinerse bütçeyi biraz daha zorlarım

Önceliklerim aracın yakıt maliyeti, yaşı, km'si ve en az seviyede arıza çıkarması...

Sorularım baya uzadı kusura bakmayın.

Şimdiden ilginiz için teşekkürler. (Yanlış veya eksik ifade kullandıysam kusura bakmayın araba konusunda çok bilgim yok henüz)

Alıntıları Göster
    Merhaba,
    Ben de 2006 model 1.2 lt 80 bg manuel vites benzinli Micra Passion var.
    1) boyum 183 cm kilo 87 kg gayet rahat kullanıyorum uzun kısa yolda hiç sorun yasamadım. dısardan küçük görünmesine ragmen içi nispeten gniş bir arac.
    2) arka koltuga 3 kişi oturabiliyor tabi ama konfor olarak o sınıftaki arabalarda biraz sıkısıklık olabilir ama uzun yol dısında bir sıkıntı yasamazsın. ayrıca 3 kişi arkada oturursa haliyel çekiş düşecektir ama benim arac izmirden 4 kişi arka koltukta dolu esya ve bagaj dolu olarak geldi otobanda 130-140 km rahat gidiyordu.
    3)bagaj hacmi 2 kişi için yeterli olur. 2 bavul rahat sıgar. biz de 2 kişi kullanıyoruz sorun yasamadım.
    4) arabanın gücü biraz butceye baglı. gönül isterki cok guclu olsun :) 80 beygir bana yetiyor ama tabi bu zevk meselesi
    5)model tercih meselesi konfor, görünüş ve guvenlik ile ilgili
    6)benim aracım benzinli. uzun yolda 4.5-5 litre arası yakıyor. tabi 120 km/s hızı fazla gecmiyorum. sabit hızda gidiyorum. sehiricinde de ortalama 6.5 lt ustunu gormedim genelde 5-6 lt arası yakıyor trafik oldugu zaman. ben yakıt tuketiminden memnunum.
    7) her sey para :)

saygılar,

Levent

• Yeni micralarin hepsi 1.2 motor sanirim.dizeli yokmu.birde teckna ile teckna pack arasindaki donanim farki nedir.aracin otomatigimi manuelimi daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn joshcyoon

Yeni micralarin hepsi 1.2 motor sanirim.dizeli yokmu.birde teckna ile teckna pack arasindaki donanim farki nedir.aracin otomatigimi manuelimi daha iyi.
    sorulara bak hizaya gel..

forumdan önce nissan'ın web sitesine girersek, böyle abuk sorularla forumu meşgul etmeyiz
  • Arastirmalarim sonucu iki paket iyi duruyor.tekna ve tekna pack.tekna pack daha dolu glasroof anahtarsiz calisma vs var ama otomatik vites yok.micrada duz vitesmi kullanim sorunsuzluk performans acisindan iyi otomatik vitesmi.kullanan arkadaslardan yorum bekliyorum.
  • quote:

Arastirmalarim sonucu iki paket iyi duruyor.tekna ve tekna pack.tekna pack daha dolu glasroof anahtarsiz calisma vs var ama otomatik vites yok.micrada duz vitesmi kullanim sorunsuzluk performans acisindan iyi otomatik vitesmi.kullanan arkadaslardan yorum bekliyorum.
    performans için de 0-100 hızlanma değerlerine bakabilirsiniz..
  • quote:

Performans derken vites degisim oranlarini kastetmistim.hangi arac daha seri duz vitesmi otomatikmi.ariza cikarma olasiligi hangi viteste daha azdir.kullanan arkadaslar paylasirsa memnun olurum
  • quote:

quote:

Performans derken vites degisim oranlarini kastetmistim.hangi arac daha seri duz vitesmi otomatikmi.ariza cikarma olasiligi hangi viteste daha azdir.kullanan arkadaslar paylasirsa memnun olurum

Alıntıları Göster

• quote:

Alıntıları Göster
    Arkadaş bir soru sormuş gerekli yada gereksiz onun kararını veremem ama tepki vermeye gerek yok bence...

Bu arada eşime 2006 micra tekna aldık ikinci el. Bizi de yazabilirsiniz. İki üç günlük gözlemlediğim kadarıyla sürüşü çok rahat, virajlarda savrulma yok ve özellikle yol sesini diğer kullandığım araçlara göre içeriye çok az alıyor. Mits. colt ve toyota yaris bakıyorduk ama tam otomatik ve birkaç milyar fazlasına değmiş gibi duruyor. Özellikle ön yolcu koltuğu altındaki çekmece büyük süpriz oldu ve çok kullanışlı. 80 TL ye sonaxta tüm koltukları temizlettim ama konsolun desenindeki çatlakların içine kir dolmuş ve açık renk konsolda kirli gösteriyor.
    Şimdilik gözüme takılan eksiği hararet göstergesi. Yakıt olayını henüz ölçmedim ama km 'de 25-30 Krş yakacak gibi ...

• quote:

Orijinalden alıntı: koppa

Arkadaş bir soru sormuş gerekli yada gereksiz onun kararını veremem ama tepki vermeye gerek yok bence...

Bu arada eşime 2006 micra tekna aldık ikinci el. Bizi de yazabilirsiniz. İki üç günlük gözlemlediğim kadarıyla sürüşü çok rahat, virajlarda savrulma yok ve özellikle yol sesini diğer kullandığım araçlara göre içeriye çok az alıyor. Mits. colt ve toyota yaris bakıyorduk ama tam otomatik ve birkaç milyar fazlasına değmiş gibi duruyor. Özellikle ön yolcu koltuğu altındaki çekmece büyük süpriz oldu ve çok kullanışlı. 80 TL ye sonaxta tüm koltukları temizlettim ama konsolun desenindeki çatlakların içine kir dolmuş ve açık renk konsolda kirli gösteriyor.
    Şimdilik gözüme takılan eksiği hararet göstergesi. Yakıt olayını henüz ölçmedim ama km 'de 25-30 Krş yakacak gibi ...

Alıntıları Göster
    13000-15000 ARASI ıkıncı el bır mıcra dusunuyorum tercıhem otomatık vıtes olursa dızel satmayı dusunen varsa sorunsuz aracı olan kazasız pm beklerım arkadaslar

• quote:

benim verdiğim tepikiye siz niye tepki veriyorsunuz madem?
  • quote:

quote:

benim verdiğim tepikiye siz niye tepki veriyorsunuz madem?

Alıntıları Göster
    Diğer araçlara göre kısır bir konu anladığım kadarıyla. İnsanlar bildiklerini paylaşsın konu şenlensin isterim. Sana tepki vermedim öyle algılanmasın.

Bol paylaşımlar

• quote:

Diğer araçlara göre kısır bir konu anladığım kadarıyla. İnsanlar bildiklerini paylaşsın konu şenlensin isterim. Sana tepki vermedim öyle algılanmasın.

Bol paylaşımlar

Alıntıları Göster
    diğer araçların forumlarına göre kısır kalması gayet normal.. araca göre fiyatı yüksek belirlemiş nissan.. hal böyle olunca pek satılmıyor ve muhabbeti de kısır kalıyor..

• quote:

diğer araçların forumlarına göre kısır kalması gayet normal.. araca göre fiyatı yüksek belirlemiş nissan.. hal böyle olunca pek satılmıyor ve muhabbeti de kısır kalıyor..

Alıntıları Göster
    Yeni Micra CVT kaç vites acaba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: altrea

Yeni Micra CVT kaç vites acaba...

Alıntıları Göster
    Bugün Bursa Sertepe Oto'dan 32.500 TL'ye Micra 1.2 Tekna CVT aldım. Buradaki tüm olumlu ve olumsuz yorumları okudum ama bir arabanın iyi olup olmadığına kullanmadan karar veremem. Benim için öncelik, otomatik vitesti. Bayan arabası olarak algılanması beni pek etkilemedi. Acemiliğimi atana ve arabayı pert edene kadar Micra ile devam. (:
    Arabayı Cuma günü teslim edecekler. 15 bin TL peşin verdim. 18.000 TL, 36 ay vadeli kredi kullanacağım. Hayırlısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ClavicuLa NoX
    Bugün Bursa Sertepe Oto'dan 32.500 TL'ye Micra 1.2 Tekna CVT aldım. Buradaki tüm olumlu ve olumsuz yorumları okudum ama bir arabanın iyi olup olmadığına kullanmadan karar veremem. Benim için öncelik, otomatik vitesti. Bayan arabası olarak algılanması beni pek etkilemedi. Acemiliğimi atana ve arabayı pert edene kadar Micra ile devam. (:
    Arabayı Cuma günü teslim edecekler. 15 bin TL peşin verdim. 18.000 TL, 36 ay vadeli kredi kullanacağım. Hayırlısı olsun.

Hayirli olsun bende otomatik teknami yoksa duz vites tekna pack arasinda kaldim.tekna pack donanim olarak daha iyi ama teknada cvt sanzimanli.ne yapmaliyim bilmiyorum
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.