Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6.495
Cevap
103
Favori
880.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MERHABA ARKADAŞLAR BEN VW CADDY KULLANICISIYIM YİĞENİME NİSSAN MİCRA 1.2 PASSİON OTOMATİK VİTES ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ KM NE KADAR YAKAR SORUNU VARMIDIR BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARDAN YARDIM İSTİYORUM İYİ GÜNLER
  • sıfır km. alacaksanız -eğer aceleniz yoksa- biraz daha bekleyip yılsonuna doğru piyasaya sürülmesi beklenen Yeni Micra'yı değerlendirmenizi tavsiye ederim. Kasasıyla, motoruyla, şanzımanıyla yepyeni bir araç gelecek.. şimdi "sıfır Micra" almak pek mantıklı durmuyor bana göre.. ama eğer derseniz ki; "motor-şanzıman falan hikaye, yeğenim bu kasaya hasta oluyor, yeni kasayı beğenmedi".. o zaman alsın güle güle kullansın

2.el alacaksanız -yeğeniniz Micra'ya hasta olmuyorsa- eski kasa otomatik (CVT şanzımanlı) JAZZ'ları değerlendirmenizi tavsiye ederim.
  • SLM ARKADASLAR BEN 97-98 MICRA ARIYORUM. OTOMATİK TE YOKUSTA GERİ KAÇIRIYOR DİYE DUYDUM BOYLE BIR SEY VARMI. KULLANAN ARKADASLAR TAVSIYE EDİYORLAR MI. FAZLA PARAM OLMADIĞI İÇİN EŞİM İÇİN ALACAĞIM. BAYANLAR İÇİN DÜZ VİTES KULLANMAK ZOR OLUYOR=)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: azaxacavab

SLM ARKADASLAR BEN 97-98 MICRA ARIYORUM. OTOMATİK TE YOKUSTA GERİ KAÇIRIYOR DİYE DUYDUM BOYLE BIR SEY VARMI. KULLANAN ARKADASLAR TAVSIYE EDİYORLAR MI. FAZLA PARAM OLMADIĞI İÇİN EŞİM İÇİN ALACAĞIM. BAYANLAR İÇİN DÜZ VİTES KULLANMAK ZOR OLUYOR=)))

Doğrudur,otomatikler dik rampalarda,bir nebze de olsa geriye kaçarlar..Eşinize dik rampalara park etmemesini söylersiniz olur biter :)
    Sadece otomatik şanzumanının bir nebze narin olduğunu söylüyorlar,biz bir problem yaşamadık..Motor,yürüyen,kronik problem,kaporta sorunu vb. konularda konuşulacak çok bir şey yok..Problemsiz bir araç..Motor zincirli,ağır bakım söz konusu değil..10 bin km bakımındaki filtreleri netten 40-50 Tl ye tedarik edebilirsiniz..Daha geniş bilgiyi,geçmiş sayfalarda bulabilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aristo48 -- 6 Temmuz 2010; 13:17:21 >

• merhaba,

2005 model tekna düz vites bir Micra'm var. 65 bin km.yi geçti. Servis debriyaj takımının değişmesi gerekiyormuş. Orijinal takım 900 küsür, muadil ürün 600 küsür lira gibi bir fiyat verdiler. Ama bu fiyat çok fazla gibi geldi bana. Bu konuda bilgisi olan ya da istanbul'da (mümkünse andolu) servis tavsiye edebilecek olan var mı?

teşekkürler
  • arkadaşlar selamlar.
    bagajdan yada arka tafaftan bi yerlerden gelen ses problemini hala çözemedik.çözemediğimiz gibi yerinide bulamıyoruz.ustalarla baktık en son arkada usta oturduğunda ses azaldığı ve koltuğa elimizle vurduğumuzda benzer bi ses yaptığı için arka koltuk dedik.fakat onunda garantisi yok çünkü arkada biri varkende arada ses geliyor.öbür uçtanmı artık bilmiyorum.aynadan koltuğa bakmaktan yola bakamıyorum acaba ses yapıcak kadar titriyormu diye.böyle bir şey başına gelen varmı acaba.
    not:stepne bagaj kapısı bagaj kilidi vs.. her yere baktık sorun yok..
  • benden i20'deki 1.2 motorun güç ve tork eğrilerini isteyen Micra'cı bir arkadaş vardı. ben grafikleri koydum ve ondan da micranın güç ve tork eğrilerini rica etmiştim. ama sesi soluğu çıkmıyor arkadaşın. inşallah iyidir ve kısa bir süre içinde grafikleri ekler..
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben de bir nissan alıp bu kulübe dahil olmak niyetindeyim.

Niyetim cc almak. İnternetten arama yaparken, 1.6 cc 63.00 km de bir tane buldum. Fiyatı 25.500 TL.

Bu fiyat bu micra için nasıldır. Aracın temiz olduğu beyan edilmiş. Gidip görmedim. Fotograflar güzeldi ama, yanıltıcı olabilir.

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sgursozlu

merhaba,

2005 model tekna düz vites bir Micra'm var. 65 bin km.yi geçti. Servis debriyaj takımının değişmesi gerekiyormuş. Orijinal takım 900 küsür, muadil ürün 600 küsür lira gibi bir fiyat verdiler. Ama bu fiyat çok fazla gibi geldi bana. Bu konuda bilgisi olan ya da istanbul'da (mümkünse andolu) servis tavsiye edebilecek olan var mı?

teşekkürler

Rakamlar oldukça yüksek..İstanbul'da NİSPAR adında Nissan yedek parça çalışan bir firma var..Googledan aratın çıkacaktır..Eminim size çok daha iyi bir fiyat sunacaklardır..
  • Teşekkür ederim. Firmayı arayacağım.

Fiyat için ne gibi bir aralık uygundur tahmini bir rakam verebilir misiniz? Belki pazarlıkla indirebilirim.

Tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayzy

Teşekkür ederim. Firmayı arayacağım.

Fiyat için ne gibi bir aralık uygundur tahmini bir rakam verebilir misiniz? Belki pazarlıkla indirebilirim.

Tekrar teşekkürler.

Koray kardeş, kime ne için teşekkür ettin? gördüğüm kadarıyla senin soruna yanıt veren biri yok henüz

ayrıca hangi firmayı arayacağını da anlamış değilim

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafay

satamadık bizimkini ya
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-micra-2004-model-tekna-1-2/detay

ilanınıza bi gözattım.. donanımı fena değil gibi.. motor gücünü göremedim ilanda. 80 PS ise alınası bir araç gibi geldi bana. (kendi adıma değil de, ikinci el micra almak isteyenler adına yazdım) piyasasını bilmiyorum ama -80 Ps ise- fiyatı da normal geldi bana. satılmaması için bir neden yok bence. ilan vereli de çok zaman olmamış daha, acele etmeyin. yakında arayanlar olur umarım kısa sürede müşteri bulursunuz..

• evet sayın ehhalil
    80 ps (58.8 kw), bekliyoruz bakalım
  • Selam tekrar.

Ben bana cevap verildi sandım. Acemiliğime verin. Hemen benim mesajımın altında olunca, alıntı da benim mesajımdır diye düşünüp okumadan cevap verdim.
    Teşekkür parayla olmadığından ediyorum bol bol. İyi de oluyor.
    Bir tane de uyarınız için size ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayzy

Selam tekrar.

Ben bana cevap verildi sandım. Acemiliğime verin. Hemen benim mesajımın altında olunca, alıntı da benim mesajımdır diye düşünüp okumadan cevap verdim.
    Teşekkür parayla olmadığından ediyorum bol bol. İyi de oluyor.
    Bir tane de uyarınız için size ediyorum.

teşekküre gerek yoktu. sadece durum tespiti yaptım..

umarım "yedek parça firmasını" aramadan mesajımı okumuşsunuzdur
  • Hehe

Allah tan hareket etmeden tüm seçenekleri görmeyi istemek gibi bir fren mekanizmam var. Sitede dolaştım bu arada (bekleme süremde). Nissan ın yeni modelinin geleceğini öğrendim bu, eski kasa fiyatını düşürürmüş. yine ekimden sonra oto fiyatları daha ucuzlarmış. O yüzden biraz beklemenin daha faydalı olacağını düşündüm. Tabi siteyi gezmenin kötü tarafı bmw 1 serisi araçları gördüm çok hoşuma gitti. Fiyat olarak çok fark olmasına rağmen, bir ihtimal kendimi ayarlayabilme ihtimalim var. Onlarında yeni kasası geliyormuş. Bir de bmw 1 e o kadar para verebiliyorsam, new beetle a da biraz fazlasını (cabriolet olacak) verebilir miyim, diye düşünmeye başladım. Yıllar evvel bir abim "bu iş serçeyle başlar, mercedesle biter" demişti. Haklıymış vesselam.

Buradan diğer bilgiler için de teşekkürü bir borç biliyorum.
  • merhaba arkadaslar,
    2009 model bir micram var, 18000 km'de 1.2 mood. Aslında bu aracı tercih etmemin sebeplerinden biride az yakmasıydı. Son gunlerde bir hesapladım ki yaklaşık 25-30krş yakıyor sehir içinde. 1.2 araca gore fazla degilmi? Benimkinde mi bi anormallik var acaba. 15000 bakımını yeni yaptırdım bişey cıkmadı ama sizinkilere gore nasıl yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fis

merhaba arkadaslar,
    2009 model bir micram var, 18000 km'de 1.2 mood. Aslında bu aracı tercih etmemin sebeplerinden biride az yakmasıydı. Son gunlerde bir hesapladım ki yaklaşık 25-30krş yakıyor sehir içinde. 1.2 araca gore fazla degilmi? Benimkinde mi bi anormallik var acaba. 15000 bakımını yeni yaptırdım bişey cıkmadı ama sizinkilere gore nasıl yardımcı olursanız sevinirim.

25-30 krş fiyat aralığı yerine kesin ölçüm yapıp,tam rakam verseniz daha net konuşabilirdik..Tabi tüketim olayı kullanıcıdan kullanıcıya değişir.İnsan gibi kullanımları baz alarak konuşuyorum
    Aracınız Ş.İ. 25 Kuruş yakıyorsa bu 25 TL ile 100 km yol yapıyorsunuz demektir.25 TL BÖLÜ,Kurşunsuz benzin 3,67 EŞİTTİR 6.81 litre, 100 kilometredeki benzin tüketiminiz.
    Aracınızın fabrika verisi 100 kilometre de 7.4 litre..
    Özetlersek aracınızın 25-30 kuruş aralığındaki tüketim değerleri gayet normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fis

merhaba arkadaslar,
    2009 model bir micram var, 18000 km'de 1.2 mood. Aslında bu aracı tercih etmemin sebeplerinden biride az yakmasıydı. ...

az yaktığını kim söyledi ? ya da eskiden daha az yakıyordu da son günlerde mi fazla yakmaya başladı? kime göre, neye göre az yakıyor? 1,6 ve üzeri hacimdeki motora sahip üst segment araçlardan elbette az yakıyor denebilir rahatlıkla.. ama kendi sınıfındaki araçlarla kıyasladığımızda az yaktığını iddia etmek güç.. zira 1,3 - 1,4 aralığındaki motorlarla bile 1,2 Micra'dan az tüketen araçlar var..

aristo arkadaşımızın da dediği gibi 25-30 Krş gibi geniş bir aralık vermişsiniz, o yüzden net yorum yapmak zor. ortalama olarak 27,5 Krş yaktığınızı baz alırsak bugünün benzin fiyatlarıyla 7,5 Lt./100 Km. yapar ki; bu da resmi ş.içi tüketim değeri 7,4 Lt./100 Km. olan bir araç için normal bir değer.. bu değerin altında tüketim değerleri yakalayabiliyorsanız(25 Krş gibi.. ki 6,8 Lt/100 KM. eder -Aristo'nun da hesapladığı gibi-), ekonomik bir sürüş tarzı ile kullanabiliyorsunuz demektir

daha düşük tüketim değerleri elde etmek istiyorsanız yanlış araç tercih etmişsiniz diyebilirim.

(resmi ş.içi tüketim değeri 6,4 Lt./100 Km. olan aracımla, ş.içinde 5,7 - 6,0 Lt. aralığında ortalama tüketim değerleri elde edebiliyorum. litre fiyatı değişkenlik gösterdiği için para birimi cinsinden değer vermeyi pek sevmesem de, bugünkü litre fiyatı üzerinden ve 6,0 Lt./100 Km değerini baz alarak hesaplarsam ş.içinde 22 Krş/Km yakıyorum diyebiliriz)

düzeltme: yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehhalil -- 20 Temmuz 2010; 11:27:34 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.