Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
6.495
Cevap
103
Favori
880.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sktem

Model olaran hangisini düşünüyorsunuz?Eski kasa mı yeni kasamı?

Alıntıları Göster
    Yenilerden düşünüyorum. Yani 2004 - 2005 - 2006 gibi. Yapıcağım km çok olduğundan mecbur LPG de düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunder06

Yenilerden düşünüyorum. Yani 2004 - 2005 - 2006 gibi. Yapıcağım km çok olduğundan mecbur LPG de düşünüyorum.

yapacağın kilometre çok ise dizel al derim LPG li kullanım pek keyif vermez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jason B.

quote:

Orijinalden alıntı: thunder06

yapacağın kilometre çok ise dizel al derim LPG li kullanım pek keyif vermez

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bnde bir 2004 model nissan micra 1.2 tekna almak üzereyim 48.000 km de garantili servis bakımlı expertizli bir araç rahat rahat alıp kullanılabilecek tarzda fiyatı 18.800 sizce normal midir piyasasına baktım normal gözüküyor km ve temizliğine göre birde 100 km de kaç lt tüketiyor güncel bilgi verirseniz sevinirim. Acillllll

araç 18.000 e kadar düştü falan sol çam. ön arka kapı değişmiş sağ ön arka kağı boyanmış tamponlarda boyalı yani biraz prob. bir araç gibi geldi bana vazgeçtim fakat yinede temiz kazasız az km li micra 1.2tekna ne eder sizce...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trasher -- 30 Mart 2010; 16:20:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: trasher

arkadaşlar bnde bir 2004 model nissan micra 1.2 tekna almak üzereyim 48.000 km de garantili servis bakımlı expertizli bir araç rahat rahat alıp kullanılabilecek tarzda fiyatı 18.800 sizce normal midir piyasasına baktım normal gözüküyor km ve temizliğine göre birde 100 km de kaç lt tüketiyor güncel bilgi verirseniz sevinirim. Acillllll

araç 18.000 e kadar düştü falan sol çam. ön arka kapı değişmiş sağ ön arka kağı boyanmış tamponlarda boyalı yani biraz prob. bir araç gibi geldi bana vazgeçtim fakat yinede temiz kazasız az km li micra 1.2tekna ne eder sizce...

Alıntıları Göster
    ben 2006 teknayı 17 ye aldım 3-4 ay oldu. kazası falan yok. teknada ısrarcı olma passion visia alabilirsin birde biraz yüksek model bak bence

• quote:

Orijinalden alıntı: maxaljin

ben 2006 teknayı 17 ye aldım 3-4 ay oldu. kazası falan yok. teknada ısrarcı olma passion visia alabilirsin birde biraz yüksek model bak bence

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaslar bende yenı 2006 model dcı aldım mood..kullanan arkadaslara bır sorum olucak arka kapıda hoparlor yok sanırım ses gelmıyor?bu konu hakkında bılgısı olan varsa cok sevınırım..eger yoksa 2 kolon daha eklemek nekadara mal olur muzık sıstemlerı hakkında pek bılgım yokta anfı vs vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: desert_18

merhaba arkadaslar bende yenı 2006 model dcı aldım mood..kullanan arkadaslara bır sorum olucak arka kapıda hoparlor yok sanırım ses gelmıyor?bu konu hakkında bılgısı olan varsa cok sevınırım..eger yoksa 2 kolon daha eklemek nekadara mal olur muzık sıstemlerı hakkında pek bılgım yokta anfı vs vs

Nasıl bişey istediğine bağlı bass olmasını istermisin?
    eğer istemezsen 2 takım mid-tiz ve 1 adet mid amfisi alıp montajını yaptırman yeterlidir (300-400civari) bass isterim diyorsan teybi değiştirmeden min 500 liraya mal olur.
  • quote:

quote:

eğer istemezsen 2 takım mid-tiz ve 1 adet mid amfisi alıp montajını yaptırman yeterlidir (300-400civari) bass isterim diyorsan teybi değiştirmeden min 500 liraya mal olur.

teybı degıstırmeyı suan dusunmuyorum.ondekı kolonlarıda degıstırıyım dıyorum hepsı aynı marka olsun ses farklı olabılır orj kolonlar ıle.yanı oncelıklı amacım 4 kolon alıp orjınal yerıne takmayı dusunuyorum aracın bagajı kucuk oldugundan subwoofer dusunmuyorum.4 kolon bana yeter bırde anfı olması bana ne yarar saglar cok buyuk olmadıgından bır yere sıgdırırım.kolonlarda hangı marka ıyıdır kapıdakı yerlerı yuvarlak zaten alpıne dusunuyorum sızın onerınız varmıdır.yada uyumlu anfı ve kolon tavsıyenız.

• quote:

quote:

quote:

teybı degıstırmeyı suan dusunmuyorum.ondekı kolonlarıda degıstırıyım dıyorum hepsı aynı marka olsun ses farklı olabılır orj kolonlar ıle.yanı oncelıklı amacım 4 kolon alıp orjınal yerıne takmayı dusunuyorum aracın bagajı kucuk oldugundan subwoofer dusunmuyorum.4 kolon bana yeter bırde anfı olması bana ne yarar saglar cok buyuk olmadıgından bır yere sıgdırırım.kolonlarda hangı marka ıyıdır kapıdakı yerlerı yuvarlak zaten alpıne dusunuyorum sızın onerınız varmıdır.yada uyumlu anfı ve kolon tavsıyenız.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar eşime 2009 model bir micra otomatik vites araba alıcam. bana tavsiye edermisiniz.
    artı ve eksi yönleri nelerdir. eşim acemi olduğu için kullanımında zorluk yaşayabilirmi. nelere dikkat etmeli.
    şimdiden teşekkür ederim size.

• quote:

quote:

quote:

Senin işini 2 takım hertz ESK 165 ve 1 adet bu mid-tiz takımlarına göre amfi jbl a604 veya 1004 olabilir işini görücektir sizi tatmin edeceğini temin ederim....Daha sonra teybide değiştirirseniz güzel olur...

@MU72

Bence micra uygun bir seçim olucaktır hem arka ve ön görüş alanı geniş hemde şehir içinde dönüşleri çok pratik yakıt tüketimide gayet iyi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Senin işini 2 takım hertz ESK 165 ve 1 adet bu mid-tiz takımlarına göre amfi jbl a604 veya 1004 olabilir işini görücektir sizi tatmin edeceğini temin ederim....Daha sonra teybide değiştirirseniz güzel olur...

@MU72

Bence micra uygun bir seçim olucaktır hem arka ve ön görüş alanı geniş hemde şehir içinde dönüşleri çok pratik yakıt tüketimide gayet iyi

Alıntıları Göster
    Selamlar,

Bende geçen ay 63.000km'de Nissan Micra 2006 model 1.5DCİ Passion aldım 17.000TL'ye araç şehir içerisinde 6.0lt şehir dışında 3.9-4.0lt, karma 5.0lt civarı tüketime sahip. Karma 17 kuruş yakıyor 100kmde. Bana oldukça makul değerler gibi görünüyor.

Arabanın direksiyonda soyulmalar başlamış durumda. Bostancı tarafında bu deri direksiyon kaplama işini adam gibi yapacak tanıdığınız birileri var mı? Birde iç konsol krem renkli çok kirli gözüküyor. Neyle temizliyorsunuz?

Aracın CD playerı arızalı sadece radyo çalar olarak çalışıyor. Uzaktan kumandayı kullanabileceğim Mp3'te çalabilen tavsiye edebileceğiniz uyumlu bir teyp var mı? Birde teybin değişmesi durumunda ön konsolla uyumu nasıl oluyor. Değiştiren arkadaşlar resimlerini verebilirler mi?

Ek olarak arajın debriyajı oldukça yukarda kavrıyor ve önceki aracım 1999 model primera GT'ye göre oldukça sert geliyor. Bu sertlik normal midir? Yoksa değiştirmek gerekebilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sancak

Selamlar,

Bende geçen ay 63.000km'de Nissan Micra 2006 model 1.5DCİ Passion aldım 17.000TL'ye araç şehir içerisinde 6.0lt şehir dışında 3.9-4.0lt, karma 5.0lt civarı tüketime sahip. Karma 17 kuruş yakıyor 100kmde. Bana oldukça makul değerler gibi görünüyor.

Arabanın direksiyonda soyulmalar başlamış durumda. Bostancı tarafında bu deri direksiyon kaplama işini adam gibi yapacak tanıdığınız birileri var mı? Birde iç konsol krem renkli çok kirli gözüküyor. Neyle temizliyorsunuz?

Aracın CD playerı arızalı sadece radyo çalar olarak çalışıyor. Uzaktan kumandayı kullanabileceğim Mp3'te çalabilen tavsiye edebileceğiniz uyumlu bir teyp var mı? Birde teybin değişmesi durumunda ön konsolla uyumu nasıl oluyor. Değiştiren arkadaşlar resimlerini verebilirler mi?

Ek olarak arajın debriyajı oldukça yukarda kavrıyor ve önceki aracım 1999 model primera GT'ye göre oldukça sert geliyor. Bu sertlik normal midir? Yoksa değiştirmek gerekebilir mi?

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar
    bende 1.2 motor 80 beygir 2005 tekna almak üzereyim
    arabayı çok beğendim. ama 1.2 motor 80 beygir arabanın gitmesi için çok basman lazım buda yakıt tüketimini arttırır diyor çevremdekiler.

tam olarak ortalama kmde ne kadar yakar acaba.
    yakıt tüketimi hakkında güncel bilgi verirseniz bugün veya yarın alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aequitas13

merhaba arkadaşlar
    arabayı çok beğendim. ama 1.2 motor 80 beygir arabanın gitmesi için çok basman lazım buda yakıt tüketimini arttırır diyor çevremdekiler.

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar,
    1999 model 1.3 gx klimalı 192.000 km de bir araç almayı düşünüyorum..
    bu araç hakkında internet üzerinde çok fazla bilgi bulamadım..
    bilen kullan arkadaşlar var ise yorumlarınızı rica ediyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Komsomol

merhaba arkadaşlar

Gayet gidiyor sınıfındaki araçlara göre serii bile denilebilir

Sınıfındaki aracların 1.2 ve 1.4 motorlu beygirlerini ve torklarını incelersen micranın oldukça iyi olduğunu görebilirsiniz
    örneğin 2006 polo 1.4 motor 80beygir ve torkuda sadece 10nm daha fazla palioları saymıyorum bile....Birde yeni hyundai i20lere bak mesela 1.2 motor 78hp sınıfındakilere göre iyi yani...ayrıca zincirli bir japon mtoru olmasından dolayı kore araçlarına göre oldukça sağlamdır bkz eski micralar eski toyotolar....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Komsomol

merhaba arkadaşlar

Gayet gidiyor sınıfındaki araçlara göre serii bile denilebilir

Sınıfındaki aracların 1.2 ve 1.4 motorlu beygirlerini ve torklarını incelersen micranın oldukça iyi olduğunu görebilirsiniz
    örneğin 2006 polo 1.4 motor 80beygir ve torkuda sadece 10nm daha fazla palioları saymıyorum bile....Birde yeni hyundai i20lere bak mesela 1.2 motor 78hp sınıfındakilere göre iyi yani...ayrıca zincirli bir japon mtoru olmasından dolayı kore araçlarına göre oldukça sağlamdır bkz eski micralar eski toyotolar....

Alıntıları Göster
    merhabalar, arkadaşlar forumun acemisiyim.. bende nissan micra almak istiyorum kafat bütçem anca 98-99 modellerine yetiyor. bunlarda yakıt tüketimi nasıldır? motorları tek nokta enjeksiyonlumu çok nokta mı? lpg tavsiye edermisiniz? piyasa olarak 7500 den fazla verilir mi? yada aldıktan sonra acil bi durumda zarar etmeden satılır mı? şimdiden teşekkürler cevaplarınız için..

• quote:

Orijinalden alıntı: ibanez_022

merhabalar, arkadaşlar forumun acemisiyim.. bende nissan micra almak istiyorum kafat bütçem anca 98-99 modellerine yetiyor. bunlarda yakıt tüketimi nasıldır? motorları tek nokta enjeksiyonlumu çok nokta mı? lpg tavsiye edermisiniz? piyasa olarak 7500 den fazla verilir mi? yada aldıktan sonra acil bi durumda zarar etmeden satılır mı? şimdiden teşekkürler cevaplarınız için..

Alıntıları Göster
    corail & ibanez_022..

98-99 temiz micra yı 7500 e alabileceğinizi sanmıyorum..En azından 8500-9000 fiyat aralığını gözden çıkarmanız gerekecektir diye düşünüyorum..Micra emsalleri içinde en modern motora sahip araçtır..Direksiyon inanılmaz hafif,yol tutuş iyi..Motor zincirli..Bakım masrafları yüksek değil..Parça fiyatları orjinal parça da pahalı diyebilirim...Ama nerdeyse bütün parçalarının yan sanayisi mevcut..Yakıt ekonomik..Ben hiç LPG düşünmedim..Yakın zamanda ölçümde yapmadım..Tahmini olarak Şehir içinde 0,220 kuruş civarı yaktığını tahmin ediyorum..Ki bende ki otomatik..
    Yüksek performans bekliyorsanız kesinlikle almayın..Tam bir şehir içi otomobili..Şehirler arası gezintiler de ise kasmadan manzarayı seyrederek yolculuk yaparım,gideceğim yere de 15 dk. geç giderim derseniz tavsiye ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: aristo48

corail & ibanez_022..

98-99 temiz micra yı 7500 e alabileceğinizi sanmıyorum..En azından 8500-9000 fiyat aralığını gözden çıkarmanız gerekecektir diye düşünüyorum..Micra emsalleri içinde en modern motora sahip araçtır..Direksiyon inanılmaz hafif,yol tutuş iyi..Motor zincirli..Bakım masrafları yüksek değil..Parça fiyatları orjinal parça da pahalı diyebilirim...Ama nerdeyse bütün parçalarının yan sanayisi mevcut..Yakıt ekonomik..Ben hiç LPG düşünmedim..Yakın zamanda ölçümde yapmadım..Tahmini olarak Şehir içinde 0,220 kuruş civarı yaktığını tahmin ediyorum..Ki bende ki otomatik..
    Yüksek performans bekliyorsanız kesinlikle almayın..Tam bir şehir içi otomobili..Şehirler arası gezintiler de ise kasmadan manzarayı seyrederek yolculuk yaparım,gideceğim yere de 15 dk. geç giderim derseniz tavsiye ederim..

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bana 2005 üstü otomatik micra araba tavsiyesi olan varmı.
    alıcam, temiz bir araba arıyorum.

• quote:

corail & ibanez_022..

benim bulduğum araç gx ve 3 kapılı..
    temiz bir araç ve klimalı,kazası ve değişeni yok,bir parçada boya var.. muhtelif yerlerinde ise küçük göçükler ve taş izleri var..
    fiyat olarak ne hak eder sizce bu araç?

• quote:

Orijinalden alıntı: corail

quote:

corail & ibanez_022..

temiz bir araç ve klimalı,kazası ve değişeni yok,bir parçada boya var.. muhtelif yerlerinde ise küçük göçükler ve taş izleri var..

Alıntıları Göster
    slm arkadaşlar ben eski bir micra kullanıcısı, yeni bir forum üyesiyim :)

2004 model 1.2 tecna (siyah) kullandım, şuan da 2007 model 1.5 dci mood (mavi) kullanıyorum.

ben bu arabaya ilk görüşte aşık olanlardanım; nurgül yeşilçay ve özcan denizin 'asmalı konak' dizisinde özcan deniz nurgül yeşilçay'a hediye olarak siyah micra alıyordu... bilmem benden başka hatırlayanınız var mı :))
    işte ben ilk o zaman gördüm bu arabayı ve içimden 'birgün benim olacaksın' dedim :D:D:D
    ve oldu!!! hem de aynısı 1.2 siyah tecna...

2 sene kadar büyük bir aşkla kullandım ototmobilimi. taa ki yarı ciddi bir kaza geçirene kadar :((
    orjinal serviste çok iyi toparlamalarına rağmen garanti süresi dolacağı ve sonrasında daha büyük sorunlarla karşılaşırım korkusuyla en büyük aşkım ve 2. arabam olan siyah micra'mla vedalaştım.

ondan önceki mazda 323 1.6 otomatik vites (ve ilk arabam), ondan sonraki ilk sıfır km arabam olan clio III ve yurt dışında aldığım (tr de piyasaya sürülmeyen) punto sport (6 vites) bile bana micra'da yaşadığım aşkı yaşatamadı. her siyah micra görüşümde içimden eski türk filmlerindeki kötü adamlardan biri çıkıp 'senden vazgeçmedim, gene benim olacaksın' diyordu... :))

ve italya'dan döndükten 4 ay sonra micra tekrar benim olmuştu... (yurtdışında bütün parasını yemiş bi insan olarak, bu 4 ay tekrar araba alabilmek için yemeden içmeden geçti :D )

ama biraz değişmişti micra...
    rengi artık siyah değildi. başta üzülür gibi olsam da sonradan farkettim siyah araba kullanmanın zorluklarını...

motoru biraz daha yüksek sesle konuşuyordu benle, eskiden ben onu hız yapmak için üzerken, artık o bana bağırıyordu, ' sen istediğin kadar bas gaza, ben artık eskisinden daha az yakıyorum' diye... bu kadar küçük bi otomobile göre biraz fazla sesli bir motoru olduğu için başta üzülür gibi olsam da sonradan farkettim ki, en son ne zaman mazot aldığımı hatırlamak için kredi kartı ekstrelerini inceliyorum...

anahtarı eskisi kadar fiyakalı değildi, çantamda minicik bir siyah kutuyla dolaşmıyordum, başta üzülür gibi olsam da, sonradan farkettim ki, direksiyonun altındaki küçük anahtarı çevirmek yerine her seferinde o küçük siyah kutunun başlığını çıkarıp, gerçek anahtarla kontağı çevirmeye çalışan değnekçilerle tartışmak zorunda kalmıyordum artık :))

ilk aşkımı hiç mi aratmıyordu peki ona bu kadar çok benzeyen 'mavi boncuk' ???
    tabi ki aratıyordu, onun ışık ve yağmur sensörü yoktu.
    onun dijital kliması da yoktu.
    onun elektrikli yan aynaları ve sis farları da yoktu.
    onun torpidosunda gizli bir çekmecesi ve kapkaççıları şaşırtmak için tasarlanmış ön sağ koltuğun altındaki gizli çanta gözü yoktu...
    ama hiç önemli değil, çünkü benim de başka otomabillerde gözüm yoktu :))

çünkü 1.2 benzilli full modeline göre daha konforsuz görünen bu 1.5 dizel versiyonu, ilk micramdan 3 yaş daha genç ve gerçekten insanı şaşırtacak kadar tasarruflu :))

işte benim micra ile olan tutkulu ilişkim böyle :))
    biraz fazla uzun tuttum belki yazımı ama, çok seviyorum ben arabamı, yazsam daha yazarım yani :)))

• quote:

Aracın 3 kapılı olması sizin fiyatınızı mantıklı hale getiriyor..

Bir parça boya,bi kaç taş izi önemli sayılabilecek kusurlardan değil...

7500-8000 civarlarını fazla aşmadan alınabilir..Aşağıya ne kadar çekebilirseniz sizin lehinize olur..

Desen35 Micra aşkını çok güzel tarif etmişsiniz,aramıza hoşgeldiniz..
  • quote:

quote:

Aracın 3 kapılı olması sizin fiyatınızı mantıklı hale getiriyor..

Bir parça boya,bi kaç taş izi önemli sayılabilecek kusurlardan değil...

7500-8000 civarlarını fazla aşmadan alınabilir..Aşağıya ne kadar çekebilirseniz sizin lehinize olur..

Desen35 Micra aşkını çok güzel tarif etmişsiniz,aramıza hoşgeldiniz..

ben 8.000 teklif ettim ve kabul etmedi satıcı.. kendisi bilir
    ölü bir rakam teklif ettiğimi düşünmüyorum 192.000 km ye gelmiş bir araç için..

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.