NİSSAN MICRA CLUB
4113 Cevap269756 Görüntüleme51 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

440 Mesaj
13 Kasım 2009; 10:02:10 

Merhaba arkadaşlar,
Bende bir micra sahibi olmak istiyorum, siz micra sahipleri bana seçim konusunda yardımcı olabilir diye düşündüm.
2 sorum olacak bununla ilgili;

1. max 17.000 TL ya kadar hangi micra'yı önerirsiniz ?
2. Mood - tekna - passion arasında ne fark var ?
3. alırken dikkat et bu konuya diğeceğiniz birşey var mı ?

yardımcı olabilirseniz sevinirim..

şimdiden teşekkürler...

20 Mesaj
10 Aralık 2009; 10:31:20 

merhaba arkadaşlar;

2009 micra passion açık kahverengi, otomatik

benide yazın kulübe

440 Mesaj
14 Aralık 2009; 20:53:42 

quote:

Orijinalden alıntı: cicibebeci

Merhaba arkadaşlar,
Bende bir micra sahibi olmak istiyorum, siz micra sahipleri bana seçim konusunda yardımcı olabilir diye düşündüm.
2 sorum olacak bununla ilgili;

1. max 17.000 TL ya kadar hangi micra'yı önerirsiniz ?
2. Mood - tekna - passion arasında ne fark var ?
3. alırken dikkat et bu konuya diğeceğiniz birşey var mı ?

yardımcı olabilirseniz sevinirim..

şimdiden teşekkürler...

arkadaşlar kimsenin bilgisi yok mu ? nasıl micra club bu ????

309 Mesaj
29 Aralık 2009; 14:34:31 

biraz geç oldu ama micra kullanıcısı olarak size kısa bilgiler vereyim.
ilk çıktığında micra 2 çeşit donanıma sahipti. tekna ve visia. sanıyorum 2005 ten sonra çeşit çoğaldı. dün nissan resmi sitesine baktım. tekna fiyatı yok. demekki satılmıyor. 17000-18000 gibi bir rakama alınabilecek en iyi seçenek tekna olur. ben alırken tekna ve visia arasında tam 16 adet donanım farkı vardı. şunuda belirteyim micranın visiası diğer markaların en full olanından, donanım bakımından daha doluydu. tavsiyem tekna almanız daha isabetli olur. çünkü düşük donanımlı olan model birazcık ucuz olur daha sonra pişman olduğunuzda 10 kat fazla para verseniz bile, o donanımı elde edemezsiniz. eski micra broşürleri bulursanız daha iyi karşılaştırma yapabilirsiniz.

1136 Mesaj
2 Ocak 2010; 23:27:37 

2005 model Nissan Micra Visia otomatik vites 1.2 aracım var. Silecekler artık pek iyi temizlemiyor diye değiştirmeyi düşündüm ve iki silecek uzunluğunun farklı olduğunu fark ettim. Silecek değiştirmiş olan ve bunun farkına varan var mı?

Şöyle bir silecek buldum, bu uyumlu mudur acaba?
http://www.hepsiburada....013&productid=otso10669

309 Mesaj
3 Ocak 2010; 21:04:37 

evet hatipoğlu sileceklerin boyları eşit değil. yeni nesil araçların hepsi böyle. micranın silecekleri, sol(sürücü) tarafı 53 cm. sağ taraf 45 cm. dir. sizin sözünü ettiğiniz sileceği kullandım. 1-2 ay içinde eskiyor tavsiye etmem. en iyi çözüm, parçacılardan silecek lastiği al özellikle swf marka ve eskilere taktır. yeni gibi olurlar, hemde ucuza gelir.

1136 Mesaj
3 Ocak 2010; 22:10:36 

quote:

Orijinalden alıntı: mustozt

evet hatipoğlu sileceklerin boyları eşit değil. yeni nesil araçların hepsi böyle. micranın silecekleri, sol(sürücü) tarafı 53 cm. sağ taraf 45 cm. dir. sizin sözünü ettiğiniz sileceği kullandım. 1-2 ay içinde eskiyor tavsiye etmem. en iyi çözüm, parçacılardan silecek lastiği al özellikle swf marka ve eskilere taktır. yeni gibi olurlar, hemde ucuza gelir.

Teşekkürler, dediğinizi bir araştırayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 3 Ocak 2010; 22:13:12 >

4 Mesaj
5 Ocak 2010; 16:18:34 

merhaba arkadaşlar Micra Dizel 2007 model araçların fiyat aralığı nedir tekna passion farketmez?
Km de en fazla 40000 olsun
sizce ne kadar verilir bu arabalara
Temiz kazasız veya hafif kazası olanlar için geçerli

363 Mesaj
5 Ocak 2010; 21:19:59 

arkadaşlar merhaba.bende micra 1.2 oto vites aldım.bir sorum olacak;
araçta bluetooth var.cep telefonu cebimdeyken çok rahat araç içerisindeyken konuşabiliyorum.ancak cep telefonundan muzik dinlemek istediğimde telefonun sesi çıkmıyor.ne yaparsam yapayım araç içerisinden de ses gelmiyor.
bunu nasıl çözeriz?

822 Mesaj
5 Ocak 2010; 22:21:18 

quote:

Orijinalden alıntı: avbaris

arkadaşlar merhaba.bende micra 1.2 oto vites aldım.bir sorum olacak;
araçta bluetooth var.cep telefonu cebimdeyken çok rahat araç içerisindeyken konuşabiliyorum.ancak cep telefonundan muzik dinlemek istediğimde telefonun sesi çıkmıyor.ne yaparsam yapayım araç içerisinden de ses gelmiyor.
bunu nasıl çözeriz?

bluetooth özelliği müzik olayını desteklemiyor sadece konuşma yapmak için zaten aşağıda aux girişi var bluetoohla uğraşmak gereksiz

319 Mesaj
12 Ocak 2010; 16:42:16 

Lütfen cevap verir misiniz!...
Merhabalar "Micra"severler... Arkadaşımda 1999 model 70.000'de Micra var, otomatik. Bu arabaya, pazarlık yapmadım ama 10.000 TL istiyor. Belki az daha inebilir. Kendizisi 10.500 TL'ye almış. Daha çok eşim kullanacak. Nasıldır, önerir misiniz... Şimdiden tüm yorumlarınız için teşekkür ederim...

3 Mesaj
13 Ocak 2010; 14:40:21 

Selam arkadaşler 2004 model tekna kullanıcısıyız eşim ve ben kullanıyoruz aracı 2004 ten beri bizde araç şu an 140 binde. Direksiyon kaplaması sıkıntılı ilki garanti kapsamından değiştirilmiş olmasına rağmen ikinci de de aynı sorun yaşandı deri kaplı ama sanki yılan derisiyle kaplı gibi görünüyor :) bi ara çok canım sıkılmıştı zincir uzaması yaşandı farklı yetkili servislerden farklı fiyatlar verdiler arızayla ilgili sonunda 750 tl masrafla yetkili serviste değiştirdim. Herşey yoluna girdi ama 120 000 civarındayken yakıt tüketimi arttı araçta ve rampada bayılmaya başladı debriyaj setini değiştirttim fakat orjinal parçalarla sanayide değiştirttim başına geçmişken fren diskleri ve balataları derken 750 tl daha masraf yaptım. Park halindeyken gelip çarpmışlardı arka tamponu değiştirdiler ve sol arka çamurluğu boyadılar... sonra ben otoparke girerken sağ tarafı sürttüm doğrultup boyadılar. En sonda kendi memleketimde farklı plaka yani rakip takımın plakası var diye arabayı tekmelemişler maç sonrası sol arka kapı ve bagaj kapağını da yaptırıp boyattım ama araba tıkır tıkır saat gibi çalışıyo... Şimdi tek sorun kaldı kalorifer şehir içinde geç ısıtıyo, uzun yolda da bi ısınıp bi soğuyo üşümeye sebep oluyor onu da çözdük mü sıkıntı yok. Herşeye rağmem memnunum araçtan... Sayesinde çok şey öğrendim :)

690 Mesaj
15 Ocak 2010; 13:11:29 

quote:

Orijinalden alıntı: İlhan20

Selam arkadaşler 2004 model tekna kullanıcısıyız eşim ve ben kullanıyoruz aracı 2004 ten beri bizde araç şu an 140 binde. Direksiyon kaplaması sıkıntılı ilki garanti kapsamından değiştirilmiş olmasına rağmen ikinci de de aynı sorun yaşandı deri kaplı ama sanki yılan derisiyle kaplı gibi görünüyor :) bi ara çok canım sıkılmıştı zincir uzaması yaşandı farklı yetkili servislerden farklı fiyatlar verdiler arızayla ilgili sonunda 750 tl masrafla yetkili serviste değiştirdim. Herşey yoluna girdi ama 120 000 civarındayken yakıt tüketimi arttı araçta ve rampada bayılmaya başladı debriyaj setini değiştirttim fakat orjinal parçalarla sanayide değiştirttim başına geçmişken fren diskleri ve balataları derken 750 tl daha masraf yaptım. Park halindeyken gelip çarpmışlardı arka tamponu değiştirdiler ve sol arka çamurluğu boyadılar... sonra ben otoparke girerken sağ tarafı sürttüm doğrultup boyadılar. En sonda kendi memleketimde farklı plaka yani rakip takımın plakası var diye arabayı tekmelemişler maç sonrası sol arka kapı ve bagaj kapağını da yaptırıp boyattım ama araba tıkır tıkır saat gibi çalışıyo... Şimdi tek sorun kaldı kalorifer şehir içinde geç ısıtıyo, uzun yolda da bi ısınıp bi soğuyo üşümeye sebep oluyor onu da çözdük mü sıkıntı yok. Herşeye rağmem memnunum araçtan... Sayesinde çok şey öğrendim :)

Direksiyon simidini, deri kaplatabilirsiniz. 50-100 TL arasında yapan yerler bulabilirsiniz.

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

284 Mesaj
16 Ocak 2010; 11:03:44 

quote:

Orijinalden alıntı: veyseller

Merhabalar "Micra"severler... Arkadaşımda 1999 model 70.000'de Micra var, otomatik. Bu arabaya, pazarlık yapmadım ama 10.000 TL istiyor. Belki az daha inebilir. Kendizisi 10.500 TL'ye almış. Daha çok eşim kullanacak. Nasıldır, önerir misiniz... Şimdiden tüm yorumlarınız için teşekkür ederim...

Galerici komşum eşimin 98 micrasının (N-CVT şanzıman) aynısını bir müşteri satmak istediğinde beni arayıp aracı sordu.Araç 97 model orjinaldi.Araç hakkında bilgi verdim.Aracı 8000 e aldı,2 hafta içinde 9500 e sattı.
Ben aracımı satacak olsam 9500 altına vermem.99 model olan arkadaşınızın aracı,klima da varsa,bizimkiler klimasız dı,fiyat makul.Keyifli ekonomik bir araç.Yakıt tüketimi karma 0,21 kuruş civarında.Bence tek eksiği rampa performansının düşük olması.1 yıldır kullanıyoruz,şimdilik anormal bir problem çıkarmadı.

2004 Megane 2 sedan 1.6 Dynamique BVA

690 Mesaj
16 Ocak 2010; 11:59:29 

quote:

Orijinalden alıntı: aristo48

quote:

Orijinalden alıntı: veyseller

Galerici komşum eşimin 98 micrasının (N-CVT şanzıman) aynısını bir müşteri satmak istediğinde beni arayıp aracı sordu.Araç 97 model orjinaldi.Araç hakkında bilgi verdim.Aracı 8000 e aldı,2 hafta içinde 9500 e sattı.
Ben aracımı satacak olsam 9500 altına vermem.99 model olan arkadaşınızın aracı,klima da varsa,bizimkiler klimasız dı,fiyat makul.Keyifli ekonomik bir araç.Yakıt tüketimi karma 0,21 kuruş civarında.Bence tek eksiği rampa performansının düşük olması.1 yıldır kullanıyoruz,şimdilik anormal bir problem çıkarmadı.

K11E Serisi otomatik Micra araçların, en büyük sıkıntısı Tork konvektörü arızasıdır. Onun dışında sağlam araçlardır.

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

319 Mesaj
16 Ocak 2010; 16:36:11 

cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. düşünüyorum ama eşim fazla minik diye pek sevmedi. başkası da talipliydi araca, bakalım hayırlısı olsun. yardımlaşmak, danışmak ve bildiklerimizi paylaşmak güzel şey vesselam... teşekkür ederim...

2 Mesaj
21 Ocak 2010; 13:49:53 

Merhaba,

K11'ler için body kit yaptıran varmı.

ÇAYLAK ZIPKINCI

2050 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:20:37 

Güzel soru varmı body yaptıran

[Gigabyte 965P Ds3][INTEL 6420@3200]+[Big Typhoon]+[Ocz Plantium ddr800]
[250GB SATA Seagate 16C]+[Skystar 2.6d]
[Sapphire 1950XT]+[Nec DVDRW]+[Nec DVD-RW 3540A]
[Silverstone 500 watt siyah]+[AOPEN H600 B13]+[Zoom X5V]
[Philips Dobly Surround]+[Logitech Wireless Mouse]+[SONY LCD]

12537 Mesaj
6 Şubat 2010; 8:49:45 

Bugün LPG'ye geçiş yaptım arkadaşlar.

1.2 Tekna var 2004 model. 1500 TL'ye 10 taksit. OMVL sıralı sistem.

35'lik simit tank. Bakalım, birkaç sene sonra kendini amorti etmesini umuyorum. LPG'nin fiyatı benzini geçmezse tabii ki :)

1136 Mesaj
6 Şubat 2010; 8:56:19 

quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

35'lik simit tank. Bakalım, birkaç sene sonra kendini amorti etmesini umuyorum. LPG'nin fiyatı benzini geçmezse tabii ki :)

Ne kadar yakıyordunuz eskiden? Bizim 2005 model 1.2 Visia var, önce ben kullanıyordum, ev-iş arası mesafe kısa (3 km) ve trafik genelde yavaş seyrediyor. Ben rahat 9lt /100 km yakıyordum. Atrıı eşim kullanıyor , o 7-8lt arasına düşürdü (onun iş yeri 6-7 km ve benden daha sakin kullanıyor :) ).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 6 Şubat 2010; 8:57:57 >

162 Mesaj
6 Şubat 2010; 9:27:40 

arkadaşlar merhaba. bende i10'dan vaz geçip 1.2 tekna almak istedim ama sitede tekna bulamadım mood var. fiyatlarda uçmuş gibi. indirimli 26.430 olmuş. bayi ile araç fiyatı ne kadara düşürülebilir.

12537 Mesaj
6 Şubat 2010; 11:53:55 

quote:

Orijinalden alıntı: hatipoglu

quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Ne kadar yakıyordunuz eskiden? Bizim 2005 model 1.2 Visia var, önce ben kullanıyordum, ev-iş arası mesafe kısa (3 km) ve trafik genelde yavaş seyrediyor. Ben rahat 9lt /100 km yakıyordum. Atrıı eşim kullanıyor , o 7-8lt arasına düşürdü (onun iş yeri 6-7 km ve benden daha sakin kullanıyor :) ).

Son zamanlarda yer yer 30 kuruşa gelmeye başlamıştı kilometre başına. Soğuk havanın etkisinden olsa gerek tüketim artmıştı biraz. Bakımları falan da yaptırdım. Henüz sonuçları test etmedim ama bariz biçimde azalacak, bu açık. Şehiriçi kullanıyorum ben de, okula git-gel çok kısa mesafe. 1 kilometre diyebilirim. Toplu taşıma sıkıntılı olduğu için zaten kullanıyorum. Yoksa işim olmaz arabayla. Mesafenin de etkisi vardı tabii ki soğuk havayla birlikte.

Daha çok yazın avantajlı olacak LPG benim için. Tatilde gezme-tozma oluyor epeyce. Gidiş-gelişte de uzun yol, daha rahat olacak.

17 Mesaj
7 Şubat 2010; 18:37:13 

selam arkadaşlar bende 2006 1.2 tekna aldım. izlenimlerimi paylaşmak istedim. en onemli konu vites bana çok sert geldi toros vitesi gibi. servis bunlar böyle dedi tamam dedim. direksiyon simidini herkes biliyo zaten iç döşeme krem oldugu için kirlenmiş sonax temizleme spreyiyle temizledim hiç bi fark göremedim. direksiyon zaten soyulmaya müsait silerken sanırım üstünden bi tabaka daha aldım temzi görünüyor şimdi :)
araba 1.2 motor bence çekiş normal bi ara bastım 150 ye kadar yol olsa dahada gidecek sanırım. içeri ses fazla alıyor motor sesi fazla geliyor ama küçük arabaların sorunu bu zaten. başka şikayet edebileceğim birşey yok şekil donanım olarak en iyi mini arabalardan biri bence kazasız belasız bineyim. amin :)

267 Mesaj
8 Şubat 2010; 14:44:07 

mrb arkadaşlar bende bu arabayı merak sardım.. ilk önce pek tipini beğenmesem de hem ekonomik oluşu hemde eşimin rahatça kullanabileceği bir araba olduğu için cazip geldi...
http://www.sahibinden.c...47159WQQpXQQdisplayitem
acaba bu araba bu fiyata alınabilir mi..

araba için beklentilerim: konfor-ekonomik-işlevsellik ; bu üç konuda 10 üzerinden bu araca kaç puan verilebilir?

690 Mesaj
8 Şubat 2010; 18:13:22 

quote:

Orijinalden alıntı: iso31185

mrb arkadaşlar bende bu arabayı merak sardım.. ilk önce pek tipini beğenmesem de hem ekonomik oluşu hemde eşimin rahatça kullanabileceği bir araba olduğu için cazip geldi...

araba için beklentilerim: konfor-ekonomik-işlevsellik ; bu üç konuda 10 üzerinden bu araca kaç puan verilebilir?

İyi araştırın araç pert olmasın! Bence bütcenizi biraz zorlayın, ellenmemiş bir araç alınız.

Konfor 7 ( Yüksek devirlerde gürültülü kabin )

Ekonomi 6 ( 1.2 motoruna göre yakıt tüketimi bana çok geliyor, Fabrika verisi 8.2 LT)

Kullanım 8 ( Ayna düğmeleri ve merkezi kilit düğmelerinin yeri daha iyi olabilirdi. Baş ve Diz mesafeleri tatminkar )

Güvenlik 7 ( Fren mesafesi bana göre uzun, aynı zamanda fren balata ve diskleri çabuk aşınıyor)

Saygılar

822 Mesaj
8 Şubat 2010; 23:03:28 

quote:

Orijinalden alıntı: manager79

quote:

İyi araştırın araç pert olmasın! Bence bütcenizi biraz zorlayın, ellenmemiş bir araç alınız.

Ekonomi 6 ( 1.2 motoruna göre yakıt tüketimi bana çok geliyor, Fabrika verisi 8.2 LT)

Kullanım 8 ( Ayna düğmeleri ve merkezi kilit düğmelerinin yeri daha iyi olabilirdi. Baş ve Diz mesafeleri tatminkar )

Güvenlik 7 ( Fren mesafesi bana göre uzun, aynı zamanda fren balata ve diskleri çabuk aşınıyor)

Saygılar

8.2lt nasıl yaktırıyrsunuz yahu 1.2 otomatik 5.oookm boyunca yol bilgisayarını hiç sıfırlamadık şu an 6.2 lt gösteriyor şehir içi dışı karışık yani 8.2lt yakması zor bence büyük ihtimalle bir yerde ayarsızlık vardır

822 Mesaj
8 Şubat 2010; 23:13:42 

quote:

konfor: Otomatik vitesin etkinliğiyle "7" koltukların yanal destekleri daha fazla olsa iyi olurmuş birde sürüş pozisyonu anneme göre normal olsada bana göre koltuk en alcaktayken dahi yüksek kalıyor (boy 1.86)

ekonomi: buda otomatik ve benzinli olduğu için "7" LPg taktırlırsa 8 dizel olsa 9 :)

işlevsellik: Bizim araçta yeni tip teyplerden var(2009) bluetooth özellikle arabaya bindiğinizde cep telefonuyla eşleşiyor ve direksiyondan gelen aramaları cevaplayıp araba içinden telefona dokunmadan konuşabiliyorsunuz ayrıca ses sistemide iyi, ön göğüs tasarımı oldukça kullanışlı üstüne her nevi ıvırı zıvırı rahatlıkla (sigara çakmak anahtar telefon cüzdan canta vs) koyabiliyorsunuz dönüş mesafesinin kısa olması sebebiyle park etmek son derece kolay aynı şekilde istanbulda şehir içinde küçük ve dar yerlerden dönmek sıkıntı vermiyor, kliması iyi soğutuyor ve kaloriferi gerçekten iyi ısıtıyor, birde genelde bayan arabası olarak görüldüğü için polis pek durdurmuyor :) 10 üstünden 8 veririm

690 Mesaj
8 Şubat 2010; 23:45:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Jason B.

quote:

Orijinalden alıntı: manager79

quote:

Saygılar

8.2lt nasıl yaktırıyrsunuz yahu 1.2 otomatik 5.oookm boyunca yol bilgisayarını hiç sıfırlamadık şu an 6.2 lt gösteriyor şehir içi dışı karışık yani 8.2lt yakması zor bence büyük ihtimalle bir yerde ayarsızlık vardır

Şehiriçi 8.2 LT Fabrika verisidir.

822 Mesaj
9 Şubat 2010; 13:01:15 

Yakıt tüketimi (lt)

Şehir içi
8,2
Şehir dışı
5,7

otomatik için şehiriçi 8.2lt düz vites için 7.4lt denilmiş ancak yüksek süratler hariç bu kadar yakacağını sanmıyorum belki küçük bir şehirde çok kısa mesafelerde kullanılırsa yakabilir ancak normal şartlarda karma tüketimin altında oluyor

690 Mesaj
9 Şubat 2010; 16:23:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Jason B.

Yakıt tüketimi (lt)

Şehir içi
8,2
Şehir dışı
5,7

otomatik için şehiriçi 8.2lt düz vites için 7.4lt denilmiş ancak yüksek süratler hariç bu kadar yakacağını sanmıyorum belki küçük bir şehirde çok kısa mesafelerde kullanılırsa yakabilir ancak normal şartlarda karma tüketimin altında oluyor

Bunlar fabrika verisi, sakin kullanamayan her kişi, istanbul trafiğinde 9.0 LT tüketim değerini görür..

Örnek; Yukarıda hatipoglu arkadaşımız :)

822 Mesaj
9 Şubat 2010; 21:14:58 

evet kendisi 9 lt eşide 7-8 yaktırıyormuş ama tabi bunda kışın 3km lik kısa mesafe gitmesininde etkisi var yazi soğuk motorun ısınması için her 3km de elektronik jikle çalışıyor soğuk motor ısınıyor derken zaten gideceği yere varmış oluyor ama yinede 9lt bayağı ilginç geldi :) netice itibariyle 1.2lt en düşük vergi dilimindeki bir motor

309 Mesaj
10 Şubat 2010; 11:36:59 

sn. ıso 31185 araba alırken tavsiyem orjinalini alın ama pahalı olsun. darbali arabaya satın aldığınız fiyat kadar harcasanızda orjinal haline gelmez.
benimki 2004 tekna satmayı düşünüyorum ama ama bu fiyatlara vermem. 48000 km.de ama sıfır km. kadar temiz ve bakımlı.
yakıt olarak yaz kış farketmiyor uzun yolda 4.7- 5.3 lt arasında değişiyor. şehiriçiyse 6.5 lt yi hiç geçmedi. fazla yakan micracılar arabaya değilde kullanım tarzlarına dikkat etsinler. çünkü sert kullanımla her araba çok yakar.

690 Mesaj
10 Şubat 2010; 13:14:51 

quote:

Orijinalden alıntı: mustozt

sn. ıso 31185 araba alırken tavsiyem orjinalini alın ama pahalı olsun. darbali arabaya satın aldığınız fiyat kadar harcasanızda orjinal haline gelmez.
benimki 2004 tekna satmayı düşünüyorum ama ama bu fiyatlara vermem. 48000 km.de ama sıfır km. kadar temiz ve bakımlı.
yakıt olarak yaz kış farketmiyor uzun yolda 4.7- 5.3 lt arasında değişiyor. şehiriçiyse 6.5 lt yi hiç geçmedi. fazla yakan micracılar arabaya değilde kullanım tarzlarına dikkat etsinler. çünkü sert kullanımla her araba çok yakar.

Firmanın test koşullarında araç, 5.7 ortalama yakalamış. 4.7-5.3 değerlere ulaşmak için tavsiyeleriniz nelerdir ?

309 Mesaj
10 Şubat 2010; 23:43:53 

ortalama yakıt demek şehiriçi ve uzun yol karma tüketim demek.benim bahsettiğim 4.7-5.3 lt tüketim şehirlerarası tüketimdir.
az yakmanın 1. kuralı frene az basmaktır. bu basit gibi görülebilir ama çok önemli fiziksel bir kuraldır. frene basmak demek, aracın bir hayli yakıt ve havayla saglamış olduğu gücü, hareket enerjisini, frene basarak ve (frene basarkende güç harcıyoruz) tekrar sıfırlamak demektir. ha önümüze gelene çarpacakmıyız, hayır. aracımın daha hasarı yok. ışıklara, kavşaklara, varış noktamıza yaklaşırken ayagımızı gazdan çekip, iyice yavaşladıktan sonra frene basacagız. lafı uzatmadan stabil, sakin bir şekilde kullanım tarzım vardır. bu kurallara ekonomik sürüş teknikleri diye çoğu yerde rastlarsınız.
geçen kış motor yağını değiştirmiştim. kullanım kitabında yakıt tasarrufu sağlar diye belirtiyor. 5-30 sentetik yağ koymuştum. en az %10 tasarruf sağlıyor. 3 yıl önce bor power koymuştum onunda tasarrufta etkisi oldu. micra da yol bilgisayarından anlık tüketimi sürekli takip ederseniz size bayağı fikir verebilir. her altı ayda km. hesabı olmaksızın motor yağını ve filtresini değiştiririm. arcım herzaman bakımlıdır, ani kalkış ve duruşlar yapmam.

346 Mesaj
13 Şubat 2010; 13:48:32 

Selam arkadaşlar,
micranın geri lambasını değiştirmem lazım bagajdan baktım sökülecek bir yer yok gibi, farın iki adet vidasını söküp çıkaracaktım fakat sanki bir yere daha tutunuyordu zorlayıp da elimizde kalsın istemedim. 3 liralık lamba için 20 lira söktak 10 lira far parası vermeyelim servise :)

nasıl değiştiririm bu lambayı bilen var mı?

Ayrıca istanbul'da olan arkadaşlar servis olarak önerebileceğiniz bir yer var mı? Kredi kartına taksit yapması tercihimdir :)

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

11 Mesaj
14 Şubat 2010; 10:28:46 

Merhaba arkadaşlar öncelikle buradaki güzel paylaşımlarınız için teşekkürler,ben de 2-3 ay sonra otomatik vites 1.2 tekna almayı düşünüyorum eşim ve ben beraber kullanacağız,fakat aklıma takılan bi kaç soru var bunlarla ilgili yardımcı olursanız cok sevinirim,şimdi gelelim aklıma takılanlara,
1-Otomatik vites micra kullanıp herhangi bi sıkıntısı olan var mı yani micranın sanzumanı cok sorun cıkaran bi şanzuman mı.
2-Araca lpg taktırmayı düşünüyorum,lpg ile otomatik micranın bi uyum problemi oluyormu lpg kullanan arkadaşlar memnun mu acaba.
3-Ben mersinliyim yazları sıcaktan dolayı yaylaya cıkıyoruz ve evimizin yolunda bazı yerlerde cok dik rampalar var (düz vites bi aracın 1. vitesle zorlanacak cıktığı yerlerden bahsediyorum) bu tarz dik rampalarda herhangi bi sorun yasar mıyım,
4-Otomatik micranın ivmelenmesi nasıl, sollamalarda herhangi bi sorun oluyor mu, en yüksek hız olarak kaçı gördünüz ve son olarak da vitesi manuel olarak da yükseltebiliyor muyuz, mesela honda jazzlarda direksiyondaki tuşlarla da vitesi yükseltebiliyorsunuz bu tarz bi özellik micrada da var mı.

346 Mesaj
15 Şubat 2010; 9:36:40 

quote:

Orijinalden alıntı: CINGIL

Selam arkadaşlar,
micranın geri lambasını değiştirmem lazım bagajdan baktım sökülecek bir yer yok gibi, farın iki adet vidasını söküp çıkaracaktım fakat sanki bir yere daha tutunuyordu zorlayıp da elimizde kalsın istemedim. 3 liralık lamba için 20 lira söktak 10 lira far parası vermeyelim servise :)

nasıl değiştiririm bu lambayı bilen var mı?

Ayrıca istanbul'da olan arkadaşlar servis olarak önerebileceğiniz bir yer var mı? Kredi kartına taksit yapması tercihimdir :)

Kendim buldum :)

sizede anlatayım geri lambaların iki vidasını söktükten sonra far takımını aşağı doğru bastırıyoruz çünkü bir geçme klipse takılı tık ses geldikten sonra zaten yerin çıkıyor. Çıkartırken klipsi kırmamaya özen gösterin ;)

Bu arada istanbul da ki servis için önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

116 Mesaj
15 Şubat 2010; 10:29:21 

104000 KM de 15250 TL ye Nissan Micra Tekna 2005 sahibi oldum.

822 Mesaj
15 Şubat 2010; 20:34:52 

hayırlı uğurlu olsun :)
yerinizde olsam o serinin direksiyonu soyulduğu için deri direksiyon yaptırırdım ve teybini double din gps li bletoothlu bir teyiple değiştirirdim

690 Mesaj
16 Şubat 2010; 1:04:27 

quote:

Orijinalden alıntı: erdinc222

104000 KM de 15250 TL ye Nissan Micra Tekna 2005 sahibi oldum.

Bakım periyoduna göre, 105000 kmde Direksiyon ve Klima kayışlarının değişmesi gerekiyor.. Bu hususa dikkat etmenizi öneririm.

Hayırlı olsun.

162 Mesaj
16 Şubat 2010; 7:49:02 

hayırlı olsun. kazasız belasız binin.

303 Mesaj
17 Şubat 2010; 17:48:40 

yukarda bir arkadaş araç için içeri motor sesi çok geliyor demiş. kesinlikle katılmıyorum. Micra 0-100 km hız arasında gayet sessiz.

1,2 motor aracın 100-150 km/saat hızlarda bağırması kadar doğal bir şey de olamaz zaten...

156 Mesaj
22 Şubat 2010; 17:56:08 

arkadan gelen seslerle başa çıkma metodları
1- istepnenin üzerinde duran mdf alınır, bir koltukçuya gidilir, bir yanı komple sünger kaplatılır,
2- mdf'nin üzerinde duran sert halı döşemenin dört kenarına ve ortasına apı altı süngeri yapıştırılır
3- kapaj kapağının iç kısımında camın altındaki plastik döşeme çıkartılır. dikkatli çıkarmak gerek, tapalar kırılmasın aman. içine kapı altı süngeri döşenir.
o da yetmezse inşaat izolasyon köpüği sıkılır
4- arka koltukar serviste sıkılaştırılır
5- arka plaka ile kaporta arasına sünger konur.
6- kriko havlu gibi bir şeye sarılır.

bunlara rağmen ses geliyorsa bagaj kilidinde sorun var demektir

17 Mesaj
24 Şubat 2010; 0:29:23 

benim ses sıkıntım camlarda yarım acınca olur zatende tam acıkken bile çok fazla tıkırdıyor birde sağ tarafın camı çok yavaş kalkıyor. bu konularda sorunu olan yada çözüm bulan varmı

822 Mesaj
24 Şubat 2010; 21:03:46 

quote:

Orijinalden alıntı: maxaljin

benim ses sıkıntım camlarda yarım acınca olur zatende tam acıkken bile çok fazla tıkırdıyor birde sağ tarafın camı çok yavaş kalkıyor. bu konularda sorunu olan yada çözüm bulan varmı

camın içleri kirlenmiştir ve takozları eskimiştir cam takozlarını değiştirin

156 Mesaj
25 Şubat 2010; 10:09:56 

quote:

Benimkinin de sağ cam yavaş kapanıyor. yapacak birşey yok. elektrik sistemi ile ilgili olduğunu düşünüyorum.
camcı bir sorun bulamadı çünkü.

690 Mesaj
26 Şubat 2010; 16:18:16 

K13 Micra tam anlaşılmasada

http://autosnews.livejournal.com/588419.html

822 Mesaj
26 Şubat 2010; 21:32:42 

quote:

Orijinalden alıntı: mesgs

quote:

Benimkinin de sağ cam yavaş kapanıyor. yapacak birşey yok. elektrik sistemi ile ilgili olduğunu düşünüyorum.
camcı bir sorun bulamadı çünkü.

Açılış hızı normalse elektrik sisteminde problem yoktur eğer açılıştada yavaşsa iyi bir ustaya baktırmak gerekli cam motorunun elektrik değerleri ölçülmesi lazım

17 Mesaj
27 Şubat 2010; 17:14:14 

bugun arabaya film çektirdim cam sesine de baktırdım camın oturduğu kızak alttan vidalı yalnız üst tarafı mandallı gibi birşey o yerinden çıkmış. kaportacı söktü sıktı biraz penseyle yerine taktı ses kayboldu. birde sağ ön lastikten taş döşemeli yolda çok ses geliyordu onunda sorunu fren boşluklarındaymış. 1 cm den ince 2 tane mil var balataların takıldığı yerde onu tornacıya verdi düzelttti taktı yerine. bindim arabaya dolaşıp geldim bu sefer sağdan geliyo gibi geldi bana sağı düzeltmişşin ama solu bozmussun dedim

ayakta durmaktan iflahım kesilmişti. sağ cam yavaş kalkıyor falan demedim kimseye

başka yaptırdığım birşeyler olursa paylaşırım buradan. selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxaljin -- 27 Şubat 2010; 17:22:49 >

116 Mesaj
4 Mart 2010; 16:06:20 

Merhaba arkadaşlar benzin aldığım yerdeki çocuk camları silerken arka sileceği kırmış. Acaba nekadar masraf olacak

11 Mesaj
5 Mart 2010; 23:56:28 

mrb arkadaşlar.benimde niyetim var bu aralar micra almaya.internetten buldum 1.3 gx otomatik vites 2000 model klimalı. 10 bin tl diyor.fiyat nasıl ve acaba avrupa yakasında bu arabayı kime gösterebilirim?bu işi iyi bilen anlayan birileri varmı usta olarak.bi tavsiyede bulunursanız sevinirim.ve bu arabalar şuan şehir içi km ne yakıyor,kullanan var mı içinizde.yardımcı olursanız sevinirim.

2050 Mesaj
6 Mart 2010; 23:13:31 

Güzel fiyat.Usta olarak üstün oto var ayazağada.Oraya gösterebilirsiniz isimde isterseniz verebilirim.

11 Mesaj
7 Mart 2010; 1:08:20 

yardımın için teşekkürler sktem.arabayı almak için iilandaki numarayı aradım ama araba satılmış.ve telefondaki kişi bu modelin otomatik olanlarının fabrikasyon hatalı olduğunu ve kesinlikle almamı söyledi.çok sorun çıkarıyor dedi.illa bu modelse düz vites al dedi.doğru mu söyledikleri arkadaşlar.ben 2000 modele kadar bir micra bakıyorum.bu model çok şirin geliyor bana.artık düz vites istiyorum galiba.

2050 Mesaj
7 Mart 2010; 1:29:16 

Ben 1 sene boyunca nissan servisinin bilgisayar sistemlerine baktım.Haliyle servisin içindeydim hergün olmasada.2001 yılında sıfırını almadan önce micranın bir bayanın aracı vardı.Onu 1 hafta kullandım ve geri verdim.Vitesler bildiğin laşka olmuştu.Kullanıma bağlı otomatik cvtler.Hiç sorun olmaz yoksa.Birde şöyle bişey var.Servisteki ustalar eğer cvt otomatik te bir sorun olursa düzeltilmesi çok zormuş onu söylediler.Heleki sıfır oalarak çok büyük paralar.Ben mesela hiç sıkıntı çekmedim.Bu sene daha yeni dedim ki şanzıman yağını değişelim iyi olsun.Düşünün 9 sene olmuş yinede yağı fena değildi tabiki özelliiğini artık kaybetmiş.

284 Mesaj
8 Mart 2010; 8:53:20 

quote:

Orijinalden alıntı: ysgul

yardımın için teşekkürler sktem.arabayı almak için iilandaki numarayı aradım ama araba satılmış.ve telefondaki kişi bu modelin otomatik olanlarının fabrikasyon hatalı olduğunu ve kesinlikle almamı söyledi.çok sorun çıkarıyor dedi.illa bu modelse düz vites al dedi.doğru mu söyledikleri arkadaşlar.ben 2000 modele kadar bir micra bakıyorum.bu model çok şirin geliyor bana.artık düz vites istiyorum galiba.

Fabrikasyon hatalı öyle mi

CVT şanzuman,klasik otomatiklerden çok farklıdır..Dolayısıyla bu özelliklerini bilmeyen amcam,fabrikasyon hatalı zannetmiş olabilir..Bakınız Nissan yeni micralarda (K 13), tekrardan CVT şanzumana geri döndü..Neden?

Çünkü sarsıntısız vites geçişinde ve yakıt ekonomisinde çok üstün..

K 11 lerde ki CVT şanzumanın biraz narin olduğunu,servisten,çıkmacıdan vs. hep duydum..Ben kullanım ile alakalı olduğunu düşünüyorum..Otomatik araç kullanma kaidelerine uyarsanız,sorun yaşayacağınızı sanmıyorum..
Bu arada düz vites 2000 model klimalı ve LPG li micra magic arkadasımda var ve araç satılık..Araç Bolu da..

2004 Megane 2 sedan 1.6 Dynamique BVA

203 Mesaj
8 Mart 2010; 9:30:25 

nissan micra hastasıyım .yeni kasa micrası olupta izmirde oturan var mı .kendisi ile tanışöak isterim .bende de twingo var . yakında satıp micra almayı düşünüyorum .herkes bayan arabası diyor ama olsun ben çok seviyorum .

araç bakım meraklısı ....

2050 Mesaj
8 Mart 2010; 12:18:17 

Aynen katılıyorum kullanımdan kullanıma çok farkediyor.Vites geçişlerini hiç hissetmiyorsunuz ama yakıt ekonomisi konusunda bişey diyemeyeceğim.En fazölla bir depoyla 450 km şehiriçi yaptım.Geneldede 400-450 arası yapıyor.Gerçekten çok az bir km.Yeni 105 bg kango aldık 1 sene oluyor.60 lt deposu.Micrayla aynı fiyata nerrdeyse dodluyor ve onla 1000 km banko yapıyorum:)Böyle oluncada pek gezmiyorum kullanmıyorum.Zaten şu andada 45000 gibi bir km de.Herkes orjinal mi diye soruyor.Gerçekten 2001 model olupta 45000 de araç zor:)

1 Mesaj
14 Mart 2010; 18:30:45 

merhaba arkadaşlar bende 2004 1.2 visia modeli var, polen filtresini kendim değiştirmek istiyorum torpido gözünün üstüne baktım fakat yerini bulamadım yerini bilen ve daha önce değiştiren varmı acaba..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2 Mesaj
17 Mart 2010; 11:31:16 

Arkadaşlar selam. Aranıza yeni katıldım daha doğrusu katılmayı düşünüyorum fakat teknik olarak henüz mümkün değil. Eşiminde kullanması açısından küçük bi araba almay düşünüyorum. 15-20 milyar arası bir araba istiyoruz. Eşim micra da ısrarlı fakat bazı çekincelerim var. Çok küçük olması, bagajının yetersiz olması, tüp için yeterli alaının olmaması, Nissan ın parçası pahalı olur söylentisi, otomatik şanzımanda rastlanabilecek arızalar gibi. Kısacası Micra nasıl bir arabadır. Günde yaklaışık 65-70 km arası kullanmamız gerekecek. Sizlerin bu konularda yardım ve önerilerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.