- x
NİSSAN MICRA CLUB
4454 Cevap328908 Görüntüleme58 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1511 Mesaj
24 Mart 2009; 22:21:49 

aracınızın yandan çekilmiş bir fotosunu koyarsanız anlayabilirim

birde galiba aracı 2.el aldınız?

5 Mesaj
24 Mart 2009; 23:40:30 

yav yok sıfır aldım da aracı
servise sordum bilmeyiz diyolar
asağıdaki linklerde var fotosu benimkinin aynısı
bilgisayarda yok fotosu aracımın
haber.mynet.com/.../12718/nissan-micra-1-5-dci
haber.mynet.com/.../42084/sayfa/284/test-surusu

5 Mesaj
24 Mart 2009; 23:46:05 

işte umarım cıkmıştır

0

Ekteki dosya (1)

5 Mesaj
24 Mart 2009; 23:48:27 

içide aynı böyle

0

Ekteki dosya (1)

1511 Mesaj
25 Mart 2009; 0:04:45 

Hımm,aracınız makyajsız kasa.Hoparlör konusunda ise ne yazıkki bir bilgim yok.

2 Mesaj
28 Mart 2009; 17:28:42 

Merhaba Arkadaşlar.

Bende artık Micra'cı oluyorum :) ama benımkı birz eski :( 97 model micra işallah pazartesi günü satışını ve arabayı alıyorum 7000 liraya anlaştık otomatik Micra GX 1.3 fiyat sizce nasıl ?

İşallah 1-2 yıl kullandıktan sonra yeni Micralar ile değiştirmek istiyorum.

0

Ekteki dosya (1)

29 Mesaj
7 Nisan 2009; 9:45:05 

Selam
çok güzel bir araç aldınız umarım kazasız belasız cezasız binersınız hayırlı uğurlu olsun..
1997 Gx otomatık klımalı benımde vardı çok beğendiğim bir araç sıfır km sı çıksa o kasanın o şanzumanla
hiç durmadan alırım yine.
Araçla ilgili problemın olursa ki inşAllah olmaz yaz tercublerimi aktarırım sana
bu arada nerede olduğunu da yazmayı unutma
tekrar hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullan..

9 köyden kovulan adam gibi adam olmaya çalışan adam

29 Mesaj
13 Nisan 2009; 16:23:04 

Selam
.....Danışalım, Paylaşalım....
2006 Mıcra tekna A/T aracımın
Airbag ikaz lambası yanıp sönmeye başladı
netten öğrendiğim kadarı ile kontak açıkken koltuk kızağını
sert bir şekilde kaydırmak, SRS kablolarında oynamlara bu da
arıza ışığının yanmasına neden olur diyorlar.
Bu konu ile ilgili tercübesi olan var acaba..

Kabloları kontrol ettim *(tabi kontak kapalı iken)
değişen bişey olmadı acaba aracı bilgisayara bağlatıp
o arıza kaydını silmek mı gerekiyor yada başka bir hata mı var

tercübelerinizin aktarımı ve yorumlarınız için şimdi den teşekkür ederim.

355 Mesaj
15 Nisan 2009; 11:31:00 

micracılar merhaba benim micranın bir sorunu var (2004 1.2 tekna 43 bin km.) motor devir saatim tekleyerek, çalışıyor. yaklaşık 1 yıldır böyle bu sorunu yaşayan varmı ve tamiri mümkünmü?
arabamın lastiklerini değiştirdim eski lastiklerimin yeniden pek farkı yok. kullanılmış lastik düşünenlerle irtibata geçelim.

38 Mesaj
21 Nisan 2009; 12:23:24 

Arkadaşlar herkese Ankara dan selamlar. Bu hafta içerisinde nasipse 98 model 1,3 otomatik micra almak muradımız. Ancak bazı çekincelerim var. yukarıda okuduğum kadarı ile eski kasa kulanıcısı arkadaşlar var forumda. Aracı bakmaya il dışına gideceğim. Dikkat etmem gereken şeyler nelerdir. Özellikle şanzumanın durmunu anlayabilmek için basit testler yapmak etkili midir ? (Mesala dik yokuşta geri kaçırma yağpıyor mu ? Seri kulanımda vites aralılarını uzatıyor mu gib.) Araç benzinli. LĞG yok. yakıt durmu nedir ayda 800- 850 kmö yol yapıyoruz Ankara trfiğinde. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Selamlar..

Bunca Yitirmeler Bir Bulmak İçindir.

29 Mesaj
23 Nisan 2009; 13:41:32 

Selam
Ankaradan Barış arkadaşım
İnşAllah temiz bir araca ve dürüst bir satıcıya denk gelirsın ilk temennim bu
aracı test etmek ten bahs etmiş sın;
bu araç ta bulunan N-CVT şanzuman rampada tutunmaz kaçırır nedenını daha önce anlatmiştım
kısaca bir daha yazayım bu araç gaz pedalına basmadan hareket etmez.
Dolayısı ile senın bu testı yapman zor fakat araç kullanma tercübene bağlı olarak
hız ve devir ilişkisinden vites atmada sıkıntı olup olmadığını anlayabilir sın.
N-CVT şanzumanın vites değiştirmesi çok yumuşaktır anlamazsın vites değiştiğini
En mantıklısı bir ustaya özellilke Micra yı bilen bir ustaya göstermende yarar var.
yakıt durumuna gelince bu araçların depoları 35 lt büyük ihtimalle
ben 400-450 km yapıyordum istanbul trafiğinde ama yakıt işi
çok etkeni olan bir çözümleme
Aracı kullanma motor bakımı (otomatık şanzuman durumu / otomatık şanzuman yağı / turbinin durumu / bujı / hava filtresı /benzın filtresı /yağ /yağ filtresı / lastıkler / lastık havaları / klıma kullanma /aldğın benzının kalitesi/egzoz durumu )
yazmaya kalınca onlarca neden çıkıyor..
Parana ,aklına yatarsa bir de ustaya servise göster al bin motorları sıkıntısız dır
şanzuman da ne çıkarsa bahtına artık derken
çıkma bir şanzuman(N-CVT ) 1.250 - 1.500 tl aralığında olduğuna da belirteyım.

Araçla ilgili soracağın başka birşeyler olursa tekrar yazarsın elimden geldiğince yardımcı olaya çalışırım.
şimdiden hayırlısı olsun..

2 Mesaj
23 Nisan 2009; 15:21:08 

Merhaba ;

Bende 2 ay önce aldım Micra 97 Model otomatik ve çok memnunum çok güzel keyifli bir sürüşü var almadan önce bende çok araştırdım yok otomatik dediler yok yaşı büyük buyaşta bu KM otomatik alınmaz dediler millete bakarsan çok fasa fiso duyarsın. Hatta Sanayide bir kaportacıya gösterdim bir sorun vamı diye adam nerdeyse beni dövecekti yaww senin paran çok galiba bu arabayı bana bedava verseler almam bilmem ne sinir oldum adama çokta canımı sıktı çok düşünerek aldım aracı ama çok güzel yağ gibi gidiyor valla ne ses ne bişey araca bak temizsse içine sindiyse al derim pişman olmazssın.

Bu arada benimde sormak istediğim bir soruyu sormuşsun evet rampada kayma yapıyor ama gaza cok cok az dokunduğunda hemen gidiyor yada rampada gazda bile durabiliyorsun bende merak ediyordum neden böyle diye ama sağolsun cevap vermişler. Yanlız bende şunu sormak istiyorum benim araç P de bıraktığımda da el fireni cekili değilse kayma yapıyor acaba bu bir sorunmudur yoksa normal birşeymidir.Bilgisi olan varmı arkadaşlar.

Teşekkürler...

38 Mesaj
24 Nisan 2009; 12:15:36 

teşekkür ederim yardımlarınız için. haftasonu göstermeyi plan ediyorum aracı. Ustam "al arabayı, onların motoru sorunsuzdur, şanzumanı gösteririz " diyor ki ustam adam gibi ustadır. bu arada araçla ilgili teknik bilgi bakınırken 820 kg civarında olduğu gözüme takıldı. Bu ağırlık yola tutnmakla ilgili bir sorun yaratıyormu micra için. gerçi yolds dahi 110 geçmeyi sevmeyen biri olarak çok farkedermi bilmiyorum ama ne bileyim içgüdüsel olarak hafifi araba tutnmaz gibi bir yargı var galiba aklımda. Ama anladığım kadarı ile kronik bir sorunu yok aracın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris_koc -- 24 Nisan 2009; 12:21:00 >

Bunca Yitirmeler Bir Bulmak İçindir.

29 Mesaj
27 Nisan 2009; 14:22:45 

Selam
Micra nızı güzel günlerde güle güle kullanın;

Yolda tutunma konusunda hiç teredütünüz olmasın
lastikleriniz iyi rot balans sorununuz yoksa Aracın yola tutunması
konusunu kafanıza takmayın fakat bu yüksek süratte seyr ederken
viyadüklerde, yanınızdan otobus , tır geçtiğinde bunu hissetmeyeceksınız
demek değil dir..

Bende olan 97 micra da orjinalınden bir küçük ebatta lastık vardı
tahminen 165*65 dı .

Aracı P ye aldığınızda araç sabitlenmiyorsa bu bir sorun dur;
(2-3 cm lık kayma normal dır daha fazla kayma varsa sorundur)
Benim bo sorun ile ilgili tahminim
şanzuman içinde bulunan parçalardan
park kilit mandalı, mandalı geride tutan yay yada o kilitin bastığı dışlı kırık olabilir.

sürüş emniyeti için baktırmanda fayda var.

29 Mesaj
27 Nisan 2009; 14:51:50 

N-CVT içi şematık görünüş (zincir,kasnaklar ve diğer dişli ilişkisi)

0

Ekteki dosya (1)

29 Mesaj
27 Nisan 2009; 14:54:45 

Park posizyonu kilitleme mekanizması resmi

0

Ekteki dosya (1)

54 Mesaj
3 Mayıs 2009; 20:16:18 

arkadaşlar selam.
yazılanları okudum.ben de bugün 98 gx Micra'ya baktım.Hoş araba.

Ancak vitesi parktan D ye almak gerçekten çok zordu çok sertti,vites kolu kılrılacak diye korktum.
Bana hiç normal gelmedi ama satıcı yok bişey diyor
sorun nedir ve hangi boyuttadır acaba.
eğer yoksa,zaten satıcıyla anlaştım 8000 TL.Nasıl fiyat? Bana biraz yüksek geldi.

2282 Mesaj
3 Mayıs 2009; 20:46:25 

Bir şey yok olurmu.Satıcı yoğurdum ekşi dermi.
Bir ustaya göstermeden almayın aracı,o olayda normal değil zaten.

merhaba

29 Mesaj
4 Mayıs 2009; 12:45:57 

Selam
Şurası gerçek ki dürüst satici bulmak zamanımızda çok zor ama imkansız da değil;
Öncelikle usta ya göstermek te büyük yarar var sadece bahs ettiğiniz problem değil
başka diğer problemlerin teşhisi için de gerekli dır ustaya göstermek,
Aracı P den D ye alırken zor aldığınızı söylemişsınız;
Araç rampa da P pozisyonuna alınmış yü de şanzuman a binmiş ise anlatılan normal
fakat her seferınde aynı hissi veriyorsa bir problem var demek dır.
Üstteki resimde park pozisyonu kilitinın ne şekilde olduğu görünüyor..
olası arızalar
gaz pedalı altındakı switch arızalı olabilir
hidrolık basıncı düşmediğinden araç vitesdeki gibi davranıp
park pozisyon kilitini sıkıştırıyor olabilir.

Eğer ustaya gösterirseniz sonuçları da yazarsanız
bizde bilgilenmiş oluruz

284 Mesaj
12 Mayıs 2009; 17:35:11 

Merhaba arkadaşlar,eşim için maliyeti yüksek olmayan otomatik küçük bir araç ararken 98 micra 1.3 gx buldum.Ustaya baktırdım ve dün aracı aldım.Çok keyifli bir araç olduğunu söylemeliyim.Kullanım kitapçığı mevcuttu,öncelikle kitapçıktan bilgileri hatmettim.İnşallah sorunsuz kullanırız.Araç 850 kg ve yakıt deposu 42 litre..
Şu an gaz pedalında ilk basış esnasında bir sertlik mevcut,dolayısıyla yumuşak kalkış biraz zor oluyor.Gaz telinden olduğunu tahmin ediyorum.Bir fikri olan var mı acaba?

2004 Megane 2 sedan 1.6 Dynamique BVA

318 Mesaj
14 Mayıs 2009; 21:13:29 

Arkadaşlar merhaba,

2007 model 2. el micra tekna almıştık. Geçenlerde motor hararet yapınca radyatörde sızdırma tespit ettiler. Garanti kapsamında yaptırmak için uğraşıyorum. Henüz merkez incelemesinde. Halbuki kaza nedeniyle radyatör 2009 Kasımında değişmişti. yeni radyatör fiyatı 950 tl imiş. Garanti olmazsa kendi tamircimle tamir yoluna gideceğim. Radyatörle ilgili sorunu olan oldu mu? Aliminyum radyatör tamiri konusunda tavsiye edebileceğiniz yöntemler veya tamirciler var mı?

Syg.

Siyasetcinin bilimcinin en kötüsü olunacağına tamircinin parmakla gösterilen en iyisi olmak yeğdir.
Oktay Sinanoğlu

318 Mesaj
16 Mayıs 2009; 10:24:29 

arkadaşlar inceleme olumlu garanti kapsamında değiştiriyorum.

syg.

Siyasetcinin bilimcinin en kötüsü olunacağına tamircinin parmakla gösterilen en iyisi olmak yeğdir.
Oktay Sinanoğlu

405 Mesaj
21 Mayıs 2009; 15:52:31 

merhaba.. benimde 2007 mood aracım var 25 bin km.de.
bursadayım.
beni de üye yaparsanız sevinirim.
benim aracında bagaj kildi değişmişti.bu micralarda genel sorun sanırım.
ayrıca ön camlarda da sorun yaşıyorum camlar düşüyor.kapılar sökülüp takılıyor serviste aynı şey gene oluyor.
nedir bunu çözümü acaba?

501 Mesaj
2 Haziran 2009; 0:24:56 

Arkadaşlar selam...

Evde bir adet ikinci el 2007 model nissan micra 1.2 benzinli passion araç var. Annem kullanmakta aracı... Genel anlamda memnunuz araçdan fakat birşey sormak istiyorum.... Aracın eksoz'unun son kısmında sanıyorum kaçak var sanayıde bir ustama gösterdiğimde kendiside evet kaçak var dedı fakat servis bunu normal oldugunu o açıklıgın eksoz'un içindeki suyu tahliye etmek amacıyla konuldugunu söylemişler. Bu konuda bilgisi olan bir arkadaş var mıdır??? Araç hala garanti kapsamında ve garantıden o eksozu degıstırebılır mıyız???

Teşekkurler şimdiden...

289 Mesaj
3 Haziran 2009; 16:35:57 

merhaba arkadaşlar,

aracın 1200 motor 80 beygirlik benzinli düz vites versiyonun şehiriçi yakıt tüketimi nasıl acaba ?

istanbul trafiğinde 100 km de ortalama ne kadar yakar ?

aracın servis ve bakım maliyetleri çok mu arkadaşlar ?

bakım aralığı 15 000 km mi ?

bilgi verirseniz çok memnun olurum micra bakıyorum.

teşekkürler

284 Mesaj
5 Haziran 2009; 9:40:36 

Benim 98 micra'nın park esnasında yağ damlattığını farkettim..Bulunduğum ilde Nissan'cı olmadığı için diğer arabamın servisine Renault'cu ya götürdüm..Üst kapak contadan kaçırdığını söylediler..Ankara'dan Mecsan plazadan istedim..35 tl..
Mecsan plazanın yedek parça servisi ni de çok beğendim..Tamamen müşteri odaklı bir anlayış içerisindeler..

2579 Mesaj
16 Haziran 2009; 16:30:05 

merhaba, 7 bin lira civarında nissan micra almayı düşünüyorum tabi tek seçenek bu değil kafamdaki, ancak araç hoşuma gitti. Nissan NX coupe falan bakarken hiç gerek yok diye düşündüm macera aramaya
birkaç kişi 97 98 model araçlar almış, yorumlarınız nasıldır? manuel ile otomatik arasında çok yakıt farkı var mı? otomatik vites kolay sorun çıkarır mı? ustaya gösteririm zaten araba almadan önce.
yardımlarınız için teşekkürler.

296 Mesaj
17 Haziran 2009; 18:03:44 

Ben uygun fiyatlı 2.el bir araç arıyorum.Internette bir ilan buldum.Beğendim.ama 70000km.bu km Micra için çok mu sayılır?Nissanın servisi,yedek parçası pahalı mı?Kullanımı rahat mı bu aracın?İlan bu;

http://www.sahibinden.c...93077WQQpXQQdisplayitem

Fiyatı nasıl sizce?

Suzuki Splash GLS-H AT

284 Mesaj
19 Haziran 2009; 10:56:34 

Kilometreyi kıstas olarak asla kabul etmeyin..Araç yeni,servis kayıtlarından kontrol ettirin,düzenli bakım yapıldıysa,içinize de sindiyse alın geçin..Ama fiyatı da biraz törpülemeye çalışın..

20704 Mesaj
22 Haziran 2009; 19:52:53 

Sevgili arkadaşlar herkese merhabalar. Donanım Haber birinci Ankara buluşmasını 7 Şubat'ta yapmıştık. Şimdi ikincisini düzenlemeye geldi sıra. Sizlerinde desteğiyle düzenleyelim diyorum. Katılmak isteyen arkadaşlar fikir verirse sevinirim.

7 Şubat'taki Ankara buluşmasının konusu.
http://forum.donanimhab...192/mpage_1/key_/tm.htm

Yeni yapmayı düşündüğüm buluşmanın konusu.
http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#32341909

Gelmek isteyen tüm arkadaşlara kapımız açık.

Selamlar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

277 Mesaj
28 Haziran 2009; 21:35:17 

modifiyeli micralarrrrr
0

0

0

bende micra almayı düşünüyorum inş alabilirim

Genius Sw-2.1 850

91 Mesaj
5 Temmuz 2009; 16:42:30 

quote:

Orjinalden alıntı: dreamstream

merhaba arkadaşlar,

aracın 1200 motor 80 beygirlik benzinli düz vites versiyonun şehiriçi yakıt tüketimi nasıl acaba ?

istanbul trafiğinde 100 km de ortalama ne kadar yakar ?

aracın servis ve bakım maliyetleri çok mu arkadaşlar ?

bakım aralığı 15 000 km mi ?

bilgi verirseniz çok memnun olurum micra bakıyorum.

teşekkürler

Benim aracım bahsettiğiniz arçatan;
Benzin ile:
ŞEHİR İÇİ 0,196 (ESKİ PARA İLE 196 000)
ŞEHİR DIŞI 0,160(ESKİ PARA İLE 165 000)

Lpg ile:
ŞEHİR İÇİ 0,098 (ESKİ PARA İLE 98 000)
ŞEHİR DIŞI 0,078(ESKİ PARA İLE 78 000)
TL KM AŞINA YAKIT TÜKETMEKTEDİR.

Araçta lpg yoksa 20Bin her km de bakım yaptırılır eğer lpg varsa 10bin km de bakım yaptırılır.
Aracın yetkili servisleri pahalıdır ben bostancı sanayinde EROL ustaya götürüyorum dört dörtlük işçiliği var nissan servisinde ayrılıp kendine dükkan açmış sertifikası var her tür alet edevatı var.Orjinal parçada var yan sanayide sizin tercihinize göre parça kullanıyor.Fiyatları servisin yarısından az.
Araçta triger kayışı yok masrafıda yok
Debriyaj hidrolik uzun ömürlü az masraflı
Ben 44.000 km ye ulaştım araba bana sorun çıkarmadı
Havalandırmaya parfüm sıktım güzel koksun diye klima bozuldu tek sorun bu çıktı.Bununda sebebi benim.
Micra sorun çkarmayan bir araçtır.
Fren balatalarıda uzun gidiyor ben 35 binde değiştirdim

ceylandag@hotmail.com.tr
http://twitter.com/#!/bjkorcun

91 Mesaj
5 Temmuz 2009; 16:45:21 

quote:

Orjinalden alıntı: syakincil

Ben uygun fiyatlı 2.el bir araç arıyorum.Internette bir ilan buldum.Beğendim.ama 70000km.bu km Micra için çok mu sayılır?Nissanın servisi,yedek parçası pahalı mı?Kullanımı rahat mı bu aracın?İlan bu;

http://www.sahibinden.c...93077WQQpXQQdisplayitem

Fiyatı nasıl sizce?

Fİyat bana makul geldi.(İSatnbul piyasasına göre)Benim arabayı takasta 16.500 saydılar.(Satmadım daha 5 sene binerim)
Aracı bir ustaya gösterin mutlaka ama 70 binde micrada sorun çıkmaz.Debriyaja baktırın 90 bin ömrü vardır.

ceylandag@hotmail.com.tr

91 Mesaj
5 Temmuz 2009; 16:50:33 

quote:

Orjinalden alıntı: blackcat_745

Arkadaşlar selam...

Evde bir adet ikinci el 2007 model nissan micra 1.2 benzinli passion araç var. Annem kullanmakta aracı... Genel anlamda memnunuz araçdan fakat birşey sormak istiyorum.... Aracın eksoz'unun son kısmında sanıyorum kaçak var sanayıde bir ustama gösterdiğimde kendiside evet kaçak var dedı fakat servis bunu normal oldugunu o açıklıgın eksoz'un içindeki suyu tahliye etmek amacıyla konuldugunu söylemişler. Bu konuda bilgisi olan bir arkadaş var mıdır??? Araç hala garanti kapsamında ve garantıden o eksozu degıstırebılır mıyız???

Teşekkurler şimdiden...

Ben bu ayrıntıya hiç dikkat etmemiştim.Kendi aracımda bu tür bir kaçak yok.
Eksozu garantiden tamir ettirebilirsiniz.
Durumun normal olduğunusöyleyen kişi 1 kaç araçta size aynı durumu göstersin aynı ise sorun yoktur.
Motorda extra gürültü olup olmadığı en belirleyici etkendir

ceylandag@hotmail.com.tr

91 Mesaj
5 Temmuz 2009; 16:55:17 

quote:

Orjinalden alıntı: cebor

Arkadaşlar merhaba,

2007 model 2. el micra tekna almıştık. Geçenlerde motor hararet yapınca radyatörde sızdırma tespit ettiler. Garanti kapsamında yaptırmak için uğraşıyorum. Henüz merkez incelemesinde. Halbuki kaza nedeniyle radyatör 2009 Kasımında değişmişti. yeni radyatör fiyatı 950 tl imiş. Garanti olmazsa kendi tamircimle tamir yoluna gideceğim. Radyatörle ilgili sorunu olan oldu mu? Aliminyum radyatör tamiri konusunda tavsiye edebileceğiniz yöntemler veya tamirciler var mı?

Syg.

Aracı önden vurmadıysanız bu arızanın garanti kapsamında olması gerekir.Araç 2010 a kadar garantili.
Servise götürüp bu kendi kendine böyle oldu diyeceksiniz.
İstanbuldaysanız bostancı Yüzbaşıoğluna götürüp Recep beyile görüşün makulbirinsandır yardımcı olacaktır.

Garantiden olmazsa Bostancı sanayi EROL USTA(Nissan Güney)
servisteki 600 tl lik işi aynı şekilde 200-250 tl ye yapar
http://www.nissanguney.com/iletisim.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceylandag -- 5 Temmuz 2009; 17:00:02 >

ceylandag@hotmail.com.tr

265 Mesaj
5 Temmuz 2009; 17:13:44 

2006 micra passion siyah manuel benide yazın klübe.

daha öncede kullanmıştım sorunsuz araç istanbul ankara arası otobanda 220 yaptım araçta dedikleri gibi 120 den sonra savrulma belirtisi felan filan yok .

Kredi Kartı Yardımlaşma Kulübü

6 Mesaj
20 Temmuz 2009; 13:38:22 

Selam arkadaşlar bende geçen hafta 2007 mood dci micra sahibi oldum. Araç istanbul plaka yarın bursa plakaya çeviricem aynı zamanda trafik ruhsat işlemlerini falan halledicem. Bursada sanırım sadece Sertepe yetkili Nissan bayi. Onun dışında Bursalı arkadaşlar gösterdiğiniz bakım yaptırdığınız bi yer var mı?
Ön konsolu da ayrıntılı temizlemem gerekiyor, sanırım bu bir çok kişinin sorunu.
Ayrıca koltuk döşemelerini de yenileyeceğim. Bu konuda sizlerinde varsa önerilireniz nelerdir?

14 Mesaj
22 Temmuz 2009; 16:03:44 

merhaba arkadaşlar bende 97 micra binicisiyim arabam hafifte olsa modifiyelidir. otomatikten düz vitese döndürmedir, şimdi ise geri vites müşürü aramaktayım. ankarada olan arkadaşlardan yardım istiyorum nerede bulabilirim bu müşürü. yalnız şölede bir sıkıntım var araç modifiyesi için şanzuman değiştirilmiş nissan şanzumanı ama hangi nissan bilemiyor servis yurt dışından gelen kalkış için kullanılsın diye takılan geniş bir şanzuman oldugunu söylediler. dedikleri gibi araba güzel seri kalkıyor ama müşür yağ kaçırmaya başladı silikonla lastiklerle kapatmaya çalıştık başarılı olamadık malesef. bu nissanların hurtasının felan bulunduğu bir yer yada geniş kapsamlı bir parçacısı var mı? yardımlarını bekliyorum teşekkürler. araçımın resimlerinide yakında eklerim.

74 Mesaj
26 Temmuz 2009; 9:32:07 

arkadaslar merhaba bende 30 haziransa dizel 2066 aldım ve 21 gün sonra sattım ve 2005 model 1.2 visia micra aldım. iç döşeme ve konsol çok kötü durumda tavsiyelerinizi bekliyorum birde bagaj kapagı yolda giderken kendiliginden acııyor. yardımlarınızı bekliyorum.

5 Mesaj
31 Temmuz 2009; 15:44:22 

herkese merhabalar,,
ben de 2 ay önce 2. el 2003 1.2 tekna 80hp aldım... artık ben de micra micra club üyesiyim.. =)

benzin tüketimi çok ekonomik ama depo çok küçük olduğu için özellikle uzun yolda ibrenin düştüğü gözle farkediliyor, moral bozuyor... =)

cicinio arkadaşa: dediğin gibi bagajla ilgili sorunlar var sanırım bu arabalarda kronik olarak.. benimkinin kendi kendine açılma sorunu yok ama sert vurmadıkça kapanamama sorunu var. yani kendi ağırlığıyla salıp kapatmak isteyince kapanmıyo, biraz sert davranmak gerekiyor..

benim sorum şu: ben ilk defa servis bakımı yaptırcam (60000km)
58000 de yağ değişti, 45000de lastikler değişti...
şimdi servise gittiğimde bana geçirmesinler diye araştırıyorum.. benim aracın durumunda bi micranın yetkili servis bakımı bana kaça patlar? ona göre tedarikli gideyim..?

1 Mesaj
8 Ağustos 2009; 18:36:10 

Arkadaşlar benimde 2004 Model visia aracım var.Sorum şu yaklaşık 3 aydır aracımı boş a atınca stop ediyor.Gaz kelebeğini temizlettim enjektorleri temizlettim bir süre arıza gidiyor fakat sonra tekrar arıza lambasını yakıyor burtada yetkili servis olmayışında okuttuğum arızalara güvenemiyorum.Aynı şikayeti olan varmı ben eskişehirde oturuyorum yardım ederseniz çok mutlu olacağım.Şimdiden teşekkürler

654 Mesaj
13 Ağustos 2009; 8:55:52 

Selamlar arkadaşlar,
Bir sorum olacak, 2005 model micra aracımızın ön farlarının bütün parlaklığı gitti bütün üstündeki vernik attı galiba, bunun çözümü nasıl olur değiştirmeden üzerindeki cilayı yenileyebilirmiyiz acaba, pasta cila gibi sanki.
şimdiden teşekkürler, zaman bulunca resiminide koyup daha iyi bir şekilde anlatabilirim.

habe habe rulez

348 Mesaj
14 Ağustos 2009; 20:29:32 

arkadaşlar merhaba,
2004 model nissan micra otomatik sahibiyim.45.000'de en son bakımını yaptırmıştım.
bu arabanın bakımları 20.000 de 1 midir yoksa 15.000 de 1 midir?
gerçi araç garantiden çıktı. ama istanbulda bildiğiniz micra'dan anlayan bir yer var mıdır?
ayrıca bakımları normal serviste ne kadardır?(internetten baktım fiyat bilgisine ulaşamadım)
bilgisi olanlar varsa ve paylaşabilirse çok memnun olurum.teşekkürler.

2492 Mesaj
24 Ağustos 2009; 22:34:27 

bir hafta mıcra kullandım şehir içi çok rahat bir otomobil ist tahtakalede o kalabalıkta bir üst kat dükkanlara çıkamadım merdiven var diye araba heryere giriyor arzum onanın süpürgesi gibi vızır vızır
ama uzun yolda çok hız yapınca 285krş yakıtı hiç düşemedim
nissanlar kullanımları en rahat arabalardır

1 Mesaj
10 Eylül 2009; 17:10:42 

Merhaba,
2004 model Nissan Micra Visia sahibiyim. Arabadan çok memnunum.
Ön farların parlaklık sorunu aldığımda bende de vardı. Geçende pasta cila yaptırdıktan sonra bayağı bir farketti, çok düzeldi. Ama sanırım kesin çözüm değiştirmek.
Birde benim bir sorunum var. Arabayı yıkattığımda ön silecekler kendi kendine çalışmaya başlıyor. Arabamda yağmur sensörü yok. ve silecekler kendi kendine çalışınca bi türlü durmuyor. aradan 5-10 dakika geçince de duruyor. silecek kolunun hiçbi kumandası para etmiyor kafasına göre çalışıyo. Servise sordum silecek motoruna su kaçıyo olabilir dediler. Bu tür bi sorun yaşayan oldumu acaba? Basit bir kaput kapağı jontası sorunumu acaba?
Cluba hoşgeldim :)
herkese selamlar......

36 Mesaj
11 Eylül 2009; 23:07:21 

herkese selam. 2004 1,2 tekna sahibiyim aracımı 0 aldım ve 6 yıl boyunca 92,000 km yi bu araçla geçirdim. genel olarak araçtan gayet memnunum far camlarının sararıp matlaşması ve 90,000 km de yaşadığım korna ve airbag sargısı arızası dışında hiçbir sorun yaşamadım. ihtiyacı olan arkadaşlara 6 yıl 92,000 km.nin tecrübesini aktarmaktan kıvanç duyarım

41 Mesaj
13 Eylül 2009; 6:02:23 

Arkadaşlar 2006 model Nissan Micra Dizel aracım var. 0 km almıştım. Şu anda garantisi doldu ve 60.000 km de.
Araçta Renault yapımı 1.5 dci 82 beygir motor var. Bir dönem Meganlarda vardı şimdi sadece Clio da var.
Şimdiye kadar araçla ilgili en ufak bir şikayetim olmadı. Yakıtı ortalama 5 litre / 100 km.
Teknik konular bölümünde de konu açmıştım ama..
Özellikle bu motorları bilen arkadaşlara asıl sorum bundan sonra araca nasıl bakmam gerekiyor?
Bu motorların kronik bir problemi var mı?
Alırken trigger kayışı yerine zincir var demişlerdi bu zincir herhangi bir bakıma-değişime ihtiyaç duyar mı?
Baskı balata ortalama kaç km gider?
Şimdiden teşekkürler.

14 Mesaj
14 Eylül 2009; 0:55:47 

1997 NİSSAN MİCRA

xenon far, 15 inc TFT jant, JVC 1000 lik KUTU BAS, JBL MP3 çalar, spor direksiyon, performans şanzuman, performans açık hava filitresi,my racing abart egsoz, sıralı sistem lpg. şehir içi basarsanız 140 yakıyor. kendisi konyalı ama ankara sokaklarında...

bu aralar satmayı düşünmeye başladım. bu düşünceyi aklıma sokan ise tamamen bir honda civic'tir.

http://img114.imageshack.us/i/grnt0357u.jpg/
http://img2.imageshack.us/i/grnt0365m.jpg/

http://img32.imageshack.us/i/grnt0359.jpg/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecerkan -- 14 Eylül 2009; 1:00:47 >

164 Mesaj
15 Eylül 2009; 15:29:01 

Merhaba,
Aslında QASHQAI almaya çalışırken öğrendim. Micra 1.5 Dizel versiyonlarında Reno motor kullanılıyormuş. Bu motor ile ilgili sanayide ciddi şikayetler var. Parça yok arıza sık, insanlar parça yerine motor almak zorunda kalıyorlar vb.

QASHQAI' 1.5 dizel'lerde de (aslında tüm dizel motorlarda) Reno motor kullanılmaktaymış. Dizel Nissan almaktan vazgeçmeyi düşünüyorum, ancak sizin görüşleriniz benim için önemli.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinrim.

10 Mesaj
28 Eylül 2009; 23:54:36 

merhabalar,

forumdaki tüm mesajları okuyamadım ama gözüme çarpanlar için bildiklerim:

* arka taraftan gelen ses, stepnenin oradan geliyor. oradaki parçaları (kriko vs...) sıkıştırdım. sıkıştırırken de bütün parçaları kaymayı önleyici bezlerde (koçtaş, bauhaus, büyük semt pazarları gibi yerlerde satılıyor) sardım. ses hemen hemen tamamiyle kesildi.

* 1.2 80bg motor bence yeterince güçlü. özellikle şehiriçi kullanımda.

bir kere de inat edip iki arkadaş en düşük düzeyden benzin harcayarak istanbul - kuşadası'nda kullandık. klima açıktı. istanbul'da depoyu doldurup yola çıktık (avrupa yakası). vardığımızda 100 km ortalama tüketim 4.5 litre civarı, ortalama hız 74 idi. depoda da çeyrek depoya yakın benzin vardı. tabi kimse inanmadı bize

şehiriçi ben kullanınca yakıt tüketimi 6 litre civarı olurken, diğer aile üyeleri kullanınca 8 litre civarına yükseliyor. ki ben de yavaş kullandığımdan değil, hassas olan gaz pedalına artık alıştığımdan öyle.

2 Mesaj
30 Eylül 2009; 11:52:16 

arkadaşlar benimde 2005 model 1,2 tekna aracım var ve izmirdeyim. jant kapakları düştü jant kapağı almak istiyorum ve izmirde iyi bir nissan ustası varmı birde benim aracım otomatik. yakıt durumu nedir. ortlama 100 km de 9 lt benzin yakıyo sizce normalmi. yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkan35 -- 30 Eylül 2009; 11:53:13 >

10 Mesaj
2 Ekim 2009; 2:17:17 

ortalama 9lt tüketim bana biraz fazla geldi. gerçi kullanım koşulları da etkili oluyordur.

40 Mesaj
10 Ekim 2009; 19:06:15 

quote:

Orijinalden alıntı: yukselciftci

Arkadaşlar 2006 model Nissan Micra Dizel aracım var. 0 km almıştım. Şu anda garantisi doldu ve 60.000 km de.
Araçta Renault yapımı 1.5 dci 82 beygir motor var. Bir dönem Meganlarda vardı şimdi sadece Clio da var.
Şimdiye kadar araçla ilgili en ufak bir şikayetim olmadı. Yakıtı ortalama 5 litre / 100 km.
Teknik konular bölümünde de konu açmıştım ama..
Özellikle bu motorları bilen arkadaşlara asıl sorum bundan sonra araca nasıl bakmam gerekiyor?
Bu motorların kronik bir problemi var mı?
Alırken trigger kayışı yerine zincir var demişlerdi bu zincir herhangi bir bakıma-değişime ihtiyaç duyar mı?
Baskı balata ortalama kaç km gider?
Şimdiden teşekkürler.

Yüksel bey Nissan tercihiniz güzel. Bende de 2001 Nissan Almera var Japonyadan ithal, ve tüm bakımlarını Bostancı Nissan özel servisinde yaptırıyorum. Sahibi samimi arkadaşımdır bu sırada servise gelen araçlarda dikkatimi çeken, 60-80 bin km arası Micralarda triger zinciri sorunu oluyor, (zircirin aşınması-gevşemesi sonucu ses) yağınıza dikkat edin 10-40 yarı sentetik yağı 6-8 ay veya 7.500 km den fazla kullanmayın tavsiye ederim. En sık yapılan hata bu. 5-40 tam sentetik yağı 12-18 ay 10-15 km (hangisi önce gelirse) kullanabilirsiniz. Yağ konusu ile detaylı bilgileri bu forumda bulabilirsiniz.:
http://forum.donanimhab...5/key_//tm.htm#34992476

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEFO -- 10 Ekim 2009; 19:11:29 >

Nissan Almera 2001 Sedan 1.6

243 Mesaj
13 Ekim 2009; 14:09:32 

Arkadaşlar ikinici el ararken sıfırını almaya karar verdiğimiz 2010 micra passion otomatiğimizi teslim aldık. Fakat bişey sormak istiyorum araç şu an daha 500 km de benim gözlemlediğim ön torpido kısmından ses gelmesi (zırlama sesi sanki plastik aksam dan)bu ses normalmidir daha önce aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varmı Teşekkürler.

720 Mesaj
14 Ekim 2009; 0:32:20 

quote:

Orijinalden alıntı: itas59

Arkadaşlar ikinici el ararken sıfırını almaya karar verdiğimiz 2010 micra passion otomatiğimizi teslim aldık. Fakat bişey sormak istiyorum araç şu an daha 500 km de benim gözlemlediğim ön torpido kısmından ses gelmesi (zırlama sesi sanki plastik aksam dan)bu ses normalmidir daha önce aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varmı Teşekkürler.

Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun.

Bu modeller böyle abi :)

Tabiki normal değildir, servise göstermenizi öneririm.

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

308 Mesaj
15 Ekim 2009; 17:35:29 

2006 Micra.
ben de var bu problem. demek ki micralarda oluyor bu

10 Mesaj
15 Ekim 2009; 22:45:42 

bizim micra'da hiç olmadı o problem. acaba farklı şeylerden mi bahsediyoruz?

ister bozuk yol olsun ister düz yol, ön konsoldon ses gelmiyor. beni en çok rahatsız eden bagajdan gelen sesti, onu da eşyaları kaymaz beze sararak hallettim.

55 Mesaj
24 Ekim 2009; 21:21:15 

Selam arkadaslar benide clupa ekleyin mood 2007 model bandırma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

63 Mesaj
31 Ekim 2009; 18:35:46 

Herkese merhaba..

Sizlere danışmak istediğim bir konu var.
Baştan itibaren okudum tüm yazılanları, çok güzel bilgiler var.

2. el Micra almak istiyorum, bir kaç tanesini de ustaya gösterttim ancak ustalar ok vermesine rağmen bir sürü tanıdık "micranın şanzumanı sorunlu", "boşver çok küçük araba o kadar para verilir mi" vs vs bir sürü şey söyleyip kafamı karıştırıyorlar.

Kullanıcıları olarak, açık yüreklilikle aracın sorunlarını/eksilerini söyleyebilecek birileri varsa yazabilir misiniz (tabi ki bu işler şans işidir ve her araç sorun çıkarabilir). Bir sürü farklı ses duyuyorum ama hiçbiri micra kullanıcısı değil, kullanıcılardan duymak istiyorum.. yardım lütfennn :)

şimdiden teşekkürler..

29 Mesaj
2 Kasım 2009; 17:32:59