Şimdi Ara

## Gigabyte'ın 790GX Yonga Setli Anakartı Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gigabyte'ın 790GX Yonga Setli Anakartı Hazır ##

AMD önümüzdeki ayın hemen başında 790GX yonga setini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. 790X yonga setinin yerine konumlandırılacak olan 790GX çipsetine yönelik olarak anakart dünyasının en büyüklerinden Gigabyte hazırlıklarını tamamlamış ve geri sayıma başlamış durumda. Firmanın MA790GP-DS4H kod adını taşıyan yeni anakartı AMD'nin 790GX yonga setini kullanıyor. SB750 köprüsü ile gelen anakart AMD'nin soket AM2 ve AM2+ formundaki mevcut işlemcileriyle kullanılabiliyor. Gigabyte'a özgü Bakır tabanlı pasif soğutma çözümü ve katı kapasitörleriyle dikkat çeken Full-ATX formundaki anakart kullanılan yonga seti itibariyle ATi'nin entegre Radeon HD 3300 grafik işlemcisiyle geliyor. 780G'de kullanılan HD 3200 IGP'sinden daha hızlı olan bu çözüm DirectX 10 desteği sunuyor ve yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabiliyor. Hybrid Crossfire teknolojisini destekleyen anakart yine kullanılan yonga seti itibariyle 8x+8x formunda Crossfire desteği de sunabiliyor. Bilindiği üzere 780G yonga seti Crossfire desteği sunamıyor. 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR2-1066MHz bellek desteği sunabilen anakart üzerinde Hybrid Crossfire ve Crossfire teknolojileri için PCIe 2.0 uyumlu iki adet PCIe X16 slotu yer alıyor. SB750 köprüsü sayesinde RAID 5 desteği de sunabilen Gigabyte'ın 790GX yonga setli yeni anakartı Realtek'in 889A ses yongasıyla 8 kanal ses desteği sunarken gigabit ethernet gibi özellikleri de üzerinde barındırıyor. Görüntü aktarımı için DVI, VGA ve HDMI konnektörlerine sahip olan Gigabyte MA790GP-DS4H, kullandığı yonga seti ile dikkatleri çekerken segmentinin en iddial çözümlerinden biri olacak gibi görünüyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bu gigabyte işini güzel yapıyor. Bu anakartın performanslı olduğuna şahsen eminim.
  • guzelmıs,hayırlı gunlerde kullanmak dılegıyle haber ıcın tsk fx57
  • Ben Gigabyte'ı anakartta ve ekran kartında çok seviyorum. Hele de ikisi de Ultra Durable olması, bir de , özel soğutmalı olan ekran kartları okmu ??? Fecii bir marka bence Gigabyte...
  • Hadi artık bu 790gx anakartları ülkemizde görelim ...
  • niye 16x+16x olmuyo yawwwwwww?
  • 16x 16x 790fx' e özgüdür.

ayrıca 4 kartla 8x 8x 8x 8x olabilir 790fx.
  • ben amd kartlarında soğutma olayının artığını görmekteyim
  • GüseLL GüseLL. Gigabyte yine yapmış yapacağını
  • bizim 700+sb700 veya sb750 beklentimiz hala devam etmekte bakalım ne zamana yaparlar?
  • bi gelmediler ki bizde sistem toplayalım...
  • Amd anakartlar özellik fiyat bakımından 10da 10luk ama şu 45nmlik cpu'lardan hala neden haber yok anlamış değilim.Şimdi şu anakarta düşük wattla çalışabilen 45nm-45watt oc ile %50 hızlandırılabilen bi işelmci ne de yakışırdı
  • turuncu slotun üzerindeki sarı konnektörler ne işe yarıyo bilen varmı????

walla bekle bekle helak oldum yaaa yaygınlaşsada toplasak bi sistem phenom 9750 2 gb ddr 1006 ram 4870 bide bu anakart missss bir sistem olur sanırsam ilerde bide vites atarım 2 4870 yaparım :) oy oy oyyyyy :)
  • usb konnektörleri herhalde
  • evet gerçekten çok iyi bi anakart tebrikler
  • quote:

Orjinalden alıntı: kokomoko

turuncu slotun üzerindeki sarı konnektörler ne işe yarıyo bilen varmı????

walla bekle bekle helak oldum yaaa yaygınlaşsada toplasak bi sistem phenom 9750 2 gb ddr 1006 ram 4870 bide bu anakart missss bir sistem olur sanırsam ilerde bide vites atarım 2 4870 yaparım :) oy oy oyyyyy :)

Evet onlar extra usb için portlar. Nerden biliyorum bende aynı markanın 780G-DS3H modeli var ve dizayn aynı. Şimdi haberde birşey kafama takıldı. "Bilindiği üzere 780G yonga seti Crossfire desteği sunamıyor." diye yazıyor. Yani bu anakartta crossfire yok mu? Üstelik Hybrid crossfire var diye biliyorum.
    Burada da haberi var: http://forum.donanimhaber.com/m_22782546/tm.htm

• beklediğim anakart budur veya 790fx in sb750 chipsetli olanı. bu iki haberi arka arkaya verdiğiniz için bugün içinde çok mutlu oldum, teşekkürler.
  • Ve işte soru geliyor. Hem on board ekran kartı + 2 Adet PCIe x16 ekran kartı ile Hybrid Triple Crossfire yapılabiliyor mu?
  • amd chipset böyle bir soğutmaya gerçekten gerek duyuyormu bilmiyorum. bu bakır setle satılan modelleri genellikle pahalı oluyor gigabyte ın. p35c-ds3r kullanan biri olarak anakartımı çok seviyorum, quad core a geçmek niyetindeyim ama intele vereceğim sadece işlemci parasına phenom+anakart alma durumum söz konusu. 790gx beklediğim bir chipset ama gigabyte ın bu modeli çok da ucuz olmayacaktır.

neyse biraz daha bekleyip görelim. elimdeki 8800 gt yi satıp(oyun oynamayan biri olarak hangi akla hizmet aldım bu kartı bilmiyorum ya)intel yada amd tabanlı bir quad core a yönelebilirim belkide.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi symbiat -- 27 Haziran 2008; 15:34:00 >
  • Amd'de bence en iyisi gigabyte!!!

Test edip onayladım!!!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.