Araç içi ekonomik kablosuz MP3 çalar : MP3onChannel MP3-308
54 Cevap53307 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5505 Mesaj
30 Mart 2005; 1:15:18 

Otomobil sahibi olanlar için araç içerisindeki ses sistemi herşeyden önce gelir. Yolculuk ister kısa ister uzun olsun ortamın stresinden uzaklaşmak ve bazen sadece eğlenmek için müzik dinleriz. Müzik dinlemek için araç içerisinde kullanılabilecke bir çok kaynak var ; Radyo, Kaset çalar, CD çalar bunlardan alışık olduklarımız günümüzde yeni yeni MP3 çalarlarda piyasada boy göstermeye başladılar.

MP3 çalarların, kaset ve CD çalarlara göre bir çok üstünlükleri var. Bir kere gelişen Internet sayesinde inanılmaz büyük bir arşiv söz konusu ve kullanıcı çok hızlı bir şekilde bu arşiv içerisinden tamamen kendi zevkine göre seçtiği şarkıları ayırıp dinlemek üzere kenara ayırabiliyor. MP3 çalarların daha önceden size tanıttığımız yeni nesil araç teybi şeklinde olanları ve hatta içerisine Audio CD leri MP3 olarak kayıt altına alabilenleri mevcut fakat bunlar oldukça yüksek fiyatlılar. Peki araç için uygun fiyatlı ve kullanması pratik bir MP3 çalar bulmak mümkünmü?

Evet artık böyle bir çözüm var MP3onChannel MP3-308, basit bir yapıya sahip olan ama çalışma mantığı açısından oldukça orjinal bir araç içi MP3 çalar.

Çalışabilmesi için gerekli olan enerjiyi araç çakmak girişinden sağlayan MP3onChannel MP3-308, üstünde herhangi bir hafıza birimi barındırmıyor. Hafıza olarak standart USB Flash bellekleri kullanan cihaza USB Flash bellekler hemen ön tarafında bulunan USB girişinden bağlanıyorlar. Arabirim olarak USB 1.0 ve 2.0 destekleyen MP3onChannel MP3-308, araç ses sistemi ile arasındaki iletişimi ise MP3 leri FM bandından yayınlayarak kuruyor. Kullanıcının MP3 yayınını dinleyebilmesi için araç ses sisteminden radyoyu açarak bandı cihazın yayın yaptığ kanala ayarlaması gerekli.

MP3onChannel MP3-308, üzerinde bulunan küçük ayar düğmesi ile yayın bandının 87.7 den 88.9 a kadar 0.2 MHz lik aralıklarla ayarlanmasına izin veriyor. Oldukça basit yapılı cihazda önceki şarkı, sonraki şarkı ve çal / duraklat ile beraber üç (3) adet kontrol tuşu bulunmakta. Tomshardware editörlerinin yaptığı testlerde kabul edilebilir bir ses kalitesi sunan MP3onChannel MP3-308, bazen motor nedeniyle olan parazitler dışında parazitsiz ve temiz bir ses vermeyi başarmış.

Piyasadaki markalı ve markasız bir çok USB Flash bellekle test edilen MP3 çalar hepsini rahat bir şekilde okumuş ve test esnasında 64 MB lık Flash belleklerden 1 GB lık olanlara kadar geniş bir yelpazede ürün denenmiş. MP3onChannel MP3-308, 60$ lık yurt dışı fiyatı basit yapısı ve kullanım rahatlığı yanında ortalama ses kalitesi ile aracınız için değişik bir ürün. Ürünün en büyük avantajı harici bellekle kullanılıyor olmasından ötürü 128 MB, 256 MB ve benzeri limitlerle sınırlı olmamanız. Dez avantajları olarak LCD ekrana sahip olmaması ve ileriye uyumluluk ve ses kalitesini arttırabilme açısından kablolu bağlantıya izin vermemesi gösterilebilir.

Sayfanın Linki : http://www.tomshardware.com/mobile/20050324/index.html

1468 Mesaj
30 Mart 2005; 1:24:54 

wayy be hoş aletttmiş yaww bilgi için saol speed

GTR > GTI
GTR

294 Mesaj
30 Mart 2005; 4:50:50 

nereden alabiliriz bu mp3 playerı?

Hayat hızla sınırlıdır hızsa sınırsız...

5505 Mesaj
30 Mart 2005; 8:01:06 

Cihaz şu an için sadece Yurt dışından temin edilebilir.

Soru-Cevap Sistemi : http://sorucevap.mesutcevik.com
Facebook : http://www.facebook.com/mesutcevik
Twitter : http://www.twitter.com/mesutcevik
Youtube : http://www.youtube.com/user/speedstep

1323 Mesaj
30 Mart 2005; 9:41:12 

bende isterem bi tane ,valla beğendim aleti yav...

...................بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم...................
!!!!!..............Gerçek hürriyet Hakk'a köleliktir (Hz. Ali R.a)............!!!!!

1754 Mesaj
30 Mart 2005; 11:00:53 

sadece bi radyo vericisi için 60$ fiyat pahalı geldi bana..
kaset şekinde mp3 playerler var. hem kulaklıkla hemde teybe kaset gibi takarak kullanabiliyosun. Onlar çok daha kullanışlı..
http://www.bascuda.com/...Type=product&catId=2827

135 Mesaj
30 Mart 2005; 11:19:06 

alet güzelmiş türkiyeye gelinci haber verirmisin kardeş alıveeerelimde saol

www.engelci19.tr.cx

2372 Mesaj
30 Mart 2005; 11:21:31 

www.muzio.co.kr adresınde buna benzer bısey var bakabılırsınız, kendı bellegı yok. aldıgı sesı dırekt fm e donusturuyor

4325 Mesaj
30 Mart 2005; 13:46:04 

güzel çözüm.

Real Power is Your Soul.
(Panasonic Lumix DMC FX07,Sandisk Sansa Clip, GM Discovery)

1305 Mesaj
30 Mart 2005; 15:34:05 

türkiyeye gelince bir haber versenizde baksak veya getiren biri olsada nasiplensek bizde

135 Mesaj
30 Mart 2005; 16:05:05 

kardeş ben almayı düşünüyorum kararım kesin
www.muzio.co.kr adresinde buna benzer gerçeken var

www.engelci19.tr.cx

10743 Mesaj
30 Mart 2005; 18:50:48 

Güzel düşünülmüş. Ancak bu alet hakkında endişelerim var...

Bundan 2 ay kadar önce cep telefonum için küçük bi araç kiti almıştım. Bu alet çok küçük ve kıskaç şeklindeki mandallar sayesinde bütün cep telefonlarına takılabiliyor. Aletin çalışma presibi bahsigeçen mp3 çalar ile aynı. Cep telefonunun kulaklığından aldığı sesi radyo yayınına dönüştürüyor. Sesi çok net ve ses arabanın hopörlerinden geldiği için çok güzel duyulabiliyor. Ayrıca benim oto teyip kumandalı olduğundan dolayı kumandanın tek tuşuna basarak aletin yayın yaptığı frekansa gelip rahatlıkla konuşabiliyorum. Bildiğiniz gibi zaten cep telefonlarının mikrofonlarıda çok güçlüdür, o yüzden sesin karşı tarafa gitmesindede hiç bir problem yaşanmıyor. Ayrıca cihazın bugünkü satış fiyatı 15 milyon TL...(Cep telefonu satan yerlerde bulabilirsiniz.)

Buraya kadar herşey çok güzel. Amaa ; Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız cihazın yapmış olduğu yayın ile o sırada yapılan herhangi bir radyo frekansı birbirine karışıyor.(Özellikle haraket halinde iseniz.) Eğer radyo frekansının az olduğu yerde iseniz yani radyoların az olduğu bir yerde iseniz o zaman pek sorun yaşamazsınız. Ben Ankaradayım, bu yüzden bu cihazı pek kullanamadım. Ama şehirlerarası yolculuklarda çok iyi oluyor. Çünkü uzun yolculuklarda şehir dışında syrettiğinizden dolayı trt den başka pek radyo yayını olmuyor. Elime cep telefonumu almadan rahatlıkla konuşabiliyorum. Ha birde köye gidince iyi oluyor.

İşte böyle arkadaşlar, bu mp3 çalarda böyle yaparsa bence uzak durun derim. Ama yinede bekleyip görmek lazım. Benden söylemesi...

189 Mesaj
30 Mart 2005; 20:58:30 

henüz arabam yok ama alırsam düşünürüz

Yeni teknoloji tufanı koptuğunda, ben performans dağının zirvesinde duruyor olacağım
AMD 64 Athlon

286 Mesaj
30 Mart 2005; 21:34:08 

Bahsettiği 87.7 - 88.9 aralığı fm bandını zaten kullanan herhangibir radyo kanalı yok. 88.8 hariç. (istanbul için konuşuyorum)

623 Mesaj
30 Mart 2005; 22:20:03 

gittigidiyor.com' da satılıyor sanırım bu alet

Türk Telekom Arena

since 2003

1 Mesaj
31 Mart 2005; 15:02:18 

ARKADASLAR ;
BU URUNU 4 AY ONCE UZAKDOGUDAKI BIR ULKEDEN ITHAL EDECEKTIK. AMA BU URUNDE SORUN OLDUGU ICIN ITHALINDEN VAZGECTIK. SORUN ISE ; SET ARKADASIMIN BELIRTTIGI GIBI FREKANS PROBLEMI. AYNI URUNU DENEDIK VE MUZIK SESI YERINE RADYO FREKANSLARININ BIRBIRINE KARISTIGINI GORDUK. ISTANBUL-IZMIR-ANKARA GIBI YERLERDE YASIYORSANIZ BU URUN SIZE GORE DEGIL.....
BIZZAT TESTINI YAPTIK.... VE URUNU TURKIYEYE GETIRMEKTEN VAZGECTIK.... URUNU BIR DIGER ITHALATCI FIRMA MUHAKKAK GETIRIR.(YENI URUN) AMA PARANIZA YAZIK OLUR....

MEHMET CAGLAR
CAGLAR ELEKTRONIK SAN. TIC. LTD. STI.

135 Mesaj
31 Mart 2005; 15:26:18 

hele bir gelsinde ondan sonra alıp almayacağımızı konuşalım

www.engelci19.tr.cx

189 Mesaj
1 Nisan 2005; 13:12:50 

almamak daha mantıklı siz yine eski yöntem kullanın cd ve mp3 çaları arabaya monte edin ve 180 şarkı dinleyin işde

Yeni teknoloji tufanı koptuğunda, ben performans dağının zirvesinde duruyor olacağım
AMD 64 Athlon

7 Mesaj
1 Nisan 2005; 13:59:34 

Her şey güzelde bir de RDS teknolojisi ile şarkı bilgilerini ekrana yazdırsalarmış ne güzel olurmuş.

343 Mesaj
5 Nisan 2005; 9:42:17 

ya arkadaşlar tamam cihaz ucuz çözümler için iyi ama gelcek vadetmiyor bana göre, bisefer fm bandının 44khz üzerinden verdiği streo yayın dan öyle aracında çok aham şaham seti olan arkadaşlar hiç bi tat alamıycaklar heleki bide sağlam güçlü tweeterları varsa sürekli olrak bi tuner noise duyacaklar bu birincisi, 2. cisi türkiyede zaten yeterince bi frekans karşklığı var aracınızla her yerdeğiştirdiğinizde diyer radyolardan etkilenme ihtimali var ,3.su bunu SET arkadasıma soruyorum cep telefonu caldıgında cep telefonun rf cıkıs gucu nasıl oluyorda fm bandı ile interfarans etmiyor??? kısaca cep telefonunuzu alıp bi televizyon veya radyo alıcı cihazının yanına götürüp duyduğunuz dıt dıt dıtı dıtıtı faln tarzındakı ses, hadi tamam bu tarz sorunların hepsini aştık frekanslar boşş, benim arabamda uyuz bi ses sistemi var , cep telefonunumda ileri düzey araç kiti var dediniz, ya kırmızı ışıkta beklerken aynı cihazdan kullanan bi arkadaş gelse ne olur???sizmi o keyfinizi kaçırıp frekansla oynarsınız yoksa camdan cıkıp yandaki araca kappatt kapattt o cihazımı dersiniz???? Ama onun dışanda ucuz yollu bi çözüm olabilir

Guest
5 Nisan 2005; 9:49:21 

öyle aham şaham seti olanın zaten mp3 playerı vardır

343 Mesaj
5 Nisan 2005; 10:08:34 

C.M.K arkadaşım benim aracımda gayet güzel bi ses sistemi var ama mp3 çalar yok ,neden dersen ford marka araç kullananlara sor helebide cd changerları varsa o zaman derdimizi anlarsın sıfırını almaya kalksan bendeki blaupunkt rds 7000 teyp artı 6lı changer var 1.5 milyarın üzerinde para isityor lar ama satmaya kalksan 100 milyon bile vermiyorlar zaten dual din denilen buyuk teyplerden bende ona 922 anfi vede alipine hoparlör vede 500 lük 2. el bi sub bağladım ses mükemmel cd var ama mp3 yok, ama ben gittim cd changerdan teybe giden ses kablolarını buldum vede onlara dişi tossjack taktım vede mp3 olayını fm bandından diil o line in olarak kullandığım yerden Dell Axim x5 pocket pc mi bağlıyarak kullanıyorum vede ses mükemmel Aximmide bi çep telefonu tutucusu ile konsola yerleştirdim görüntüde mükemmel sonuçta cihazla divx filmleri dahi izleyebiliyorsun full screen olarak ama napalım iştee mp3 çalarlı cd çalarımız yok pocket pc tabanlı multi media sistemimiz var bennn insannn diiilmiyiimm

Guest
5 Nisan 2005; 10:13:33 

quote:

Orjinalden alıntı: msserin

C.M.K arkadaşım benim aracımda gayet güzel bi ses sistemi var ama mp3 çalar yok ,neden dersen ford marka araç kullananlara sor helebide cd changerları varsa o zaman derdimizi anlarsın sıfırını almaya kalksan bendeki blaupunkt rds 7000 teyp artı 6lı changer var 1.5 milyarın üzerinde para isityor lar ama satmaya kalksan 100 milyon bile vermiyorlar zaten dual din denilen buyuk teyplerden bende ona 922 anfi vede alipine hoparlör vede 500 lük 2. el bi sub bağladım ses mükemmel cd var ama mp3 yok, ama ben gittim cd changerdan teybe giden ses kablolarını buldum vede onlara dişi tossjack taktım vede mp3 olayını fm bandından diil o line in olarak kullandığım yerden Dell Axim x5 pocket pc mi bağlıyarak kullanıyorum vede ses mükemmel Aximmide bi çep telefonu tutucusu ile konsola yerleştirdim görüntüde mükemmel sonuçta cihazla divx filmleri dahi izleyebiliyorsun full screen olarak ama napalım iştee mp3 çalarlı cd çalarımız yok pocket pc tabanlı multi media sistemimiz var bennn insannn diiilmiyiimm

abisi sen işi aşmışsın ya mp3 player neyine
bmw 120d ye ipod bağlıyorduk harika oluyordu.

10743 Mesaj
5 Nisan 2005; 12:25:40 

quote:

Orjinalden alıntı: [emk]m.C.k Usta

quote:

Orjinalden alıntı: msserin

Çok güzel fikir,beğendim. Gidip sözü geçen cihazdan almaktansa senin yöntemin çok daha iyi,hemde ekonomik.... Güzel buluş ne diyeyim,bravo sana...

59 Mesaj
5 Nisan 2005; 12:29:35 

Arkadaşlar bu araca bu kadar para verene kadar Ankarada Konya sokağa gidip 5ile 20 milyon arası değişen bir radyo verici alın daha sonra bir streo jack ve azcıkta kablo alın daha ssonra radyo devresinin ustundeki mikrofonu sokup kabloyu onun yerine monte edin ve kabloyada jack i bağlayındaha sonra elinizdki mp3/cd calr yada walkmeninizi baglayarak frekansı ayarlayın ve mis gibi dinleyin ama 5 milyonluk alet 9voltla calısıyo pil sorunu olabilir bide biraz kalite sorunu var ve maximum 20m de cekiyo ama 20 milyonluk alet kaliteli 12Volt cakmak dan gucle calısabilir yada akuden ve açık alanda max 2km cekiyo ama arabada max 200metre ki buda yeterli tabi tır surmuyosanız:D Eğer ben bunları yapsam muhendis olurum diyosanız bu dediklerimi aynen konya sokakkta radyo devrisini aldıgınzı elemana soyleyin 3-5 milyon işlik karşılıgınca size temiz bir iş yapsın. Eğer bunlar copmlex geliyosa maltepe pazarına gidin ve ordan 5milyona radyo cd calar adaptoru alın ve kablonun oldugu kaseti arabnızın radyo çalarına bağlayın diğer ucuda mp3 playe4ra vs.. alın size kablolu ve frekans sorunsuz bir mp3 çalar. Daha fazla bilgi isterseniz bana haber verin yardımcı olayım:D:D:D:D

Intel Core Duo2 E6300 + Asus P5W DH DELUXE + 1gb 677Mhz Ram + 256Mb Palit Nvidia 7600GT Ekran Katı + SeaGate 320gb Hard Disk + CartCurt

119 Mesaj
7 Nisan 2005; 18:48:01 

60 $ BENCE NORMAL AMA ,TÜRKİYEYEDE SATILCAK 300$
OZAMAN PAHALI

Bir mum diger bir mumu tutusturmakla isigindan birsey kaybetmez. (Mevlana)

717 Mesaj
23 Mayıs 2007; 21:38:56 

yaw şu anda yok mu bundan alabileceğimiz biryer satan felan yokmu arkadaşlar..acil lazımmm

3324 Mesaj
23 Mayıs 2007; 21:43:35 

FM Transmitter diye git heryerde bulursun..

1454 Mesaj
23 Mayıs 2007; 21:55:37 

kuzenım kullanıyor.yaklasık 1 aydan berı
50 ytl ye aldık cankayadan

arabada set var ses kalıtesı super

hatta yan yana duran 2 arabada bıle calıyor
denedık

Passat 1.8 Turbo...

274 Mesaj
24 Mayıs 2007; 9:46:50 

ahaaaa topic hortlamış

2009 Corolla 1.4 D-4D comfort M/M metalik gri

1776 Mesaj
24 Mayıs 2007; 20:22:11 

büyük şehirlerde yaşıyorsanız kaset adaptörü en etkili ve en ekonomik çözüm

DH HYUNDAİ ERA TAKIMI
2008 HYUNDAI ERA 1.4 SELECT KUM BEJİ

665 Mesaj
24 Mayıs 2007; 23:34:41 

gittigidiyor da bu araca ve benzerleri satıyor hatta bende de bir adet var ta m3 farklı ozekllikte ve markada makina denedim kucuk illerde ve yollarda sorun yok ama ankara ist. gibi yerlerde mp3 dinlemek imkansız maalesef

132 Mesaj
25 Mayıs 2007; 0:46:16 

Pratik bir alet.

Fırtınalarda Maskeler Uçuşur.
Bir gün bir bakacaksın. Bugün dün, yarın bugün, ulaşılmaz öbür gün(Bir şey anlamadım)
Daha mı ? Dahası yok. Bu herşeyin ötesi(Bir şey anlamadım). Herşeyin ötesine geldin. Başlangacına yani. Tamammı?. Dahası yok. (Bir şey anlamadım). Bu herşeyin ötesi. Herşeyin ötesine geldin. Başlangıcına yani...

396 Mesaj
25 Mayıs 2007; 23:42:06 

madem konu hortlamış, biz de yazalım.

Çakmaklığa takılan, ilk çıkan versiyonlardan olanı kaybolduğu için ve belki frekans karmaşasını aşarım ümidiyle, kaybolanın yerine aldığım normal mp3 çalar şeklinde olup tüm fm frekanslarından yayın yapan iki ayrı versiyonunu kullandım.

her ikisinden de kesinlikle memnun kalmadım maalesef. büyük şehirlerde frekans karışmadan kullanmak imkansız. frekansı ayarlıyorsunuz; araba 3m yer değiştirince radyo tekrar karışıyor.

ses kalitesinden de memnun değilim. bugün kaset adaptörü aldım ve eğer mp3 çalar şeklinde olanı evde nereye koyduğumu bulabilirsem kaset adaptörü ile fm verici fonksiyonunu kapatıp normal bir mp3 çalar olarak kullanmaya başlayacağım.

orijinal teybin direksiyon kumandası ve sesli uyarı sistemini bozmak istemediğim için aynı paraya vasat bir cd çalar teyp alabilecekken bu iki aleti denedim. şehir dışı uzun yolda idare edebilir. ancak bence çok sayıda radyonun olduğu büyük şehirlerde iseniz, benim gibi paranızı ziyan etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdcezir -- 25 Mayıs 2007; 23:43:04 >

396 Mesaj
26 Mayıs 2007; 10:15:03 

Bazı arkadaşlar aldıklarına pişman frekans değişiyor falan diyolar piyasada bu cihazı 30-40 ytl arası satıyorlar alsam pişman olur muyum? sizce değer mi?

2004 VW BORA comfortline

615 Mesaj
26 Mayıs 2007; 12:20:48 

yaklasık 1 sene onceden berıdır turkıyede var...cin malı...
dogal olarak kalıte eksık.
suan bır arkadsaımın aracında var kendısı gayet memnun ancak kucuk sehırde yasadıgımızdan memnun...bellı frekans degerleınde arabadakı radyo alıcısıyla baglantı kuruyor bu nedenle buyuk sehırde sıkıntılı bır aksesuar.mdcezir ark adasım ın dedıgı sıkıntılar var.bırde arabanızın cakmaklık yerı onemlı..elınıze dolasmaması ıcın.....

396 Mesaj
26 Mayıs 2007; 15:32:09 

weasvenom,

sakın alma derim ben. dün teknosa'dan 12 YTL'ye philips kaset adaptörü aldım. ses kalitesi, ses düzeyi vs fm transmitterden ve benim tahminimden kat kat iyi.

ha, mp3 çalarım yoktu, bozuktu falan dersen de transmitter masrafından 12 YTL düş, oldu sana yeni mp3 çalar parası

636 Mesaj
26 Mayıs 2007; 21:47:12 

Bende cok kaliteli olmayan (Kammosonik mi ne) ama bir adet line-in'i olan bir ototeyp var,
birde kısa stero kablo, cep bilgisayarami takarak sahane ses kalitesinde muzik dinleyebiliyorum.

Ben vaktinde line-in!i olan sony ve Philips ototeyp lerden cok aradim ama yoktu varsa da cok eski
modellerde vardi. Ama simdi var mi bilmiyorum. O zamanlar mp3 playerlar cok populer degildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimmasabi -- 26 Mayıs 2007; 21:53:58 >

Gizli bahçenizde açan çiçekler vardı, gecede ve yalnız. Vermeye az buldunuz , yahut vaktiniz olmadı. @Behçet Necatigil

5464 Mesaj
26 Mayıs 2007; 21:58:33 

fm transmitter lardan ne farkı var? bire bir aynı. önceki konularda beğenilmeyen alet farklı isimle konu olunca baya tutulmuş ilginç.

arkdaşlar aldık denedik 5 para etmiyor bu aletler. en güzeli line in girişinin teybin üzerinde olmasıdır. o yoksa kasettir. gerisi tefaaruattır.

unutmadan fiyatıdı 50-60 ytl değil. pratik bişeyde değil. radyo kalitesinde mp3 dinlersiniz. 20 mi 15 mi ney bunların fiyatları. bence hiç denemeyin bile. biz denedik eniştemina rabada 1 saat geçmedi (mekan eskişehir) hemen philips kaseti kapıp geldik. değiştirdik yani.

kendi aracımda cd girişim var eski roadstarımın üzerinde, 1 milyonluk kabloyla kasetten ve elbette cd den daha kaliteli ses alabiliyorum mp3 ümle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneMoreaCupofCoffee -- 26 Mayıs 2007; 22:01:47 >

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

1712 Mesaj
27 Mayıs 2007; 3:39:38 

ALDIM KULLANDIM HİÇ MEMNUN KALMADIM, FREKANSLAR SÜREKLİ BİRBİRİNE KARIŞIYOR, SÜREKLİ CIZIRDAYIP DURUYOR. BURASI İSTANBUL, BURDA BOŞ FREKANS YOKKİ.

MECBUREN KASET ADAPTÖRÜNE DÖNDÜM, SES ÇOK KALİTELİ VE CIZIRTISIZ. :)

DÜŞÜNÜYORUM, ÖYLEYSE VARIM..!

2904 Mesaj
27 Mayıs 2007; 9:53:07 

Hangi teknosadan aldın ? Mecidiyeköydeki teknosada da var.Orda 15 ytl.Ama markası hama.

quote:

Orjinalden alıntı: mdcezir

weasvenom,

sakın alma derim ben. dün teknosa'dan 12 YTL'ye philips kaset adaptörü aldım. ses kalitesi, ses düzeyi vs fm transmitterden ve benim tahminimden kat kat iyi.

ha, mp3 çalarım yoktu, bozuktu falan dersen de transmitter masrafından 12 YTL düş, oldu sana yeni mp3 çalar parası

1265 Mesaj
27 Mayıs 2007; 23:58:19 

güzelmiş denemek lazım :D

Zaman kalmadı,sayım başladı uzun bir ömür yalan...

396 Mesaj
28 Mayıs 2007; 8:11:10 

metrocity'dekinden aldım. philips ve hama yan yana duruyordu.
yanılmıyorsam hama da iyi ancak teyp philips olunca aynı marka olsun dedim

2904 Mesaj
28 Mayıs 2007; 8:57:13 

Dün vatanda 6.5 ytl ye buldum, ama hepsi bitmiş.Kolay kolay da gelmez diyolar.Artık philipsi alıcaz baklım.İlgine teşekkür ederim...

quote:

Orjinalden alıntı: mdcezir

metrocity'dekinden aldım. philips ve hama yan yana duruyordu.
yanılmıyorsam hama da iyi ancak teyp philips olunca aynı marka olsun dedim

1454 Mesaj
28 Mayıs 2007; 9:35:13 

quote:

Orjinalden alıntı: weasvenom

Bazı arkadaşlar aldıklarına pişman frekans değişiyor falan diyolar piyasada bu cihazı 30-40 ytl arası satıyorlar alsam pişman olur muyum? sizce değer mi?

ya bılmıyorum saskınlıkla okudum yazılanlara

bızım cıhaz sureklı 87.5 e ayarlı bugune kadar ufacık bı cızırtı bıle olmadı
kaldı kı set var arabada son ses dınlıyoruz her zaman

Passat 1.8 Turbo...

90 Mesaj
29 Mayıs 2007; 1:30:18 

arkadaşlar cihazı ben aldım 45 ytl. şehir içinde hafif şekilde firekans kayıyor ama mp3 çalarlara dünyanın parasını vermektense benim işimi görüyor 2 cb usb belleğim var isdediğim şarkıları sırayıp dinliyorum şehirler arası hiç bir sorun yok sorusu olan arkadaşlara yardım edebilirim.

OKİSAVA

2904 Mesaj
29 Mayıs 2007; 14:00:39 

Ne marka, nereden aldın ? Acaba bu frekans değişme olayının cihaz kalitesiyle bi ilgisi var mı ?

quote:

Orjinalden alıntı: okisava

arkadaşlar cihazı ben aldım 45 ytl. şehir içinde hafif şekilde firekans kayıyor ama mp3 çalarlara dünyanın parasını vermektense benim işimi görüyor 2 cb usb belleğim var isdediğim şarkıları sırayıp dinliyorum şehirler arası hiç bir sorun yok sorusu olan arkadaşlara yardım edebilirim.

373 Mesaj
29 Mayıs 2007; 16:20:19 

buna hiç gerek yok bence. kaset adaptörü alın çok daha güzel daha dün aldım ama memnunum. tavsiye ederim

90 Mesaj
31 Mayıs 2007; 13:15:54 

quote:

Orjinalden alıntı: 58_transporter_58

Ne marka, nereden aldın ? Acaba bu frekans değişme olayının cihaz kalitesiyle bi ilgisi var mı ?

quote:

Orjinalden alıntı: okisava

Ankarada itfaiye meydanında biliyormusun bilmem oradaki elektronikciden aldım marka önemli değil sonuçta hepsi çin malı, firekans olayının markayla alakası yok şehirlerarasında en ufak bir sorun yok. ama oto teyp markan kalitedir sesi belki daha iyi verir ona birşey diyemem.
Bu arada cihazın üzerinde değişik frekanslar var radyonu bunlardan hangisinde daha düzgün ses alırsan ona ayarlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okisava -- 31 Mayıs 2007; 13:21:06 >

OKİSAVA

1 Mesaj
8 Ağustos 2009; 10:38:01 

arkadaşlar öncelikle herkese selamlar elimde FUJİTEL KUMANDALI Kablosuz FM Transmitter var bunun yazılımını yanlışlıkla sildim şimdi usb arakabloyla pc ye takıyorum fakat pc tanımadı bununla ilgili bi yazılım ve ya program varmı lütfen yardımmlarınızı esirgemeyin saygılar.

146 Mesaj
8 Ağustos 2009; 15:26:12 

arkadaşlar fm transmitter ya da kaset adaptörü tarzı ürünler gerçekten çok gereksiz.

kaset adaptörü hem ses kalitesi olarak verimli değil, hem de sürekli teybin kaset motorunu çalıştırdığı için ısınmalara sebep oluyor. bu ısınma da teybin içindeki voltaj regülatörlerinin ömrünü kısaltıyor. kısacası değmez..

fm transmitter çok faydalı bir icat ancakk.. büyük şehirlerde asla istediğiniz ses kalitesini alamazsınız çünkü boş frekans bulamazsınız. siz o aleti kusursuz ses kalitesi için alıyorsunuz ama sürekli frekans karışması ve tabiki fm bandındaki gürültüler sizi zamanla bezdirecektir.

herkes DIY(do it yourself-kendin yap) tarzı projelere meraklıdır. teybinize aux girişi eklemeyi hiç düşündünüz mü?

tabiki her teybe şu şekilde yapılır diye bir kaide yok. biraz elektronikten anlıyorsanız internetten kısa bir araştırmayla bulabilirsiniz.

bazı markaların da aux kitleri oluyor onları da alabilirsiniz. bir transmittera 50 lira vermek yerine aux kiti taktırmak daha mantıklı.

bir alternatif daha: bu uygulamayı isteyenler genelde kasetçalarlı teypleri olanlar. 150 lira civarına alışveriş merkezlerinde önden aux girişli teypler var onlardan da edinebilirsiniz. ışıklı grafikli hoş aletler görüyorum ben alışveriş merkezlerinde, onlardan da alabilirsiniz.

sonuç olarak zamanında hem kaset adaptörünü hem de fm transmitterı denedim ve faydasız olduğu kanaatine vardım. hatta fm transmitter daha iyi çeksin diye aracın antenini söktüm sonra anteni kaybettim satarken 25 liraya servisten alıp takmak zorunda kaldım.. gereksiz masraf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitsulover -- 8 Ağustos 2009; 15:27:06 >

14810 Mesaj
8 Ağustos 2009; 15:50:11 

aux girişi bence de çok mantıklı ama nereden dolayacan nereden çıkaracan bunlar güzel sorular.

Renault almak isteyen benden fiyat alsın

9112 Mesaj
8 Ağustos 2009; 16:43:58 

xcarlink denen cihaz biraz pahalı (100 Euro) ancak çok daha kaliteli bir sistemi var

kaset adaptörü: kaset kalitesinde ses veriyor kablo kalabalıklığı yapıyor, ancak çok pratik, cep telefonumu bağlıyorum ben

fm transmitter: radyo yayınından aldığından sesi radyo yayını kalitesi iyi aaraçlarda düşünülebilir, kuzenimde honda civic var 2003 es model, radyosunun ses kalitesi bass'ları harika cd gibi neredeyse ama bizim 2003 megané'da ve bilimum renault'ta rezalet bir rasyo sesi var

teyp değişimi: araçta orjinal teyp varsa bir kere orjinallik diye bişey kalmıyor, araç göstergesi iptal oluyor, direksiyondan kumanda varsa iptal oluyor ya da onu da çalıştırmak için maliyet katlanıyor

xcarlink: sadece pahalı, ama sd hafıza kart girişi, aux girişi ve üzerinde usb flash bellek girisi bulunmakta 600 mp3'e kadar destekliyor

www.xcarlink.com.tr adresi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyarif -- 8 Ağustos 2009; 16:48:23 >

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

1874 Mesaj
9 Ağustos 2009; 2:18:31 

2005 konusu 2007 de bi hortlamış bide yeni.
fm transmitter herkeste var ve de çoğu çöp olmuş durumda.

ve de o aleti bozan arkadaş kendini fazla yorma piyasada 20 liraya zibil gibi..

DH 2005 Üyesi

32517 Mesaj
3 Kasım 2010; 16:27:30 

cd çaların verdiği çıkışı verebilicekmi bu alet hayır ozaman en işe yarıcak :)
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Anasayfa Haberleri » Araç içi ekonomik kablosuz MP3 çalar : MP3onChannel MP3-308
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359