Şimdi Ara

## En Ucuz Radeon HD 4870 Modeli 218 Avro'ya Satılıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## En Ucuz Radeon HD 4870 Modeli 218 Avro'ya Satılıyor ##

Dün itibariyle AMD-ATi'nin Radeon HD 4870 modelini resmi olarak lanse etmesi ve üretici firmaların modellerini arka arkaya duyurmasına paralel olarak fiyatlar da netleşmeye başladu. Endüstrinin GDDR5 bellekli ilk grafik kartı olan Radeon HD 4870 için yurt dışında oluşan fiyat tablosuna göre Avrupa pazarında en ucuz Radeon HD 4870 modelinin 218 Avro seviyesinden kullanıma sunulduğunu görüyoruz. Radeon HD 4850'ye baktığımızda ise en ucuz kartın 138 Avro seviyesinden kullanıcılar ile buluştuğunu söyleyebilmek mümkün. Yani oluşan tabloya göre Radeon HD 4870 ve 4850 modelleri arasında yaklaşık 80 Avro'luk - en ucuz kartlar için - fiyat farkı bulunuyor. Tabi Radeon HD 4870'in 4850 modelinden farklı olarak 3.6GHz'de görev yapan GDDR5 bellek ve çift slot soğutma ile geldiğini ayrıca gpu hızı ve işlem gücünün de daha yüksek olduğunu da belirtelim. Bu arada farklı satış noktalarında daha uygun fiyatlara rastlanabileceğini de hatırlatalım.

Fiyat bilgisi için;
    http://geizhals.at/eu/?fs=HD+4870&x=0&y=0&in=

* ATi Radeon HD 4870 için ülkemiz satış fiyatı 299$'dan başlıyor. Ayrıca HD 4870 modelinin yaygınlaşması Temmuz ayını bulacak gibi görünüyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ülkemizde 500 ytlyi bulr gibi. Ama performansına göre bence fena değil. Aslında acele etmemek lazım çünkü fiyatlar oturur ve değişik soğutma çözümleri ile gelebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gktgys

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=204&productid=bd50899
    çoktan 500ytl yi bulmuş bile

o sanki hepsi burada kazığı gibi geldi bana azıcık. gerçi sapphire bi miktar daha pahalı oluyo ama, palit ve gecube ünmodellerini 299$ dan bulmamız olası.

ekran kartı piyasası çok ilginç bi hal aldı, eskiden ati nin en üst seviye kartlarını 500$ dan aşağı alamazdık şimdi 500ytl ye alınabilcek.
    4870x2 nin de çok pahalı olacağını düşünmüyorum, o da olsa olsa bu rekabet içerisinde 399$ olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trulli -- 26 Haziran 2008; 11:46:20 >

• iki ay sabır sonra tıpş tıpış düşücek fiyatlar bence herkez yaz ayının keyfini çıkarsın ramazan ayında bi bakmak lazım fiyatlara şu an çok erkeken acele eden resmen kazıgı yer
  • Dayanamıyorum koşup 4 dane almak gelio içinden
  • 218 Avro çok cazip. Bu ekran kartının top model olduğunu düşünürsek. Unutmayın nvidia GTX 280 811$ 'dan satılıyor tükiyede.

4870x2 fiyatı da 450$civarında bekliyorum. tabi performansta nvidia 'yı çok çok zor duruma sokacak. Hem fiyat avantajı ile .

bakalım.
  • 4870 X2 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM FİYATI TAHMİNEN 500 DOLAR ARTI KDV OLACAK
    4870 İN NORMALİ BİLE ÇOK GÜÇLÜ 4870 X2 Yİ insan daha çok merak ediyor
    Daha önce birşey yapamayacak demiştim Ati için sözümü geri alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHARINGAN -- 26 Haziran 2008; 12:54:17 >
  • yazın ekran kartımı alınır bu havalarda yayladayız denizde sahildeyiz egede biz..ancak ekimde..o zaman 200 dolar olur bu kart..
  • quote:

Orjinalden alıntı: BLADE66

4870 X2 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM FİYATI TAHMİNEN 500 DOLAR ARTI KDV OLACAK
    4870 İN NORMALİ BİLE ÇOK GÜÇLÜ 4870 X2 Yİ insan daha çok merak ediyor
    Daha önce birşey yapamayacak demiştim Ati için sözümü geri alıyorum

bende şaşırmış durumdayım 4870 o kadar güçlüki çift işlemcilisi ne yapıcak anlamadım.. heralde crysisi full+full açmak mümkün olacak bu gidişle.

• quote:

Orjinalden alıntı: fasilgibi

Ülkemizde 500 ytlyi bulr gibi. Ama performansına göre bence fena değil. Aslında acele etmemek lazım çünkü fiyatlar oturur ve değişik soğutma çözümleri ile gelebilir.

O kadar olmaz gibi kardeş.Fiyatları daha yeni yakın zamanda düşecektir
  • quote:

Orjinalden alıntı: hikmetg

218 Avro çok cazip. Bu ekran kartının top model olduğunu düşünürsek. Unutmayın nvidia GTX 280 811$ 'dan satılıyor tükiyede.

4870x2 fiyatı da 450$civarında bekliyorum. tabi performansta nvidia 'yı çok çok zor duruma sokacak. Hem fiyat avantajı ile .

bakalım.

isterseniz abartmayalım... bu kadar da olmaz yani nerden koydun 260 dolar fark onu anlamadım
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3484

• quote:

Orjinalden alıntı: trulli

quote:

o sanki hepsi burada kazığı gibi geldi bana azıcık. gerçi sapphire bi miktar daha pahalı oluyo ama, palit ve gecube ünmodellerini 299$ dan bulmamız olası.

ekran kartı piyasası çok ilginç bi hal aldı, eskiden ati nin en üst seviye kartlarını 500$ dan aşağı alamazdık şimdi 500ytl ye alınabilcek.
    4870x2 nin de çok pahalı olacağını düşünmüyorum, o da olsa olsa bu rekabet içerisinde 399$ olur.

En ucuz novada gecube 440 ytl gibi bişey.Bence değişen çok bişey yok bahsettiğin gibi yine atinin en üst seviye kartını 500$ aşağıya alamıyoruz tabi çift gpu olmak şartı ile tek gpuda haklı sayılırsın.X2 için fazla iyimsersiniz tek gpusu minimum 299$ olan kartın çifti minimum 499$ olur.Neydi o günler be x1950xxleri 650$ satıldığı günler.Teknolojinin ilerlemesinden olsa gerek daha insaflı bi zamandayız anlaşılan.

• 1-2 ay beklemek en iyisi. Hem fiyatlar düşer, hem iyi OC yapılabilen farklı soğutmalı kartlar gelir
  • quote:

Orjinalden alıntı: 575m

quote:

Orjinalden alıntı: trulli

quote:

En ucuz novada gecube 440 ytl gibi bişey.Bence değişen çok bişey yok bahsettiğin gibi yine atinin en üst seviye kartını 500$ aşağıya alamıyoruz tabi çift gpu olmak şartı ile tek gpuda haklı sayılırsın.X2 için fazla iyimsersiniz tek gpusu minimum 299$ olan kartın çifti minimum 499$ olur.Neydi o günler be x1950xxleri 650$ satıldığı günler.Teknolojinin ilerlemesinden olsa gerek daha insaflı bi zamandayız anlaşılan.

benim dayananığım 4870x2 çıkana kadar 4870 lerin de fiyatının düşeceğine olan inancım
    bilmiyorum bu şekilde devam ederlerse 15 günde bir bir nvida bir ati azar azar fiyat kıracak gibi.

• quote:

bence hepsi buradan zaten alınmaz birde siteye bakarsanız yeni diye söyledikleri kartların 3870x2 var ne güldüm

• quote:

Orjinalden alıntı: just4steel

quote:

218 Avro çok cazip. Bu ekran kartının top model olduğunu düşünürsek. Unutmayın nvidia GTX 280 811$ 'dan satılıyor tükiyede.

bakalım.

isterseniz abartmayalım... bu kadar da olmaz yani nerden koydun 260 dolar fark onu anlamadım

Bence hiçte abartı değil dostum tabiki çok fark koyanlar mutlaka olacak örneğin
    VATAN

• quote:

Orjinalden alıntı: kridvan

quote:

Orjinalden alıntı: just4steel

quote:

bakalım.

Bence hiçte abartı değil dostum tabiki çok fark koyanlar mutlaka olacak örneğin
    VATAN

vatanın fiyatından haberim var fakat sebebini bende bilmiyorum... vatan zaten bu aralar bi müşteri kaçırmaya oynuyor... yani ankara vatan 2 bina önümde ve her zaman uğruyorum özel kampanyalar dışında bi cazipliği kalmadı gibi bişey...

• nova 440 a veriyor.eğer kar 280 e yetişebilirse aldım gitti.bırak onu 260 ı tokat manyağı yapsın o da yeter.

ne bileyim içimde birden nvidia düşmanlığı türedi
  • Test sonuçları varmı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.