Şimdi Ara

## Asetek'den ATi Radeon HD 4870 için Su Soğutma Çözümü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Asetek'den ATi Radeon HD 4870 için Su Soğutma Çözümü ##

## Asetek'den ATi Radeon HD 4870 için Su Soğutma Çözümü ##

Soğutma çözümleri konusunda sektörün önde gelen oyuncularından biri olan Asetek, AMD-ATi'nin henüz çok yeni duyurduğu GDDR5 bellekli grafik kartı için su soğutma çözümü hazırladı. Bilindiği üzere Radeon HD 4870 modeli HD 4850'den farklı olarak tek slot değil çift slot ile geliyor. Asetek'in LCLC -low cost liquid cooling- adını verdiği maliyet odaklı soğutma çözümü Radeon HD 4870 modeli için de hazır. Bilindiği üzere firmanın LCLC soğutma çözümü son kullanıcılardan öte daha çok oem ve sistem üreticilerine ürünlerinde kullanılmak üzere sağlanıyor. Hatırlanacağı üzere HP'nin BlackBird serisi gibi yüksek performanslı sistemlerde kullanılan Asetek LCLC artık üreticilere sistemlerde su soğutmalı ve overclocklu HD 4870 modeli kullanabilme şansı da verecek. Özel soğutma sayesinde HD 4870 modelinin standart soğutucuya göre 26 dereceye varan oranda daha serin çalıştığı belirtilirken gürültü oranının ise 30dbA seviyesinde olduğu belirtiliyor
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bana kalsa tüm bilgisayar parçaları su soğutma kullanmalı. 1000$ lık cihazı 3-5 $ lık fanlarla soğutuyoruz.
  • degişik bişey haber için sag ol fx57
  • fx57 ben resimlerden hiç bişiy anlamadım daha fazla resim verme imkanın var mı???
  • quote:

Orjinalden alıntı: showstopper41

Bana kalsa tüm bilgisayar parçaları su soğutma kullanmalı. 1000$ lık cihazı 3-5 $ lık fanlarla soğutuyoruz.

Orası öylede şimdi kim gidip o kadar para verebilir o paraya gider biraz daha güclendiririm pc yi daha mantıklı olur :) olmadı o 5 dolarlık fandan 2 tane fazla takar soğuturuz Pc Yi.
  • Demek ki hd4870 de çok ısınıyor!!!

Ati şu soğutma işine de bi çözüm bulsa fena olmayacak!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: mamad

Demek ki hd4870 de çok ısınıyor!!!

his e güveniyom ben o konuda. ama pahalı olcak tabi biraz daha
  • ne kadar olacak
  • eeee blok aliminyum radayatör sanırım MAGICOOL un bakır radyatörü bakır ve aliminyum oarçalar bi arada kullanıldığında korozyon yapar buda bu sistemin 1 yılı çıkarmıyacağı anlamına gelir
  • quote:

Bana kalsa tüm bilgisayar parçaları su soğutma kullanmalı. 1000$ lık cihazı 3-5 $ lık fanlarla soğutuyoruz.

bence de o zaman ses diye bi sıkınıtıda olmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xenom

quote:

Ice-Q nun Soğutucuları beni bitirior. O'nun mavisi yeter

• quote:

1000 dolarlık makineyi 1000 dolara soğutmak da pek mantıklı değil hani.

abarrtım biraz fiyatı ama şu an ekran kartları, cpu ve yongasetini soğutan komple bir su soğutma kiti 300-500 dolar civarıdır. çok isterdim sahip olmak ama değmiyor açıkcası şu anki hesabıma göre.
  • saat hızları vs defaultta olan bi kart kac derecede calısır su sogutma ile..hava sogutma ile 55 derece civarında ise ne kadar farkeder?
  • su soğutma ile yapılan testler yok mu acaba,, boşta ne kadara düşüyor..? işlemde ne kadar acaba,,? bir de bunları nerde bulabiliriz,, bilen var mı acaba,,?
  • quote:

oc ile 60 dereceye cok diyorsan 9600 kullandigini hatirlatirim.su sogutma opsiyonu var diye cok isiniyor anlamina gelmiyor bu luks bir secenek.mercedesin amg versiyonu da var mesela.amg versiyonlari daha iyi diye mercedes kotu araba mi herkes amg mi kullanmali?

http://forum.donanimhaber.com/m_25692754/tm.htm

• güzel haber
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xenom

quote:

HIS inşallah çok pahalı olmaz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.