Bazen nefes alırken kalbim sıkısıyormus gibi oluyor
46 Cevap16273 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

971 Mesaj
25 Haziran 2008; 21:15:50 

Bazen böyle nefes alırken kalbimin olduğu bölgeye bi ağrı giriyor böyle nefes almakta zorlanıyorum,bi süre sonra geçiyor kısa sürüyor ama çok kötü.Doktora gitmiştik bi kaç ay önce,bişey çıkmadı ritm bozukluğu falan yok normal dedi doktor ama hala sürüyor ara ara

GÖZTEPE..
t๏ קєгςєเשє เร t๏ รยŦŦєг.

243 Mesaj
26 Haziran 2008; 9:30:23 

Kendini sıkma unut sıkışmayı kendin yapıyorsun istemeden bendede aynısı olmuştu ama genede doktora git farklı bir durum olabilir.

Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir.M.Kemal ATATÜRK.

971 Mesaj
26 Haziran 2008; 10:26:23 

quote:

Orjinalden alıntı: Shady`

Kendini sıkma unut sıkışmayı kendin yapıyorsun istemeden bendede aynısı olmuştu ama genede doktora git farklı bir durum olabilir.

Gittim doktora ancak bişey çıkmadı,psikolojik olabilir sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrtayaKarışık -- 26 Haziran 2008; 10:27:09 >

GÖZTEPE..

2404 Mesaj
26 Haziran 2008; 11:41:31 

Üşütmüş olabilirsin.

rörörörööörööröröröörörröröröröörörörörörörörör

378 Mesaj
26 Haziran 2008; 11:59:38 

quote:

Orjinalden alıntı: UmuT

Üşütmüş olabilirsin.

+

20 li yaşlardaysanız eger bu durum ara ara gerçekleşebiliyor.Aynı sorun bende de vardı :)

971 Mesaj
26 Haziran 2008; 12:02:04 

quote:

Orjinalden alıntı: cornrose

+

20 li yaşlardaysanız eger bu durum ara ara gerçekleşebiliyor.Aynı sorun bende de vardı :)

Yas 18 sanırım geçici bişey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrtayaKarışık -- 26 Haziran 2008; 12:02:55 >

GÖZTEPE..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Haziran 2008; 12:02:41 

Öyle durumlarda serin ortama geç. gözünü kapat, kafanı arkaya ver. burnundan derin nefes alarak bir kaç saniye içinde tut ve 3-4 seferde bu havayı ağzından ver. Ayrıca güzel şeyler düşün, kişisel telkin çok önemlidir.
İnşallah panik atak rahatsızlığın yoktur.

378 Mesaj
26 Haziran 2008; 12:06:12 

quote:

Orjinalden alıntı: OrtayaKarışık

Yas 18 sanırım geçici bişey.

Dr herhangibirsey demediyse korkmana gerek yok ;) geçicidir büyük ihtimal .Arkadaşın dediği gibi soguk almış olabilirsin :)

971 Mesaj
26 Haziran 2008; 12:07:31 

quote:

Orjinalden alıntı: No Limit

Öyle durumlarda serin ortama geç. gözünü kapat, kafanı arkaya ver. burnundan derin nefes alarak bir kaç saniye içinde tut ve 3-4 seferde bu havayı ağzından ver. Ayrıca güzel şeyler düşün, kişisel telkin çok önemlidir.
İnşallah panik atak rahatsızlığın yoktur.

Balkona çıkıp yapmayı denicem olursa,saol

GÖZTEPE..

7969 Mesaj
27 Haziran 2008; 8:53:07 

bende de oluyodu ara sıra pek sallamıyorum hemen geçiyor

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com
29 Haziran 2008; 18:43:57 

[Deleted by Admins]

65 Mesaj
29 Haziran 2008; 19:50:19 

evet, oluyo bazen arada.. önemli bişe olduğunu zannetmiyorum

2404 Mesaj
29 Haziran 2008; 23:50:50 

Aynısı bende olmuştu, EKG ve efor testi sonucu hiç birşey çıkmadı. Sonra üşütmüş olabileceğimi düşündük (Aralık ayıydı, mantıklı geldi.). Biraz daha sıkı giyindim, o günden sonra bir daha o olmadı.

Ayrıca gaz sıkışması da olabilir.

rörörörööörööröröröörörröröröröörörörörörörörör

259 Mesaj
2 Temmuz 2008; 20:46:30 

ya aynısı banada oluyo arada bir ama çok az böle ayda bir falan...

1664 Mesaj
3 Temmuz 2008; 11:33:31 

quote:

Orjinalden alıntı: hunter06

bende de oluyodu ara sıra pek sallamıyorum hemen geçiyor

Aynen bende de vardı doktora gttik birşey çıkmadı..

438 Mesaj
5 Temmuz 2008; 18:50:45 

yaşın getirdiği bi olay galba bende 19 yaşındayım bendede oluyo böle arada..

735 Mesaj
6 Temmuz 2008; 0:34:04 

bencede arkadaşın dediği gibi yaşın getirdiği birsey.. muhtemelen sinir ve sitres bir araya gelince olmuş olabilir.. herşeyi içine atma relax ol mutlu olmaya çalış kendiliginden geçecektir.. Ama her şeyi içine atar sinir sitres yaparsan ilerler.. benim arkadaşımda ilerlemiş hali vardı ve kalp krizi gibi birşey diyordum bana.. oda doktora gidince sinir sitres yapma demiş doktor

Web Sitelerim: www.ikarusshop.com
C++ Programing

256 Mesaj
6 Temmuz 2008; 1:15:25 

kafana ne kdr takarsan okdr olur

100 YIL

Şampiyonluk Yarınlara Kaldı...

Uzaklaştırılmış
6 Temmuz 2008; 14:33:59 

bendede oluyor bazen çok kötü insan ölücek gibi oluyor ama ben kiloluyum benimki kilodan dolayıdır

1049 Mesaj
6 Temmuz 2008; 15:46:16 

bende de bazen oluyordu batma oluyordu nefes alırken 1-2 dakika felan. nefesimi kısık alıp veriyordum o sırada

TIKLA>>>W810i/Acoustic/CamDriver/Patch/Yazılım/ELF/sysgfx/FlashTema/HERŞEY:::
'İktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!' Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK - 20 Ekim 1927

971 Mesaj
6 Temmuz 2008; 18:13:09 

Çoğu kişide böyle bir sorun varmıs,yalnız olmadığımı bilmiyordum

GÖZTEPE..

Uzaklaştırılmış
7 Temmuz 2008; 12:27:28 

şiddetli bi batmaysa deriin bi nefes al,onu tutarken göğsünü ovala.geçebiliyo.

gaz sıkışması oluyo bazen kalbin oralarda

2688 Mesaj
8 Temmuz 2008; 11:29:16 

bana 3 yıldır oluyor artık alıştım.korkumdan doktorada gidemedim.aslında muhayene olmak lazım .henüz yaşıyorum

781 Mesaj
8 Temmuz 2008; 12:45:31 

aynısı bana da oluyor arkadasım korkma onemli birşey değil doktora da gitmişsin birsey çıkmamış..
o zaman soguk algınlıgı ne zaman arabada camları indirsem veya rüzgarda vs. kalsam bendede oluyor..

HAYAT SİYAH-KIRMIZI

eski kullanıcı adı : umutsro

971 Mesaj
8 Temmuz 2008; 13:21:25 

Bir de gece yan yatınca olabiliyor yüzüstü veya sırtüstü yatınca birşey yok ama sol tarafa doğru yan yatarsam arada bıçak batıyor sankim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrtayaKarışık -- 8 Temmuz 2008; 13:21:02 >

GÖZTEPE..

1112 Mesaj
9 Temmuz 2008; 1:25:56 

ağrı birkaç saniye sürüyor ve o sırada derin nefes aldığım zaman kalbim sanki patlayacak gibi hissediyorum.
yaş 22.

971 Mesaj
9 Temmuz 2008; 9:18:57 

quote:

Orjinalden alıntı: Bilgin

ağrı birkaç saniye sürüyor ve o sırada derin nefes aldığım zaman kalbim sanki patlayacak gibi hissediyorum.
yaş 22.

Derin nefes almak yemiyor o sırada,ufak ufak alıyorum.

GÖZTEPE..

1681 Mesaj
14 Temmuz 2008; 16:12:58 

eğer sık sık oluyorsa ve nefes almakta zorlanıyorsan en az 5dk sürerse pnömotorax olabilir.
genelde ince uzun genç erkeklerde görünen bir tür hastalık (aslında hastalık değil)

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=pnomotoraks

971 Mesaj
14 Temmuz 2008; 18:14:28 

quote:

Orjinalden alıntı: kirgiz

eğer sık sık oluyorsa ve nefes almakta zorlanıyorsan en az 5dk sürerse pnömotorax olabilir.
genelde ince uzun genç erkeklerde görünen bir tür hastalık (aslında hastalık değil)

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=pnomotoraks

5 dk kadar sürmüyor sanırım,genelde gece yatağa yatınca uyumadan önce olmaya basladı bu aralar.

GÖZTEPE..

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2008; 18:53:19 

Arkadaş banada Oluyo arada sırada Çok koştuğum zaman Çok paniğe kapılmamalısın bence

971 Mesaj
14 Temmuz 2008; 20:33:34 

quote:

Orjinalden alıntı: İddaasever

Arkadaş banada Oluyo arada sırada Çok koştuğum zaman Çok paniğe kapılmamalısın bence

GÖZTEPE..

135 Mesaj
14 Temmuz 2008; 22:10:21 

bende 20 yaşındayım arada bana da oluyor

971 Mesaj
14 Temmuz 2008; 22:26:09 

Acaba kilo probleminden de olabilir mi?Fazla değil ama hafif bi fazlalık var,belki o yüzden oluyor olabilir bu sorun.

GÖZTEPE..

971 Mesaj
18 Temmuz 2008; 10:24:17 

Geçti sanırım,pek bişey yok bikaç gündür

GÖZTEPE..

341 Mesaj
18 Temmuz 2008; 11:35:37 

quote:

Orjinalden alıntı: #Unique

Geçti sanırım,pek bişey yok bikaç gündür

hadi geçmiş olsun.

0 Mesaj
27 Ocak 2010; 11:01:37 

iyi günler. ben 15 yaşındaym 2 gündür derin nefes alırken ve dik durduğum zaman sırtımda bi ağrı oluşuyor batma gibi. düz yattığım zaman ağrı olmuyor. ve bazen bu ağrı göğsüme vuruyor. üşüttüm diye düşündüm ama boğazmda bişy hissetmedm. faranjit ve bronşit rahatsızlığım var. teşekkür ederim.

872 Mesaj
29 Ocak 2010; 0:06:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Bestee

iyi günler. ben 15 yaşındaym 2 gündür derin nefes alırken ve dik durduğum zaman sırtımda bi ağrı oluşuyor batma gibi. düz yattığım zaman ağrı olmuyor. ve bazen bu ağrı göğsüme vuruyor. üşüttüm diye düşündüm ama boğazmda bişy hissetmedm. faranjit ve bronşit rahatsızlığım var. teşekkür ederim.

Doktora gitsene kardeşim.

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun

3681 Mesaj
29 Ocak 2010; 3:07:11 

2 gün dumanlı odada takıldım,arkadaşın evinde..Dumanlı odada kalmaya alısık olmadıgımdan 2. günde kalbime 2-3 dakika ağrı girdi.Nefes alırken batıyordu.Tam nefes alamıyordum,yarım yarım alıyordum mecburen.

Lisede yatakhanede ki odalarda duman altıydı hep,dumandan göz gözü görmezdi.O dumanda yatar,uyurduk bide.O zamanlar baya baya oluyordu.

Kendi evimde yasadıgımdan beri,sadece balkonda içerim,ağrı girmiyor cok şükür.

Kapalı alanda duman altında kalmayın derim

amarok3, ninamarok, bloodpurga

117 Mesaj
28 Şubat 2010; 1:15:16 

üşütmeden olur. terli terli dolaşmamak lazım..

AMD Phenom II X4 965 BE - ASUS M4A88TD-V EVO -CORSAIR 4GB DDR3 1333MHz - Samsung 500GB /
Asus HD5670 - # Xigmatek Asgard II Pure Black 500W - WD LİVE - logitec m705

66 Mesaj
24 Mayıs 2010; 21:52:20 

yaş 16.5 boy 175 kilo 85-90 derin nefes aldıgım zaman kalbime bişiler oluyor :S korkmaya basladım faranjit gecirdim 2 hafta oncesıne kadar bisi varmıdır kalbimde ? psikolojik olarak takıntılarımda var ve gaz problemıde yasıyorum şiddetli olarak karın gurultusu oluyor .. :S

By.Turn

1036 Mesaj
24 Mayıs 2010; 23:41:24 

quote:

Orijinalden alıntı: TrTurning

yaş 16.5 boy 175 kilo 85-90 derin nefes aldıgım zaman kalbime bişiler oluyor :S korkmaya basladım faranjit gecirdim 2 hafta oncesıne kadar bisi varmıdır kalbimde ? psikolojik olarak takıntılarımda var ve gaz problemıde yasıyorum şiddetli olarak karın gurultusu oluyor .. :S

akciğerlerle ilgili problemde olabilir kalp ağrısı öyle olmaz korkmana gerek yok

2801 Mesaj
25 Mayıs 2010; 17:38:02 

Bendede aynı sorun var 2 senedir.İlk başta şu anki kadar sık olmuyordu ama şimdi her hafta 2-3 kere yaşıyorum bu olayı.Bayılacak gibi oluyorum, kızarıyorum.Doktorada gittim birşey yok dedi, garip bir durum.

Zamanında yaşamış olan arkadaşlar ne kadar sürede kurtulduklarını söyleyebilirler mi?

457 Mesaj
25 Mayıs 2010; 18:44:32 

Aynısı kışın banada oldu, tam kalbimin olduğu yerde bir ağrı gibi sonra nefes alışımda bozulma oluyordu. Doktora gittim kalp ritmine baktı bir şey yok dedi. Stresten olabilir dedi, sonra 1 kaç gün içinde ciğerlerim iltihaplandı, balgam öksürük derken ağrıyla birlikte geçti.

781 Mesaj
25 Mayıs 2010; 23:53:14 

quote:

Orijinalden alıntı: yunus_27

üşütmeden olur. terli terli dolaşmamak lazım..

Doğru söylüyorsunuz.

Arkadaşlar dikkat edin üşüdüğünüzde, ceyranda kaldığınızda oluyorsa normal bir durum.bende bu tip durumlarda oluyor.Soğuk havalarda önlem almadan dışarıya çıktığımda vs..

Ne olursa olsun ihmal etmemek gerekir, bizim burada işin teknik kısmını bilmeden bir genelleme yapmamız da yanlış olur doktora görünmek lazım.

HAYAT SİYAH-KIRMIZI

eski kullanıcı adı : umutsro

1511 Mesaj
27 Mayıs 2010; 14:43:13 

Dalak zarın büyümüş

Web Blog Sitem :http://pspicin.blogspot.com.tr/
1 byte olsam,aksam nette bit bit ...

575 Mesaj
1 Haziran 2010; 23:00:23 

Tansiyonunuz düşükse hormon testleri yaptırın...

Grand Theft Auto V

1576 Mesaj
4 Haziran 2010; 21:24:57 

quote:

Orijinalden alıntı: #Unique

Gittim doktora ancak bişey çıkmadı,psikolojik olabilir sanırım.

Evet.. Tanıdık bir doktora gittik aynısını dedi. Bazı şeyleri kafana takıyorsun ve stresten dolayı oluyor demişti. Korkacak bir şey yok sanırım.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Bazen nefes alırken kalbim sıkısıyormus gibi oluyor
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422