- x
Saçkıran bulaşıcımıdır?
46 Cevap36067 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

225 Mesaj
25 Haziran 2008; 15:18:02 

arkadaslar merhaba bır konu hakkında bılgılerınızden faydalanmak ıstıyorum.gectıgımız hafta calıstıgımız yere sackıran olmus bır tanıdıgımız geldı kendısıyle tokalastık,opustuk merhabalasırken ardından sackıran oldugundan bahsettı saclarını sıfıra vurmus dermatologda tedavı goruyormus yanı bayagı ılerlemıs rahatsızlıgı..bu rahatsızlık bulasıcımıdır?yanı tokalastıktan sonra elımızı sacımıza falan goturduysek yada yakınlastıyaK farkında olmadan gecermı?Cunku sanırım psıkolojık 5-6 gundur acayıp sekılde kafam kasınmaya basladı tatlı tatlı..yardımlarınız beklıyorum

562 Mesaj
25 Haziran 2008; 15:25:18 

hayır dostum kesinlikle bulaşıcı değil...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Haziran 2008; 15:27:08 

selam ben 12 yasımda olmuştum kesinlikle bulaşıcı değil..

225 Mesaj
25 Haziran 2008; 15:33:20 

tesekkurler bılgılerı ıcın arkadaslar:)bu tanıdıgımız gordukten sonra bır kasınma tuttu saclarımın aralarından ıtıbaren sandım kı bana gectı rahatsızlık.sanırım psıkolojık bendekı bu kasıntı.

8262 Mesaj
25 Haziran 2008; 15:36:43 

Bulaşıcı diye biliyorum.İlk okulda bizim bi arkadaş berberden kapmıştı.YEmin ediyorum çocugun kafası köstebek yuvası gibi olmuştu.Sarımsak falan basılıyor diye biliyorum.Çok zor.

Allah kimseye vermesin.
0

681 Mesaj
25 Haziran 2008; 15:41:36 

bende 5-6 yıldır var hala geçmedi doktor sinirden olduğunu söylüyor

225 Mesaj
25 Haziran 2008; 15:46:40 

pekı arkadaslar tokalasmak yada opusmekten bulasırmı anlık yakın temasdan benım bıldıgım ancak sapkasını takarsan yada taragını kullanırsan gecıyor ama?

67 Mesaj
25 Haziran 2008; 15:49:45 

quote:

Orjinalden alıntı: MOURINHO

pekı arkadaslar tokalasmak yada opusmekten bulasırmı anlık yakın temasdan benım bıldıgım ancak sapkasını takarsan yada taragını kullanırsan gecıyor ama?

Hayır yaa geçmez. Geçseydi benim arkadaşlarımın hepsi şaçkıran olmuştu.

:@astchaos Şaçkıran çıkmasının başlıca sebebleri "Sinir,Strestir". Senin dediğine göre büyük ihtimal sende çıkan şackıran dişi.Aynı sorun Lise arkadaşımdada vardı.7 yıl oldu hala geçmedi.

Eüzü Besmele,Şeytanı Tekmele.

225 Mesaj
25 Haziran 2008; 17:30:37 

yanı bu sekılde bulasıcı degıl dıyorsanız ıcım rahat olsun barı

1220 Mesaj
20 Ağustos 2008; 17:12:36 

bulaşıcı değil dostum bende yıllardır var bir geçiyor bir başlıyor Allahın cezası bişey işte..

1726 Mesaj
21 Ağustos 2008; 2:24:35 

Bulaşıcı değil. Gerçi strese bağlı olanda oluyor, mikrobik olanda. Her ne kadar mikrobik sebeplerden olan olsada, bulaşanı görüp duymadım... Gerçi medikal ilgisi olan birisi konuya el atsa daha açıklayıcı olur...

5134 Mesaj
21 Ağustos 2008; 2:29:24 

Saçkıran bulaşıcı birşey değildir.Genellikle sinir stresden dolayı çıkar.Bendede çıkmıştı ama Allah'tan geçti.Duyduğuma göre erkek ve dişi olarak 2 çeşitmiş.Erkeği tedaviyle geçiyo ama dişisi sürekli kafada bölgeden bölgeye atlayarak çıkar. Bu meretin en kötü yanı ise eğer saçlarınıza karşı fazla bi ilginiz varsa ister istemez psikolojik bozukluğa sebep oluyor.1 seneye yakın atamadım bu olayın stresini üzerimden.

"Hiç, bildikleri hiçtir, bilmek istedikleri hiç."
Çicek Rüzgarı kaosun içine düşüyor ve Çiçek Tanrısı haykırıyor.
Cennetimsi rüzgar kaosun içine düşüyor ve Cennetimsi Şeytan gülüyor.
Katen Kyoukotsu.

Başlangıçta hiç kimse gökte değildi.
Ne sen, ne ben, ne de Tanrı.
Ancak,gökyüzünün tahtındaki dayanılmaz boşluk son bulacak.

1051 Mesaj
21 Ağustos 2008; 2:30:58 

bulaşıcı cinsel yolla bulaşiyor

====KİŞİSEL BLOGUM====

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems.
The memory management on the PowerPC can be used to frighten small children.

1220 Mesaj
22 Ağustos 2008; 12:59:12 

cinsel yolla mı :S yok artık o zman ben çok kişiye bulaştırırdım

267 Mesaj
15 Eylül 2008; 7:57:07 

ben de de çıktı. doktor kortizonlu bir merhem verdi yüzüm çok kötü yaptı bu merhem. Erkek mi dişi mi olduğnu nasıl anlıyorsunuz?

1361 Mesaj
25 Eylül 2008; 23:33:44 

benimde saçkıran olan bir arkadaşım var fakat sadece saçının arka bölümünde yuvarlak bir şekilde oluşmuş.. bana psikolojik olduğunu söyledi böyle şeylere takıldığım için hemen sordum mantar olup olmadığını.. hala kafama takıyorum bu konuyu ve kafam kaşınıyor benimde :) tamamen psikolojik ama ne demişler neyden korkarsan o başına gelirmiş.. pek üzerine gitmemek lazım.. ama kolay kolay kurtulamıcam sanırım etkisinden hala görüp konuştuğum birisi ve kendimi bu düşünceden kurtaramıyorum. saçlarıma aşırı özen gösteren birisiyim.. Allah kimsenin başına vermesin..

Yaratılırken verilir asalet sana,
onu sonradan kazanamazsın..

826 Mesaj
25 Eylül 2008; 23:37:22 

dişisi bulaşıcı erkeği bulaşıcı değilmiş. bunu ben değil bizim berber söylüyo

Go Long, Go Deep, Go State!

1361 Mesaj
25 Eylül 2008; 23:41:37 

nasıl bulaşır onuda bir söylese birisi :) el sıkmakla falan bulaşırmı yani ?

826 Mesaj
25 Eylül 2008; 23:43:03 

quote:

Orjinalden alıntı: ch0sen

nasıl bulaşır onuda bir söylese birisi :) el sıkmakla falan bulaşırmı yani ?

et ete değince bulaşır bence

Go Long, Go Deep, Go State!

1361 Mesaj
25 Eylül 2008; 23:47:59 

quote:

Orjinalden alıntı: Vanilla__

et ete değince bulaşır bence

daha bilimsel açıklama bekliyoruz

1220 Mesaj
26 Eylül 2008; 11:53:02 

bulaşmaz arkadaşlar korkmayın

5080 Mesaj
26 Eylül 2008; 11:59:48 

Wikipedia dan baktım bulaşıcı değildir yazıyor kesin yani..İnanmayan baksın.

382 Mesaj
26 Eylül 2008; 13:48:28 

8 Yıldır bu hastalıkla uğraşan birisi adına konuşuyorum kesinlikle bulaşıcı değildir. ki zaten bulaşıcı olsa ilk baş ailemize bulaşır...

KaRaBaSaN

1220 Mesaj
26 Eylül 2008; 13:55:24 

quote:

Orjinalden alıntı: askerdem

8 Yıldır bu hastalıkla uğraşan birisi adına konuşuyorum kesinlikle bulaşıcı değildir. ki zaten bulaşıcı olsa ilk baş ailemize bulaşır...

aynen ben de senin kadar süredir çekiyom ama ailemde olmadı hiç, adam gibi bi çözümü çıkmıycak heralde ya

219 Mesaj
26 Eylül 2008; 13:56:13 

ulan kaşınmaya başladım

1 Mesaj
26 Eylül 2008; 14:00:31 

genelde stresten oluyo dişiyse bulaşıyo diye biliorum çünkü her tarafa yayılıyo ama tam bi fikrim yok
bence senin saç kaşınması psikolojik

Ne doqan qüne hüKmüm qeçer Ne haLden anLayan ßuLunur

382 Mesaj
26 Eylül 2008; 14:01:06 

quote:

Orjinalden alıntı: Clive

aynen ben de senin kadar süredir çekiyom ama ailemde olmadı hiç, adam gibi bi çözümü çıkmıycak heralde ya

hocam en son geçen sene ramazan ayında çıkmıştı 2 farklı yerde hele bir tanesi çok büyüktü ama ALLAH'a şükür ikiside geçti şimdilik...

KaRaBaSaN

1361 Mesaj
26 Eylül 2008; 14:02:23 

evet arkadaslar relax olalım artık bakın bulaşıcı değilmiş.. :) bu arada oSSlem açılışı nicin bu konu ile açtın anlam veremedim :D hoş geldin !!

1 Mesaj
26 Eylül 2008; 14:08:38 

yff açılış deilki bir çok konuda yorum yaptım fakat mesaj sayısı hep 1 dio anlamadım gitti sorun var heralde :D

1 Mesaj
26 Eylül 2008; 14:10:43 

hoşbulduk bu arada
bak haylaaa mesaj sayısı 1

1361 Mesaj
26 Eylül 2008; 15:52:02 

aaa çok ilginç bi durum

1220 Mesaj
26 Eylül 2008; 17:00:01 

quote:

Orjinalden alıntı: askerdem

hocam en son geçen sene ramazan ayında çıkmıştı 2 farklı yerde hele bir tanesi çok büyüktü ama ALLAH'a şükür ikiside geçti şimdilik...

benim saçta olunca çabuk düzeliyor ama sakalda kaşta falan da oluyor onlar çok zor geri çıkıyor :(

1361 Mesaj
29 Eylül 2008; 0:54:01 

Allah yardımcınız olsun arkadaşlar.. Umarım bir daha çıkmamak üzere geçer rahatsızlığınız..

5 Mesaj
21 Nisan 2009; 13:43:25 

Arkadaşlar glb en bilimsel acıklamayı ben yapacam .sackıran bazı nedenlerden dolayı (stres...vb)bagısıklık sisteminin zayıflamasından dolayı vucudun kendi hücrelerini yabancı olarak algılamasından dolayı olusan bir mantar hastalıgıdır
bulasıcı diildir.Hastalıgın seyri kişinin kendi psikolojisine baglıdır .bendede bir aydır cıkmıs durumda saclar baya uzun ve ilk defa uzatmaya heves etmiştim.baktım dökülüyo bi berber baktı ve acı haberi verdi
sackıran olmusum.sarımsak felan dediler yapmadım doktora gittim dünde doktordaydım saclar çıkmaya baslamıs ama bu defada baska yerlerde cıkıyor su an saçlar sinekkaydı

ama nazara geldim bence ( çekemediler saclar kırıldı)

512 Mesaj
8 Kasım 2009; 2:12:07 

ya benimde sakal bölgesinde bezelyeden küçük iki üç yerde var süreklide yer değiştiriyorlar bazen kaybolur gibi oluyorlar. fakat ben fazl kafaya takmıyorum kendiliğinden geçer diye düşünüyorum.

Samsung 40M87BD - Philips DVP 5990 True High-Def Dvd Player - Logitech Z5500 - PS3 Slim 250gb - DT plus - SONY VAIO VGN-NS21M - Panasonic Lumix DMC-ZS3 - PSN:dejpasha - Iphone4 (4.3.3)

129 Mesaj
3 Ağustos 2011; 11:57:58 

quote:

Orijinalden alıntı: askerdem

nasıl geçti kardeşim neler yaptın sölermisin?

19 Mesaj
3 Ağustos 2011; 23:15:39 

1.5-2 sene olmus son mesajdan bu yana bence cevap bekleme

585 Mesaj
3 Ağustos 2011; 23:59:14 

2 kere geçirdim ilkinde çok kötüdü uzun olan saçlarım bi cuma sabahı uyandığım anda yastıkta gördügüm saçlar üzerine elimi saçımın arasına soktugumda yarısının elimde kalmasıyla şoka girerek başlamıştı, 1 seneden fazla tedavi gördüm ama sonra bıraktım ve düşünmemeye çok fazla streese girmemeye çalıştım ve düzeldi daha sonra askerde ufak çaplı tekrar başladı ve geçti, 2 türü olduğunu söylediler dişi ve erkek dişi vucudunun diğer bölgelerine de yayılarak devam eden birşeymiş vs..( bende olan dişi olmalıdı vucumda bazı noktalardada dökülmeler olmuştu ) öncelikle halk arasında dolanan tedavi cüzümlerine başvurma, bazıları saç kıran olan bölgeyi kanatıp sarımsak sürelim falan diye bilir bu tür yollara başvurma %50 gibi oranda saçın tekrar çıkma olsalığı varmış ancak %50de o bölgede saç çıkma şansını tamamen kaybetmenede neden olabilirmiş, uludağ üni. cildiye prof. una gitmiştim( sagolsun tanıdığımız olduğundan ilgilendi baya ) kan testleri vs.. yaptırman gerekiyor vitamin eksikliği bu durumu çok fazla körüklüyor... bulaşıcı mıdır diye sorduğumda hayır demişti tüm doktorlar ama yinede saçkıran olan kişinin özel eşyalarını kullanmamak gerekiyor, bu tür hastalığı olmasa dahi şapka veyatta aile içindese havlu vs.. tarzında eşyaları kullanmamak lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brightlance.an -- 4 Ağustos 2011; 0:02:49 >

129 Mesaj
4 Ağustos 2011; 13:48:50 

quote:

Orijinalden alıntı: brightlance.an

2 kere geçirdim ilkinde çok kötüdü uzun olan saçlarım bi cuma sabahı uyandığım anda yastıkta gördügüm saçlar üzerine elimi saçımın arasına soktugumda yarısının elimde kalmasıyla şoka girerek başlamıştı, 1 seneden fazla tedavi gördüm ama sonra bıraktım ve düşünmemeye çok fazla streese girmemeye çalıştım ve düzeldi daha sonra askerde ufak çaplı tekrar başladı ve geçti, 2 türü olduğunu söylediler dişi ve erkek dişi vucudunun diğer bölgelerine de yayılarak devam eden birşeymiş vs..( bende olan dişi olmalıdı vucumda bazı noktalardada dökülmeler olmuştu ) öncelikle halk arasında dolanan tedavi cüzümlerine başvurma, bazıları saç kıran olan bölgeyi kanatıp sarımsak sürelim falan diye bilir bu tür yollara başvurma %50 gibi oranda saçın tekrar çıkma olsalığı varmış ancak %50de o bölgede saç çıkma şansını tamamen kaybetmenede neden olabilirmiş, uludağ üni. cildiye prof. una gitmiştim( sagolsun tanıdığımız olduğundan ilgilendi baya ) kan testleri vs.. yaptırman gerekiyor vitamin eksikliği bu durumu çok fazla körüklüyor... bulaşıcı mıdır diye sorduğumda hayır demişti tüm doktorlar ama yinede saçkıran olan kişinin özel eşyalarını kullanmamak gerekiyor, bu tür hastalığı olmasa dahi şapka veyatta aile içindese havlu vs.. tarzında eşyaları kullanmamak lazım..

kardeşim sağolasın kardeşimde var benm de çok moralim bozuldu benmde elimizden bişey gelmıyoda bu testlerın felan etkisi oldu mu? yoksa tamamen stressten kaçınarak mı kurtuldun?

585 Mesaj
4 Ağustos 2011; 14:35:36 

açıkçası verilen ilaçların pek fazla kullanmadım örneğin saç losyonu vs.. veriyorlar bunun amacı bildiğim kadarıyla tek bi bölgede kıl çıkarma vs.. gibi durum degil vücuda işliyor ve istemediğiniz bölgeler dede kıl çoğalmasını gözlemleye biliyorsunuz bana olmuştu şahsen..

çok fazla kafaya takıyordum tedaviden önce ve sonrasında gece dahi kapalı ortamda şapkayla gezip uzun olan saçlarımı dökülen kısımlara doğru getirip kapatmaya çalışan birisiydim, bunların hepsini bırakıp rahat olmaya çalıştım ve günlük normal yaşantıma devam ettim 1 seneden fazla bunla yaşadıktan sonra, tabi bu durumu kafama takmamaya en çok yardımcı olan arkadaş çevrem di zaten normal yaşantıma onuda kabullenip yaşamaya devam ettikten sonra ( en azından bende böyle oldu ) tüylenme fark etmiştim bi süre sonra biraz daha zaman geçtikten sonra yeni doğan bir çocuğun saçları gibi yumuşacık şekilde ( hala o hissi unutmam dokunduğumda ki ) saçlar çıkmaya başlamıştı... kan testi yapılmasından yanayım vitamin bu olayın sürecini etkilemektedir fazlasıyla. Kardeşine bence saçının tekrar çıkacağına inandırmalısınız ve düşünmemesine yardımcı olmalısın.

129 Mesaj
4 Ağustos 2011; 15:01:39 

quote:

Orijinalden alıntı: brightlance.an

açıkçası verilen ilaçların pek fazla kullanmadım örneğin saç losyonu vs.. veriyorlar bunun amacı bildiğim kadarıyla tek bi bölgede kıl çıkarma vs.. gibi durum degil vücuda işliyor ve istemediğiniz bölgeler dede kıl çoğalmasını gözlemleye biliyorsunuz bana olmuştu şahsen..

çok fazla kafaya takıyordum tedaviden önce ve sonrasında gece dahi kapalı ortamda şapkayla gezip uzun olan saçlarımı dökülen kısımlara doğru getirip kapatmaya çalışan birisiydim, bunların hepsini bırakıp rahat olmaya çalıştım ve günlük normal yaşantıma devam ettim 1 seneden fazla bunla yaşadıktan sonra, tabi bu durumu kafama takmamaya en çok yardımcı olan arkadaş çevrem di zaten normal yaşantıma onuda kabullenip yaşamaya devam ettikten sonra ( en azından bende böyle oldu ) tüylenme fark etmiştim bi süre sonra biraz daha zaman geçtikten sonra yeni doğan bir çocuğun saçları gibi yumuşacık şekilde ( hala o hissi unutmam dokunduğumda ki ) saçlar çıkmaya başlamıştı... kan testi yapılmasından yanayım vitamin bu olayın sürecini etkilemektedir fazlasıyla. Kardeşine bence saçının tekrar çıkacağına inandırmalısınız ve düşünmemesine yardımcı olmalısın.

çok sağol bunun için elmden geleni yapıcam

0 Mesaj
20 Ekim 2011; 19:19:29 

peki arkadaslar o sackiran yerine eleyince bulasirmi acaba ?

0 Mesaj
4 Mayıs 2013; 16:33:15 

arkadasım bendede cıkmısdı 3 yıl öyle gezdim gitmedigim dokto @MOURINHO r kalmadı sonunda el yapımı bi ilac buldum ararsan sana yardımcı olabilrim 05307005863

Bu mesajda bahsedilenler: @MOURINHO, @Mourinho

0 Mesaj
1 Temmuz 2013; 17:06:07 

Nedir Bu Saçkıran ?

SAÇKIRAN | ALOPESİ AREATA NEDİR ?

Saçkıran insan bedeninin kaldıramayacağı ani depresyon ve sarsıntılar sonucunda hızlı bir gelişme gösteren saç hastalığı türüdür. Tıp alanında bu güne kadar tedavisi bir muamma olarak kalan ve çaresi bulunamayan bu hastalık geri dönüşümsüz saç kaybı olarak nitelendirilir. Saç diplerinde sürekli gelişim göstererek saçların dökülmesine sebep olan bu rahatsızlık bir bağışıklık sistemi sorunudur. Kıl oluşumlarının tepkime ile dışlanıp üretimsiz kalma sürecidir. Bulaşıcı değildir. Herhangi bir mikrobiyal oluşum olmadığı için tıbbi analizlerde hiçbir belirti göstermemektedir.
ÇEŞİTLERİ

Oluşum çeşitleri ve gelişim aşamalarına göre farklı şekillerde saç kaybına neden olmaktadır.
ASIL YAPISI 2 TÜRDÜR

A-Erkek Türü :
Sadece bulunduğu bölgede büyüyerek artan veya belli bir aşamadan sonra büyüme yapmayan ve başka noktalara sıçramayan türdür. Her insanda görülebilen bir türdür.

B-Dişi Türü :
Öncelikle sabit bir noktadan açılma yapmayan ve çok hızlı bir şekilde saçın diğer bölgelerine sıçrayarak ilerleme yapan türdür. Önlem alınmaz ise tamamen Saç – Sakal – Kaş – Kirpik kaybına hatta vücutta hiç kıl bırakmayacak kadar şiddete ulaşabilir. Yaklaşık insanların % 5 inde bu rahatsızlık görülebilmektedir.

BU İKİ ANA TÜR İÇERİSİNDE DİŞİ TÜRܒNÜN ÇEŞİTLERİ GÖRÜLMEKTEDİR.

1-Liken:
Saç geneline yayılmış, saç ve sakal genelinde küçük küçük bölgeler halinde ilerleme gösteren türdür. Bu tip sorunun geçmesi uzun bir zaman almaktadır.

2-İltihaplı ve Sivilceli :
Liken Türünün genellikle baş gösterme şeklidir. Saç genelinde iltihap, sivilce ile birlikte ateşli ve ızdırap verici türdür. Liken gibi bu tip sorunun geçmeside uzun bir zaman almaktadır.

3-Bölgesel Açılma :
Büyüklükleri değişken olarak seyreden, ara sıra yerine beyaz gri tonda saç çıkan ve sonradan tekrardan dökülen bir türdür.

4-Tamamen Dökülme : (Alopecia Universalis - Alopecia Totalis)
Bu türde hastalar genellikle saçlarının tamamını kaş ve kirpiklerini hatta vücutlarının genelindeki kıl ve tüyleri bile kaybedebilmektedirler.

NASIL OLUŞUR OLUŞUM SEBEBİ NELERDİR

Saçkıranın en belirgin oluşum şekilleri depresif olaylar ve insanın kaldıramayacağından fazla sıkıntı ve strese girmesidir. Bu olaylar zaman içerisinde hastalığı uzun zaman önce tetiklese bile genellikle aniden oluşur ve saç kaybına neden olur. İnsanın beklemediği anda üzücü bir haber alması bile bu olayın başlangıcını teşkil edebilir. Bahsettiğimiz etmenler tetikleyici etmenlerdir ama saçkıranın asıl sebebi bu tetiklemeler karşısında bağışıklık sisteminin kıl köklerinin üretimini dışlamasıdır. Bulaşıcı değildir. Yapılan tıbbi tedaviler bağışıklık sistemini baskıladığı için saçlarda kazanım yaşanmasına rağmen hormon seviyeleri normale döndüğü zaman sorun tekrarlamaya ve çoğu kez artma eğilimindedir. Hayat şartlarının zorlaşması ve her geçen gün ağırlaşması ile farkında olmadan bu sorunla bizleri her an yüz yüze getirebilmektedir..

TEDAVİSİ MÜMKÜN MÜDÜR?

Tıp alanında tedavisi için kortizon içerikli iğneler kremler ve kapsüller kullanılmakta olup kimi zaman özel asitli karışımlarla müdahale edilmektedir. Kullanıcıların genelinde kullanım bırakılınca tekrar dökülme yapmakta ve artarak dökülmeler devam etmektedir. Kimyasal içerik bazında ele alırsak tedavisi pek mümkün görünmemektedir. Sadece kullanıldıktan birkaç ay süre sonunda saçlarda geri kazanım yaşanmakta ilaç kullanımlarındaki rutin seyir bozulunca kayıplar daha da artarak devam etmektedir. (Aronex tarafından yapılan kişisel görüşmelerden aldığımız yanıtlar doğrultusunda Kortizon hormonu içeren ürünlerin geçici fayda olduğunu bilen kişiler ya yeni bir iş müracatı öncesinde yada evlilik öncesinde bu ürünü bilerek kullanmaktadırlar) Saçkıran problemi çeken insanlarla yaptığımız görüşmeler sonucunda kullandıkları iğne ve kremlerin kimyasal içeriklerinden zarar görünce bıraktıklarını ve bıraktıkları zaman kayıplarının tekrarladığını tespit ettik. Baş ağrısı için alınan 1 adet aspirin ilacının kimyasal atıklarının karaciğerden atılma süresi 6,5 ay olduğunu düşündüğünüz zaman bu tarz güçlü hormonal dengeleri bozacak ilaçların vücuda vereceği zararı tahmin etmelisiniz.

Bahsettiğimiz tıbbi tedavi yöntemlerinin karşısında bu sorundan doğal yöntemlerle kurtulmanız gerçekten mümkündür. Önemli olan doğru ürün ve düzenli kullanım olacaktır. Sorunu çözerken hem yan etkileri olmayan hemde size uygun ürünü bulmanızdır.

NELER YAPMALI, NELER YAPMAMALIYIM?

Hormonal dengeleri oynayacak ve derinizi aşırı derecede tahriş edecek mantık dışı olan bütün uygulamalardan uzak durmalısınız.
Küçük ve yeni başlamış sorunlar için saçkıranlı bölgeye sarımsak uygulayabilirsiniz fakat sarımsak ile tuz karışımını üstelik deriyi tahriş ederek uygulamamalısınız.
Kesinlikle barut gibi tehlikeli maddeleri uygulamamalısınız
Zarar vermeyeceğine inandığınız, yan etkileri olmayan, yara yapmayan, iz bırakmayan acı vermeyen ve ne olursa olsun geçmişinde tekrarlama hareketliliği göstermeyen ürünleri tercih etmelisiniz
https://www.facebook.com/AronexSacBakimUrunleri

Saçkıran hastalığından kurtulamayanlardansanız birde bu açıdan bakın olaya.
www.aronex.net

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Kasım 2013; 10:49:42 

Saçkıran bulaşıcı değildir. inanmayan insanlar varsa, aşağıdaki linkten saç uzmanı Op. Dr. Atilla KAYA'nın web sitesinde yayınladığı konuya göz atabilir.

http://www.sacdokulmesi.../sackiran-bulasicimidir

23 Mesaj
7 Ekim 2014; 22:06:29 

21 Mesaj
17 Ekim 2014; 17:18:11 

Saçkıran kişinin kendi içerisinde yaşadığı bir sorun olup, morel ve stres ile alakalıdır. Kimseden kimseye bulaşmaz rahat olun.

http://www.sackiran.com...iran-bulasici-degildir/

En Beğenilmeyen Yorumlar
Yoruma Git cinsel yolla mı :S yok artık o zman ben çok kişiye bulaştırırdım Clive - 22 Ağustos 2008; 12:59:12 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Saçkıran bulaşıcımıdır?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.262