Şimdi Ara

BİLGİSAYAR HIZLANDIRMA??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADASLAR Bİ ARKADASIMLA BEN AYNI BİLGİSAYARDAN ALDIK HERŞEYLERİ AYNI AMA BENİM ONA GÖRE YAVAS GEREK İNTERNET OLSUN GEREKSE NORMAL İŞLERDE BİR BİLGİSAYAR NASIL HIZLANIR YARDIMM...........

• yüklediğin programlardan olabilir. ama gerçekten büyük bi yavaşlama varsa hiç uğraşma direk aldığın yere götür..
  • programlar var...
    speeder xp'yi yükle..(tabi işletim sistemi xp ise)
  • speeder xp nedir ne işe yarar
  • Birseyler yuklemeden once hafizada surekli yer tutan programlari kaldir. Kullandigin antivirus, neonun hizla ortama akicam yazilimi, adobe acrobatin ben de update etcemi , mikrozoft un hizli baslamak icin ofisi hafizaya yukle, gereksiz yere sistemi isgal eti, msn in ayak takimi .. tabii bu tip yararli yazilimlar disinda yaramaz, cigeri 5 para etmez kacak, hirsiz, ispiyoncu ve bulasici yazilimlar da olabilir. Birebir ayni iki makine ayni hizda caliscak diye de bir kural yok sanki :))
  • açılıştaki gereksiz açılan programların yanında servisler de vardır ama dikkat microsoft servislerine zarar verme
  • napcaz şimdi
  • Başlat çalıştıra msconfig yaz.Çıkan pencerede başlangıç sekmesine tıkla.Orda gereksiz olduğunu düşündüğün yazılım varsa yanındaki kutucuğu boşalt.Uygula tamam de çık.

Sonra pc ye CCleaner yazılımını indir.Programı kur.Analiz yap.Analiz tamamlanıca temizliğe başla ya tıkla.Bu işlem Harddiski biraz rahatlatır.

Başlat çalıştıra regedit yaz.Kayıt defteri düzenleyicisi diye bir pencere açılacak.Pencerenin sol tarafındaki menüde

HKEY_LOCAL_MACHINE>System>CurrentControlSet>Control anahtarına tıkla.Sağ sayfaya bak.

WaitToKillServiceTimeout adlı anahtara sağ tıkla ve değiştir de.Çıkan kutucuğa 20000 değerini silip 5000 yaz.Tamam de ve Kayıt defterinden çık.

Bu işlemler biraz olsun rahatlatır pc ni.

Gelelim internete

Cfoss speed adlı yazılımı indir.Programı kur.Masaüstü nün sağ alt köşesinde bir kutucuk çıkacak.Bu programda interneti verimli kullanmana yardımcı olucaktır.

• tşklerrr ben de deneyeyim birrrrrrrrr
  • quote:

Orjinalden alıntı: superdeve14

Başlat çalıştıra msconfig yaz.Çıkan pencerede başlangıç sekmesine tıkla.Orda gereksiz olduğunu düşündüğün yazılım varsa yanındaki kutucuğu boşalt.Uygula tamam de çık.

Sonra pc ye CCleaner yazılımını indir.Programı kur.Analiz yap.Analiz tamamlanıca temizliğe başla ya tıkla.Bu işlem Harddiski biraz rahatlatır.

Başlat çalıştıra regedit yaz.Kayıt defteri düzenleyicisi diye bir pencere açılacak.Pencerenin sol tarafındaki menüde

HKEY_LOCAL_MACHINE>System>CurrentControlSet>Control anahtarına tıkla.Sağ sayfaya bak.

WaitToKillServiceTimeout adlı anahtara sağ tıkla ve değiştir de.Çıkan kutucuğa 20000 değerini silip 5000 yaz.Tamam de ve Kayıt defterinden çık.

Bu işlemler biraz olsun rahatlatır pc ni.

Gelelim internete

Cfoss speed adlı yazılımı indir.Programı kur.Masaüstü nün sağ alt köşesinde bir kutucuk çıkacak.Bu programda interneti verimli kullanmana yardımcı olucaktır.

teşekkür ederim inşallah işe yarar

• HKEY_LOCAL_MACHINE>System>CurrentControlSet>Control
    menushowdelay
    buradaki 400 olan değeri düşürürseniz menülerin açılışı hızlanacaktır. 0 veya 1 bile yapabilirsiniz. Tavsiyem 200
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak.408

speeder xp nedir ne işe yarar

speeder xp yi tavsiye etmiyorum ASLA kllanmamanızı öneririm
    aşırı hızlı çalıştırıyor pc yi
    ısınma yapıyor kötü bi program
    şimdi değilde ilerde zararını görürsün
    yıpranır donanımın

diğer arkadaşlarında dediği gibi sistemini optimize et
    gereksiz programları yok et :)
  • Ben yazılımsal olarak birşeyler yaparak bilgisayarının hızının artacağına inanmıyorum.
    Ram takarak artışı görebilirsiniz.
  • tecrübeleri paylaşalım..tşklerrrrrrrrr
  • Bu arada disk birleştirmesi yapmanızı tavsiye ederim.En az ayda 1 yapın.Bu işlemde hard diskinizi rahatlatacaktır.
    Tavsiyem O&O Defrag programı. Bununla daha iyi disk birleştirmesi yapabilirsiniz.Tabi bu işlemler zaman alabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: ßy Spécops.

Ben yazılımsal olarak birşeyler yaparak bilgisayarının hızının artacağına inanmıyorum.
    Ram takarak artışı görebilirsiniz.

arkadas benim bilgisayar da 512 rem vardı ben 1gb aldım 1,5 gb ettim ama belki inanmazsınız hiç bir degişiklik göremdim ya da farketmedim :)

ooofff kafayı yiyecemmmm....
  • yokmu baska düşünce...
  • bu forum nereye gitttii.......
  • bence de tecrübeli pc ustaları öneriler
  • İkinizinde donanimları aynı iknizinde herşeyi aynı ise senin bilgisayarın ondan yavaş olmasının sebebi içine yükledğin şeylerden dolayıdır yada sana yavaş gibi geliyordur yada virus girmiştir ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.