Şimdi Ara

## Microsoft'un Windows XP'ye Olan Desteği 2014 Yılına Kadar Devam Edecek ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Microsoft'un Windows XP'ye Olan Desteği 2014 Yılına Kadar Devam Edecek ##

Asus'un geçtiğimiz senenin son çeyreği içerisinde kullanıma sunduğu Eee PC modelinin popüler olması hemen ardından HP, MSI, Acer ve Dell gibi iddialı üreticilerin de benzer nitelikte yani maliyet odaklı ultra-taşınabilir dizüstü bilgisayarlar hazırlamaları Windows XP'ye olan talebi de ciddi şekilde arttırdı. Zira bahsi geçen kompakt yapıdaki dizüstü bilgisayarların sahip oldukları temel donanım seviyesi malesef Microsoft'un en yeni işletim sistemi olan Windows Vista ile verimli ve akıcı çalışacak seviyede değil. Tabi durum bu şekilde olunca üretici firmaların Windows XP'ye olan ilgisi de ciddi şekilde arttı. Yaşanan yeni gelişmelere bakılırsa Windows XP, yazılım devi Microsoft'un en uzun soluklu işletim sistemi olmaya aday gibi görünüyor. Zira netbook ve nettop türü maliyet odaklı sistemlerin Windows XP ile Haziran 2010 yılına kadar satılacak olmasına paralel olarak Microsoft'un Nisan 2014'e kadar Windows XP için destek vermeye devam edeceği, güvenlik yamaları ve güncellemeler yayınlayacağı bildiriliyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Umarım Windows 7 sistem kaynaklarının kullanımı açısından Vista'dan daha verimli olur. Çoğu kişi (bende dahil) XP ile yoluna devam ediyor.
  • Bu güzel haber için teşekkürler fx57..
  • bence vienna daha fazla kaynak isteyecek özellikle grafik işlemci olarak güçlü bişey olması gerekecek inşallah nvidia nın cuda teknolojisi bi işe yarar
  • quote:

Orjinalden alıntı: yc#1

Umarım Windows 7 sistem kaynaklarının kullanımı açısından Vista'dan daha verimli olur. Çoğu kişi (bende dahil) XP ile yoluna devam ediyor.

Windows 7 ile ilgili o kadar çok iddia var ki kimileri Windows 95'den sonraki en radikal MS adımı olacağını söylerken kimileriyse sistem kaynaklarının kullanımı açısından Windows 7'nin ilk kurulumda olabilecek en sade ve basit şekliyle kurulacağını, kullanıcıların gereksinim duydukları uygulama ve özellikleri internet üzerinden yükleyerek işletim sistemini geliştirebilecekleri söyleniyor. Bakalım bekleyip neler olacağını birlikte göreceğiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Umarım Windows 7 sistem kaynaklarının kullanımı açısından Vista'dan daha verimli olur. Çoğu kişi (bende dahil) XP ile yoluna devam ediyor.

Windows 7 ile ilgili o kadar çok iddia var ki kimileri Windows 95'den sonraki en radikal MS adımı olacağını söylerken kimileriyse sistem kaynaklarının kullanımı açısından Windows 7'nin ilk kurulumda olabilecek en sade ve basit şekliyle kurulacağını, kullanıcıların gereksinim duydukları uygulama ve özellikleri internet üzerinden yükleyerek işletim sistemini geliştirebilecekleri söyleniyor. Bakalım bekleyip neler olacağını birlikte göreceğiz.

Evet windows 7 nin kurulum setup unun 100 mb civarında olacağı istenilen özelliklerin internetden download la sağlanacağı ile ilgili bilgiler var

• desktoplar ve yeni nesil laptoplar cpu ve bol ram desteiii sayesinde microsoftun başarısız ve yararsız vistasını bizlere itelemesine olanak sağlıordu ama tabe bu sınırlı kapasite ve belirli ihtiyaçlara yönelik hazırlanmış cihazlarda zor..........

bu nedenle tek çaresi ve kurutuluşu olan win xp ye yeniden destek verip bu yeni ve karlı piyasadan kopmamak istior
  • Windows 7 Öyle bir kurulum ile satışa sunulursa ki zannetmiyorum mutlaka paketleri içinde bulundurduğu bir DVD ile satışa sunulacaktır.Türkiyedeki internet hızıyla maksimum kurulum için sanırım 7 gün içerisinde kurulumu bitiririz :)
  • Windows 7 ile ilgili duyduğum, beni en çok heyecanlandıran ve meraklandıran gelişmeler ise kernelin baştan yazılacağı, çok az sistem kaynağı tüketeceği, linux gibi modüler olacağı, yeni bir dosya sistemi getireceği haberleri. Vista gibi yüze göze bulaştırmamasını umuyorum.
  • xp ye devam
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Hımmm Vista 'da macos görünümü ve benzerlikleri göze çarpıyordu demekki Windows 7 ' de de Linux daki gibi depolardan program kurma mantığı olacak ve "istediğimizi($)" ;=) kuracağız. (apt-get tarzı birşeyler olacak herhalde...)

Doğan görünümlü şahin gibi birşey ortaya çıkacak desenize, "Macos görünümlü, linux mantıklı, windows gibi çalışan bir işletim sistemi..."

• 64bitin nimetlerinden faydalanmak için xp x64 kurmayı düşünüyorum. Duyduğuma göre xp x64 epey gelişmiş. Milattan önce kullanmıştım mennun kalmamıştım. Var mı kullanan?
  • quote:

Walla kardeş bunlar iyi temenni sadece.Çünkü win 7 ses komut işleme ve yönetme sistemini entegre olarak sunacak, bunun anlamı 2048 mb ram, core 2 duo 2.8 işlemci ve 256 mb dx 10 ekran kartından aşağı performanslı çalışmayacağı!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: mav1li

64bitin nimetlerinden faydalanmak için xp x64 kurmayı düşünüyorum. Duyduğuma göre xp x64 epey gelişmiş. Milattan önce kullanmıştım mennun kalmamıştım. Var mı kullanan?

fena değil ama türkiye'de orjinali var mı bilmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

xp ye devam

2014 yılına kadar XP.
  • iyi haber. bizimle paylaştığın için teşekkürler...
  • quote:

64bitin nimetlerinden faydalanmak için xp x64 kurmayı düşünüyorum. Duyduğuma göre xp x64 epey gelişmiş. Milattan önce kullanmıştım mennun kalmamıştım. Var mı kullanan?

XP 64 bit İngilizce ve İngilizce klavye konusunda sorun yaşamıştım..Sana Tavsiyem Vista Ultimate 64 Bit Türkçe kullanman..4 aydır kullanıyorum..Böylece 64 Bit nimetlerindende faydalanırsın..
  • quote:

XP64 kullaniyorum, 1 yil oldu ve gayet memnunum, arayüz tabiki ingilizce, lakin tr karakter sorunu hic yasamadim. üst konudan diger sorabilecegin sorularin cevaplari mevcut.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lancelot_Real

quote:

XP64 kullaniyorum, 1 yil oldu ve gayet memnunum, arayüz tabiki ingilizce, lakin tr karakter sorunu hic yasamadim. üst konudan diger sorabilecegin sorularin cevaplari mevcut.

• Eğer özellikler internetten indirilecekse o işin içinde iş vardır!!!

xp ile devam!!!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.