Şimdi Ara

## ZOTAC'ın GeForce GTX 260 AMP! Modeli Saat Hızlarıyla Dikkat Çekiyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ZOTAC'ın GeForce GTX 260 AMP! Modeli Saat Hızlarıyla Dikkat Çekiyor ##

Ekran kartı üretiminde Nvidia'nın önde gelen iş ortaklarından biri olan ve hazırladığı AMP! serisi özelleştirilmiş modeller ile dikkat çekmeyi başaran ZOTAC'ın yeni modeli de yüksek saat hızlarıyla ilgi göreceğe benziyor. Firmanın hazırladığı GeForce GTX 260 AMP!, tasarım ve kullanılan soğutucu itibariyle Nvidia'nın referans GTX 260 modelini baz alan kart 650MHz'e çıkarılan yüksek gpu hızı ile oldukça iddialı. Zira bilindiği üzere GeForce GTX 280'nin hız aşırtmalı modellerinde de üreticiler gpu hızını genellikle 670MHz civarında tutmayı tercih ediyorlar tabi arada yine ZOTAC gibi 700MHz'e çıkan üreticiler de yok değil. ZOTAC GeForce GTX 260 AMP! Edition'ın saat hızlarına devam etmek gerekirse shader ünitesinin 1,400MHz belleklerin ise 2100MHz'de görev yaptığını görüyoruz. 448-bit bellek veri yoluna ve 896MB GDDR3 belleğe sahip olan ekran kartı 192 adet paralel işlem birimiyle donatılmış durumda. Bellek hızı açısından olmasa bile gpu ve shader hızları yönünden referans GeForce GTX 280'den daha hızlı olan ZOTAC GTX 260 AMP! Edition, Triple SLI, DirectX 10, CUDA ve PhysX gibi diğer standart özellikleri de desteklemekte. GRID oyununun da kutu içeriğine dahil edildiği kart yurt dışında yaklaşık 380 Avro'luk etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulmuş durumda.

• fiyatıda iyiymiş
  • Merhaba...

Fiyat kesinlike çok zaten iyi olmayacak satışları hızlandırmak için en çok 2-3 ay içinde 300Euro seviyesine kadar iner... ama bunun için biraz beklemek lazım çünkü ilk sözü edilen fiyata göre zaten indirimli çıktı :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

fiyatıda iyiymiş

katılıyorum

saol konu için
  • fiyetı iyi olsa bile piyasada 4870 kadar tutulacağını sanmıyorum ama AMP olması kazandırır baksanıza standart GTX 280 geçmiş bazı açılardan
  • 300 Euro 'nun neresi iyi anlamadım.

Bence çok pahalı.

4870 299$.

Bakalım performans testlerinde neler olacak
  • bilgi için teşekkürler..

• bence amd fiyat performansda birkac adım önde bu gidişle atici olacagız valla power color 4850 siparişi verdim bakalım nasıl cıkacak merakla bekliyorum kargoyu
  • fiyatı cok yuksek ancak 200 euro seviyesine düşnce alınabilir. bu fiyattan alanın parasına yazık olur
  • 380 avro hay masallah nazar degmesin tüh tüh tüh tüh ne veriyorlar altın kolye setimi
  • Zotac işini gerçekten biliyo
  • Saat hızlarından başka dikkat çekici bir unsur da yok. Çekici olması gerekiyor bir şekilde, fiyat 360 avro
  • ABi o fiyat ne bunların 4870 den haberi yok galiba..
  • bunnar cosmuss 4870 gelsin ucuz fiyatlarla bak nasıl o zaman indiriyolar fiyatı
  • ati niye oyun vermiyo acaba merak ediyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: jnrgndz_798

ati niye oyun vermiyo acaba merak ediyorum

Veren üreticiler de var ancak fiyat/başarıma oynayan modellerde pek tercih edilmiyor.
  • Bu fiyatlardan alıpta nvidia yı zengin etmeyin zaten kimsenin alacağınıda zannetmiyorum.Birde 3-5 mhz artırıp özel model çıkardık komedisi var aferim onlara.
  • atinin hd4xxx kartlarında physic özelliği olup olmadıgını bilen varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Codname47

atinin hd4xxx kartlarında physic özelliği olup olmadıgını bilen varmı

havok fizik desteği var diye biliyorum physx yok
  • Kısaca şöyle bir tablo çizebiliriz:

9800gtx > hd4850 = 9800gtx+ > gtx260 > hd4870 > gtx280!!!

250$ ------ 200$ --- 250$(?) --- 355$ --- 300$ ---- 575$!!! (Tabi bunlar bizim memleketin fiyatları!!!)

Bu durumda nvidia; fanatiklerine fazlaca güveniyo olsa gerek!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 25 Haziran 2008; 4:13:08 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.