Şimdi Ara

## GeForce 9800GTX+ Overclock Performansı ile Dikkat Çekebilir ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9800GTX+ Overclock Performansı ile Dikkat Çekebilir ##

AMD-ATi'nin Radeon HD 4850 atağına Nvidia, GeForce 9800GTX+ modelini duyurarak yanıt vermişti. GeForce 9800GTX+, Nvidia adına oldukça önemli bir model çünkü 55nm üretim teknolojisine geçiş konusunda firmanın attığı ilk somut adım GeForce 9800GTX+ oluyor. 229$ seviyesinden Temmuz ayı içerisinde kullanıma sunulacak olan GeForce 9800GTX+'a 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan G92b gpu'su güç veriyor ve kart standart 9800GTX modeline göre arttırılmış saat hızları ile geliyor. 256-bit bellek veri yoluna ve 128 adet paralel işlem birimine sahip olan GeForce 9800GTX+, ısı ve güç tüketim konulardan G92 gpu'suna göre daha avantajlı olan 55nm G92b gpu'su sayesinde özellikle hız aşırtma yani overclock performansı açısından standart bir 9800GTX'den daha başarılı olacak gibi görünüyor. GeForce 9800GTX+ ile ilgili hız aşırtma denemeleri de yapılmaya başlandı. Elimize ulaşan bilgilere göre yapılan çalışmalarda gpu hızı için 855MHz'e, shader birimleri için 2200MHz'e ve bellekler için ise 2550MHz'e ulaşılabildiği ifade ediliyor. Özellikle GeForce 9800GTX+'ın standart saat hızlarını (740MHz/1836MHz/2200MHz - gpu/shader/bellek) göz önüne aldığımızda ulaşan saat hızlarının dikkat çekici olduğunu söyleyebilmek mümkün. Tabi Nvidia cephesinden GeForce 9800GT+'ın standart bir 9800GTX'e göre en az %15 daha hızlı olduğu konusunda gelen iddiaları da göz önüne aldığımızda yüksek hız aşırtma performansı sunacağı konuşulan GeForce 9800GTX+'ın segmentine nasıl bir hava getireceğini bekleyip göreceğiz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• İnsallah iyi bişi olur ve cabuk ülkemize gelir.
  • HD4850 piyasayı karıştırdı
  • nvidia model sı***yor kolay gelsin
  • Valla bu karttan bir cacık olmaz diyen arkadaşlar vardı o.c olmaz felan diyorlardı ama bu heber eğerki doğru ise o arkadaşlar bence ter köşede.
    demekki 55nm standart bir GTX ten daha fazlasını getirmiş oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: menem

HD4850 piyasayı karıştırdı

+1 inşallah daha çok karıştırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showstopper41 -- 24 Haziran 2008; 10:19:42 >
  • FX57 hocam yanlış yazmışsın "bellekler 2250 ye çıkarılmış" demişsin. Ama sanırım o 2550 olacak. Zira verdiğin GPU-Z ekranında da 2550 MHZ görünüyor.

Açıkçası bu kartın çok iyi Oc. olacağı açık. Ati Hd 4850 den daha küçük ve daha az güç tüketen bir çip olacak olmasına rağmen, hem kocaman bir fana hemde çift güç girişine sahip. Çok daha iyi değerleride görebiliriz.

Bu arada 55nm. olmasından dolayı maliyetide Ati HD4850 den daha ucuza geliyor. Hd 4850 950 milyon transistör ve 285 milimetrekare, 9800gtx+ ise 780 milyon civarı transistör ve 230 milimetrekare civari bir hacme sahip olacak sanırım. Nvidia bu yeni 9800gtx+ lar ile piyasayı sallayacak uzun bir süre sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naga Sadow -- 24 Haziran 2008; 10:25:21 >
  • EVET 9800GTX+ gerçekten ii gibi görünüyor ancak bakalım 4870 mi yoksa diğer nvidia lar mı? Ben fiyat ve performans ayrıca şu ana kadarki benchmark testlerine göre hala kesinliklike ati 4870 diyorum. Belki fiyatlar yakın olursa 4850 yerine 9800gtx+ alınabilir. Ancak fiyat çok önemli...

http://www.giresunozlem.com
  • 4800 serisi nvidia 'yı vena sıkıştırdı.

Ama şu anda kesin yeni bir seri üstünde çalışıyorlardır. AMD 'de 5xxx serisi üstünde çalışıyordur :)

Ekran kartları aşırı pahalıydı. şimdi güzel oldu.
  • bu nvidia insanda kafa bırakmadı ya. Mantar gibi model çıkarıyor ve isimleride arapsaçı gibi karıştı birbirine
  • aynı .okun moru
  • iyi oc kasmışlar shaderlara bak resmen fırlamış
  • düşünülebilir kartlar arasında,
    şöyle toplu bir 4850, 4870, 9800gt/gtx/gtx+, 280 gtx ve 260 gtx hatıra fotosu alalım...

testleri görelim karar veririz...
  • Bu kart saf standart haliyle HD4850 yi geçemezse hiç çıkartmasınlar bence.Fiyat avantajı hala ATI nin elinde unutmayın 55nm ye ATI daha önce geçti ve bunun avantajını hala sürdürüyor.Maliytet açısından teknik veriler yanıltıcı olabilir ama pazar verilerine göre ATI hala avantajını koruyor bence.
    HD4850 nin burada takip edeceği yol açık.O.C konusunda HD3850 benzeri bir profil çizerse ki öyle olacaktır.9800GTX+ dan daha fazla O.C başarımı olan bir kart olacaktır.
  • Bu GTX280/260'ında 55nm üretime geçileceğini duymuştum. 65nm ile 55nm arasındaki farkın performans artışı, daha ucuz üretim olduğunuda varsayaraksak gene bekliyoruz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: menem

HD4850 piyasayı karıştırdı

Dahada karıştırır inşallah!!!
  • vay be adamlar yeni seri cıkarıyor ama eski serilerini göz önünde bulundurup ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum
  • Bu kart yerine daha iyi olan 4870 alınır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 24 Haziran 2008; 14:24:45 >
  • walla ne yalan soyluyim guzel kart nvidia voltajıda vermiştir rahat yapılsın diye

ama ben yne 4850 alırdım

nvidia yıda severm 9800gtx de alınır 9800gtx de cıkar o hızlara aynı mimari nm kuculmesı cokta sey deıl bence
  • Fiyati 200$ a dusunce bu kart alinir ayrica 9800gtx+ in fizik ustunlugunude yabana atmamak lazim.4850 mecarasi kisa surdu ati icin eger uygun fiyatli olursa 4870 , gtx260 i bertaraf edebilir.4870 den umitliyiz her acidan.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.