Şimdi Ara

## AMD'nin Athlon X2 4850e İşlemcisi Türkiye'ye Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin Athlon X2 4850e İşlemcisi Türkiye'ye Geliyor ##

AMD'nin hem performans hemde 45 watt'lık düşük güç tüketimi ile dikkat çeken çift çekirdekli işlemcisi Athlon64 X2 4850e için yeni gelişmeler var. 4 Mart'ta AMD tarafından duyurulan X2 4850e işlemcisi K8 mimarisini kullanıyor ve 65nm üretim teknolojisi ile üretiliyor. Özellikle 780G gibi yonga setleri ile başta çoklu ortam bilgisayarları olmak üzere değişik kullanım alanlarında hem güç tüketimi hemde performansı ile iddialı olabileceği dile getirilen X2 4850e modeli malesef ülkemiz kullanıcılarının firmanın diğer işlemcileri gibi yaygın ve kolay bir şekilde ulaşabildikleri bir model değildi. Dün AMD Türkiye genel müdürü Bahadır Erbaş ile yaptığım uzun sohbetin bir kısmında söz firmanın enerji tasarrufu gözetilerek hazırladığı işlemcilere ve X2 4850e modeline de geldi. Kendisi ile görüşmemiz sırasında konu ile ilgilenen AMD'den bir yetkiliye X2 4850e getirilmesi konusunda talimat verdiğini belirtmek isterim. Yani önümüzdeki günlerde çok ciddi sayılarda olmasa bile muhtemelen beklentileri karşılayacak miktarda Athlon X2 4850e işlemcisi ülkemiz pazarına getirilecek.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• guzelmis bu icat yav 45w Voltage 1.15/1.20/1.25V simdi bundan alip da tasarruf yerine oc yapsak kulaklarimiz cinlar mi? yurtdisi fiyati ile ucurum olmaz umarim.
  • F/P işlemcisi
  • quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

F/P işlemcisi

ne performansını biliosn ne fiyatını nerden F/P ürün olduna vardın anlamadım arkadasım
  • dusuk voltajla 3.0 ghz aslinda bu aletin ismi.87 dolar yurtdisinda.be-2400 125 dolar trde.bu daha yuksek olursa manasi ne?meraklisina gelecek gibi duruyor.f/p islemcisi degil bence fazla gelmeyecekmis cunku.
  • exa'da 100$+kdv'den satıştaydı. ama kaldırmışlar linki...

http://www.teknofiyat.com/?search=4850e&altlimit=&ustlimit=
  • Overclock performansı nasıl olacak? Forum kullanıcılarının testlerini beklemek lazım
  • 100$ ın altında olmazsa bi anlamı kalmaz bence.
    bide bu işlemcinin oc performansı hakkinda şöle güzel bi inceleme var mı, benvpek bulamadım hep standart hıznda testler mevcut.

eğer 90-100$ aralığında olur ve 3ghz ı da kesin görüyosa gayet alınabilir bi işlemci olur.
  • hadi amd için hayırlısı olsun ne diyim
  •  ## AMD'nin Athlon X2 4850e İşlemcisi Türkiye'ye Geliyor ##
  • son derece güzel bi haber DH forumlarının üyeleriyle alakasını ve büyük firmalar üzerindeki etkisini gösterir...

x2 4850e için daha önce de söylediiim üzere:::::::::::::enerjinin bu kadar değerli ve pahalı olduuuu şu devirde 780G çipsetinde 95watt ve üzeri cpu kullanmak yerine 45watt işlemci kullanmayı tercih ederim....
  • 780 G ile beraber gerçekten , çok güzel bir sistem olur.
  • ozaman alacağım anakarta(m3a78) x2 4800(65w 65nm) değilde bundan alırım.
    temmuz sonunda vatan bilgisayara gelir inşallah
    haber için teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Z-DGİ

780 G ile beraber gerçekten , çok güzel bir sistem olur.

hatta 790gx ile daha da güzel olur
  • Bu işlemci sağlam bir anakartta 3.5 ghz ye kadar çıkar.
  • Benim için çok geç.Epey beklemiştim ama en sonunda normal 4800 işlemci aldım 780GM anakartıma
  • quote:

Orjinalden alıntı: YoungJeezy

quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

F/P işlemcisi

ne performansını biliosn ne fiyatını nerden F/P ürün olduna vardın anlamadım arkadasım

Ön-sezi olsa gerek
  • Hadi gözünüz aydın sonunda getirtiniz.
  • amd zaten bundan başkada iş yapamaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: theraptorx

Benim için çok geç.Epey beklemiştim ama en sonunda normal 4800 işlemci aldım 780GM anakartıma

senin durumun yine iyiymiş. ben hem bu işlemciyi hem de 780G anakartı bekledim durdum. bekle-bekle... canım sıkılınca x2-4800 ve 690G çipsetli anakart alıp beklemeye son verdim. uzun bir süre değiştirmeyi de düşünmüyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.