Şimdi Ara

## RECOM Power Engine 550Watt Güç Kaynağı Kullanıcı İncelemesi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
5.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## RECOM Power Engine 550Watt Güç Kaynağı Kullanıcı İncelemesi ##

RECOM, ülkemize yeni giriş yapmış bir firma olmasına rağmen incelediğim kadarıyla, fiyatına göre çok güzel ürünler üreten bir firma. Geçenlerde internetteki araştırmalarım sonucunda Recom Power Engine güç kaynağı aldım. Ürünün özelliklerine gelirsek,

• Maksimum 550 Watt DC çıkış gücü
    • Pasif PFC
    • Kısa devre ve aşırı gerilim koruması
    • Sıcaklık sensörlü 12cm UV duyarlı fan
    • Siyah Nikel kaplama
    • 3kV’ye kadar elektrostatik yük koruması
    • Toplanmış (Sleeve) kablolar

Kutu ve içeriğine değinelim. Kutu olarak ürün çekici duruyor. Üzerindeki yazılar, seçilen renk uyumlu. Kutuyu açtığımızda içinde Güç Kaynağı, Türkçe ve İngilizce Kullanım Klavuzu ve Güç kablosu yer alıyor. Türkçe kullanım klavuzu, bu işten pek anlamayan ve merakı olan kişiler için ideal cinsten.

Güç kaynağını tanıyalım. Dış kaplaması resimde de görüleceği üzere gayet hoş. Güç kaynağı yeşil ve UV duyarlı ancak nedense UV ledler konmamış 120mmx120mm ebatlarında bir fanla soğutuluyor. Fan sesi hiç bir şekilde kullanıcıyı rahatsız etmiyor. Tam yük durumunda ise elbet ses çıkaracaktır, kim yükte ses çıkarmayan güç kaynağı görmüştür ki? Ayrıca hava çıkışı içinse “bal peteği” denen günümüzdeki çoğu güç kaynağında gördüğümüz hava çıkışları yer alıyor.

Güç kaynağı giriş olarak yalnızca 230 Volt (50Hz) AC gerilimle çalışıyor. Yani bu güç kaynağını Amerika gibi ülkelerde kullanamayacağınız anlamına geliyor. Çıkış olaraksa tek rail üzerinden 12 Volt’a 32 Amper verebilen güç kaynağıyla çok uç seviye ekran kartlarını kapsam dışında bırakırsak, her türlü ekran kartı kullanılabilir. Ek olarak; +3.3V kanalından 30A, +5V kanalından 32A verebiliyor.

Çıkış bağlantıları olarak; 1x20+4 Pin, 1x4 Pin +12V, 1x6 Pin PCI-E, 4x4 Pin Molex ve 2x4 Pin Floppy bulunuyor.

Güç kaynağının UV ışık altında bir kaç fotoğrafı:

Kullanıcı yorumum:

Güç kaynağı, orta sınıf olarak düşüneceğimiz kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Makul fiyatına karşın sistemimi (E8400, 4GB 1066MHz Corsair Dominator, Sparkle 8800GT: ana bileşenler) çok rahat kaldırıp overclock potansiyelinde sınır tanımıyor. Bütçesi pahalı güç kaynakları alamayacak seviyede olan kullanıcılar için en ideal güç kaynaklarından biri.

İlk başta tanınmamış bir marka olmasından dolayı tereddüt etmiştim, ancak Hollanda kökenli RECOM firması güvenimi kazandı.

Ürünü ülkemize Fireball Bilgisayar getirmektedir. Ürün Revoltec IDE kablo hediyeli. Ürünün satış linki:

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=RC-PE550TC

• Çakma Raidmax üretmiyor mu bu firma?Yoksa Raidmax isim mi değiştidi?
  • Çakma Raidmax değil, sadece aynı fabrikadan çıkıyorlar. Kasa olarak Raidmax'lardan daha iyi (tipleri aynı). Hem boyası daha kaliteli duruyor hem de egzos fanı 12cm Bildiğim kadarıyla bu Raidmax'lerde 8cm
  • Hocam valla tebrik ederim şirkete 5 adet power aldık sessiz ve performansından çok memnunuz. Cihazlarımız ısınma ile beraber reset atıp cinnet geçirtiyordu artık bir sorunumuz kalmadı. Teşekkürler.
  • abi bende aldım çatır çatır çalışıyor tavsiye ederim şaşırtıcı ama sessiz
  • Bu modeli kullanan bir arkadaşım özellikle sessizliğini öve öve bitiremiyor.
    Bende 600 wattlık modelini almayı düşünüyorum. Bir fikri yada duyumu olan varmı acaba 600 wattlık modeliyle ilgili ?

http://www.sanalmarketim.com/urun_liste/?liste=1&ref=&ara_dept=T%C3%BCm+Departmanlar&keywords=recom&sxpg=1

600 watt recom
    http://www.sanalmarketim.com/urun/9f7c15b96180a17cd2aec1ceeffb856f/?liste&ref=%2Ckeywords%3Arecom&sxsiti=&liste_tipi_yaz=&sxpg=1

• bu psu nvida gtx 260 için yeterli olur mu??.sistemim --e6400 core 2 duo 2.13ghz--2 gb A-DATA ekxterem 800 mhz ram+asup5 anakart+120 gb harddisk+nvida gtx 260 ve dengi bi kart..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sten -- 29 Haziran 2008; 18:00:31 >
  • güle güle kullan

tam F/P ürünü
  • güzel inceleme olmuş, teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sten

bu psu nvida gtx 260 için yeterli olur mu??.sistemim --e6400 core 2 duo 2.13ghz--2 gb A-DATA ekxterem 800 mhz ram+asup5 anakart+120 gb harddisk+nvida gtx 260 ve dengi bi kart..

olur kardeş...
  • olmayabilir. 12v railden 32 amper veriyor gtx ler kaç istiyor bakmak lazım ama bazı daha evel seri kartlar 34 istiyordu yanlış hatırlamıyorsam
  • 64$+kdv ye mavi bilgisayarda var, bugün İzmit'ten nakit 89 YTL ye almış bulunmaktayım.
  • güzel bir inceleme
  • Selamlar ;

Bende bu güç kaynağını almayı düşünüyorum.Q6600 ve Ati HD 4870 için yeterli olurmu acaba?
    Teşekkürler.
  • inceleme için teşekkürler
  • orta sınıf için ideal bir psu fiyatı oldukça iyi, tercih edilebilir
  • orta sınıf ve modifiye odaklı 1 ürün 500 w lik sistemler için ideal
  • quote:

Orjinalden alıntı: ***CoNDoR***

Çakma Raidmax değil, sadece aynı fabrikadan çıkıyorlar. Kasa olarak Raidmax'lardan daha iyi (tipleri aynı). Hem boyası daha kaliteli duruyor hem de egzos fanı 12cm Bildiğim kadarıyla bu Raidmax'lerde 8cm

Hocam yeterli olurmu diye soracağım...

Core2Duo 2.13 /6400
    4x1 Gb Corsair 675
    Sapphire 2900 ( bu korkutuyor beni )
    Asus P5KSE P35
    2x Sata Hdd Total 750Gb
    6X 12 Cm Fan

Şimdiden Teşekkürler...
  • YETMESİ LAZIM
  • quote:

Orjinalden alıntı: sten

bu psu nvida gtx 260 için yeterli olur mu??.sistemim --e6400 core 2 duo 2.13ghz--2 gb A-DATA ekxterem 800 mhz ram+asup5 anakart+120 gb harddisk+nvida gtx 260 ve dengi bi kart..

Valla elimde GTX 260 olmadığı için yanıt veremeyeceğim AMA çok büyük ihtimal yeterli gelecektir.

quote:

Orjinalden alıntı: ozxes

Selamlar ;

Bende bu güç kaynağını almayı düşünüyorum.Q6600 ve Ati HD 4870 için yeterli olurmu acaba?
    Teşekkürler.

Yukarıdaki arkadaşla aynı cevabı verebilirim. 4870 bildiğim kadarıyla 260'dan daha fazla güç çekiyor. Ama yeterli olacağını düşünüyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: EagLeEyes

Hocam yeterli olurmu diye soracağım...

Core2Duo 2.13 /6400
    4x1 Gb Corsair 675
    Sapphire 2900 ( bu korkutuyor beni )
    Asus P5KSE P35
    2x Sata Hdd Total 750Gb
    6X 12 Cm Fan

Şimdiden Teşekkürler...

Çok rahat yeter için rahat olsun Bende E8400 + 4x1 Corsair 1066 + 8800gt + ep35-ds3r + 5 tane HDD + 3-4 fan + su soğutma var. Isınmıyor bile alet

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.