Şimdi Ara

OKUMADAN SERVİSE GİTMEYİN-TÜM FORD ARAÇLAR BAKIM(FİYAT-SERVİS-HİZMET) REHBERİ (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
674
Cevap
34
Favori
512.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar imzamdaki araca dün Ford Özel Servisinde 42000 bakımı yaptırdım. Polen filtresi daha önce değişmişti. En son 28500 km deyken Ford yetkili
    serviste bakıma girmişti. Özel servis fiyat detayı:

Yağ(Castrol EDGE): 95 TL
    Yağ Filtresi: 10 TL
    Hava Filtresi: 30 TL
    Ön Fren Balataları: 100 TL (Motorcraft)
    Balata Spreyi: 10 TL
    Ön disk torna: 25 TL
    İşçilik: 40 TL
    TOPLAM: 310 TL

Ayrıca lastiklerimi de değiştirdim. 4 adet Continental 205/55 R16 91V Conti Premium Contact 2 toplam 780 TL(Bonus 10 taksit) tuttu.
    Çelik subaplar, nitrojen dolumunu hediye ettiler. Sonrasında da rot ayarı yapıldı. Arka düzenle birlikte 30 TL. Bu arada aracımın periyodik
    bakımlarını 10000 km de bir yaptırmayı düşünüyorum. Yaşadığım bölgenin yolları inanılmaz tozlu. Hava filtresi içler acısı durumdaydı.
    Umarım servise gidecek arkadaşlara yardımcı olmuşumdur.

• 2000 model 160.000km yi geçen lpgli focus tEklemeye başladı,

subap tamiri dediler. Bu iş için Ankarada

temiz, hesaplı yer tavsiye edebilecek var mı?
  • aracım alalı 1 yıl oldu ve 8000 km de.servis için 15000 km olmasınımı beklemek lazım acaba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: megafen43

aracım alalı 1 yıl oldu ve 8000 km de.servis için 15000 km olmasınımı beklemek lazım acaba..

Garanti icin km dolmadan her yil gitmeniz gereklidir. Sonrasinda biraz daha uzatabilirsiniz sureyi cok degil ama en basidi yag sicak veya soguk iklime gore islevini azaltir. Bu durum Motora ciddi zaralar verir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arabaya tüp taktırdım garantiden çıktı dediler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: megafen43

arabaya tüp taktırdım garantiden çıktı dediler...

Keske yapilan bakimlarda dort dortluk arac kontrolu yapilsa oyle olmadigi icin yani sadece std parcalar filtreler ve yag degistiriliyor. Zaten arac yeni oldugun icin bakilsa bile yuzeysel gozle bakiliyor. Sikayetiniz yoksa bakilmiyor bile.
    O yuzden ilk bakimlarinizda sikayette yoksa yil doldu ise ortlama 10.000-12.000 de bakima goturebilirsiniz. Onceki mesajlari gozden gecirin derim. 400 tl gibi fiyatlar cikartabiliyor yetkili servisler. Parcalari olarak 200-250 tl arasi halledebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubica007 -- 22 Temmuz 2012; 20:07:51 >
  • Bana Bolu'da iyi bir motor ustası tavsiye edebilecek olan var mı? Araç Ford Focus. Fiyatlardan haberdarım, kazıkçı yerler önermeyin.
  • Ramazan nedeniyle KDV kadar indirim varmış Ford araçlarda.
    Bugün servise verdim.
    Ford focus 30.000 bakımını yaptırdım.
    300 TL. tuttu bakım üçreti.
    Normalde 360 civarında tuttuğunu ama KDV kadar indirim yapıldığını söylediler.

30.000 bakım 1.6 duratec 16v 59.00 TL.
    5w30 motor yagı 4.5l 19.00 85.50
    motor koruma 29.00
    tekerlek las balans 0.30 59.00 17.70
    filtre yağ 18.04
    ateşleme bujisi 4 4.34 17.36
    filtre hava 38.72
    odour litre 29.69
    yag boş 4.80
    Toplam 299.79
  • yakın zamanda 1.6 tdci 45.000 bakımını yaptıran var mı?
    neler değişti ve ne kadar tuttu?
  • arkas ford bursa---
    2.el aldığım mondeo ile ilgili tümsekli yolda içerde duyulan gıcırtı ve bir - iki aksesuar sormak için geçerken uğradım, randevunuz yoksa bakmıyoruz hemde çok yoğunuz dediler, tamam diyip yola devam ettim. bir iki gün sonra telefon ettim hem aksesur fiyatı sormak hemde bir gıcırtı ile ilgili bana farklı 4 tane numara verildi hepsini teker teker sırayla aradım en sonunda çıkan arkadaş burası volvoyla ilgileniyor fordla ilgilenen arkadaş çay içmeye çıktı dedi, bende sizin müşteri memnuniyetinden anlayışınız buysa ne ararım ne de gelirim dedim, kurumsal firmaysanız sizin benim numaramı alıp sizin dönüş yapmanız gerekirdi dedim ayrıca bi telefonu bağlayamayan yerle de işim olmaz diyip kapadım. şentürklere gittim trimci arkadaş kapı keçelerine müdahale etti ses kesildi, mekanisyenlerde aracın sağında solundaki ufak işleri hallettiler, yedek parçadanda fiyatları alıp çıktım, para almadılar. bu da böylebir anı:)

• merhaba arkadaşlar aracımı yarın servise götüreceğim. 60000 bakımını yaptıracağım. araç focus 2010 dizel.
    sizden şu konuda yardım istiyorum 45bin bakımında usta bir sonraki bakımda balataların değiştirilebileceğini söylemişti gideceğim yetkili servise balata fiyatlarını sordum toplamda ön+arka 280 tl gibi bir fiyat verdi.
    açıkçası bu fiyat bana oldukça yüksek geldi fren balatalarını servise mi taktırayım yoksa gidip dışarıdan mı alayım? sizin önerdiğiniz bir marka var mı?? mesela bosch marka iyi gibi duruyor ama daha iyisi vardır muhakkak..
    orjinal yedek parça satan biryer bulup oradan ford marka balata mı önerirsiniz?? teşekkürler saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: desmodus84

merhaba arkadaşlar aracımı yarın servise götüreceğim. 60000 bakımını yaptıracağım. araç focus 2010 dizel.
    sizden şu konuda yardım istiyorum 45bin bakımında usta bir sonraki bakımda balataların değiştirilebileceğini söylemişti gideceğim yetkili servise balata fiyatlarını sordum toplamda ön+arka 280 tl gibi bir fiyat verdi.
    açıkçası bu fiyat bana oldukça yüksek geldi fren balatalarını servise mi taktırayım yoksa gidip dışarıdan mı alayım? sizin önerdiğiniz bir marka var mı?? mesela bosch marka iyi gibi duruyor ama daha iyisi vardır muhakkak..
    orjinal yedek parça satan biryer bulup oradan ford marka balata mı önerirsiniz?? teşekkürler saygılar..

Motorcraft almanızı öneririm. Ford larda diskler ve balatalar fabrika çıkışı motorcraft diye biliyorum.

• servis motocraft takıyormuş ama 280tl ön arka acaba dışarıdan mı alsam siz ne dersiniz servisin taktığı ile aynı mıdır?
  • Sayin Araba sahipleri Sakin olaki asagidaki adresini verdigim yere
    Aracinizi teslim etmeyin.Yolda kalmis iseniz vede Gurbetci iseniz Arabanizin yanindan hic ayrilmayin.
    Ankarada aracimdaki LPG bitince benzine gecmedi, cekici Hakan isminde birsi aracimizi en iyi tamirci diyerek buraya götürdü,
    Tamirhaneye vardigimizda saat aksam 8 olmustu tamirhanede durmakta olan sahsa aracimin ben gelmeden sökmeyin fazla bir arizasi oldugunu sanmiyorum dememe ragmen,ertesi gün sabah 8,30 da aracimin benzin pompasini,bujileri ve buji kablolarini degistirmisler.
    1480 Tl hesap cikarmislar.

Tabi usta cok piskin bir benzin pompasi 850 Tl tutarmi,bir saat tartisma sonrasi 1000 Tl ye düstüler.Ben dolandirildigimi anlamistim böyle bir sahtekerlik hic basima gelmedigi icin neyapacagimi sasirdim fatura gösterin size inanayim dedim ,muhasebeye git faturani aldediler.
    Mahasip kiz tesadüfen hemserim cikti not aldigi kagida yedek parcalarin toplam miktarinin 80Tl tuttugunu yazdi,tabi fatura yerini beyaz fatura yazdilar.
    Yani allasilan buji ve buji kablolari degistirilmis. bu islem icin 1000Tl aldilar ,Zerrinen Zikkim olsun,

A GARAJ

OTO SERVİS HİZMETLERİ

Yeni Başkent Sanayi Sitesi İnönü Mah.

1763-3 Sokak No: 1/A Yenimahalle – ANKARA

Tel: (0312) 385 65 39 - 385 65 48 - 385 65 49

• Merhaba arkadaşlar;

Aracım Focus II 2008 model hb TDCİ ve Ankaradayım.
    120000 bakımını yaptıracağım ama servise mi gitsem özel serviste yedek parçaları kendim alıp mı takdırsam karar veremiyorum.

Neler yaptırmam gerekiyor 120000 bakımda? Hangi özel serviste kaça yapılır bu işler bilmiyorum.
    Sanırım 4 fren balatasını da değiştirmem gerekli(en son 60000 de değişti sanırım) polen filtresi, bir çift ön silecek de almam lazım.

Ne yapmamı tavsiye edersiniz?
  • Selamlar,

2006 model focus tdci aracımın 120000 bakımını yaptırdım. Kadosan sanayide Kalyoncu Ford özel serviste Adem usta var. Ford'dan ayrılma iyi bir usta. Mazot filtresi, yag filtresi, 5/30 mobil yag, polen filtresi, hava filtresi degisimleri icin 240TL aldı.

Ayrıca on amortisorlerim patlamıs onları onarttı (120TL) ve sol ön teker bilyelerini dagıtmısım onun parca da 160 TL tuttu. Yag karter tapam bozulmustu, onu da tamir ettirdi 30TL'ye. 60TL de işçilik aldı.

Anadolu yakasında oturanlara tavsiye ederim, gayet bilgili ve ilgili bir servis.
  • Ford icin adanadan servis tavsiyesi alabilir miyim arkadaslar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yag(5-30), yag filtresi, mazot filtresi(ufi), hava filtresi, polen filtresi + Turbo basinc hortumu= 350 TL
    yigit oto/Ankara

• quote:

Orijinalden alıntı: tehos74

Arkadaşlar imzamdaki araca dün Ford Özel Servisinde 42000 bakımı yaptırdım. Polen filtresi daha önce değişmişti. En son 28500 km deyken Ford yetkili
    serviste bakıma girmişti. Özel servis fiyat detayı:

Yağ(Castrol EDGE): 95 TL
    Yağ Filtresi: 10 TL
    Hava Filtresi: 30 TL
    Ön Fren Balataları: 100 TL (Motorcraft)
    Balata Spreyi: 10 TL
    Ön disk torna: 25 TL
    İşçilik: 40 TL
    TOPLAM: 310 TL

Ayrıca lastiklerimi de değiştirdim. 4 adet Continental 205/55 R16 91V Conti Premium Contact 2 toplam 780 TL(Bonus 10 taksit) tuttu.
    Çelik subaplar, nitrojen dolumunu hediye ettiler. Sonrasında da rot ayarı yapıldı. Arka düzenle birlikte 30 TL. Bu arada aracımın periyodik
    bakımlarını 10000 km de bir yaptırmayı düşünüyorum. Yaşadığım bölgenin yolları inanılmaz tozlu. Hava filtresi içler acısı durumdaydı.
    Umarım servise gidecek arkadaşlara yardımcı olmuşumdur.

parçaları kendiniz mi aldınız?
    servisi nerde yaptırdınız?
    aynı km bnmde dizel aracım var bakım uygun geldi bana adres öğrrenebilirmiyim acaba?

• coonectin sağ ön kapı camı açıkken açıp-kapattığımızda sol kapıdan gelmeyen bir ses geliyordu, kapatmanın şiddetiyle camın yerinden oynayarak çıkardığı çarpma sesi. sonunda cam açılmaz oldu.

sonuç: 80 tl.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.