- x
OKUMADAN SERVİSE GİTMEYİN-TÜM FORD ARAÇLAR BAKIM(FİYAT-SERVİS-HİZMET) REHBERİ
469 Cevap259560 Görüntüleme17 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 4 [6] 8      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1043 Mesaj
23 Haziran 2011; 15:51:46 

quote:

Orijinalden alıntı: jacko_aj_s

up

Bakım periyodu 1 yıl veya 15000 km. Yazdığına göre 1 yıl olmuş bakım yaptıralı. Fiyatlarda normal gibi.

1112 Mesaj
14 Temmuz 2011; 23:13:10 

quote:

Orijinalden alıntı: tergen

Bakım periyodu 1 yıl veya 15000 km. Yazdığına göre 1 yıl olmuş bakım yaptıralı. Fiyatlarda normal gibi.

peki 1 yılı 2 ay geçti diyelim çok problem yaratırmı.geçen yıl temmuz başı yaptırmıştım.bu ay sıkışığım ağustosta yaptırsam motor aksam çok etkilenirmi yağdan ötürü?

1043 Mesaj
15 Temmuz 2011; 20:19:56 

quote:

peki 1 yılı 2 ay geçti diyelim çok problem yaratırmı.geçen yıl temmuz başı yaptırmıştım.bu ay sıkışığım ağustosta yaptırsam motor aksam çok etkilenirmi yağdan ötürü?

Yaptığın km'nin ne olduğunu bilmiyorum. Motor kısmında ne olduğunu bilemem ama garanti konusunda sıkıntı çıkartabilir ford.

1112 Mesaj
16 Temmuz 2011; 3:05:09 

araç zaten garanti dışı kaldı geçtiğim ay itibari ile 2 yaşını doldurdu.ben 1-2 aydan çok sıkıntı yaratırmı aracın yürüyen aksamlarına diye merak etmiştimde.neyse çok sorun yaratmaz sanırım yağın 1-2 ay geç değişmesi.aracım 14.800 km de şu an.

2 Mesaj
26 Temmuz 2011; 21:57:05 

arkadaşlar merhaba. aracım 2003 dizel fiesta km si 90 000 i geçti . bakıma gideceğim ve triger setini de değiştirtmeyi düşünüyorum. bi kaç özel servis aradım 650 ile 800 arasında fiyatlar verdiler.yapacakları işlemler standart bakım filtre, yağ değişimi gibi artı triger seti değişimi.bu fiyatlar sizce nasıl ? servis öneriniz varsa sevinirim istanbul için.

1112 Mesaj
1 Ağustos 2011; 20:23:42 

özel servis te 15000km bakımına 320tl dediler işçilik dahil.çok değilmi arkadaşlar sizce,aracım garantı dışında zaten şu an 2 senesi doldu.başka yerdemi yaptırsam acaba

1112 Mesaj
2 Ağustos 2011; 19:23:16 

quote:

özel servis te 15000km bakımına 320tl dediler işçilik dahil.çok değilmi arkadaşlar sizce,aracım garantı dışında zaten şu an 2 senesi doldu.başka yerdemi yaptırsam acaba

sanayide ford servisine gittim yetkili değil özel servis kendileri,aynı işleme 230 tl dediler.kim ne tutturursa anasını satim.birde şöle bir durum var.parça satan bi yerden aldığım fiyatlar aşağıdaki gibi.parçaları ben alsam,sanayideki usta ne kadar işçilik alır acab max.50 tlye bağlasak usatyı bayağı ekonomik olacak işimiz.liste aşağıda;

Hava filtre :20.00
Yağ filtre:8,00
yakıt Filtre:30,00
Polen filtre:16,00
Motor yağı:45,00 (5w30 5 lt.)

mm

4 Mesaj
4 Ağustos 2011; 15:51:54 

arkadaşlar herkese selamlar. 2011 model (eski kasa) ford focus titanyum tdci hb kullanıcısıyım, aracım şuan 14,000 km de muhtemelen önümüzdeki hafta ilk bakımı olan 15,000 km bakımına götürücem. neler değişmesi lazım ve nasıl bir maliyet çıkar bilgisi olan arkadaşlar cevap yazabilirse çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

1881 Mesaj
7 Ağustos 2011; 12:41:36 

arkadaşlar 2006 model connect 75 full arabaya sahibim aracımın 60 binlik bakımı kaça mal olur bilginiz varmı

2012 MODEL FORD CONNECT GLX 110 PS METALİK SİYAH ( PLUS PAKETLİ )

639 Mesaj
10 Ağustos 2011; 1:48:41 

2008 ford focus tdci ghia
triger takımı değişimi kaça malolur arkadaşlar?

Keremalp

639 Mesaj
14 Ağustos 2011; 10:40:17 

quote:

Orijinalden alıntı: keremalp

2008 ford focus tdci ghia
triger takımı değişimi kaça malolur arkadaşlar?

Günlerdir okuyan yokmu buraları?

Keremalp

1112 Mesaj
21 Ağustos 2011; 16:21:40 

yağ değişimlerinde kaç lt yağ konuyo arkadaşlar?castrol yağ alcam 4lt olanı var parçacıda yeterli oluyormu?

9 Mesaj
23 Ağustos 2011; 15:23:54 

Yeni C-Max 1.6 TDCI dizel aracımın 15000 km aşağıda görülen standart bakım paketi;

Filtre-Yağ
Sıvı katı atık bedeli
oto cam suyu
filtre-polen
fren balata temizleyici
tapa-yağ boşaltma
fmy motor yağı - benzinli-dizel 5w/30
filtre-hava (eleman)
filtre-yakıt
15000 km bakımı 1.6 Duretorq-TDCI
Conta-Boşaltma tapası

için değişik bayilerden aldığım fiyatlar aşağıdaki şekildedir;

Edirne merkez Tuzcular : 362,94 TL + KDV
Gedizler İstanbul : 299 TL+ KDV
Çetaş-Büyükçekmece : 295 TL + KDV
Tekirdağ Çorlu Erkan : KDV Dahil 300-350 TL arası
Zonguldak Kdz.Ereğli : 360 TL (KDV Dahil)

Halan yaşamakta olduğum ve aracımı da satın aldığım Edirne merkezinde bulunan Tuzcular otomotivden servis hizmeti almak istiyorum fakat yukarıda görüldüğü biçimde standart bakım paketi için KDV dahil 85 TL'lere varan bir fiyat farkı oluşuyor. Görüştüğüm tüm servis yetkilileri bu fiyatlara sistemden baktıklarını ve Ford Otosan kontrolünde olduğunu belirtmekteler. Ayrıca Tuzcular'daki bayi müşteri ilişkileri sorumlusu tarafından bana verilen bilgiye göre nasıl oluyorsa servisten servise kullanılan yağ markası ve tipi de değişkenlik göstermekteymiş ve dolayısıyla fiyat farkları oluşabiliyormuş. Daha önce yıllarca Toyota ve Renault firmalarının yetkili servislerinden hizmet aldım ve bu tür bir problemle karşılaşmadım. Bakım paketlerinin muhteviyatı standarttı, fiyatlarda ise 5-10 TL gibi farklar oluşmaktaydı.

Sözün özü servisten uzak durmakta fayda var.

2 sorum olacak;

Sanayiye gidersem aracım garanti dışı kalır mı?
Yukarıdaki sorunun cevabı hayır ise ; Edirne-Lüleburgaz-Çorlu-ÇErkezköy bölgesinde tanıdığınız bildiğiniz iyi bir ford ustası var mı?
Orjinal Ford parçalarını nereden alabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

1112 Mesaj
23 Ağustos 2011; 19:46:18 

quote:

Orijinalden alıntı: semperith

Yeni C-Max 1.6 TDCI dizel aracımın 15000 km aşağıda görülen standart bakım paketi;

Filtre-Yağ
Sıvı katı atık bedeli
oto cam suyu
filtre-polen
fren balata temizleyici
tapa-yağ boşaltma
fmy motor yağı - benzinli-dizel 5w/30
filtre-hava (eleman)
filtre-yakıt
15000 km bakımı 1.6 Duretorq-TDCI
Conta-Boşaltma tapası

için değişik bayilerden aldığım fiyatlar aşağıdaki şekildedir;

Edirne merkez Tuzcular : 362,94 TL + KDV
Gedizler İstanbul : 299 TL+ KDV
Çetaş-Büyükçekmece : 295 TL + KDV
Tekirdağ Çorlu Erkan : KDV Dahil 300-350 TL arası
Zonguldak Kdz.Ereğli : 360 TL (KDV Dahil)

Halan yaşamakta olduğum ve aracımı da satın aldığım Edirne merkezinde bulunan Tuzcular otomotivden servis hizmeti almak istiyorum fakat yukarıda görüldüğü biçimde standart bakım paketi için KDV dahil 85 TL'lere varan bir fiyat farkı oluşuyor. Görüştüğüm tüm servis yetkilileri bu fiyatlara sistemden baktıklarını ve Ford Otosan kontrolünde olduğunu belirtmekteler. Ayrıca Tuzcular'daki bayi müşteri ilişkileri sorumlusu tarafından bana verilen bilgiye göre nasıl oluyorsa servisten servise kullanılan yağ markası ve tipi de değişkenlik göstermekteymiş ve dolayısıyla fiyat farkları oluşabiliyormuş. Daha önce yıllarca Toyota ve Renault firmalarının yetkili servislerinden hizmet aldım ve bu tür bir problemle karşılaşmadım. Bakım paketlerinin muhteviyatı standarttı, fiyatlarda ise 5-10 TL gibi farklar oluşmaktaydı.

Sözün özü servisten uzak durmakta fayda var.

2 sorum olacak;

Sanayiye gidersem aracım garanti dışı kalır mı?
Yukarıdaki sorunun cevabı hayır ise ; Edirne-Lüleburgaz-Çorlu-ÇErkezköy bölgesinde tanıdığınız bildiğiniz iyi bir ford ustası var mı?
Orjinal Ford parçalarını nereden alabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

bende bayramdan sonra 15000 bakımını yaptırcam.özele servise ilk yılımdsa gittim şu an garanti dışı o yüzden sanayide yaptırcam hemde yarı fıyatına.lüleburgazda yeni sanayi sitesinde ''FORD UZUNCLAR'' var orjinal parça satmakta.özel servis benim araca 320 tl dedi uzuncalar ise 225 tl 15000 bakım için.dilerseniz tel no verebilirim irtibata geçebileceğiniz.en azından parça artı işçilik ne kadar tutuyo fikir edinirsiniz..saygılar..

9 Mesaj
24 Ağustos 2011; 8:48:43 

Teşekkürler,
Numarayı ve ustanın adını serkan_metin@hotmail.com adresime gönderebilirseniz çok memnun olurum.
Ford Yetkili Servisi = Para Tuzağı oluyor demek ki.

639 Mesaj
24 Ağustos 2011; 13:40:04 

quote:

Orijinalden alıntı: keremalp

Günlerdir okuyan yokmu buraları?

???????????????????????

Keremalp

93 Mesaj
31 Ağustos 2011; 15:44:18 

Arkadaslar 98 model yeni aldigim 83000 km de metalik lacivert dorm um var... 1.2 mototr ghia (fiesta)

Bu aracin on kismini hafifce vurdum ve kaput kapaginin plaka ustundeki kismi cok hafif yamuldu, dogrultturdum ve orda yaklasik 10*25 cm boyutunda bir macun cekili alan var...

Burayi lokal boya yaptirabilir miyim tum kaputu mu boyatmaliyim?

Ayrica araci kullanan (test eden kuzenim) debriyaj cok yukarda kavriyor ve direksiyon da biraz fazla sert dedi... Ben bu islerden anlamam pek...

Benim gibi bir adama Bornova civarinda nereyi onerirsiniz?

Hem bana yavastan (bir musteri olarak) isi ogretecek hem de kaziklamadan aracimin bakimli kalmasina yardimci olacak bir ford ozel servisi ariyorum...

Onerileriniz icin simdiden tesekkurler...

Adil ALPMAN

1043 Mesaj
31 Ağustos 2011; 15:58:02 

Otokoç'un biraz ilerisinde Ustaeller Özel Ford servisi var. Oraya götürebilirsin.

93 Mesaj
31 Ağustos 2011; 22:41:22 

Pekala dedigim kisim lokal boyanir mi yoksa tum kaput kapagini mi boyatmak zorundayim?

Lokal olursa kaca butun kapagi boyatirsam kaca cikar?

Tesekkurler...

Adil ALPMAN

1043 Mesaj
1 Eylül 2011; 0:48:10 

O kadar biryer için tüm kaputu boyatmak gereksiz olur.

569 Mesaj
1 Eylül 2011; 4:40:59 

quote:

bende bayramdan sonra 15000 bakımını yaptırcam.özele servise ilk yılımdsa gittim şu an garanti dışı o yüzden sanayide yaptırcam hemde yarı fıyatına.lüleburgazda yeni sanayi sitesinde ''FORD UZUNCLAR'' var orjinal parça satmakta.özel servis benim araca 320 tl dedi uzuncalar ise 225 tl 15000 bakım için.dilerseniz tel no verebilirim irtibata geçebileceğiniz.en azından parça artı işçilik ne kadar tutuyo fikir edinirsiniz..saygılar..

Bazı servisler 15000 de yakıt filteri değişimi yapmyor 225 tl fiyat veren yer yakıt filtresi değişimi yapıyormu acaba

COLORADO KIMIZISI 2011 1.6 TDCİ C-M AX TİTANİUM

9 Mesaj
1 Eylül 2011; 19:03:45 

İzmir de ford servis olarak Arkas nasıldır? Bilen var mı? Bana servis olarak biraz küçük bir alana sahiplermiş gibi geldi

Ya Herro, Ya Merro

93 Mesaj
1 Eylül 2011; 21:43:11 

quote:

Orijinalden alıntı: tergen

O kadar biryer için tüm kaputu boyatmak gereksiz olur.

Peki bu alani ne kadara boyatirim ve lokal boyatinca renk farki olmaz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilalpman -- 1 Eylül 2011; 21:43:42 >

Adil ALPMAN

569 Mesaj
8 Eylül 2011; 17:31:57 

yeni kasa 2011 tdci cmax aracımın 15000 bakımı için fiyat aldım herkes ayrı bir fiyat verdi tan oto da yaptıracağım
360 tl + kdv aracı ordan aldığım içinde ayrıca cüzi bir indirirm yaparız dediler farklı fiyat alan arkadaşlar varsa pazartesiye randevu aldım paylaşımlar olursa sevinirim

hava fitresi
yağ filtresi
yakıt filtresi dahil dedi ama sanmıyorum gidince tekrar konuşacağım
polen fltresi
yağ değişimi

360 +kdv ayrıca extra 100 tl ye bir defaya mahsus rodaj sonrası diye motor yağ kanallarını temizleyen bir cihaz varmış ona baglatacağım

6 Mesaj
16 Ekim 2011; 16:31:07 

2008 model 1.4 dizel fieastamı can otoya götürdüm. Fiyatlar şöyle:

ön disk = 100
ön balata = 50
jant tamir = 20
motor yağı = 60
yağ filtresi = 10
hava filtresi = 10
mazot filtresi = 70
balata spreyi = 10
Antifiriz = 20
direksiyon yap kapağı = 25
2 parya kapağı = 10
işçilik = 60

toplam 445 YTL

1112 Mesaj
20 Ekim 2011; 4:18:02 

quote:

Orijinalden alıntı: e.ercu

Bazı servisler 15000 de yakıt filteri değişimi yapmyor 225 tl fiyat veren yer yakıt filtresi değişimi yapıyormu acaba

yakıt filtresi yok deniyo 2009 focuslarda ama bilemicem.kimi var diyo kimisi yok diyo analamadım gitti.yakıt filtresiz fiyat 225tl..

569 Mesaj
12 Kasım 2011; 3:44:37 

ben 1 ay önce mazot filtresi dahil 15000 bakımı 282 tl ye yaptırdım yetkili serviste

1043 Mesaj
12 Kasım 2011; 10:19:53 

Arabamın yıllık bakım vakti geldi. İzmir'de hangi servisi tavsiye edersiniz? Bana yakın olarak IZKAR var. Oraya giden oldu mu hiç?

75 Mesaj
16 Kasım 2011; 19:07:30 

Yıllık servisi İzmir Çetaş ta bugün yaptırdım..225TL
Yazılım güncellemeden sonra herşeyi resetledim ve yola çıktım. Eve geldiğimde ortalama yakıt değeri 5.5lt/100km gösteriyordu.

2011 Ford C-MAX 1.6 TDCI TXP / Gece Grisi

76 Mesaj
16 Kasım 2011; 22:38:15 

quote:

Orijinalden alıntı: adilalpman

Arkadaslar 98 model yeni aldigim 83000 km de metalik lacivert dorm um var... 1.2 mototr ghia (fiesta)

Bu aracin on kismini hafifce vurdum ve kaput kapaginin plaka ustundeki kismi cok hafif yamuldu, dogrultturdum ve orda yaklasik 10*25 cm boyutunda bir macun cekili alan var...

Burayi lokal boya yaptirabilir miyim tum kaputu mu boyatmaliyim?

Ayrica araci kullanan (test eden kuzenim) debriyaj cok yukarda kavriyor ve direksiyon da biraz fazla sert dedi... Ben bu islerden anlamam pek...

Benim gibi bir adama Bornova civarinda nereyi onerirsiniz?

Hem bana yavastan (bir musteri olarak) isi ogretecek hem de kaziklamadan aracimin bakimli kalmasina yardimci olacak bir ford ozel servisi ariyorum...

Onerileriniz icin simdiden tesekkurler...

Debriyajın yukarda kavraması baskıbalatanın bittiğine işarettir. Birkaç ustaya göstermeni tavsiye ederim. Kaput boyası ile ilgili arkadaşlar gerekli bilgiyi vermişler bende katılıyorum.. İzmirde oturmadığımdan bir tavsiye veremiyeceğim ama genelde sanayideki ustalar tehlikeli oluyor ya tanıdık yada güvenilir birine denk gelmen lazım. Sanayiye giricek olursan sana tavsiyem üstadım gözünü dört aç .

2012 K210S 90 Ps Connect

Peynirciali

976 Mesaj
18 Kasım 2011; 23:16:42 

arkadaslar bende fıesta aldım 2005..bı kac ufak parca almam gerekıyor..ankarada nerden alınabılır orjınal?bir de el frenının oldugu bolge bıraz oynamakta.normal mı acaba.

AMD FX X8 8320**Asus 7850 1 gb ddr5 256bit**Gigabyte 970a-ud3p**Zalman Z3 PLUS MidT ATX**Corsair VS SERİSİ 650W**4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V**Wd Cavier blue 1 tb 7200 rpm 64mb cache **Samsung p2370 dvi

-
Ne oynuyorum? -wolfenstein new order-Dirt3-Grid2-Mortal Kombat-Cs go-Far Cry 3-Bioshock infinite-RE Operation Raccoon City-Fifa15-Metro Last Light

Ne izliyorum? - Walking Dead-Game Of Thrones-Supernatural

1291 Mesaj
18 Kasım 2011; 23:56:17 

30 bin bakımını 300 TL yaptım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1043 Mesaj
28 Kasım 2011; 20:38:29 

İzkar'da benzinli focus bakımına 400 lira dediler. Bana bayağı tuzlu geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

17 Mesaj
30 Kasım 2011; 19:26:30 

bende bugün focus 2011 TDCI model arabama Ankara Otokoç' ta işçilik ücreti hariç 389 TL' ye ilk bakımını yaptırdım. Tüm filtreler ve yağ değişti.

660 Mesaj
2 Aralık 2011; 17:41:49 

2008 model (yeni kasa) mondeo 2.0 tdci 135.000 bakımında hangi parçalar değişiyor arkadaşlar? böyle bir listeye ulaşma şansım var mı? aracın bakımını sanayide yaptıracağım listeyi bulup gitmem gerekli.

17 Mesaj
2 Aralık 2011; 21:18:07 

Aracınızın servis garanti kılavuzunda bu listeyi bulabilirsiniz. Eğer yoksa ben bi bakayım benim focusun kine , sanırım tüm araçların bakımlarında nelerin olduğu yazıyordu.

660 Mesaj
3 Aralık 2011; 0:57:10 

quote:

Orijinalden alıntı: highthunderbolt

Aracınızın servis garanti kılavuzunda bu listeyi bulabilirsiniz. Eğer yoksa ben bi bakayım benim focusun kine , sanırım tüm araçların bakımlarında nelerin olduğu yazıyordu.

bakıp bilgilendirebilirseniz çok sevinirim gerçekten.

341 Mesaj
8 Aralık 2011; 12:06:48 

fiesta 1.4 tdci 2006 model için 120bin bakımına 360 lira istiyor otokoç. yapılanlar standart işlemler. yakıt filtresi dahil. nasıl?

1291 Mesaj
17 Aralık 2011; 2:18:01 

2011 Focus HB TDCİ ford yetkili servis fren balatari ve baskı balata fiyatları nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polimex -- 17 Aralık 2011; 2:27:58 >

4 Mesaj
22 Aralık 2011; 17:07:40 

selam arkadaşlar benim 2005 focus2 ghia aracımla eve doğru giderken araçta aniden teklemeler ve gaz yememe sorunu başladı. eve kadar zor gittim.önceleri benzinden sanmıştım,3 gün önce deposunu doldurmuş ve içine enjektör temizliğici atmıştım sorunu burdan sandım.fakat eve gelip internetteki forumlardan araştırınca sorunun ateşleme bobininden olabileceğini düşündüm.ertesi gün bir tamirciye gidip(bu arada motor arıza ışığı yanıyordu)aracı arıza tespit cihazına bağlattım,tahmin ettiğim gibi arıza bobindendi.usta 4 numara arıza veriyor dedi.bende arızanın kablodanmı yoksa bobin kafasındanmı diye kontrol etmesini söyledim.usta buji kablosunu çektiğinde birde baktık ki yuvanın içi su dolu .diğerleride aynı şekilde su dolmuştu.usta böyle birşeyi daha önce hiç görmediğini ve çok şaşırdığını sanki birisi bujilerin üstüne resmen su dökmüş gibi doluydu.hava tabancasıyla suları kurutup tekrar çalıştırdık ve sorun çözülmüştü servis 350_400tl masraf olduğunu bense 50 tl ye hallettim.suyun sebebi sanırım önceki sahibinin motoru yıkatmasın dan kaynaklanıyor biz bu kanıya vardık ...

1043 Mesaj
22 Aralık 2011; 19:13:00 

quote:

Orijinalden alıntı: yakuza166

selam arkadaşlar benim 2005 focus2 ghia aracımla eve doğru giderken araçta aniden teklemeler ve gaz yememe sorunu başladı. eve kadar zor gittim.önceleri benzinden sanmıştım,3 gün önce deposunu doldurmuş ve içine enjektör temizliğici atmıştım sorunu burdan sandım.fakat eve gelip internetteki forumlardan araştırınca sorunun ateşleme bobininden olabileceğini düşündüm.ertesi gün bir tamirciye gidip(bu arada motor arıza ışığı yanıyordu)aracı arıza tespit cihazına bağlattım,tahmin ettiğim gibi arıza bobindendi.usta 4 numara arıza veriyor dedi.bende arızanın kablodanmı yoksa bobin kafasındanmı diye kontrol etmesini söyledim.usta buji kablosunu çektiğinde birde baktık ki yuvanın içi su dolu .diğerleride aynı şekilde su dolmuştu.usta böyle birşeyi daha önce hiç görmediğini ve çok şaşırdığını sanki birisi bujilerin üstüne resmen su dökmüş gibi doluydu.hava tabancasıyla suları kurutup tekrar çalıştırdık ve sorun çözülmüştü servis 350_400tl masraf olduğunu bense 50 tl ye hallettim.suyun sebebi sanırım önceki sahibinin motoru yıkatmasın dan kaynaklanıyor biz bu kanıya vardık ...

Geçmiş olsu. İnşallah pas falan oluşturmaz.

728 Mesaj
29 Aralık 2011; 11:57:17 

quote:

Orijinalden alıntı: highthunderbolt

bende bugün focus 2011 TDCI model arabama Ankara Otokoç' ta işçilik ücreti hariç 389 TL' ye ilk bakımını yaptırdım. Tüm filtreler ve yağ değişti.

bende dün istanbul otokoç'ta yaptırdım
TDCI 30bin bakım benimde 385TL tuttu ama işçilik dahil (yakıt filtre dahil)
telefonda 430TL demişlerdi ama pazarlık etmeden kendileri 385TL'ye indirdiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoNstRuM -- 2 Ocak 2012; 14:25:13 >

184 Mesaj
30 Aralık 2011; 21:04:10 

quote:

Orijinalden alıntı: UrbanRacer

1- Jantımı çizdiler parasını alana kadar az daha zorlasalar Mahkemeye başvurucaktım.

2- Garantimi bilerek ve isteyerek uzatmadılar.

3- Şikayetlerimin hiçbirisi servis kaydına geçmemiş bu nedenle otosanda birçok parçamı garanti süresince değiştirmemiş

4- Bitmemiş fren balatalarını her defasında değiştiriyorlar, az vardı diyorlar fakat rahat 10.000 km gidicek cinsten balatalar attıkları.

5- İlgisiz, paytak, ters ve kavgaya hazır müşteri hizmeti.

6- Kendini hep haklı görüp müşteriyi ezmeye çalışan müşteri hizmetleri.

balatanın bitmesini beklerseniz bu sefer disklerden olursunuz

ford focus gia SW otm 2001 lacivert[DH] FORD TAKIMI

1 Mesaj
3 Ocak 2012; 13:24:17 

Arkadaşlar 2006 focus TDCİ aracımı bakım kitapçığında 120.000 yazdığından triger değişimi için İstanbul Maslak oto sanayisindeki özel servise götürdüm. Forumda İTÜ'lü arkadaşın Avrupa bakım aralıklarının 10 yıl veya 200.000 kilometre olduğunu yazdığını okumuştum o yüzden kendimi hiç kasmadım 90.000'de değiştirmek için. Artı, Citroende çalışan arkadaşım aynı motoru blok olarak Ford'a veren (detaylarda yanlışlıklar olabilir) PSA grubunun trigeri 180.000'de değiştirdiklerini söylemişti.

Hasılı, ustanın araçtan çıkardığı trigeri yenisi ile karşılaştırdığımızda %20-25 oranında bi aşınmanın olduğunu gördük. Usta devir daim pompası için de herhangi bi oksitlenme veya nemlenme olmadığı için değiştermeyi lüzumlu görmedi. Zaten kolay kolay bozulan bir parça olmadığını söyledi. Mazot filtresi hariç triger kayışı yağ ve filtreler; 260 TL parça + 90TL işçilik ile halledebildim. Ancak diğer sorduğum tanıdık ustaların 200-250TL den aşağı işçilik istemediğini de söylemeliyim.

Bir de sorum olacak arkadaşlar, 105.000 kilometrede iken motor sarsıntılı çalıştığından ve 4. ve 5. viteste araç kendini toparlarken sarsıntıyı hissettirdiği için enjektör bakımı yaptırdım (750 TL) ancak usta 135.000'de bi temizlik (Carbon Clean) daha yaptırabileceğimizi söyledi. Öncekini de temizlik yaptırırız (100 TL) diye sökmüşlerdi ama bakım yapmadan kurtaramayacaklarını söylemişlerdi. Bir de sorduğum diğer ustalardan araç geç çalışma ve siyah duman problemi yaşamıyorsa enjektör bakımı elzem değildir diyenler oldu ama yine de sökülüp makinede ölçülmeden anlaşılmayacağını söylemişlerdi. Biraz uzun bi payşaım oldu ama enjektör için tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim, saygılar.

1 Mesaj
13 Ocak 2012; 21:49:51 

polbir kardeş. öncelikle merhaba. 2007 tdci trend var bende. ben de triger set değiştirmeyi düşünüyorum ve ayrıca siyah kurum atıyor araba. anlattıklarına göre eğer dediğin gibi triger kayışı yağ ve filtreler 350 ise. çok uygn yaptırmışsın bakımı. ben de gitsem aynı olur mu? ustanın adres ve telefon alabilir miyim? ve bu siyah kurum atması için ne yapmalıyım? ben 10 tl'ye yakıt katkısı atmıştım 15 gün önce . çünkü egzos muayenesinde 2.78 çıktı değerler. 3.00 kritik değer dedi görevli eleman. bayaı siyah kurum atıyordu. cevaplarınıza şimdiden tşkrlr.

132 Mesaj
16 Ocak 2012; 14:23:31 

Benim aracımında 30bin bakımı geldi, Fiyat almak için Adana da Garanti şen Ford yetkili servisini aradım. Şu an kampanyaları varmış binek araçlarda bakım ücreti alınmıyormuş cumartesi için randevu aldım. Adana'da olan varsa faydalanabilir arkadaşlar. Ben bir önceki bakımıda aynı yerde yaptırmıştım memnun kalmıştım böyle bir kampanyaya denk geldiğim için sevindim açıkcası.

2011 Mercedes C180 K. - 2013 Jetta 1.4 TSI Highline

1043 Mesaj
20 Ocak 2012; 11:35:24 

Çarşamba günü İzmir Çetaş'ta bakıma soktum aracı. 200 Tl'lik Fkasko çeki+45 lira toplam 245 lira verdim. Gıcırtı sesi geliyordu ben koltuklarda sanıyordum. Baktılar kilit sisteminden geliyormuş. Onuda hallettiler arabatı yıkayıp teslim ettiler.

72 Mesaj
21 Ocak 2012; 11:04:32 

quote:

Orijinalden alıntı: polbir

Arkadaşlar 2006 focus TDCİ aracımı bakım kitapçığında 120.000 yazdığından triger değişimi için İstanbul Maslak oto sanayisindeki özel servise götürdüm. Forumda İTÜ'lü arkadaşın Avrupa bakım aralıklarının 10 yıl veya 200.000 kilometre olduğunu yazdığını okumuştum o yüzden kendimi hiç kasmadım 90.000'de değiştirmek için. Artı, Citroende çalışan arkadaşım aynı motoru blok olarak Ford'a veren (detaylarda yanlışlıklar olabilir) PSA grubunun trigeri 180.000'de değiştirdiklerini söylemişti.

Hasılı, ustanın araçtan çıkardığı trigeri yenisi ile karşılaştırdığımızda %20-25 oranında bi aşınmanın olduğunu gördük. Usta devir daim pompası için de herhangi bi oksitlenme veya nemlenme olmadığı için değiştermeyi lüzumlu görmedi. Zaten kolay kolay bozulan bir parça olmadığını söyledi. Mazot filtresi hariç triger kayışı yağ ve filtreler; 260 TL parça + 90TL işçilik ile halledebildim. Ancak diğer sorduğum tanıdık ustaların 200-250TL den aşağı işçilik istemediğini de söylemeliyim.

Bir de sorum olacak arkadaşlar, 105.000 kilometrede iken motor sarsıntılı çalıştığından ve 4. ve 5. viteste araç kendini toparlarken sarsıntıyı hissettirdiği için enjektör bakımı yaptırdım (750 TL) ancak usta 135.000'de bi temizlik (Carbon Clean) daha yaptırabileceğimizi söyledi. Öncekini de temizlik yaptırırız (100 TL) diye sökmüşlerdi ama bakım yapmadan kurtaramayacaklarını söylemişlerdi. Bir de sorduğum diğer ustalardan araç geç çalışma ve siyah duman problemi yaşamıyorsa enjektör bakımı elzem değildir diyenler oldu ama yine de sökülüp makinede ölçülmeden anlaşılmayacağını söylemişlerdi. Biraz uzun bi payşaım oldu ama enjektör için tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim, saygılar.

Enjektör bakımı yaptırdığınızda sarsıntı probleminiz giderildimi?Normal şartlarda siyah duman,zor çalışma veya aşıntı sesi yoksa enjektörler sağlıklıdır,herhangi bir işlem
gerektirmez.Arada bir dolu depoya enjektör temizleyici atabilirsiniz,ben kendi aracıma da bazen yapıyorum.Aldığınız yakıtın kalitesi de önemli,common rail sistemli motorların kötü yakıta tahammülü yok.Müşterilerimizinde başına çok geldiği için söylüyorum,gerçi akaryakıt istasyonları daha sıkı denetleniyor(umarım öyledir).Bir seferinde yakıt pompasını öğütüp talaş haline getirmiş,bütün sisteme yaymıştı,mazotun değidiği her yeri değiştirmek zorunda kalmıştık.Çıkan masrafı siz tahmin edin.
Mazot değil sanki süzülmüş ham petrol koymuşlar,çürümüş leş gibi bir kokusu ve bulanık bir rengi vardı.Mümkün olduğunca bildiğimiz yerlerden mazot almakta fayda var.

72 Mesaj
21 Ocak 2012; 11:08:42 

quote:

Orijinalden alıntı: reiko_5

polbir kardeş. öncelikle merhaba. 2007 tdci trend var bende. ben de triger set değiştirmeyi düşünüyorum ve ayrıca siyah kurum atıyor araba. anlattıklarına göre eğer dediğin gibi triger kayışı yağ ve filtreler 350 ise. çok uygn yaptırmışsın bakımı. ben de gitsem aynı olur mu? ustanın adres ve telefon alabilir miyim? ve bu siyah kurum atması için ne yapmalıyım? ben 10 tl'ye yakıt katkısı atmıştım 15 gün önce . çünkü egzos muayenesinde 2.78 çıktı değerler. 3.00 kritik değer dedi görevli eleman. bayaı siyah kurum atıyordu. cevaplarınıza şimdiden tşkrlr.

Siyah kurum atması egr sisteminden kaynaklanıyor.Muhtemelen kurum bağlayıp tıkanmıştır.Egr sökülmesini gerektirir.

1407 Mesaj
24 Ocak 2012; 16:15:59 

ARAKADAŞLAR ACİL CEVAPPP

ARABAM 15.000 KM DE DAHA İLK BAKIMA GİTME FIRSATIM OLMADI HERHANGİ BİR PROBLEM YARATIR MI ARAÇ PEUGOUT BİPPER

331.DÖNEM BİLGİ EKRANI
ASKERLİK BİTTİ....EMEKLİ OLDUM....

430 Mesaj
6 Şubat 2012; 17:16:25 

30 bin bakımı için Otokoç Taşdelen şubesine gittim. Diğer şubelerdende fiyat aldığım için an itibariyle en uygun fiyat veren noktaya gittim. %10 indirimli olarak 371,90 TL tuttu. Bilgilerinize.

2011 Ford Focus TDCI Collection 90
2011 Seat Ibiza 1.2 TSI DSG + ESP Paketi

1383 Mesaj
7 Şubat 2012; 23:55:25 

Aracım 2006FocusII TDCI, 108500km. de bugün bakım yaptırdım;
Yağ(Mobil Super 3000 Formula FE 5W-30)
Yağ Filtresi
Hava Filtresi
Polen Filtresi(İthal)
Ön Fren Balataları(Motocraft)
Parça*İşçilik=230TL
Ankara/Yiğit Oto

Ford Focus TDCI(109)

137 Mesaj
12 Şubat 2012; 17:32:11 

quote:

Orijinalden alıntı: NateHuffman

30 bin bakımı için Otokoç Taşdelen şubesine gittim. Diğer şubelerdende fiyat aldığım için an itibariyle en uygun fiyat veren noktaya gittim. %10 indirimli olarak 371,90 TL tuttu. Bilgilerinize.

bana izmir otokoç tel.de 450 tl gibi bir fiyat çıkardı 30.000 km bakımı için , nasıl pazarlık ediyorsunuz acaba?

430 Mesaj
12 Şubat 2012; 21:54:19 

quote:

Orijinalden alıntı: vakur42

bana izmir otokoç tel.de 450 tl gibi bir fiyat çıkardı 30.000 km bakımı için , nasıl pazarlık ediyorsunuz acaba?

Biraz sinirli bir insanım, istediğim fiyat olmazsa camı çerçeveyi indiriyorum. Telefonla arayarak servis sorumlularından bakım fiyatını öğreniyorum.Mesela evime yakın olan Ford Gürbaşlar 435 TL fiyat verdi. En ucuz fiyatı veren Otokoç Taşdelen'e aracımı götürdüm.Doğrulama için isterseniz istanbuldaki otokoçlardan fiyat alın ya da mail adresinizi verirseniz faturamı scan edip göndereyim.

2011 Ford Focus TDCI Collection 90
2011 Seat Ibiza 1.2 TSI DSG + ESP Paketi

142 Mesaj
2 Haziran 2012; 6:39:24 

arkadaşlar, 2004 model ford focus sahibiyim...aracı yakın zamanlarda 2. el aldım ve cok memnunum.. periyodik bakım zamanı da geldi, istanbul maslak sanayi veya civarında sadece ford araclarına bakan uygun bir özel servis tavsiyesi alabilir miyim..şimdiden teşekkürler.

Canon 60D - Tamron 17-50mm f2.8 - Canon 50mm f1.8 II - Canon 70-300 is usm - Lowepro Nova 160AW

72 Mesaj
6 Haziran 2012; 18:11:14 

quote:

Orijinalden alıntı: acar60d

arkadaşlar, 2004 model ford focus sahibiyim...aracı yakın zamanlarda 2. el aldım ve cok memnunum.. periyodik bakım zamanı da geldi, istanbul maslak sanayi veya civarında sadece ford araclarına bakan uygun bir özel servis tavsiyesi alabilir miyim..şimdiden teşekkürler.

0554 4009855-Fatih Kısa, İrtibata geçebilirsiniz.

668 Mesaj
30 Haziran 2012; 12:56:33 

Unutmadan ekliyeyim. Ford'un sitesinde bakımlarda geçerli olacak KDV bizden kampanyası var. %15.26 indirim sağlıyor. Müşteri hizmetlerini arayıp kampanyayı tanımlatıyorsunuz.

Ford Focus TDCI 2008

75.000km

yağ filtresi
hava filtresi
polen filtresi
karter contası
motor yağı

İstanbul Atılgan ve Otokoç: 280 TL