Şimdi Ara

OKUMADAN SERVİSE GİTMEYİN-TÜM FORD ARAÇLAR BAKIM(FİYAT-SERVİS-HİZMET) REHBERİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
675
Cevap
34
Favori
512.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sıkça "servise gideceğim şu şu.. parçalar ne kadar, hangi servise gidiyorsunuz?" şeklinde sorulara rastlıyorum, cevap sayısı da tatmıin edici olmuyor, sonuçta bu sayfaya aracıyla ilgili olarak bakan herkes ford servislerine gittiğinden servis başlığı altında ortak sayfada toplanmanın çok faydalı olacağını düşünüyorum.
    güleryüz, hizmet kalitesi hususlar ne de olsa ortak alanlar, fiyatlar da servis bazında modelden modele çok değişmez diye düşünüyorum. yani focusu ucuz yapan fiestayı pahalı yapmaz sanırım.

herkes aracını tanıtıp, gittiği servisi, aldığı hizmeti, ödediği tutarı, izlenim-fikirlerini yazarsa forum amacına da uygun olarak gerçekten faydalı bir şey yapacağımızı düşünüyorum. diğer markalara örnek olacağımız gibi, çok okunarak rehber gibi başvuru özelliği olacağına inandığım ve 33000 gibi okunma sayısına ulaşan diğer bir önerim olan "Satılan Araçların Gerçek Fiyatları( 2. elde doğru fiyatlar)" başlığı gibi sabit başlık haline gelebileceğini düşünüyorum.

benim önerim şöyle,(zamanla ihtiyaca ve gelen fikirlere göre de şekillenebilir):

2006 ford focus. 50.000 bakımı için ankaradaki .... servisine gittim. .... parçalar değişti,..... 'na bakıldı. çok iyi ilgilendiler. .... ytl tuttu. ... indirimle .... ödedik.

2002 mondeo. garantisi bittiğinden 150.000 bakımı için istanbul .... daki ...... özel servisine gittim. .... parçalar değişti. çok memnunum. tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragotreis -- 25 Haziran 2008; 14:53:07 >

• Yaklaşık 1 ay önce satın aldığım Mondeo mun aküsünü 3 gün önce dışarıdan değiştirdim.
    Radyo Kodu olmadığından radyo kitlendi.
    Bursa İzmir Yolu Şentürkler Servisi aradım 65 TL fiyat istedi.

Ford Müşteri hizmetlerini arayıp şikayet bıraktım. Sahibi olduğum aracın radyosunu nasıl açamam ve nasıl bunun için benden fiyat istenir dedim. Orada aracı bilge bağlayacaklar iş yapacaklar hizmet verecekler parasını alacaklar dediler. Dedim siz de benle konuşuyorsunuz, karşınızda bilgisayar elinizde telefon var ama para almıyorsunuz dedim. Teziniz çok saçma ve Ford müşterisine yakışmıyor dedim. Kayıt oluşturdular. Sonra bir bayan daha aradı. Şikayetiniz inceledik durum maalesef arkadaşların anlattığı gibi dedi. Dedim 65 TL istediler internette 1 Pound a satan var. Artık her şeyi interntetten öğrenebiliyoruz. Yok bilgisayara bağlayacak yok bilmem ne. Dedim bunları geçin. Adam bana İngiltereden kod gönderecek o nasıl yapacak dedim. 1 Pound zaten git gel benzim param kadar ediyor çalışmasa bile denemeye değer dedim.

Sonuçta ebay den bir İngilizden 1.17 Euro karşılığı kod istedim. Ödemeyi yaptıktan sonra daha tuvalete gidene kadar yanıt geldi. Ve Kod çalıştı.

Sakın servise radyo açtırmak için para vermeyin.....
    15bn yani ilk bakima gitmissiniz ve en iyisi diyebilecek hale gelmissiniz araca mi bakim yaptilar size mi bilemedim simdi :) ve 1.mesajiniz ne yapildigini dahi yazmamissiniz bundan daha iyi reklam olamazdi herhalde..Yetkili bir servis kendi reklamini yapacak kadar dustu mu yahu....

fiyat dahi yok yazinizda..bu kadar dusmeyiniz..demekki gidilmemesi gereken bir servis bu tepretogullari..
    quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

Aracımın son bakımı geçtiğimiz sene Haziran ayında yapılmış. 2012 1.4 tdci titanium x fiesta sahibiyim. Son bakımda yapılan işlemler:
     OKUMADAN SERVİSE GİTMEYİN-TÜM FORD ARAÇLAR BAKIM(FİYAT-SERVİS-HİZMET) REHBERİ

Araç bakıma 88350 km'de girmiş. Şu an 98100 km'de. Bir sonraki bakımda hangi işlemleri yaptırmam yeterli olur? Servis aralığı için 15 bin km yazılmış. Ancak sanayiden tanıdığım bir usta 10 bin dolunca ya da yılı gelince bakıma gir demişti. Aracı geçtiğimiz Eylül ayında satın aldım ve aldığımdan beri hiç servise gitmedim. Aracı aldığımdan beri yalnızca 3000 km yol yapmışım.

edit: Yaklaşık masrafım ne kadar olur?
    Teşekkürler
    eğerki son bakım bu faturadaki gibiyse ağır bakım yapılmıs aracınıza, v kayışı falanda değişmiş görünüyor. sizin şimdi yapacagınız bakım sadece yag bakımı olacaktır (motor yağı, yağ, hava ve polen filitresi hepsi bu) yetkili servis ücreti pahalı olabilir arayıp sorabilirsiniz. Aracınızın garantisi devam etmiyorsa dısarda daha ucuza halledebilirisniz. Az km yapsanızda 1 sene içinde bakım yaptırmak iyidir. filitrelerniz falan temizlenmiş olur aracın ömrü için iyi birşey yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

2000 model focus un 90 bin km bakımı kaça patlıyor bilen varsa pm atabilir mi?triger debriyaj balatası frenler yağ değişimi......vs vs kim bilir kaça patlar

Fiyat olarak kullanıcılar bilgi verebilirler, ancak faydası olur düşüncesiyle, tüm Ford araçlarının bakımda yapılan işlemler için >burayı< tıklayınız.

• quote:

Orjinalden alıntı: Lukunku

quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

2000 model focus un 90 bin km bakımı kaça patlıyor bilen varsa pm atabilir mi?triger debriyaj balatası frenler yağ değişimi......vs vs kim bilir kaça patlar

Fiyat olarak kullanıcılar bilgi verebilirler, ancak faydası olur düşüncesiyle, tüm Ford araçlarının bakımda yapılan işlemler için >burayı< tıklayınız.

site paralıymış galina

• evet benıde o dusunduruyor . arkadaslar lınkı verıyım sıze bı bakarmısınız yardımcı olun bana kararsız kaldım.bayıyı aradım ısrarla bana aracın orjınal oldugunu boya degısme olmadıgını sanzımanla ılgılı hıc bır problemın olmadıgını soyledıler
    http://www.sahibinden.com/ford_bayi_gurbaslardan_2_el_focus_ghia_hb_otom_sanzuman_degisme_WQQaXQQ11461269WQQpXQQdisplayitem
  • quote:

Orjinalden alıntı: jasberny

evet benıde o dusunduruyor . arkadaslar lınkı verıyım sıze bı bakarmısınız yardımcı olun bana kararsız kaldım.bayıyı aradım ısrarla bana aracın orjınal oldugunu boya degısme olmadıgını sanzımanla ılgılı hıc bır problemın olmadıgını soyledıler
    http://www.sahibinden.com/ford_bayi_gurbaslardan_2_el_focus_ghia_hb_otom_sanzuman_degisme_WQQaXQQ11461269WQQpXQQdisplayitem

yok mu tanıdık iyi bir usta... anlar iyi bir ustaysa ne var ne yok.. olmadı taahütname alırsın gürbaşlardan.. hiç bir arızası yoktur diye...madem ford servisi. çıkarsa kafalarına geçirirsin..

başka araç yok mu peki? istanbulda sayısız araç var. gazetelerden falan, sahibinden satan bulabilirsin belki,..

• quote:

Orjinalden alıntı: dragotreis

quote:

Orjinalden alıntı: jasberny

evet benıde o dusunduruyor . arkadaslar lınkı verıyım sıze bı bakarmısınız yardımcı olun bana kararsız kaldım.bayıyı aradım ısrarla bana aracın orjınal oldugunu boya degısme olmadıgını sanzımanla ılgılı hıc bır problemın olmadıgını soyledıler

yok mu tanıdık iyi bir usta... anlar iyi bir ustaysa ne var ne yok.. olmadı taahütname alırsın gürbaşlardan.. hiç bir arızası yoktur diye...madem ford servisi. çıkarsa kafalarına geçirirsin..

başka araç yok mu peki? istanbulda sayısız araç var. gazetelerden falan, sahibinden satan bulabilirsin belki,..

evet sahıbınden cok satılık var ben sızın goruslerınızıde almak ıstedım kesın alıyorum dıye bır sey yok yanı benı km sı dusunduruyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: GRANSTAR

YARIN İÇİN BAŞER OTODAN SERVİS RANDEVUSU ALDIM.
    1.YUKARIDAKİ FİYATLAR İNDİRİMLİ FİYATLARMI YOKSA SERVİSE GÖRE DEĞİŞİYORMU?(İMZADAKİ ARAÇ İÇİN)
    2.BAŞER OTO BU BAKIM İÇİN 280 YTL FİYAT VERDİ.KAZIKLIYORMU?
    3.EĞER BİLİYORSANIZ DİĞER SERVİSLERİN FİYATLARI NEDİR??(ANKARA SERVİSLERİ)

burada ford connect team sayfasındayız ,angaralı hemşerim, bekleriz.. kaç km için sordun sen bakımı? 15000 se benim yazdığım 212 lira, en uygundu ankarada.. bana da 280 gibi birşey söylemişti başer..

http://forum.donanimhaber.com/m_13258753/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragotreis -- 23 Ocak 2009; 10:48:50 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Mtnn2055

Bugün öğrendiğime göre; ford yetkili servilerinde 20 Mart'a kadar sürecek bir bakım kampanyası varmış. 4443673'ü arayıp bilgi güncellemesi yapıldıktan (aracın şase numarasını isteyebilirler, bu yüzden ruhsat elinizde iken arayın bu numarayı) sonra servise gidildiğinde yedek parçada KDV'yi onlar karşılıyormuş, ayrıca işçilik ücreti alınmıyormuş. Kampanya hakkında ford sitesinde bişey görmedim ama 4443673'te teyit edildi ve ben kaydımı yaptırdım. Yetkili serviste bakım yaptıracak olan varsa bence bu fırsatı kaçırmamalı.

1- O bakım kampanyası sürekli var, hiç bitmiyor hatta yelek bile veriyorlar. Her sene bitirip bitirip yeniden başlatıyorlar... Buradan ayrıntılarını görebilirsiniz, 2.El'de ücretsiz işçilik imkanı başlığı altında veriyorlar, Aralık 2008 'de bitiyor dediğine de bakmayın, devam ediyor çünkü...

2- Aracınızın ikinci el olarak sizde olması gerekiyor, yani sıfır olarak bayiden ilk çeken siz olmamanız gerekiyor.

3- Hepsi boş, hepsi fasa fiso. Eğer büyük şehirde yaşıyorsanız, bir kaç tane servisten fiyat aldıktan sonra bakıma gidiniz. Randevu aldığınız yer, olur ki sizden bunun acısını misliyle çıkarabilir... Diğer servisler, kampanyaya katılmayan bir servis, katılan servise göre size daha iyi fiyat sunabilir.

4- Önemli olan cebinizden çıkan para ise, bakım zamanınız yaklaştığında sizce uygun ve sizin de gidebileceğiniz servisleri tek tek arayın, hatta yakınsanız benim yaptığım gibi giderek yüzyüze görüşün ve birbirlerine karşı fiyat kırdırmaktan (nezaketi ve seviyenizi bozmadan tabii ki) çekinmeyin. Ben her iki bakımımda da benzer pazarlığı yaptım ve çok faydasını gördüm.

Mesela yukarıda da var aldığım fiyatlar, ama ben 30.000 bakımımı her şey dahil 200 TL'ye İzmir-Çetaş'da yaptırdım. Ayrıntılarını da burada fotoğraflı bir şekilde paylaştım. İnceleyebilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lukunku -- 14 Şubat 2009; 19:12:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drnm

MERHABALAR 2005 FOCUS COMFORT SEDAN (GÜMÜŞ GRİ RENK) ARACIMIN SAĞ AYNASININ DIŞINDAKİ PLASTİK DÜŞTÜ KAYBOLDU O PLASTİK KAPTAN ALMAK İSTİYORUM FİYAT NE KADARDIR İNTERNETTEN NERDEN SİPARİŞ VEREYİM ? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

buraya bir bakın ben burdan bakım parçalarını sipariş ettim dün elime geçti hepsi orjinal ürünler hüseyin bey de dürüst bir insandır sanayiye göre 20 30 lira daha ucuza geliyor kargosu havalesi dahilwww.otoservet.com.tr
  • Aracımı bakıma götürdüm. Bursa küçük sanayide caminin hemen karşısında. Firmanın ismi ford extra. internet sitesiwww.fordextra.com.tr Telf:0.224 441 01 01
    Yapılan işlemler,

Motor yağı
    Yağ filtresi
    Mazot filtresi
    Tiriger
    Devirdaim
    Vantilatör seti
    Ön diskler
    Ön Balatalar
    Antifiriz
    Ön Salıncak

İşçilik dahil hepsi peşin ödeme 1.000 TL tuttu.
  • http://www.evo-boschcarservice.com/evoboschkampanya.html

linkteki fiyaatlar nasıl sizce?aracım 14.500 ye geldi ve aracımı 2009 mayıs ayında almıştım.geçen yıl 1.5 ay gecikmeli olarak yıllık bakımda yağ,yağ filtresi hava ve polen filtresi değişimi yapılmıştı sadece.şu an aracım 2 yaşını dolduralı üstünden 1 ay geçti.sizce 15000km bakımını hemen yaptırmalımıyım yoksa her yıl bir defa periyodik bir bakım yeterli olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacko_aj_s

http://www.evo-boschcarservice.com/evoboschkampanya.html

linkteki fiyaatlar nasıl sizce?aracım 14.500 ye geldi ve aracımı 2009 mayıs ayında almıştım.geçen yıl 1.5 ay gecikmeli olarak yıllık bakımda yağ,yağ filtresi hava ve polen filtresi değişimi yapılmıştı sadece.şu an aracım 2 yaşını dolduralı üstünden 1 ay geçti.sizce 15000km bakımını hemen yaptırmalımıyım yoksa her yıl bir defa periyodik bir bakım yeterli olurmu?

up

• quote:

quote:

up

Bakım periyodu 1 yıl veya 15000 km. Yazdığına göre 1 yıl olmuş bakım yaptıralı. Fiyatlarda normal gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: tergen

quote:

quote:

up

Bakım periyodu 1 yıl veya 15000 km. Yazdığına göre 1 yıl olmuş bakım yaptıralı. Fiyatlarda normal gibi.

peki 1 yılı 2 ay geçti diyelim çok problem yaratırmı.geçen yıl temmuz başı yaptırmıştım.bu ay sıkışığım ağustosta yaptırsam motor aksam çok etkilenirmi yağdan ötürü?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tergen

quote:

quote:

up

peki 1 yılı 2 ay geçti diyelim çok problem yaratırmı.geçen yıl temmuz başı yaptırmıştım.bu ay sıkışığım ağustosta yaptırsam motor aksam çok etkilenirmi yağdan ötürü?

Yaptığın km'nin ne olduğunu bilmiyorum. Motor kısmında ne olduğunu bilemem ama garanti konusunda sıkıntı çıkartabilir ford.

• www.otostart.com/bakim sayfalarında bir çok aracın bakım seti var.

Fiesta 1.4 tdci 224,2 tl gözüküyor. Yağ shell helix, parçalar bosch. Bosch-car servislerde işçilik dahil fiyatlar.

Ayrıca 50 nokta check-up da hediye imiş. İlgilenenlere duyrulur.
  • bakım ve tamir işleri için ottopot u kullanabilirsiniz. yaptırmak istediğiniz işlemi yazıyorsunuz servisler fiyatlarını bildiriyor. şu aralar özel servislerle ilgili fena bir ağları yok gibi. ben geçen ay kullandım. aldığım hizmet iyiydi, kaç para vereceğini önceden bilmekde güzel sonuçta. ama şu an için yetkili servis tarafında çok aktif değil baştan uyarayım.
  • ihtiyacınız olan tüm parçaları bulabilirsinizhttp://forum.donanimhaber.com/m_85136261/f_//tm.htm#85136589 İndirimli Orjinal Ford Yedek Parçaları
  • Ben 2011 fiesta 1.4 benzinli titanium bakım için 2 adet 4 litrelik Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30 aldım.Fiyatı N11 sitesinde makul olduğu için yedek aldım.

-Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30 = 64.75 tl (yeni üyeye 11 tl indirim var 53tl oluyor)http://ow.ly/DJ3Sj

http://www.yedekparcaford.com danda diğer parçaları aldım.
    FIESTA-KARBONLU POLEN FİLTRESİ-2009-2012-İTHAL 1 Adet 14,25 TL (polen filtresini pahalı almaya gerek duymuyorum)
    2976 FIESTA 1.25-1.4-BENZİNLİ-HAVA FİLTRESİ 2009-2012- MAHLE 1 Adet 28,50 TL
    4973 FIESTA BENZİNLİ-1.25-1.4YAĞ FİLTRESİ-2009-2012-OTOSAN 1 Adet 13,30 TL

KDV Dahil Genel Toplam : 69,83 TL ( kargo dahil)

TOPLAMDA: 2 adet Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30 ve filtreler 177 tl ye malzemeler aldım.

Yağ ve filtreleri kendim değiştirecektim fakat Tekirdağa bi ziyaretimde ustaların bedavaya değiştirdiğini öğrenip değişimi yaptırdım ve 10tl bahşiş bıraktım.İstanbulda 50 tl İsteniyor.

Yağ olarak 1 bidon yağ yeterli geldi aracıma.yani normal bakımı 122TL ye halletmiş oldum.

aracım 53bin km de, balatalar daha 5000 gider dendi.o sebeple 3000km sonrada balataları değiştirteceğim.onunda parçalarını alıp servise götüreceğim.servis 4 teker balata değişikliğini 80 tl servis ücretiyle yapmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mefairo -- 11 Kasım 2014; 14:12:40 >

• eğitmen 6734 E kullanıcısına yanıt
    Ben yazın şu siteden aldım.Fiyatlar uygun.Set değil de tek tek alırsanız daha uygun.http://www.yedekparcaford.com/
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.