Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 4850 için Fan Hızı Desteği Sunan ilk Yazılım Asus SmartDoctor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## ATi Radeon HD 4850 için Fan Hızı Desteği Sunan ilk Yazılım Asus SmartDoctor ##

Her ne kadar RivaTuner şu an için destek veriyor olmasa da ATi'nin Radeon HD 4850 modeli için fan devir hızı kontrolü mümkün. Gelen yeni bilgilere göre Asus'un HD 4850 modeli ile birlikte kullanıcılara sağladığı SmartDoctor yazılımı fan dönüş hızının ayarlanmasına olanak tanıyabiliyor. %0'dan %100'e kadar devir ayarlanabilmesine olanak tanıyan uygulama ile fan devir hızı en üst seviyeye alındığında gpu sıcaklığı 42 dereceye kadar düşebiliyor. Tabi ortaya çıkan ekran görüntüsünde fan devir hızı 8000rpm olarak görüntülenmiş olsa bile bunun anlık bir yanlış okuma veya yazılımın mevcut sürümüyle ilgili bir sorun olduğu da aşikar zira bahsi geçen dönüş hızı verisinin gerçekçi olmadığı son derece net bir şekilde ortada. Asus'un HD 4850 modelini alanlar SmartDoctor uygulaması sayesinde fan kontrolünü yapabilecekler bakalım RivaTuner'in ilgili desteği sunabilen yeni versiyonu da kullanıcılar tarafıdan merakla bekleniyor fakat gelen haberlere göre yeni sürüm Temmuz sonuna kadar kullanıma sunulmayabilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• bu referans sogutma hiç ii gelmedi bana benim kartın bile fan hızı arttırdıgımda 35 c nin altına inebiliyo

haber için sag ol fx57
  • gpu voltajında yükseltme yapılıyormu acaba bu programla?
    haber için saol fx57
  • Asus un oc yazılımları berbat
  • quote:

Orjinalden alıntı: YoungJeezy

Asus un oc yazılımları berbat

ben gayet memnunum sade ve kullanışlı... saygılar...
  • otomatik olsa imiş daha iyi olurmuş!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: hellmare

otomatik olsa imiş daha iyi olurmuş!!!

evde olsam resimle göstercem ama anlatamadım galiba. 3 mod var...
    1 otomatik mod. kendi kendine arttırıyo azaltıyo.
    2 manual mod. sürekli fullde ya da gece uyudunuz boş pc en azda dönmesini saglayabiliosunuz..
    3 bu modu kullanıyorum ben. mesela 40derecede %30, 45 derecede %50, 55 derecede %80, 60 derecede %100 de calış diye bi mod... herşeyiyle asus hakeder parasını... daha özellikleri de var başka başka ama onları kullanmıyorum.
  • aman aman uzak durun smart doctordan oyunlarda sacma sapan takilmalar performans dususu cok kotu yanlari var rivatunerdan vazgecmeyin
  • +1

Asus Parasını hak eder.
  • işte referans soğutucunun eksikleri.mesela his iceq 3 lerde fan ayarı o kadar güzel ayarlanmış ki sizin her seerinde fan ayarı yapmanıza gerek kalmıyor.his i beklemek lazım...
  • iyi bu diğer firmalarıda etkiler onlarda yapar herhalde
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhansun

işte referans soğutucunun eksikleri.mesela his iceq 3 lerde fan ayarı o kadar güzel ayarlanmış ki sizin her seerinde fan ayarı yapmanıza gerek kalmıyor.his i beklemek lazım...

auto fan ayarı asusta da var. istersen manual de ayarlıyabiliyorsun. sıcaklığa göre devir verebiliyorsun. saygılar...
  • o masaüstünün kalan kısmını neden buzlamışlar ki belli bişeyleri saklıyorlar pronografik içerik yada bolca mp3 yada emule eşşek ikonu varsa ondan çekinmişlerdir imaj meselesi yapmışlar
  • vista 64bit ile programi çaliştiramadim. referans tasarima sahip tüm 4850'lerde işe yarayabileceği düşüncesi ile yüklemiştim. var mi bir öneriniz veya çalştirmayi başaran?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.