Şimdi Ara

## Asus'un 1GB Bellekli Radeon HD 4850 Modeli Listelere Girmeye Başladı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus'un 1GB Bellekli Radeon HD 4850 Modeli Listelere Girmeye Başladı ##

Donanım dünyasının lider isimlerinden biri olan Asus'un "1GB Bellekli Dünyanın ilk Radeon HD 4850 Modeli" iddiasıyla duyurduğu yeni ekran kartı fiyat listelerine girmeye başladı. AMD-ATi'nin Radeon HD 4850 için belirlediği referans tasarımda kullanılan 512MB GDDR3 yerine 1GB GDDR3 bellek ile donatılan Asus'un yeni ekran kartı yine standart soğutucunun aksine firmanın diğer bazı modellerinde de gördüğümüz ve kartı referans soğutucuya göre 7 derece daha fazla serinlettiği belirtilen Glaciator kod adlı özel bir soğutucu ile geliyor. 256-bit bellek veri yolu ve 800x shader birimine sahip olan Asus'un özelleştirilmiş Radeon HD 4850 modeli diğer detayları açısından referans tasarımın karekteristik özelliklerini taşımakta. İngilitere'de listelerine girmeye başlayan kartın fiyatı yaklaşık 203 Avro seviyesinde. Asus'un referans tasarımlı HD 4850 modelinin yurt dışında ortalama 160-165 Avro seviyesinden satıldığını düşünüğümüzde satış yerine göre değişmekle birlikte özelleştirilmiş modelin yaklaşık 35-40 Avro daha pahalı olduğunu söyleyebilmek mümkün. Tabi unutulmaması gereken nokta, Asus'un özelleştirilmiş modeli fiyat listelerine yeni yeni girmeye başlıyor yani farklı satış noktalarında daha uygun fiyat seviyesinden listelere girebilmesi de söz konusu olabilir.

İlgili link;
    http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-170-AS
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• çok güzel bir ay sonra bir 8800gt furyası gibi özel modeller dolmaya başlar...

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkSidesOfMe -- 23 Haziran 2008; 9:26:55 >
  • biraz pahalı gibi geldi yaw
  • Ramler açıkta ve 30-40 avro fiyat fazla , ramlere deymeyip 7 derece sanırım babamda soğutur
  • +1

Biraz pahalı ama fiyatları zamanla oturur.
  • Bu konuda his iceq yu tek geçerim hem uçuk fiyatlı değil hemde oldukça iyi bir soğutucuya sahip.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DoMinicSS

Bu konuda his iceq yu tek geçerim hem uçuk fiyatlı değil hemde oldukça iyi bir soğutucuya sahip.

Aynen. bakalım his in modelleri nasıl olacak.
  • quote:

Bu konuda his iceq yu tek geçerim hem uçuk fiyatlı değil hemde oldukça iyi bir soğutucuya sahip.

+1
  • quote:

bakalım his ne yapacak asus bu glaciator sogutucusunun yanında amam işte ben böyle bişey bekledim ne o öyle dandik referans sogutma işte tam alınabilcek kart olmus asus yaptı olayı
  • asusun fanları çok ses çıkartıyor yaw
  • çok iyi 1gb olması gerekli ama fiyatı iyi olması gerek
  • Giga'nın ki daha kaliteli, daha uzun ömürlü, daha bir şık ! Ne de olsa Gigabyte mavisi.
  • bu kart vmodda adamın basını cok agrıtır.

mosfetler soutulmamıs
    katı kapasitor deil ramler soutulmamıs vs vs
  • bakalım Palit ne yapacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bonuss

bakalım Palit ne yapacak

Dostum bildiğim kadarıyla palit atı ekran kartı üretmiyor
  • benim asıl merak ettiğim, 4850 lerde 512mb yerine 1gb belleğin performansa katkısı olacak mı? yoksa 8800gtlerdeki gibi pek bir etkisi olmayacak mı? (hatta 1gblık kartın daha kötü performans verdiği testler vardı)
  • quote:

Orjinalden alıntı: SAMASRA

quote:

Orjinalden alıntı: Bonuss

bakalım Palit ne yapacak

Dostum bildiğim kadarıyla palit atı ekran kartı üretmiyor

peki benim imzamdaki kartı nasıl açıklayacaksın
    daha doğrusu şu sayfaya ne diyeceksim sakın fake deme şimdi
    http://www.palit.biz/main/vgapc.php?mid=58
  • arkadaşlar bu 1 gb acaba ne gibi bi avantaj sağlayacak önemli olan durum bu.yani aradaki fiyat farkına değecek mi sizce? bu sıralarda ati pek bi devrimde her gün yeni haberler, walla heyecanlı ve istekli bi bekleme içindeyim ve sabırsızlanmaya başladım artık.bi an önce bi otursada bazı şeyler bende alsam ekran kartımı
  • 8800gnin top edıtıonunda kullandığı fan değilmi o
  • quote:

Orjinalden alıntı: Monster[CI]

asusun fanları çok ses çıkartıyor yaw

Bol keseden sallamayalım arkadaşlar.Referans modellerini bilmiyorum ama glaciatorde neredeyse hiç ses yok ve oldukça güzel soğutuyor...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.